Споделена история от Семейство

Не си дават миналото
Случвало ли ви се е някой възрастен от семейството да не иска да си дае книгите в библиотеката, нито чашите на битака или ако са кристал да спечели пари. Като цяло да не си дава миналото, защото така.
Случвало ли ви се е да дадете съвет на вашите, да не го послушат. Друг да каже абсолютно същото и него да чуят.
Това което ми е най терсене е когато живея с хора на възраст за кратко, и вместо да приемат друг начин на живот, който по нищо не пречи на техния режим, да държат сметка за всичко. Ще кажете ми махни се. Добре. Но скоро. В момента блока се строи.
Старите хора си не дават миналото, ама и никой не им го иска. Живеят в своий собствен хаос, който ако излязат на минимюнка от него, ще се изгубят.
Защо ви пиша това. Защото имам нужда да го споделя. Знам че особено ние в източния блок сме си такива.

Коментари

1.   Това, което за теб е минало, за някой друг е настояще. Не можеш просто ей така да го замениш с нещо, което не познава. Да си продаде кристалните чащи на битака, за да си купи криви китйски по левче бройката от Куфлнд ли?

2.   Проблема е в теб, че си нямаш други занимания, а се занимаваш със старите вещи в къщата на дъртите!!!

3.   " Знам че особено ние в източния блок сме си такива. " - това показва, че си зомбирано соросоидче, което е решило да се прави на отворко и да плюе по миналото ни!? Какво те бъркат старите хора, като си отворко, направи си живота по твой вкус, какво гледаш живота на другите. Всеки си живее така както намери за добре, но не и да гледа в канчето на другите. Като искаш да живееш по западен стандарт, първо си отредели пола, джендърската конвенция така го иска, после и другите им правила си включи в живота и си готов -западняк!

4.   Спри да се бъркаш в живота на хората. Всеки решава как да си живее живота и какво да си даде. На теб ще ти бъде ли приятно ако някой ти казва как да живееш или иска да си дадеш нещо, което ти не искаш
. Някои неща имат сантиментална стойност, те са връзката на човек с миналото.

5.   А откъде накъде пък хората трябва да се разделят с миналото си? Книгите, чашите и кристалът са си техни и ако искат, ще ги държат, ако искат, ще ги продават, каквото решат. Ти защо реши, че можеш да се разпореждаш с техните неща?

6.   Какво лошо има? Като си продаде чашите за никакви пари, каква е ползата? По-ценни са да ги погледне и да си спомни откога са или просто успокоение, че са си на мястото.

7.   Потърси в интернет за Вещомания - ще си отговориш на мнго въпроси.

8.   До 6 нищо лошо няма в самата продажба, лошото е в това, че един човек кара друг човек на прави нещо което той не иска и то с неговите вещи! Когато това натякване как човек да се раздели с вещите си се случва повече от веднъж се нарича насилие!

9.   Вещоманията няма нищо общо в случая. Вещоманите натрупват колосални количества боклуци, като основната характеристика на това състояние е, че всичко е безредно нахвърляно и конкретен предмет е ненамираем за самите тях.

10.   Съгласна съм с номер 9. Вещоманията няма общо със случая.

11.   Защо да се разделя с неща, които му носят хубави спомени за пари? И аз имам неща от баба и дядо, които никога не бих продала или изхвърлила. Нито бих ги заменила за боклуците, които се продават сега. Това са семейни ценности. Имам пендари от носия от пра пра баба, няма да ги ползвам, но няма и да ги продам или заменя. Имам и кристали от баба, за тях по същия начин. По-скоро ще се разделя с нещо което аз съм купила, отколкото с нещата от баба и дядо. В цял свят хората пазят такива реликви и спомени за рода им. Тук се хвърлят картини, книги, носии, за да се заеме мястото им от съвременен боклук.

12.   Много ми хареса това, че не би продала семейните ценности номер 11. Пендари от носия от пра пра баба ти, звучи интересно. Права си.

13.   Здравейте, това изхвърляне, в буквалния смисъл на думата, е от началото на, , демокрацията, , . И това е, защото тези, които го правят са, , интелигентни хора, , . За тях историята няма цена. Те живеят сега в този момент.
Пример: мои съседи, на които родителят е бил писател, му изхвърлиха книгите, защото са, , стари, , . А синът им е бил старшина в поделение. А внукът, младо, хубаво момче, но, , интелигентно, , .
От политическа гледна точка, целта е, , изтриване, , на историята ни и запомняне на живота от 90 година.

14.   13 много неправилно определяш интелигентността! Като те чете човек му се струва че интелигентния човек е нагъл и глупав, ама много тъп.

15.   Авторът освен, че е ограничен е и доста нагъл. Живее в чужда къща и иска той да определя какво да има в нея и какво не. Като си направи къща да си прави каквото иска в нея.

16.   14, не си ме разбрал. Те се определят за, , интелигентни, но изхвърлят книгите от домовете си.

17.   Разбрах номер 16.

18.   Интересно как без да познаваш някого, само защото някой го прави, значи всички са така. Примерно аз, всички книги на нашите ги раздадах из библиотеките в моя край. А ненужните мебели и дрехи ги разпродадох. Разбирам, че повечето хора говорят за себе си в 3то лице.

19.   Викаш, да си продаде стария кристал и с припечеленото да си купи някоя модерна пластмасова имитация нов внос от Китай, че да е в крак с времето? Кога толкова ви промиха мозъците....

20.   Негово си и ще прави каквото си иска, а ти гледай себе си!

21.   А ти защо искаш да продаваш чужди вещи?
А как реши, че ще даваш "съвети" за чужди животи и те трябва да приети като заповед и изпълнявани? !
Чифут! Собствен живот и собствени вещи нямаш ли си? На чуждите разчиташ за яко стотинка ли? !

22.   Ха! Интересна логика!
Защо някой трябва да си разпродава вещите, за да изхарчиш ти парите?
Спечели си сама/сам и се разпореждай със собствените си вещи.
Пазя си някои играчки от 5-годишна възраст. За мен те имат емоционална стойност.
Имам картини на 20 г и други вещи от пътешествия или подарени пт близки приятели, които са ми ценни.
Иначе дрехи изхвърлям редовно.