Споделена история от Семейство

Жена ми не иска друго дете
Здравейте,

Мъж на 39 години съм, жена ми е на 33 г. с две деца, момиченца от бившият ѝ. Заедно сме от 2 години, живеем в общ дом от 1 година.

От началото на връзката се разбрахме, че няма да има повече деца, но от както живеем заедно, нещо в мен рязко се промени и много искам мое собствено дете.

Говорихме по тази тема. Тя твърдо е против, предложих и просто да си платя на някоя жена да е сурогатна майка. Можем и да си позволим, ако си продадем сегашният апартамент, да си купим къща или 4-ри стаен апартамент, за да може всяко дете да си има стая, но тя отказва.

Сериозно обмислям да се разделя с нея, просто много искам мое дете. Също обаче и до известна степен ме е страх, понеже съм на години, не знам дали ще си намеря друга половинка, която ще обичам така както жена ми.

Освен различните ни мнения за още едно дете, с нея се разбираме перфектно, като в приказка ни е живота.

Просто исках да споделя.

Коментари

51-100 от 155

54.   Тя ако те обичаше истински щеше да ти роди дете.

55.   Хора, не прочетохте ли? В началото на връзката си те СА СЕ РАЗБРАЛИ, ЧЕ НЯМА ДА ИМАТ ОБЩО ДЕТЕ! За какъв егоизъм говорите, като самият автор се е съгласил с това? И сега изведнъж, искам. Ами като искаш да и беше казал в началото. А, не сега драми.

56.   Да въпреки, че се е съгласил да нямат деца пак е егоистично от нейна гледна точка. С времето желанията му са се променили. Предложила е неприемливо искане. В началото е бил влюбен и се е съгласил за да не я изпусне.
Единственото положително нещо е че още в началото на връзката си е казала, че не иска деца. Постъпила е честно с него.

57.   От н. 18 до н. 47-крумчо, колкото и да се пениш, няма как да започнеш да изглеждаш интелигентен, предвид мачовските ти сексистки изказвания.
За протокола-грам НЕ съм феминистка! Но очевидно селските мачовци, като не има отърва нещо и веднага почват етикети да лепят, защото няма какво умно да кажат!
Коментарите ти бият на кухо н. 47(хан Крум)!

58.   Хахахаха, много се забавлявам с коментарите, въпреки, че са трагични. Но толкова си могат нашите неможковци и за това само коментират. Ако една жена е над 35 без деца - нищо не става от нея Стара мома(няма значение, че някой неможко й е губил времето, за което, разбирате ли тя пак е виновна)никой не се сеща, чв може да попада на неподходящ, да е имала разочарования, травми или просто да не иска семейство.
Ако е с деца, но без мъж, пак не става, защото видиш ли мъжът, който я е оставил е поредния неставалник, но пак тя виновна, заради погрешния си избор.
Ако е на 23 неомъжена, неможкото я хваща макар и рядко (разбира се не иска деца от нея, но иска да й губи времето докъм 30 и после я оставя). Ако е на 23 и се дърпа е курва, кариеристка и всичко останало.
Само, че драги ми чичовци, ще ви кажа само едно. На 23 последната ми мисъл беше да се хвана с мъж ба 40, а пък за дете не се и сещах.
Неможковците не искат деца до към 40, но и жените вече не са глупави да раждат преди 25 без да имат работа и тн, за да може все като неможко си вдигне чукалата, да си гледат детенцето. А и младите жени да искат деца, се връщаме в изходна позиция, че неможко не иска и не е готов до към 40. Съответно мацката си стои сама, хваща някой на 40 за деца или рискува с някой на нейната възраст, който след няколко години да се сети, че й се живее.
Авторе, с жената сте говорили в началото на връзката, разбирам, че ти се иска, но разбирам и че тя по никакъв начин не те е подвеждала. Един от двамата ще трябва да направи компро ис, за да се получат нещата, иначе ще трябва да се разделите.

59.   Бил съм в твоята ситуация авторе.
Като ставаше дума за мен, изискванията бяха като за съпруг. Да се дистанцирам от живота си преди нея, да наблягам над това да градим сериозна връзка тип семейство, което включваше да гледам децата и когато тя има работа. Трябваше да се нагаждам спрямо нейният график, което е разбираемо. Към децата беше особено, защото ги харесвах, не ми пречеха, даже свикнах с тях, но ако чуеше да им правя забележка ме правеше на нищо, нямал съм право да ги възпитавам, не съм им бил баща, имах право само да им правя подаръци. Децата знаеха че ще им се размине и си правеха каквото искат.

Разбира се тя нямаше отговорности към мен. Каза че не иска трето дете. Постоянно висеше във Фесбук, макар профила и да е празен само с нейна снимка. По едно време явно и писна и ме заряза, обяснение нямаше, нямал съм право да и търся сметка, а тя виждала различия в характерите. Бързо, брутално, без обяснения. 5 години изисквания към мен и накрая чао, благодаря ти.
Не знам защо изпитвах вина, липсваха ми децата, тя също. След време срещнах нейна позната. Обясних и че още ми е гадно за случилото се и че ми липсва. Няма да забравя това, защото тя сви устни и ми каза, че съм страшен балък. Каза ми " Ей глупак, ти я мислиш, притесняваш се, а тя те заряза защото се е запознала с друг мъж и то докато още е била с теб".

Толкова по темата, дано съм ти помогнал.

60.   Дори да са се разбрали в един момент е променил решението си. което е разбираемо.
Това да има дете е инстикт още повече. че той няма други деца.
Заради нея той се лишава от деца. Не се е съгласил с това да няма деца просто защото тя е поискала така. Не е било неговото желание да няма деца.

61.   Само като прочета за "половинки" от мъже, става ясно за какво иде реч. Хора, които искат друг да им запълва празнините и недостатъците. Авторе, бъди Мъж поне веднъж в живота си. Занеш ли кое различава Мъжа от мъЖа (като тебе):
- поема отговорност за действията си
- Подкрепя думите винаги с действия
- Не мрънка по форуми
- не прехвърля вината върху други хора

В началото, сделката е била "не искаш деца". И двамата сте били съгласни. Това е. Щом не си съгласен - вънка. Тя е "права" в конкретния случай.

Защо ти обаче се занимаваш със сингъл мами с деца от преидшни бракове е ясно, просто си смотан, това е. Не знаеш как да общуваш с жените, тази ти е първата която ти е пуснала, и за тебе е "всичко" - твоята "половинка". Вечната, единствена и неповторима любов. Ужас, изтръпвам...

Така изтръпва и тя, само като си помисли че трябва да има още едно дете да се грижи за него двете предишни, ТЕБЕ. Да, ти си едно голямо дете изискващо грижи (основно емоционални). Как мислиш че тя ще се оправя с 4 деца. Време е да пораснеш и да не се държиш като малко дете, а да си вземеш живота в е ръце, заедно с последствията от решенията си. И за последно - тя ще има дете някой ден, НО НЕ ОТ ТЕБ. Причините са описани достатъчно ясно

Заложи на сигурното! Избери младите девойки!

62.   Жената се страхува че може да я изоставиш! Затова не иска дете че и трето! От страх че отново ще остане самотна майка че този път с три деца! Разбирам я!
Но и ти трябва да я разбереш да се писта иш на нейно място какво й е! Как се чувства и защо не иска да ривкива! Все пак си се ориентираш и живееш с цена която вече си има две деца гледала го е известно време сама било й е трудно и не желае да ривкива! Колкото и живота ви е да е приказка винаги има едно на ум ще може да се повтори пак! Са бъде изоставена!
Представи си че и бившият й мъж й е обеща Ал било р приказка е началото и накрая резултата е съвсем различен! Може да не е сигурна в тебе?? Може да не й се занимава защото вече е минала два пъти през това!
Човек трябва да се замисли и да се постави на чибдотор място все пак! Е никакъв случай това не означава че не те обича!

Жена на 25

63.   Изводът от тези коментари е, че на смотаните мъже винаги жените са им виновни - за всичко.

64.   Може би авторът е направил компромис с това да няма деца в началото на връзката им съгласил се е защото тя е поискала тоест отказал се е да има заради нея. Или наистина неговото желание е било да нямат деца. бил е против децата.

65.   Добре в началото не е искала деца защото не е била сигурна. че няма автора да я изостави страхувала се е. да приемем. че не го е била опознала достатъчно със времето би трябвала да го е опознала и да е разбрала дали става баща от него. Ако е свестен би спечелил доверието й и би се съгласила да му роди. Решила е да роди от някакви боклуци така да ги наречем а от свестен не иска. Къде е логиката не разбирам.
Да е била предпазлива навремето проблемите са си нейни. Заради нейните проблеми той да се лиши от деца.
Освен това ако наистина го обичаше щеше да иска да му роди дете.

66.   Разбирам страхува се да не бъде изоставена но защо той трябва да плаща цената на нейните грешки. Да се лишава от деца заради нея още повече че той никога не е имал.
Толкова ли не разбирате бе хора. Той също иска да изпита бащиното чувство. вълнува се. нещо непознато е за него. Колкото и да се страхува просто не е честно. А и да не е автора всеки мъж би искал. Само мъжете. които вече имат деца биха я разбрали защо не си търси такива а кара човек да се откаже от деца заради нея. ако нейна е била инициативата да нямат.
Ако и бившите са и казвали. че живота и ще е приказка тогава да иска повече доказателства. че той държи на нея. Да вярва на делата не на думите. Може би авторът ще и докаже. че я обича. Да го лишава от деца не е решение. Та той ще направи огромна жертва за нея заслужава ли си.

67.   Автора няма вина затова. че тя се е доверила на неподходящите хора. Трябва ли заради нея той да няма деца. Не е правилно.

68.   Като се страхува жената да не се обвързва с мъж така е най–сигурно. че т няма да е изоставена от мъж. най–сигурно. че няма да забременее.
Ако не иска повече деца да заложи на сигурното.

69.   Ами ако забременее случайно.

70.   Да той трябва да се постави на нейно място но и тя трябва да се постави на негово място и да разбере. че той иска деца и е в правото си. Още повече че тя вече е изпитала майчиното чувство и че той иска да го изпита.
Иначе говорим за огромна жертва от негова страна. А това не е връзка единия да се жертва до такава степен.

71.   Номер 62 права си но това се отнася само за едната гледна точка никъде не пише. че и той има право на деца. че неговото желание също е важно. че той е прав за себе си. Това е егоистично.
Разбирам жената не иска да рискува но тогава да стои сама.

74.   Убеди я с думи и с дела. че тя ще бъде идеална майка на твоето дете. че винаги ще я подкрепяш. постарайсе повече. че тя да разбере. че може да ти има доверие и дано се получи и ти роди дете.

78.   Щом двамата искате различни неща, отговорът не е лесен, но е прост - изоставяш я и намираш жена, с която ще искате едно и също нещо. Животът няма да те чака.

79.   58, да имаш деца или не е въпрос на личен избор, съответно на двама души, понеже дете сам не можеш да си направиш, или на биологична предразположеност. Тъпаци, наричащи жени без деца "стари моми" са... ами, тъпаци! Кой как ще си нареди живота теб никой не те пита. Време ти е мамин умньо да разбереш, че жената не ти е дойна крава и фабрика за говеда, нито слугиня да се върти около малкият ти израстък. То се вижда какво се пръква, когато неподходящи хора имат деца - неграмотни комплексари, които бълват змии по анонимни форуми.

80.   Аз ще споделя по този повод съвсем истинска история, от реалния живот, която се случва сега. Наши познати, в семейно съжителство, живеят заедно от 14-15 години. Той я взима с момиченце на 2 години, преди нея не е живял с жена, естествено няма деца. Тя категорично отказва да роди дете от него с предтекста, че ако роди негово, той няма вече да обича нейното. Мъжът работи много, изкарва добри пари и се грижи за нея и детето. Тя се разболя от рак и въпреки лечението почина преди месеци. Детето е вече 16-17 годишна тийнеджърка. Биологичният баща уж я прибра, но тя не е свикнала с него и постоянно идва при втория баща. Няма нищо лошо в това, но... тя му поставя ултиматуми да не му минава през ум да си търси друга жена, защото къщата му трябва да остане.... за нея. А мъжът е само на 44. Това е реалната история, размишленията и изводите оставям за автора.

81.   Точно така раздели се с нея и си намери жена с която да имаш деца.

82.   Номер 80 убедих се, че моята гледна точка е правилната.

83.   79, обърна се към мен, но явно не си ме разбрал/а.
И не съм "мамин умньо", защото съм жена и именно това казвам, че няма да въртя около израстъци те на разни коментирали неможковците. Като дадох примери от личен опит ;)
Кой разбрал - разбрал.

Н 58

84.   зНАЧИ ТОЙ МОЖЕ ДА СЕ грижи за чуждите деца а тя не може да му роди.

85.   Тя ти е казала от самото начало, че не иска деца. Съгласисил си се. Точка. Твоето прилича на изнудване. Като искаш си върви. Жена с деца никога не е сама. Ако мислиш че на 40 ще намериш някоя да роди от теб намери. Но се съмнявам. Както мъжете не искате жени над 30 така и никоя не е умряла за скапаната ти дърта сперма. 40 годишен ерген е голяма червена лампа. Бягам от такива. 100% нещо им има. Я психически, я физически щом нито една не го е поискала за баща на детето си.

86.   Момичето поставя ултиматуми на доведеният си баща ли? Къщата ли е нейна, или аз нещо не разбрах?
В една връзка се правят компромиси и от двете страни. Ако само единият прави, това е използване.

88.   Точно така номер 86 той е направил компромис като се е съгласил в началото но тя не иска да направи след време би трябвало да го е опознала и да иска да има деца от него.

89.   Не напротив нейното прилича да изнудване. Той се е съгласил защото тя е поискала така едва ли е защо той не е искал да има деца. Заради нея той се отказва да има деца. Съвсем нормално е след време той да поиска да има деца, негово право е защото това е инстинкт. Непознато чувство за него, вълнение. Той няма други деца. Не е същото като да си купиш нова кола. Не е нещо за което да се каже той се е съгласил и толкова. Различно е от материалните неща.

90.   Авторе, така и не ми отговори - защо на 40 вече нямаш деца? Или обиколи всички евтини жени и сега си се присетил за семейство, че изпускаш последния влак?

91.   Той лесно ще намери жена, която да му роди дете но дали тя ще намери мъж, който би се съгласил да няма деца заради нея ако никога не е имал.
Ще се разделя с всеки мъж, който иска деца ли?

96.   Пожелавам успех на автора, Дано си намери жена, която да му роди дете и която да го обича истински. Човек, който обича не поставя такива условия някой да се откаже от нещо важно заради него.

100.   Много ви е добре на мъжете, искам дете, а после кой го гледа? Лесно е да говорите за това кой какво е длъжен да направи през живота си, когато не сте вие, които трябва да се лишавате. Естествено, не това не се отнася за всички мъже...

Да не мислите, че раждането е толкова лесно, а за после - да не говорим... Очевидно повечето от коментиращите са мъже, които си нямат представа за това какъв кошмар може да е раждането, а жената вече е минала няколко пъти през това! Много ясно, че няма да иска да го направи отново...

Авторе, просто си намери нова жена, щом толкова много желаеш дете, и недей да си губиш времето

102.   Авторе, сам си създал проблем, който тепърва ще разбираш и решаваш. Влагаш време, нерви, средства да отглежда чужди деца, зарязани от собствените им бащи, без да можеш да се порадваш на твое. А не си вече първа младост. Не си нито благотворително дружество, нито закрила на децата. Оставяй я да си гледа децата, да си търси друг донор, да прави каквото иска и си създай свое семейство с жена, която иска дете от теб, а не само провайдър. Това е, друг изход няма. Тази няма да роди повече, тя има деца, не ѝ се занимава повече с бебе, каши и памперси. Гледа собствения си интерес във вашата имитация на семейство.

103.   Жената вече има две деца не й трябват повече! За кога? Не си се ориентираш правилно към и от коя жена да искаш дете! Тя не е длъжна да се съобразява със твоето закъснение в живота ти!
Няма нищо общо с любовта! Има два или които се обичат и без да имат общи деца и пак са заедно! Ако държиш на нея ще изпълниш желанието й с което сте се събрали и разбрали отначало! Ако ли не търси си друга! Само че на такова като теб това им е проблема че живуркате до последно после се сещате че не сте направили нищо съществено през живота си и заробвате някое младо момиче само и само да ви роди собствено дете!
Някои коментари казват че тя е егоистка! А ако се погледне от страната на автора е още по - голям егоизъм от негова страна!
Според мен както при жената има ли възрастова граница за създаване на деца така и о и мъжете трябва да има защото виждаме какво се случва! Мъжа може да прави каквото си иска със пълното спокойствие че е способен на всяка възраст да осеменява и не бива съден от обществото за това.. Хоцка си обикаля цените сменя ги като носни кърпички и хоп... Като стане на 40 започва най отчаяно да иска деца като попадне на първата която му е обърнала внимание? !
Това нормално ли е? Всъщност ако погледнем справ длуво тя си е свършила житейският дълг да си създаде деца! Повече от нея не се иска! Проблема е в автора!
Чи ек или се примири и ако държиш на жена си останете заедно без да я притискаш ( иначе може да то ние шута! ) Или си търси друга!

Право ми впечатление че хора над 30 не знаят и не могат да разсъждават трезво справедливо и интелигентно! ( Като женицата на 34 която направила аборт? ! )
Мн го глупави хора се въдят! Лошо!

Жена на 25

104.   103, мъжете също имат краен срок за деца и той е около 40те. При тях също се влошава качеството на спермата с възрастта и после от лоша сперма се раждат увредени деца.

105.   Номер 103, и при мъжете има “препоръчителна възраст” за създаване на поколение, и тя е преди 35, но дъртите ергени в сайта и като цяло мъжете, обичат нежно да пропускат този факт. :) След 35 обикновено се забелязва намаляване на количеството сперматозоиди в спермата и подвижността им.
Майка ми работи в ин витро клиника.
Ж24

107.   Жена съм имам дете знам колко е трудно отглеждането му но въпреки това знам, че ако се събера с друг мъж той ще иска дете.
Никога не бих искала някой да остане без собствено дете заради мен.
Изпаднах дори в следродилна депресия но въпреки това не бих поискала някой да остане без дете заради мен.

108.   Да тя е права за себе си но тогава да не се обвързва с мъж, който би искал да има деца. Ако той беше казал, че не иска да има деца добре но може би тя го е накарала и той се е съгласил.
Никой не казва, че е лесно човек да има деца но автора има право да има деца да си види собствената плът и кръв. Никой не може да го отрече. Затов е по-добре да се раздели и да си потърси жена, която би се съгласила да има дете от него.
Нищо не е лесно в този живот.

115.   Желанията на автора въобще ли не са важни само жената да е добре ли е важно щом тя има две деца това е достатъчно какво иска автора е без значение. Не може да се гради по този начин една връзка.

118.   Вие бихте ли се отказали от образованието си, от роднините си от приятелите си ако съпругът ви така поиска.

119.   Една жена беше пуснала тема да го пусна ли ако не мога да имам деца. Тя е самоотвержена жена. Истински ангел за разлика от жената на автора.

120.   Автора има право да има собствено дете.

121.   Номер 100 като е толкова ясно да си стои сама. Би трябвало да е наясно, че всеки мъж би искал да има деца. Единици са тези, които наистина не искат.

122.   Мъжете могат да правят деца и до 70 но жените не може да раждат до толкова.

123.   Не е вярно мъж ми направи дете на 70 години. Кълна се не лъжа. Слава богу е живо и здраво..

124.   108, той е казал, че не иска да има деца. Сега просто се отмята. Тя не му е длъжна с нищо - като не му харесва да къса и да си търси друга.
Макар че на 40 едва ли някоя е примряла за него.

126.   Здравейте,

Автора съм, след доста тежък разговор и много сълзи, решихме че трябва да се разделим. Явно ни се различават желанията.

Разбрахме се, че за около 2 месеца ще успее да си намерят квартира, където да се преместят, понеже живяхме в моя личен апартамент. Аз за това време съм наел апртамент на приятел под наем. Тя също вади не лоши пари, или поне достатъчно за да се грижи за децата и самичка, така че ще се оправят.

Колкото и да боли, колкото и да искам, просто не мога да се примиря с мисълта да нямам мое дете.

Тайно се надявам, че за това време ще си промени мнението и ще се съгласи да имаме 3 деца.

Решил съм да се опитам още 2-3 години да си намеря жена с която да си имаме дете и ако не се получи, просто ще си платя на клиника за сурогатна бременност и ще гледам детето самичък.

Много ми тежи, защото нейният най-силен аргумент против дете е, защото с 3 деца живота ни щял да бъде прекалено хаотичен. Поради тази причина, дори и да не се налага да ражда, не иска и опцията сурогатно майчинство. Също се страхува, че ще се грижа повече за моето дете и ще неглежирам момичетата. Аз и се кълнях, че всичко ще бъде по равно между трите деца, но тя е твърдо против.

Иначе аз финансово съм доста добре и макар и скъпо мога да си позволя сурогатно майчинство без да се отрази особено на стандарта ни на живот.

За тези, които ги интересуваше. Момичетата са на 3 и 5 години. Жена ми работи дистанционно и може да ги гледа през деня, ако се наложи и не са на градина. Малката е доста палава и щура и се налага да я наглеждаме, но голямата е много послушна и я оставяме да си играе, да си рисува и да се занимава самичка.

С бащата не съм говорил лично, аз и нямах особено желание да го правя. Но доколкото разбрах и е изневерил няколко пъти. Иначе редовно плаща издръжката.

127.   До автора 126. Решението ти е правилно. Ще ти липсват децата, вероятно и тя, а съжалението е най-прекия път до сърцето на един мъж.
Трябва да помислиш за себе си. Мъжът трябва да е потентен, да се чувства като мъж. За да си такъв трябва да си уверен и достоен. В случая тя реално ти показва с действия, че си и адски удобен, какво говори няма значение. Тя дали ще си отваря краката за теб или за друг е все едно. Имаш безкрайни капризи и изисквания от нейна страна, в замяна на едното ебане, което можеш да получиш навсякъде. Тя ти казва че с трето ще е хаотично, което значи че тя никога не би се хванала за мъж с дете примерно. Тоест нейното си е нейно и не подлежи на коментар, а твоето си е твой проблем.
Не я мисли и не я съжалявай, такава жена ще се метне на друг много скоро. Доказано е чисто психологично, че ще търси свободен балък и ще намери, ако и той поиска нещо ще го смени с трети.

51-100 от 155