Споделена история от Семейство

Със сестра ми не можем да се гледаме, майка понася всичко.
Със сестра ми не можем да се гледаме, тя е по- голяма от мен, майка ни е възрастна. Напоследък изниква и въпроса с делба, майка иска всичко да е чисто докато е жива, а не даа се съдим и да се избием след това.

Накратко, сестра ми има семейство, мъж, който й праща пари, едно омъжено момиче. Аз нямам мъж, работя и така съм решила за момента. Сестра ми винаги е гледала на мен като на храненичка, като дете имах рак, майка не спираше да трепери над мен, което не съм искала. Сестра ми се чувства недооценена.
Фактите са, че тя има съпруг и не малко средства, три коли в семейството, почивки по Турция, аз никога не съм си позволила да си направя ноктите или нещо подобно. Сега сестра ми твърди, че майка я е изхвърлила от живота си, нея и семейството й - същите за които тя се грижи като свои деца.
Най- голямата й дъщеря не ме покани на сватбата си, не пише на баба си, идва си за по месец и не отива да я види изобщо. Кръстена е на нея, за раждането й майка ми й даде масивен златен пръстен. А на сестра ми спретна сватба за чудо и приказ и подари на мъжът й златен пръстен също. Прие ги да живеят у дома, а той заплаши да я бие. Мен ме блъсна с колата на баща ми когато бях на десет и возех малката с колелто, под претекст, че съм ги бавила да се приберат. Посягал ми е не веднъж и два пъти.
Мъжът й е мързелив, дебелокож, грижи се за себе си и не му пука за другите. Още щяха да живеят сестра ми и децата на мухливият таван в съседите, ако дядо ми не си беше ремонтирал къщата да я продаде и да им купи апартамент.
На мен като наследство, когато и двамата ми прародители починаха, остана техният апартамент, в който също сестра ми живя с мъжа си, и дядо стегна къщата защото те нямаше да се изнесат от там, а той го беше нарекъл на мен.

И двете страни са обезпечени, тя повече. Аз нямам уредена работа при семеен приятел и мъж който да носи пари. Въпреки всичко тя завижда и е крайно засегната от изфабрикувани причини. Майка ми искаше да вдигне стена по средата на двора и да раздели селският имот на двете, стигна до там да ми каже, че ще строи нова къща на сестра ми, за да й се реваншира.

Мир между нас няма да има, това е повече от ясно. Предложих й поне да се преструва за да не късаме нервите на майка ни, и да дойде и да каже какво иска. Развилня се и рече, че не ще да ни вижда, щяла да си купи порутена къща в някое забутано село и да си я стегне, и ние сме правели схема срещу нея.

Със сестра ми няма да се разберем, да живеем в един двор - абсурд. Искам някак да закрепя ситуацията за да не се свърши майка ми, която една трошичка да има, ще я даде за нас. Имам нужда от съвет как да постъпя. За протокола - опитах с добро, от тук нататък нямам идея.

Коментари

1.   Като неще мира забий и секира като е изолираш от живота си и се грижиш за майка си, а сестра ти като се появи се прави че не е познаваш. Най голямото наказание е мълчанието.

2.   Нека майка ти препише къщата на сестра ти, за да има мир. То се вижда каква е и само с добро можеш да действаш. Ти нали си имаш апартамент в наследство, за какво ти е повече? Гледай си здравето и спокойствието.

3.   Прекъсни връзка със сестра ти. Нека майка ти и остави всичко.
Спокойствието ти е по-важно. Имаш гадна сестра.

4.   Историята е написана в две теми, с някой разлики които дават по ясна представа. И ако човек направи сметка коя от сестрите какво е получила, ще разбере коя от сестрите е алчна, завистлива и злобна.

Какво е получила авторката от роднините
1 Повече грижи като дете.
2. Получила е 3 висши образования, по времето на които роднините й са я издържали и са плащали семестриалните.
3 Получила е апартамент
4. Получила е пари за стартиране на собствен бизнес, които профукала.
И сега иска селската къща за себе си? !?

Какво е получила сестрата на авторката от роднините
1 Апартамент от дядото
2 Семейни връзки за работа

Сравнението на списъците и извода оставям на вас!

5.   Ясно е, че коментиращите са същите като авторката. Това, че роднините са й дали не означава, че авторката е виновна. Като й дават ще взима.
Хайде и вие като сестрата на авторката изкарвате я виновна, че е получила повече внимание като дете. Как може да злобеете за такова нещо. Ако някой има вина то е майка й, която е пренебрегвала едното си дете за сметка на другото. Та тя е имала рак.
А къде остават добрите сестрински отношения. Май пропускате факта, че мъжа на авторката се е опитал да я убие.

6.   5, то не е злобеене, а елементарна мярка. И аз познавам две сестри едната можеше да получи жилище, чрез дарение от майка си, но ОТКАЗА, за да не е ощетена сестра й, нищо, че не са в добри отношения и определи нейната сестра, която не й говори, след смъртта на майка им да получи определена сума (която можеше изобщо да не дава, предвид, че има и деца, и внуци). Авторката, това не го казвам като обида, нямаш деца. Оставяй тези отношения и си гледай живота. Селска къща ли е, какво ли е, да я взимат там! Щом и са агресивни, за какво се бориш? Ти си получила предостатъчно. Разбира се, че е виновна майката. Основно майката. Да, рак, малко дете, но ти имаш 2: при две деца един бонбон да имаш, ще го разделиш поравно: тук имоти, фирми, не е и толкова до парите въпросът, принципен. "Като ти дават, дай", не е съвсем така. Като си възрастен мислиш с главата си. Аз ако нямам деца, а деца ми има, не само няма да я ощетя финансово по никакъв начин, но съжалявам, че го казвам, това не е грубост: ще й остава повече. Защото има хора след себе си. А и авторката профука една фирма, без извинение, оставете селската къща на сестра си и не се занимавайте. И за всичко е виновна майка ви, така не е оправдание да не третираш двете си деца що-годе поравно. И двете винете майка си за развалените ви отношения, тя се е погрижила те да се случат.

7.   5 пропускаш факта, че мъжа на авторката се е опитал да я убие. Мястото на този убиец е е затвора не на свобода.
Да, авторката заслужава много повече. Ако не беше минало толкова много и имаше доказателства трябваше да осъди. Или плаща голяма компенсация или отива в затвора. Мястото му е там. За Такова нещо няма прошка.
Не е длъжна да се отказва от дела си.
На мястото да авторката аз не бих се отказала от дела си дори и заради децата на сестра. Може да е много егоистично но не бих. Моето си е мое. Има една поговорка дават ли ти взимай, гонят ли те бягай.