Споделена история от Семейство

Баба ми не спира да си говори сама цял ден.
Здравейте приятели. Както се подразбира от заглавието положението в което се намирам е изключително напрегнато и изнервящо, баба ми по-цял ден не спира да си говори сама каквото и да прави постоянно намира за какво да мрънка. Живея с нея от много години но в близките 2-3 години положението става нетърпимо без значение дали гледа филм, прогноза за времето или реклами постоянно говори обижда хората с изключително грозни думи които изобщо не отиват на възрастна жена. Най много ме натоварва факта, че цял ден гледа филми по Диема Фемили които са драми и допълнително ме карат да се чувствам зле, защото през целия филм не млъква, говори и обижда хората а и тя самата се чувства зле когато гледа тези драми става нервна започва да блъска вратите в къщи и да говори несвързано. Споделял съм на много хора проблема си и всички ме съветват да и говоря, че трябва да зареже тези драми не трябва да гледа такива филми трябва да гледа хубави филми които са комедии които да я карат да се смее да се забавлява, всеки ден водим този разговор постоянно когато я видя да гледа драми и говоря едно и също но тя продължава да ги гледа и да им се ядосва и да става агресивна и вече незнам какво да правя и към кой да се обърна за съвет затова се обръщам към вас с надеждата, че ще получа хубав съвет. Много ми е зле да живея така и по какъв начин да продължавам да и обеснявам, че не трябва да гледа тези драми а трябва да гледа комедии и романтични филми. Случва се но изключително рядко да пусне да гледа Всички обичат Реймънд и забелязвам, че държанието се променя коренно чувам я, че започва да се смее през целия филм и ми става така хубаво чувствам, че всички напрежения и притеснения изчезват но това е за кратко през повечето време гледа филмите по Диема Фемили които са драма и просто оставам без думи говоря и всеки ден едно и също но промяна няма незнам какъв кеф и доставя да гледа драматични филми вместо да си пусне някой комедия и да се смее от сърце. Моля за вашите съвети ако някой има или е имал подобен проблем ще съм ви изключително благодарен за всички съвети които ми препоръчате.

Коментари

1.   Това са глупости човек да се нервира на филми. Опитай пак да й кажеш че така само си вреди на здравето. Ако имаш собствена стая седи си повече там и излизай. Не й обръщай внимание. Тя сама си вреди.

2.   Просто е, бъди добър внук и слушател.
Case closed.

3.   Подари на баба си някоя книга и така ще замени телевизията.

4.   Това е дегенеративен и необратим процес, вследствие на остаряването. По-зле ще става, бъди подготвен. Много е трудно да се грижиш за човек с деменция, потърси и хубав старчески дом или човек, който да е постоянно покрай нея, когато нещата станат по- лоши. Не и се сърди, тя вече не е предишният човек.

5.   Защо пък да не гледа. Кой си ти, че ще й кажеш какво да гледа. И аз по цял ден гледам филмите по Диема фемили и какво от това. Може би баба ти се вживява прекалено. Може би си мисли, че това, което се случва е истина.
Аз също не гледам комедии. Не са ми интересни толкова колкото драмите по Диема фемили.
Баба ти вече почва да има старческа деменция.

6.   Не трябва да гледа нито драми, нито комедии, а изобщо да не гледа телевизия. Телевизията е изключително изнервящо нещо и въздейства зле на нервната система, защото облъчва мозъка с вредни лъчения (вълни), които се предават по въздуха и дразнят мозъчната мембрана. От това тя се е изнервила така и бута, троши, чупи и беснее вкъщи, не се учудвай. За нейно добро, за да не се налага да я вкарвате в психиатрия те съветвам да ограничите достъпа й до телевизия напълно, даже ако трябва и изхвърлете телевизора, само и само да не гледа тия боклуци повече. Ангажирате я с някакви дневни задачи, които да свърши, за да няма време да беснее така. Например, да ви сготви, да изчисти, да отиде на разходка навън, да й вземете комплект за рисуване блокче, четка и бои, за да си разсейва психиката с нещо, за да не мисли за тия гадни драми, защото ако продължи да мисли за тях така както ми я описваш, имам чувството, че хептен ще се побърка и ще направи някоя страшна простотия, след което няма да имате друг избор, освен да я вкарате в лудница. И аз също имам една такава психично болна роднина - в моят случай е майка ми, но тя е още по-зле и от твоята баба. Тя освен, че лудее, беснее и обижда всички, налита и на бой. Не понася никой да й противоречи и да има собствено мнение, различно от нейното, по цял ден надува чалга и Планета, а когато посмея да й спра чалгата, побеснява и вади един нож, с който ме заплашва (не знам откъде го е взела, обезопасили сме цялата къща от остри предмети специално заради нея). Не се къпе, носи едни и същи мръсни дрехи по 2 месеца, цялата къща вони на говна от нея. Както и да е, отклоних се, извинявам се, трябваше да пусна отделна тема за това. Мисълта ми е, че трябва да й създадете някаква разсейваща ненатоварваща дейност, която да я накара да забрави всичките глупости, които гледа и да й спрете достъпа до телевизия на всяка цена, ако ще да мрънка, реве, крещи и пищи - никаква милост. В краен случай, ако и това не помогне - последния изход го знаете.

7.   Щом домът си е нейн телевизорът също има право да си гледа каквото иска дори на теб да не ти харесва. Щом искаш ти си гледай комедии кой те спира. Но не можеш да командваш баба си.

8.   Махни телевизора или отиди другаде да живееш.

9.   Отиди да живееш другаде като ти пречи.

10.   Абе май си прав. Баба ти е собственик на дома и на телевизора но май има заболяване. Не се замислих, че е болна.

Опитай се да разговаряш с нея намери й за заместващи занимания да плете например.

11.   Точно моя случай, и аз си говоря сам постоянно, но за мен това не може да се нарече проблем. Напротив, кефи ме да го правя тъй като съм на 30 години. Познавам един приятел който е точно мое копие, но аз не обиждам хората

12.   Мислиш, че внука обижда баба си ли?

13.   От името на учените: ако си говориш сам, не е проблем! Ако започнеш да си отговаряш и дори да спориш сам със себе си, става притеснително. А ако успееш да загубиш спора със себе си и това доведе до комплекси за малоценност, нещата вече са трагични.

Баба ти май още е на първия етап, значи нямаш грижи!

14.   Приеми го че е в добра компания. Ако почнат да спорят обаче, не е добре.