Споделена история от Семейство

Какво ви подариха за раждането?
Моля, споделете какъв подарък получихте за раждането на първото дете от мъжа си? Няма значение кога е било. Доволни ли сте от подаръка?

Коментари

1.   Не съм получила подарък. Получих букет гладиоли, след уточнение какви цветя искам. Не съм се и сетила, че трябва да получавам подарък и колко да съм доволна.

2.   Не си спомням. Тогава имахме проблеми дори не искам да си спомням за този период.

3.   1, има българска традиция, че на родилката се дава подарък златно бижу, сети се защо е забравена. Получих букет, мен дори не ме питаха и какви да бъдат цветята. А авторката какво получи?

4.   Получих от мъжа си здраво бебе, той ми го направи с любов, а в последствие години наред се грижеше за нас до колкото му бяха възможностите.

5.   Радвам се за теб номер 4.

6.   Не получих никакъв подарък. Огромен букет от оранжеви рози ми подариха родителите ми. Мъжът ми не ми подарих цветя, защото бебето щяло да се алергизира.

8.   6, а какво ти подари?

9.   8, тя му е подарила дете, което той нямаше да има без нея.
Докато тя без него може да си легне с който си иска и пак да има дете.
Така че стига с тая стиснатост, нейният подарък е много по-голям от неговия и се изразява в бременност, качени килограми, драйфане, 9 месеца тежест, киселини, дискомфорт и сума ти разкъсвания и болка по време на раждането. После кърмене през 2 часа, системно недоспиване, колики, зъбчета, реване и бърсане на дупета.
А той се стиска за едно букетче.
После що жените не щат да раждат - ми на такъв не 1, а половин дете не заслужава да му родиш.

10.   В семейството на мъжа ми е останал някакъв обичай от негов пра пра дядо, който гласи: На жената, която те дори със син подаряваш нещо здраво (камък, метал), за да порасне силен и здрав мъж, на жената, която те дари с момиче, подаряваш нещо блестящо, за да е гиздава и светла момата.

И когато дъщеря ни се роди, той си спази тази традиция и ми купи златен часовник.

В родилното дойде с огромен букет, а на бебето беше взел дрънкалка.

11.   Н 3, интересно, не знаех, че е традиция, а получих именно златни бижута. Познава добре вкуса ми, харесаха ми. Не съм ги приела като подарък за раждането, а към мен лично като жена. Сега разбирам за тази традиция.

12.   Тя му е подарила дете.

13.   Ако раждах заради подаръка, по-добре да не раждам.

14.   Ми 13, недей да раждаш, кой те кара.
За разлика от теб други жени се уважават и им харесва мъжът им да оцени усилията им и да направи нещо мило за тях, а не да се проявява като скръндза и циция.

15.   13, то не раждаш заради подаръка, но стиснатостта на мъжа е изключително ключова за него като човек, грижа и мислене. Ако бях мъж абсурд беше да мина с един букет. Щях да мисля подаръка месеци наред. На един приятел арабин за раждането му бащата подарява апартамент на майката, не в който живеят, а отделен на нейно име, който тя дава под наем и до момента и си помага. И не, не са богати, изобщо не са богати. То златното бижу не струва супер много, а българските мъже и за него се стискат. Позор!!!

16.   Не знам какво им става на мъжете в днешно време... Като някаква пандемия е вече. Чак такава спестовност и пазене да не се минеш не е нормална.

Това вече не ти е поредната бройка, за да имате чак дете, значи сте се преценили, оценили, опознали. И за да ти роди дете, при което, освен щастието, има и други последици, тази жена ти се е доверила като мъж. А ти да подариш едно букетче и да считаш въпроса приключен. А за някои и това няма.

Но какво се чудя, те много мъже искрено завиждат на разведените жени за огромната издръжка, на безкрайното майчинство, на по-ранното пенсиониране.. Не предлагат брак и след 100 години заедно и деца, за да не се минат.. А вие чакате златно бижу за раждането на детето.

Въобще, не се ли погрижи една жена сама за себе си с образование, здрава работа, свои доходи и прочие, ще умре от глад. Но пък тогава ставаш феминистка и кариеристка, която чака "принца" и я мързи да ражда и угажда на цялото семейство... Угодия няма!

Не се отнася до нормалните, мислещи мъже, на които няма нужда да им се обяснява, че майчинството не е точно СПА почивка.

17.   Не съм очаквала подаръци. Първият път букет, втория нямаше щото не съм се била зарадвала достатъчно на първият.
Но не е лошо мъжа да мисли и за жената.
Като гледам доста мъже подаряват на жените коли, но не всеки има възможност, а повечето не биха подарили дори и да имат такава.

18.   Аз пък не очаквам специален подарък за раждането.