Споделена история от Семейство

Депресия от остаряването и ранното семейство
Здравейте! Искам да споделя нещо, което ме гложди от 2-3 години насам. Но след като минах 39 става доста тъжно :( Сега съм на 31 и непрестанно ме гони чувството, че остарявам твърде бързо. Не ми личи, и дават ми 25-26 години, слава Богу такива са ми чертите, това хем ме радва, хем не. Егн-то казва 31.
Не разбирам кога хвръкна времето, чувствам се още на 22-23. Имам мъж и две деца, желаех семейство, щастлива съм, но все по-често си мисля, че не се наживяхме с мъжа ми като хора, като двойка, Ами доста набързо си направихме децата. Не съжалявам за самите деца, а че рано станах майка и живота ми спря. Не е мит, наистина живота спира след като станеш майка! И то на две деца. А пък се чувствам млада, кой ще ми върне времето. Една бира не можем да изпием на спокойствие с мъжа ми, изнервяме се от това! Децата все на главите ни, обичаш ги, ама си човек в крайна сметка.
Чувствам се млада, но с настроение и мисли на лелка.
Объркана съм, не мога да приема, че отивам към 40, просто не мога :(
Та аз до онзи ден бях студентка. Как се справяте с тези мисли, вие хората около и над 30, и повече?
Като минават покрай тийнейджъри ми е неудобно, криво, знам, че за тях ние сме лелята и чичото. Имам доста по-малък от мен брат, който е на 19 години и ми го казва директно, че да не се сърдим, но за хората на неговата възраст сме си стари. Много ми е неприятно, живее ми се, имам енергия, искам дори купони! Искам си живота. Той просто спря. Децата са прекрасни, но ставаш им роб, това е, новото аз виждам от майчинството.

Коментари

1.   Радвай се! Аз нямам семейство и деца. Живота ми е празен. Няма такова безвремие и безсмислие. Имам всичкото време на света и нищо смислено, което да правя с него. Всички познати имат семейства и деца, планират си почивките заедно, а мен лека полека ме загърбват. Вече не може да им се обадя да се видим, уж нямат време, а се виждат с техни познати семейства.
Както и да е, приел съм го.
Ти не се коси, по един или друг начин ще намерите време само за вас. И ще видите че не ви трябва чак толкова много. Децата растат, все по-малко ще имат нужда от вас. Като станат тинейджъри няма да им виждате очите. А минат ли 18, ще отидат да учат и хептен ще ги "забравите". Но пък ще сте още млади и ще можете да си правите каквото си искате. Ще сте отледали децата във възраст в която сте имали най-много енергия и ви е било по-лесно.
Просто не знаете каква е алтернативата и ви се струва че тревата е по-зелена отвъд. Не е.
И най-вече - имате здрави деца и вие също сте здрави! Много хора създали късно семейство, нямат тоя късмет.

2.   Живота не спира на 40. Ще имате цялото време на света, когато децата ви отхвръкнат, та чак ще се чудите какво да го правите.

3.   Аз си държа на свободата.

4.   Свикваи с това, че не си млада, а си в зряла възраст, отдавна, нормални неща от живота са за всички хора, поне имаш деца и мъж, някои нямат и това на твоите години.

5.   Аман от такива, дето изпадат в депресии от възрастта...
Авторке, примири се, че остаряваш, младостта не е вечна и всичко си има край. Остарей си с достойнство. И да пишеш по форумите няма да се върнеш с няколко години назад. Човек е важно да се харесва такъв, какъвто е, без значение възраст и прочие. А и не си единствената, която остарява, всички хора с времето стават възрастни.

6.   Хлопа ти дъската! Нито на 30, нито на 39 съм се чувствала стара. Нито пък съм се сравнявала с 20-25-годишните.

7.   Аз съм ти набор. Много ми е интересно, как хем се чувстваш млада, хем чувстваш, че остаряваш? Двете са несъвместими просто. И аз съм на 30 и се чувствам млад и много по-добре, отколкото като бях на 20. Не мога да се чуествам стар, като наистина не съм. Прекаленото мислене кара хората да остаряват бързо, заедно с грижите и стреса.
Това е положението, бързали сте да имате деца, сега им се радвайте. Има и такива като мен, които не искат и не им пука кой какво мисли. Живея си счоред мойте разбирания и ето ме- на 30 - здрав, свободен, а имам приятел на 30 който пие шепа хапчета от грижи.

10.   Ако имате дом, нормални доходи, ходите на почивки и децата ви да здрави, то вие сте е едни от най-големите късметлии. Както и ако се разбирате нормално в твоя.

11.   Пропуснала си младите години, когато е трябвало да ходиш по купони, дори да сменяш гаджета. Защо реши да раждаш деца толкова рано? През 20-те си години със съпруга ми ходихме къде ли не, всяка вечер нанякъде. Когато родих първото си дете на 32г. изобщо не чувствах като задължение стоенето в къщи. Вече ми беше писнало търчането напред-назад.

12.   Аз съм авторката. Объркала съм цифрите. Откакто минах 29* ми е криво, не 39.
На 31 има доста време до 40, но все пак, чувствам неприятни мисли, свързани с остаряването, и то непрестанно. Може би всички ги имат в даден етап.
Може би просто се свиква с това... Не знам. На някои хора не им пука и си остаряват, аз ще съм от тези, които ще драпат да изглеждат млади със зъби и нокти. Започнах да правя доста за тялото си и да не се появи бръчка.

14.   До номер 11
Да, и аз така се чувстват, сякаш съм си пропуснала младите години, или не съм взела достатъчно от тях. Но така се получи с децата, първото стана случайно. Не съжалявам, че решихме да си го имаме. Ни най-малко. Но животът в онзи смисъл, забрави, спира. Понякога липсва.

15.   Зависи и как си възпиташ децата. Ако свикнеш винаги да им ходиш по задника много ясно. че ще ти липсва.
Ако ги възпиташ да са самостоятелни какъв е проблемът да си имате свободното време. Важно е разбира се някой да помага да излизат двамата вечер насаме. Това. че сте станали родители не означава. че спирате да сте двойка. коята има нужда да остане насаме за малко.
Всеки има нуждата от свободно време само за себе си. да разпусне дори е препоръчително.
Зависи и на каква възраст са децата. Като са бебета разбира се. че е по -трудно и свободния живот ще ви липсва.

16.   Моят живот започна на 30г. барабар с дете, пътувахме непрекъснато, зависи от свободното ти време и финансите. С две деца не знам, но имам приятели, които не се спряха с две, .

17.   На колко са децата?
Оставяте ги на баба, жена да ги гледа и отивате, където решите. На дискотека, екскурзия и така.
Не ходят ли на градина.
Всеки на 20 мисли 40 годишните за стари, но като дойде на тази възраст, мисли по друг начин. Преди е било безгрижно, с децата имаш грижи.

18.   Да на колко са децата.

19.   Каква старост на 31? Е, вярно че стареенето е неизбежен процес но не се отчитай като стара още. Ти не само че не си, ама си тамън във разцвета си - понатрупала си малко опит и може вече да не си необуздана тийнейджърка но не си и престаряла все още имаш много години пред себе си. Ако съумяваш да се поддържаш си възрастта не би трябвало да ти е чак такъв голям проблем. Не се отказвай да се чувстваш млада и жизнена - нали не планираш още на 40 да лягаш да умираш заявявайки че живота ти е свършил и че нямаш повече за какво да живееш? Разбирам че ти се притесняваш защото след време ще си във своето четвърто десетилетие но не забравяй че ти можеш да си красива и пълноценна на колкото и години да станеш. Когато наистина си стара ще си се чудиш сама на акъла си когато си била на 30. Бръчките и белезите които носиш са знаци че си живяла и че си видяла от живота но и че ти не си се отказала и че ти се бориш със предизвикателствата. Съветвам те да гледаш себе си и семейството и да не му мислиш много -много. Все някога ще умреш защото не се наслаждаваш на даденото ти от живота доколкото можеш? Дано след време, като си на 70 да речем, да си от онези жизнени и усмихнато бабки мацки които живеят на макс и не се оставят на старостта да ги повали

21.   Еми нищо не е спряло. Даже си една обиколка пред другите. Да не си мислиш, че като родиш на 30-35 бебетата сами ще си приготвят млякото и ще ти носят бирата. Щом сега си щастлива, чекай да видиш по-нататък...

22.   Авторке, душата ти е болна!

Обърни се към Бога! Това е лекарството!

Аз съм над 50 и се чувствам чудесно!
Така, че не е до годините! Аз станах баща на 22, но никога не ме е притеснявало това! Защото винаги съм виждал смисълът на живота в духовните неща и съм търсил духовното!

И се чувствам духовно богат и имам мир в душата си! (Православен християнин съм)

23.   Ами, да не си раждала рано, след 30 вече си е норма. Аз съм на 38 и сега започнахме да правим опити. Не съжалявам, че отложихме децата за по-късно - поживяхме си страхотно с мъжа ми, пътувахме, наслаждавахме се на живота, успяхме да спестим пари, за да сме готови за бъдещите разходи, а сега вече съм спокойна и улегнала, готова да стана майка. Не се чувствам стара ни най-малко, нито изглеждам така. Вече много жени раждат дори след 40.

24.   Не била се наживяла, милата... Истината е, че имаш много изкривени представи за щастие и много ниски критерии за това какво е "животът". Имаш две дечица и спътник в живота си - можете да си се "наживявате" до полуда, но когато си ограничен вътрешно от някакви набивани клишета и комплекси, резултатът е депресия.

Съвсем между другото, ако беше родила след 30, нямаше да имаш същите деца. Какво, сегашните деца не ти харесват ли? Искаш да ги замениш за няколко години "наживяване" ли?

25.   Каква е тази мания по младостта. На 20 и няколко още не бях човек, ако разбираш какво значи човек. Не бях жена, а глупаво и наплашено момиче без самочувствие, защото тепърва трябваше да доказвам, че съм човек и ме бива за нещо. И за ваше сведение младата възраст е до 45 според класификацията на Световната здравна организация. Едва на 40 и нещо започнах истински да разгръщам потенциала си като жена, човек и професионалист. Ако са ти важни толкова дискотеките пред семейството, извинявай, но със сигурност не си зряла и си много повърхностна. На 40 сигурно ще си с куп пластични операции и ще изглеждаш смешно и жалко