Споделена история от Семейство

Да се омъжа ли един ден за него
Здравейте, аз съм момиче на 17 години и имам сериозен приятел от 4 месеца. Обичаме се и всичко е прекрасно в нашите взаимоотношения, но проблема е там че моето семейство се бърка в това. По народност аз съм българка, а приятеля ми е циганин и точно това притеснява семейството ми. За мен това няма никакво значение при положение ,че се обичаме и разбираме прекрасно.
С него сме си говорили по темата за сватба и така нататък но не на този етап разбира се. И двамата искаме да сме големи и зрели хора за да вземем тази крачка но ме притеснява това как ще реагират родителите ми. Той казва, че аз няма цял живот да живея със родителите ми, а с човека до мен така че аз трябва да си реша какво искам и какво не. Точно за това се двоумя какво да правя, защото това момче е първото в живота ми, което ми е доказвало многокартно, че държи на мен и ме обича и аз бих искала да бъда с него до края на живота си. За момента ние се виждаме тайно от семейството ми, защото те бяха категорични, че ако разберат че се виждам с него да приема просто че вече нямам семейство. Вече повече от 2 месеца се крием и винаги когато сме навън аз се притеснявам някой да не ни види и да каже на нашите. Моля дайте съвет какво да правя в тази ситуация. Кое да избера семейството или любовта?

Коментари

1.   Категорично НЕ! Ти нормална ли си да си с циганин? Защо изобщо се занимаваш с цигани?

3.   избери любовта. Но как да ти каже винаги имай едно наум за момчето. Доколко добре го познаваш.
Разбирам влюбена си но мисли и със разума си не само със сърцето си.
след някоя и друга година може да разбереш. че не го обичаш наистина това момче. Тоест може да не прекараш живота си с това момче. Оше си много млада.
Мисля. че е рано за брак. Походете малко. опознайте се и тогава мислете за брак.
А относно родителите ти след време ако се убедиш. че това наистина е момчето за теб ще успееш на убедиш и родителите си след време. В началото естествено ще се разсърдят но със времето ако се убедят. че си щастлива и ако са добри родители ще го приемат.
Но връзката ви се очаква да е трудна защото има предразсъдъци в обществото.

4.   Избери да учиш, да получиш добро образование, да се квалифицираш, да се развиваш.
За всяко нещо има време.
Имам време за игра.
Има време учене.
Има време за работа.
Има време за любов.
Има време за деца.
Има време за натрупване на материални блага.
Но, най-важното е, да е в правилното време.
Иначе, всичко се объркава и става много тежко.

5.   Не те знам какво ще избираш само не му давай секс без презерватив. Ако те забремени и се ожените ще дундуркаш бебе при циганите вместо образование.

6.   Номер 5 е прав.

7.   Доказателството, че има предразсъдъци в обществото е коментар номер 1. Ще има и доста такива коментари. Аз не мога да дам съвет на едно 17 годишно момиче са се откаже от чувствата си само бих я посъветвала да е внимателна и както номер 5 написа да не прави секс без презерватив или да взима други предпазни мерки.

Авторке не искам да ти казвам какво да правиш като дърта свекърва, достатъчно голяма си сама да вземеш решение само бих те посъветвала са си по-внимателна и да имаш едно наум да момчето.
Трябва да мине време за да отговоря на въпроса ти дали ще се омъжиш за него.

8.   Хах не само, че ще те забремени, а ми след като вече имате дете ти ще му станеш робиня и ще ядеш бой нон стоп. Така е при циганите, повярвай ми. Хитри са и знаят как да влезнат под кожата на човек. Освен, което в България отдавна няма нито правосъдие нито полиция, които при евентуален проблем да ри помогнат. А вашите са единствените, които ти мислят доброто.

9.   Аз съм туркиня, но съм израснала като българка и съответно се омъжих за такъв мъж. Той е по-религиозен, както и неговото семейство. За щастие той е по - съвременен и се разбираме добре и си помагаме, докато за неговите роднини можеш да забравиш. Ако имах избор, не бих бързала да се женя, бих се изучила и стъпила на краката си. Добре е, че сте влюбени, но нищо не споменаваш за семейство му. Те се държат много един на друг и повярвай ми, ожените ли се или забременееш ли, ще съжаляваш много. Живейте си заедно, но недейте бърза. Трудно една такава връзка би се реализирала. При мене очакваха да им чистя, готвя, обслужвам, гледам роднините, да се обличам като монахиня, да нямам собствено мнение, да не ходя на училище и да не си зяпам на телефона или компютъра. За щастие мъжа ми видя всичко това и се отделихме и ме подкрепи.

10.   На 17 си, ходиш на училище (надявам се) и говориш за брак? ! Мдаааа, сега остава и наистина да се омъжиш за него, да напуснеш училище, да родиш и да идеш да живееш в гетото
Ти акъл имаш ли? Най-важното нещо в момента е образованието ти, ама едва ли ще ме чуеш, така те е заслепил тоя Ромео, че си на път целия си живот да провалиш.