Споделена история от Семейство

Домакински въпрос към жените
Здравейте, мъж съм но често пускам пералня вкъщи. Въпроса ми е как е по-добре да се перат дамските чорапогащници и тънките дамски чорапи с ликра, на ръка или в пералня. Забелязал съм, че от пералнята сякаш се скапват и излизат топчета и мъхове. Съответно на каква програма, отделно или с какво пране?
Как процедирате вие? Също не ми е ясно това чудо сутиенът как се пере? Същата чуденка в пералня на какви градуси или на ръка?

Коментари

1.   Чорапогащници на ръка пера, задължително и гащи и чорапи, заради бактериите. Как тънък чорапогащник няма да се скапе в пералня, сутиен може и в пералня 30-40 градуса.

2.   1 Благодаря а чорапогащниците на ръка с какво ги переш сапун или прах? Оставяш ли ги да киснат в леген преди това? И аз съм ги прал на ръка в пералнята не смея да ги сложа, че ще пуснат бримки и жената няма да е доволна хаха. А по-плътен чорапогащник мисля, че няма проблем да се пусне в пералнята?

3.   Е, защо само към жените!??? Нали си мъж, който пуска пералня, да не с имаш за единствен!?

И двете неща се перат в мрежичка и на програма за фино пране!

4.   Всичко пера в пералня, за сутиен има едни като пластмасови сфери, виж в магазин за домашни потреби.

5.   Продават се мрежести торбички за пране, точно за тънките чорапи са идеални. Слагаш вътре в торбичката, пускаш го с нея при останалото пране и не го мислиш - вадиш после изпрано и без да е повредено от пералнята или от контакта с другите дрехи.

Към номер 1 - има антибактериални добавки за пране / антибактериални омекотители/, който се добавят в отделението за омекотител и действат точно против вируси и бактерии - не се налага да переш на ръка, нито да съсипваш дрехите на 60 градуса. А и при ръчно пране така или иначе не се достига до нужната температура, за да бъдат унищожени повечето бактерии и вируси.

6.   Гащи и чорапи пера отделно от други дрехи. Чорапогащници на ръка.

7.   Или програма за деликатни тъкани
Или на ръка

8.   Аз пера всичко на ръка.
Най вече гащите и сутиените.

10.   Ще пробвам с тези торбички но пак забелязяам, че пусна ли тънък чорапогащник в пералня дори веднъж някак се разтяга и губи вида си. От самия градус на пералнята ли. Когато ги пера на ръка с хладка вода е най-добре мисля.

11.   5 Къде ги продават тези торбички за чорапогащници?

12.   2, не ги кисна в леген изобщо. Със сапун пера, такъв без много аромати, има сапуни и само за пране и такива за петна. Но ръцете много съхнат от пране на ръка.

13.   Пране в пералня е икономично, ръчно пране е не икономично, елементарно е.

14.   Пери всичко на ръка продължително време, докато ноктите ти умекнат. Така ще си спокоен, че си свършил работата добре, госпожата няма да ти се кара.
Бъди много внимателен с бикините!!!! Защото ако хване нещо.... ти ще си виновен. По добре след като изсъхнат, ги изглади без пара, така ще си сигурен, че са и дезинфекцирани....
Спазвай горенаписаното и ще бъдеш истински Мъж.

16.   По черните чорапогащници остават петна от праха, който не се изплакват. Как се справяте с това при черните?