Споделена история от Семейство

Проблем със сестра ми
Здравейте наскоро открих една тайна свързана със сестра ми.

Сестра ми си имаше дългогодишен приятел (почти 6 години), но се разделиха много тежко преживя раздялата... в продължение на 4 месеца само ревеше, не излизаше, не се хранеше добре...

С бившият й имаха общи приятели и той чрез тях се беше похвалил, че си има нова приятелка и сестра ми им беше казала, че също си нов приятел.
Тази лъжа я разбирам и оправдавам, обаче нещата не спират до тук...
Лъжите й продължават до така степен, че чак се плаща...

След известно време ми каза, че си е намерила наистина нов приятел. Зарадвах се много мислех, че преживява напълно раздялата с бившият. Изглеждаше щастлива, когато разказваше за новия си приятел.
Показваше ми общи снимки, но единственото странно беше, че за толкова месеци в които бяха заедно освен на снимки на живо не го бях виждала.

Преди няколко дни си изпуснах телефона съответно дисплей му се счупи, докато чаках да ми го оправят останах без телефон. Потърсих вкъщи дали няма някой стар поне да имам някакъв телефон... и намерих на сестра ми един телефон, за който тя ми беше казала, че продала много отдавна беше много странно, защото ми каза, че е продаден пък той не е и си работи перфектно. Включих го за да се уверя дали е работеш е да.... не беше заключен с парола и това което открих направо ме шокира.... Новото гадже на сестра ми се оказа фалшиво, телефона беше пълен със снимките на този мъж.
Дори такива, които съм виждала, като тяхна обща снимка....
Аз съм в шок, защото това е продължавало с месеци тя какви ли не ми разказва напълно убедително за миг не съм се усъмнила в думите й...
И това че може да фотошопва снимки толкова умело направо ме смая...
И най-лошото което си мисля, че ако не ми се беше счупил телефона можеше и да не разбера... и се чудя защо не ми е казала, а уж сме си близки даже си мисля че тя има някакъв проблем на психическа основа след раздялата с бившия.

Възможно ли е да отключи някаква шизофрения или нещо такова.
За мен това е безумно да лъжеш с месеци най-близките си хора.
И другото което тези нейни разкази за уж гаджето бяха толкова достоверни...
Дори е имало моменти в които ми разказвала плачейки как са се скарали за дадено нещо, успокоявах я. И сега като знам нещата наистина се плаша.
Едно е да кажеш пред общи приятели че си имаш ново гадже за "отмъщение" или каквото и да е там пред бившият да излезе, но да лъжеш така....

Не съм се издала, че знам тайна й, но за сметка на това тя продължава с лъжите си. Не знам какво да правя.

Коментари

1.   Не е добре това, сериозна работа! Може би не е шизофрения, но потърсете и предложете психологическа помощ. Започва да си живее в свой измислен, паралелен свят, като малките деца.... Но е голяма!

2.   Чак да има шизофрения не ми се вярва, може да не ти е казала истината, за да бъде по-убедителна историята с новото гадже.
Може това да е нейният начин да преодолее раздялата все пак 6 години не се забравят за една нощ. По добре да си фантазира от колкото да се съсипва с ревове и да не се храни. Не е най добрият начин, но пак е нещо. Вярвам че това ще премине и когато се почувства готова за нова връзка всичко ще е нормално.

3.   Има такива хора, измислят си живот, не е за всеки това, трябва много добро въображение, радваи се, че си узнала истината, казвай й, че имаш работа, игнорирай я, такива неща измислени нямат смисъл, тъпи са масово за хората, пречат на нормалния живот, за да ги измисля, от нещо я е страх, не е готино с подобни хора.

4.   Може би я притискате прекалено не й давате възможност да изживее мъката си. Знам ли само това ми се струва основателна причина да излъже. Може би вие я принуждавате да се прави на щастлива.
Ако й повтаряте непрекъснато забрави забрави го животът продължава и тя.

5.   Може би нещо я притеснява затова лъже.

7.   Ами оставете я на мира да си изживее каквото има и да продължи на чисто.
Кажи и, че си видяла телефона и снимките и дотам. Само и кажи, че ако има нужда от теб, си насреща, но не досаждай повече!

8.   Ами да. Не я критикувай затова, че е излъгала просто й кажи че каквото и да я притеснява може да ти сподели всичко.
Може би е имала причини да излъже. Според мен се е чувствала принудена да излъже. Оставете я да изживее мъката си.

Според мен ти не си добра сестра. Интересуваш се повече защо е излъгала а не че се чувства нещастна и има нужда от утеха.
Малко властна ми се струваш. Много ясно, че ще излъже.

9.   Кажи й, че знаеш истината и, че трябва да се научи на нормален живот, точно отношение и така правилните хора ги открива веднага в живота. Иначе на което е в момента, все ще е на грешните хора, нормално е, трябва е добър пример за успешен и щастлив живот, покажи й как да го постигне.

10.   Айде стига бе. По -важно е че е излъгала а не че страда така ли. Може душата й да се къса но на вас ви пука само защо е излъгала. Това ли е семейството. Нали семейството трябва да се подкрепя. Като сестра защо авторката да не я подкрепи да я пита какво и е как се чувства да я пита как е това е най-нормалното нещо.
Ако аз имах сестра нямаше да я питам защо е излъгала а щях да я прегърна щях да я питам как се чувства и с какво мога да й помогна щях да й бъда подкрепа.