Споделена история от Семейство

Кредити. Да споделя ли на семейството?
Здравейте, меко казано съм в много тежка ситуация. Имам 6 активни кредита, засега абсолютно всичко съм изплащал, но вече едвам свързвам двата края, 4 от тях ще са изчистени около април-май месец догодина. Работата е там, че дотогава няма да издържа, никакъв шанс. Не съм търсил още подробно, но мисля да ги обединя в един. Общата им стойност е приблизително 13-14к. Най-голямото ми притеснение е, ако родителите ми разберат. Не искам да взимам пари от тях, после ще ми бъде натяквано цял живот. Ако има хора, които Работят в банка и са навътре в нещата с удоволствие бих приел техни съвети.

На месец мога спокойно да изплащам към 350-400 лв, стига да ми бъде одобрено искането от някоя банка.

Коментари

1.   Не е фрапираща сумата, въпрсът е да не започнат да ти начисляват наказателбни лихви, особено ако е някакви бързи кредити.

Ако не можеш да върнеш парите в срок по-добре говори с близките, зашото тия 14к могат да станат 50 до една година...

Само ми кажи - за казина ли става въпрос??

Т. Т.

2.   На каква възраст си?
Иначе не би трябвало да мислиш цифра която ще ти е спокойно, това да се нагърбиш с 6 кредита не е за спокойно изплащане. Когато теглеше петия и шестия кредит как ти беше? Спокойно ли? Ако успееш да обединиш кредитите изплащай неспокойна за теб цифра, щом 350-400 ти е спокойна, то изплащай по 600 и пести от другите си разходи. Намери и друга работа, ако е нужно за по 1-2 часа на ден за 100-200 лв допълнителни на месец пак е приход.
Родителите си не ги занимавай, не си ги поканил да харчат парите, затова не би трябвало да ги каниш да плащат.

3.   И аз имам. Направих заради роднини.

4.   Над 1500 лв или до 1500 лв взимаш чиста раб заплата?
За 14к за макс срок 8 г ти при нас ще ти е около 200 лв на месец

5.   "Да споделя ли на семейството?
.... Най-голямото ми притеснение е, ако родителите ми разберат"?
И какво питаш по-точно!??

6.   Отиваш в банката и договарят по-ниска вноска, никогаэне взимаш кредити от разни небанкови институции, бързи кредити. Защо тегли тези кредити, ако е нещо градивно чудесно, но ако си ги теглил ей така да си харчиш, хазарт дано си си взел урока. Търси нещо допълнително и плащай кредитите. Имаш право да погасяват предсрочно.

7.   Е, не им казвай, искай им на заем ако не е много и ако могат да ти помогнат. За какво си теглил кредити?

9.   Н1, имах хазартна зависимост, от 2 месеца близо съм си пуснал забрана в НАП.

Н4, 1500 взимам, като в определени месеци имам и към 200-300 лв отгоре извънредни часове.

200 на месец ми звучи много добре, при положение че около 750-800 отиват на месец само за това. На 22 години съм.

10.   Няма смисъл да им казваш, изплащаи ги, докато свърши този момент, после можеш да се насочиш към бизнес със закуски със производители от български ферми, опция е да имаш добри печалби.

11.   Потърси в интернет институцията Total Finance Services. Помагат при такива ситуации. Аз бях в същата ситуация като теб и ми помогнаха.

12.   Имаш забрана какво от това, искаш ли да играеш има начин. Осъзнай се, гледах по новините за някакъв футболист, хазарта до докарва до проверка тояга и сега е бензинджия. Някой яко е залебил от глупостта му. Опичай си акъла, че от такъв хазартно зависим, цялото семейство се погуби и помоля, живееха по квартири, роднини, замина к ща, апартамент, коли, спестявания, накрая и синът на 40 си отиди без наследник жена, нищо. Един хазарт затри семейството. Толкова ли сте алчни и глупави!!!