Споделена история от Семейство

Вдовишка добавка
За или против вдовишката добавка сте?

Коментари

1.   Против. Има хора, които са сами и добавката е дискриминация спрямо тях.

2.   За.
В БГ пенсионната система е солидарна, а не лична застраховка. При починал човек, всичко което той е внасял като осигуровка би останало в солидарната НОИ. Сега се взима около 25% от пенсията на починалия съпруг или цялата, ако се откажеш от своята. И, то, ако имате гражданси брак.

3.   За!!! Мъжа ми имаше 38 г. трудов стаж, пенсионира се втора кат., обаче ковид го отнесе, а аз работя в пощите за 900. 00 лв, и от една година вземам тази добавка, която сега е 392. 00 лв, това са парите на мъжа ми, внесени като данъци в Нои, за толкова години работа на човека останал сам в живота, му се полагат 392. 00 лв, и когато се пенсионирам, тези пари стават наполовина, т. е. 200. 00, за 40 г. трудов стаж получаваш 1000. 00 пенсия и 200. 00 добавка, а всички цигани, дето не работят и не плащат никакви данъци на държавата, живеят само от социални помощи, детски, майчински, помощи за отопление, а моите трима внука до ден днешен не са получили и стотинка от държавата като нейни деца. Тъп народ, слаба държава!!!

4.   Абсолютно за! Тези хора заслужават подпомагане след загуба на половинката си. Така и така не са точили никакви помощи като самотни родители като тези, които нямат брак.

5.   Незнам. И аз работя в Пощите номер 3.

6.   За, него поне някаква сума от толкова години осигуровки да се използва от половинката поне. Всъщност 1000 лв не е лоша пенсия, много хора не взимат такава заплата, а много хора и с висше образование взимат толкова.
Да не е редно едно дете да получава пари, само защото родителите му не работят или работят за минимална заплата, детето трябва да го осигурят родителите. Или за всички или за никой.

7.   За съм, по простата причина че преживелият съпруг ще харчи почти същата сума за ток но ще я плаща сам, все пак осветление телевизор хладилник, харчат еднакво без значение дали в дадения дом живеят един или двама души

9.   По неписано правило несемейните/неженени, разведени, живеещи на семейни начала без брак/ се товарят с повече работа, понасят много негативи/емоционални и материални/ през целия си живот, а накрая пак са дискриминирани и ощетени.

10.   За, макар че някои хора сме дискриминирани поради липса на брак, заради свекървещиците, които си пазят имотите и настройват синчетата да нямат брак.

12.   До 10 добавката се получава на преклонна възраст, нима свекървата ви е виновна че до преклонна възраст живеете без брак?
Да не говорим че като млади, давате на приятеля си всичко и той няма полза да сключва брак с вас, за него бракът с вас не променя с нищо живота му. Вашите свекърви не са живеели с мъжа си преди брак, не са му раждали деца, и техните мъже за да живеят с любимата в един дом и за да имат деца им се е налагало да сключат брак, на днешните млади мъже не им се налага защото младите жени давате всичко и без брак.