Споделена история от Семейство

Има ли приятелство в този свят или човек е сам?
Здравейте,

Бих искала да споделя разочарованието си с вас и да разбера какво се случва в този свят?
Имах рожден ден преди ден и след като бях предупредила предварително всички 10 дни по-рано за предстоящото ми празнуване, се оказа, че всеки по някаква причина няма да дойде, освен най-добрата ми приятелка. Майка ми ме приема да я почерпя в конкретен ден и час когато на нея и е удобно, а въпросната приятелка ми подари подаръче за 10 лв при положение, че на другия ден е на разкрасителна процедура за 100 лв. Не ме разбирайте погрешно, тя винаги ще е най-добрата ми приятелка и е важен жеста, но аз ще се откажа от собствения си кеф, ще взема на заем 30 лв, но като правя подарък, ще го направя като хората.
Преди година собствения ми мъж ме изостави понеже не издържа на напрежението от множеството инвитро процедури.
Как да вярвам, че този свят е добър и човечен, когато виждам, че нямам никой до мен. Явно човек се ражда и умира сам и има някакви хора които временно го съпътват в живота? !
Всички поканени (около 7 човека) на рождения ден се извиниха и пожелаха още другата седмица да се видим, но на мен ми тежи и не искам да спирам вярата си в хората и приятелството помежду им.
Ще се радвам да чуя вашето мнение. Благодаря.

Коментари

51-92 от 92

56.   Коментарът на номер 17 е перфектно обяснен.

57.   Финансово осигурени хора ще кажат няма значение подаръкът, всеки друг със сигурност ще иска хубав подарък, ако е обикновен човек, може да се е лишил от нещо за да почерпи както трябва.

58.   Такива са хората в днешно време. Добре че си я видяла каква е. Аз не бих подарила подарък за 10 лева. Ако съм много, много закъсала да, може, но тази не е. Явно процедуритве са и по-важни. Има и такива хора не се усещат. Намират се приятели, но трудно. Това че за теб е най-добра, не значи че ти за нея си.

59.   На една позната за нейн рожден ден хора, които не можеха да й дойдат на тържеството направиха общо пожелание, клип, който да й остане за спомен, някои й пратиха букети. На друга моя приятелка дълго време се организираше тържество изненада. На мен нито едното, нито другото някой е правил или ще направи, но съм била все "въвлечена", украсявала съм, правили сме изненади, раздавах се. Но забелязах, че като дойде мой ден, никой не се затърчава да ми прави клипче, изненади или подобни. И не, не е до човека. Някои като че ли са по-изискващи, а други, понеже ни се втълпява да минем без нищо, и получаваме нищо. В случая с клипчето, не е до пари тези хора не са могли да отидат, в различни държави са, даже са приятели на човека, някои от тях не се познават взаимно, но правят нещо толкова мило да зарадват другия.

60.   59, изключително позната ситуация. Преди време за един приятел от компанията половин ден обикаляхме магазините, за да изберем хубав подарък. Накрая купихме не един, а два подаръка. Всички мислеха, обсъждаха и се чудеха дали ще му хареса, кое ще му хареса повече и т. н. Не сме купували много скъпи неща, но двата подаръка си бяха много добре подбрани и в същото време практични. След половин година дойде моят рожден ден и въпреки, че организирах голямо парти в заведение, получих подарък за 5-6 лева вероятно, който даже ме е срам да кажа какъв беше. Същите хора мълниеносно ме изоставиха щом видяха, че нямат полза вече от мен. Подобни "приятели", които си правят сметката каква глупост да купят, за да минат по-тънко, а в същото време само за забавления и почивки пръскат десетки хиляди левове, т. е. не си броят стотинките, по-добре да се държат максимално далеч. Защото, както днес си правят сметката колко тънко да минат с теб, утре вече си правят сметката как да те прецакат. Те така или иначе са те "оценили" на 5-10 лева. Тоя филм също вече съм го гледал.

61.   Това е много хубаво номер 59. Понякога може да зарадваш някого с мил жест като този който са направили приятелите на позната ти. с нещо мило купено от сърце. дори с нещо скромно. което не струва много пари. Важното е. че си се сетил за човека който има рожден ден.
Някои хора. които се чувстват забравени от всички биха се зарадвали на нещо скромно понеже някой се е сетил за тях.
Също и хора. които са по-бедни май само те биха оценили нещо как да кажа мъничко но мило красиво. Но повечето са претенциозни.
Радвам се. че има още останали хора като мен скромни но обичащи да правят мили жестове.
Нещо красиво пак може да зарадва някого.

За мен жестът е важен.
По-важно е за мен нещо да ми е подарено от сърце пък макар и мъничко.

62.   То ако се оценяваще един приятел по това какво ти е подарил предателства нямаше да има.
Не е толкова важно какво ти е подарил приятеля а дали ще можеш да разчиташ на него в трудните си моменти. Ще ти помогне ли когато имаш нужда а и дали няма да те предаде в удобен за него момент.
Важно е какво му е отношението към теб. Дали ще говори лошо на други хора за теб и т. н.
Всеки може да хвърли едни 50. 60 лв. за подарък но не всеки може да бъде до теб в трудните ти моменти.
Не всеки става за приятел.
Не случайно е казано приятелство с пари не се купува.
Както и приятел в нужда се познава.
Никъде не е казано. че приятел е този. който купува по- така подаръци.

Това. че приятелката й е взела да го кажа скромен подарък. може би пък точно това да е избрала със сърцето си и не означава. че в труден момент няма да й помогне. ако й поиска пари назаем може да й даде. както и да бъде до нея в труден момент. Ето все пак е дошла на рождения ден.
По-добре ли щеше да стане ако изобщо не се беше обадила да честити рож

63.   Аз не съм такъв човек. И да ми подарят подарък за десет лева че и по-малко не ми пука няма да се обидя. Има толкова по важни неща от едни тъпи подаръци. Ако искам нещо сама ще си го купя. Умея да се радвам и на малкото. Но явно няма други като мен. Няма да ми стане обидно ако някой ми подари неподходящ подарък. ЕЕЕ, ами голяма работа. Не е болка за умиране. Има хиляди по важни неща в този живот.
Има хора, , които гласуват, нямат пари за дрехи а аз ще се тормозя за някакъв си подарък. Че кой ми е длъжен да ми избира скъп подарък.
Аз не мога ли да си купя това, , което ще ми хареса.
Има войни, хората страдат а аз да мисля за това какъв подарък ще получа.
Да е дете разбирам но възрастни независими хора да се сърдят за подаръци не ми се вижда много редно. Независимите хора може да си купят каквито искат подаръци.
Иначе другото на инфантилизъм ми избива.

Аз не искам да получавам задължаващи подаръци. Ще ми подарят нещо скъпо после ако имат рожден ден ще очакват и аз да им върна жеста със скъп подарък. Айде няма нужда от подарък както трябва. Да си задържат скъпия подарък Някой подарили ми твърде непрактично скъп подарък ще му го върна. Няма нужда да ме задължава после да му направя скъп подарък. Кой знае какво ще иска в замяна.

Ами вие го доказахте правите скъпи подаръци и очаквате и на Вас да ви подарят такива. За вас е унижение да ви подарят подарък за пет шест лв.
Значи какво излиза ако приемеш подарък на ниво автоматично се задължаваш да направиш и ти да направиш подарък на ниво. Е. Да не би някой да ви е молил да направите скъп подарък. Изборът е бил ваш.
Никой не подарява нищо безкористно.
Аз не съм такава. Моментално забравям какъв подарък съм направила.
Защото подарявам на някой нещо от сърце. Не ме интересува той какво ще ми подари дори да получа само един бонбон това за мен не е важно.
Важни са други неща, които само чистосърдечните хора ще разберат.
Няма да мисля как аз съм направила хубав подарък а съм получила само един бонбон. Вече съм забравила какво съм подарила. Как ли пък не ще го мисля. Ето това значи да подариш на някой нещо безкористно и от сърце.
За мен е важно, , че съм нахранена и имам покрив над главата.
А вие какво правите скъпи подаръци и после очаквате същото в замяна. Тогава по -добре не правете подаръци.
Аз правя подарък от десет лева и очаквам и на мен да ми направят за толкова. И по-малко да е няма проблем.
Но не всички са като мен. Аз съдя за някои неща по себе си.

64.   Това че някой е направил подарък за десет лева нищо не означава. Може някой да ти подари подарък за 200 лв но да ти забие ножа в гърба нали.

65.   Изборът е на поканена какъв подарък ще подари.
Никъде не пише кой какъв подарък е длъжен да подари.

66.   Един подарък нищо не доказва. Не може да се съди по отношение на това кой какъв подарък е направил на рожденика.
Да не забравяме, че всички хора имат недостатъци. Дори приятелите.
Един човек може да е стиснат по отношение на парите недостатък на характера но все пак да помогне на приятеля си с морална подкрепа тоест да не е гадняр.
Нима другият приятел няма недостатъци.
Авторката също има недостатъци.

67.   Абе всеки си е господар на парите. Разберете го това нещо. Никой не можете да накарате насила да си извади парите.
В случая с авторката ами приятелката и си е направила сметка на парите.
Преценила е че тези пари й трябват за козметична процедура. Е и.
Трябва ли тя да се лиши от своите си нужди за да купи хубав подарък на приятелката си. На първо място са нейните нужди.

68.   Значи какво излиза. Щом нямаш пари за хубав подарък по -добре да не ходиш. Ами в случая хората правилно са постъпили.
Не може Вълкът сит и агнето цяло.

69.   Приятел може да ти подари подарък за 200 лв но да спи с гаджето ти нали така.

70.   Добре де. Приятелката й все пак е имала избор. Могла е да откаже поканата. Но авторката по-добре ли щеше да се почувства. Щеше ли да бъде по-щастливи ако беше останала съвсем сама на рождения си ден.

71.   Аз бих била много благодарна ако най-добрата ми приятелка присъства на рождения ми ден пък макар и без подарък ако всички други хора, които съм поканила не присъстват. Няма да ме интересува подаръка.
Авторката не е в позицията да проявява претенции за подаръка при положение, че никой друг не е дошъл. Може да е по-глезена но в този случай.
Може би все пак авторката оценява жеста на приятелката си. Няма начин да не го оцени. Все пак е била до нея.

72.   Ами човек като не знае какво да избере и цвете е подходящо. Кво толкова.
Една млада жена дава страхотен пример с дънките от Лидл.

73.   Но и авторката да напише нещо. Няма само ние да коментираме.

74.   То не е въпросът, че някой изисква скъп подарък, а е до принцип. Давам пример. Мои приятели на техни рождени дни събираме пари за скъпи настолни игри, защото те са луди по тях. Много пъти сме имали разговор, че аз не харесвам настолни игри, просто не ги обичам. И познайте? На мой празник те ми подаряват настолна игра и то евтина, която е ясно, че някой някога им е подарил и те не са харесали, като знаят, че я подаряват на човек, който изобщо не ги играе, нито иска да ги играе. Значи аз можех да изкопая нещо ненужно от нас и да го подаря и то такова, което знам, че изобщо не харесват, но събирахме пари и то не малко за нещо, което харесват. Дойде моя ден и те си казаха, тази евтина и между другото от най-скучните настолни игри ще я шитнем, значи не е въпрос до пари, а до принцип за тези, които казват, че другите очаквали. Няма лошо да очакваш и в живота, и в любовта.

75.   Aз рождените дни не ги празнувам, излишен харч. Ако човека ти е близък, трябва да се избере нещо по вкуса му.

76.   Номер 74. В този случай те разбирам. Знаели са отлично, че настолни игри ти не обичаш и все пак са ти подарили. Да не са искали да те зарадват.
Съгласна съм с теб.
Съгласна съм и че хората правят неподходящи подаръци.
Но се дразня когато някой каже подарък за десет лева или за 50 лв.
Или че не биха подарили подарък за десет лева.
Ако примерно кажат подаръка не ми харесва ще го приема.
За 50-60 лв. Също може да купиш боклук или подарък, който да не се хареса или за 10 лв да купиш нещо, което се хареса.
Ако някой ти подари примерно подарък за 200 лв. Той е прекалено
Задължаващ и не е добре ако не ти е близък примерно.
На мен ще ми е неудобно да го приема.

77.   Аз предпочитам нищо да не ми подаряват, но да са там. Цвете е достатъчно. Но ако пък държат на подарък, то нека да е с мисъл, иначе се обезсмисля и изглежда като "отбий номер".

78.   Харесва ми мисленето ти номер 77.
На такъв човек с радост да му направиш хубав подарък. И с удоволствие бих празнувала с теб. Скромен човек си. Много ми хареса браво.

79.   Останала е все пак поне една приятелка още, която да уважи авторката въпреки, че тя самата не е приятелка на никого.
Авторката брои кой колко е платил за нея, изчислява в пари приятелството. Дали някой ще се лиши от собствени нужди или дори прищевки, но да и купи на нея нещо по- скъпо.
Разбирам добре тези, които не са отишли, и аз не бих.
И "Геновева" сега - край! Няма приятели! Това само защото едните не отишли като я знаят как ще брои по цени подаръците и оценява кой е "приятел" а дори приятелката, която е отишла е "лоша" защото не си е дала парите за собствени разкрасителни процедури на нея.
Еб☆м ти такива приятелки като авторката!
Имах подобна "приятелка" която се присъщаше за мен и семейството ми като дойдеше време за отпуск. Не за друго, а защото живея на красиво, топло място, топ дестинация за туристи от цял свят, та да ми кацне на главата за 2 седмици, че да не плаща хотел.
Без нищо да и казвам и отразяваща всяка възможност за контакт. Същото ще стане и с авторката

80.   79, кофти си е когато някой знае, че не харесваш и не ползваш дадено нещо и въпреки това да ти го подари. В такъв случай и на мен би ми станало обидно. Като един вид незачитане го разбирам. По-добре нищо или едно цвете в саксия например.

81.   Напълно те подкрепям номер 79.
Аз ако чуя, че приятелка коментира, колко пари съм дала за да й купя подарък, считай че повече няма да ми е приятелка.

Има ли приятелство в този живот повече отива на човек, който е бил предаден от приятел а не защото приятелите не са отишли на рождения ден.
Само на мен ли ми се струва, че е тъпо да пуснеш тема в Интернет защото никой не е дошъл на рождения ти ден. Че и на всичкото отгоре е претенциозна защо не съм получила по хубав подарък.

Разбирам приятелка да е лоша защото е спала с гаджето ти примерно или защото те е предала да но защото не ти е подарила хубав подарък.
Ами случва се някой да направи неподходящ подарък. Ами голяма работа.
Не ти харесва подаръка й точка. Не е края на света. Не е и болка за Умиране.
Има толкова по важни неща в този живот.
Егати приятел да е лош защото не ти е купил хубав подарък.
Дори и да не ти хареса подаръка ами голяма работа. Ще си замълчиш.
Накъде отива светът.

82.   81, май не разбираш какъв точно и проблема на авторката. Подаряват и нещо, за което знаят че тя не харесва.

83.   Не напротив. Доколкото съм чела подарено й е подаръче за десет лева.
Мен това ме дразни. Че определя цена на подаръка. И то без да уточни какъв точно е. Може подаръкът да е по-скромен но може и да е простотия.
Ако е простотия ще си кажа права е. Но може да е едно цвете например или един сувенир. Или душ-гел.
Трябва да гадая какъв е подаръка ли. Тя видяла ли е цената или само предполага каква е.
Добре да приемем, че приятелката й не обича да дава пари за излишни неща как да кажа че е по -пестелива то е по -скоро като недостатък на характера отколкото като нещо насочено срещу авторката. Приятелката й има недостатък. Но нима авторката няма. Нима хората са идеални.

За мен по -лошо ще е ако авторката и иска пари назаем и приятелката й откаже въпреки, че има.
Всеки си има недостатъци.
Не може заради един подарък да съдиш за отношението на приятел към теб. Има много по-важни неща.

Може в случая приятелката й точно това да е харесала за нея.
И да не й е харесал подаръка ами голяма работа.
Не всеки може да уцели вкуса на рожденика.
По -важно е отношението на приятеля към теб.

Приятел в нужда се познава а не се познава по това какъв подарък ти е направил направил.

А и авторката ми направи лошо впечатление. Пусна темата и нито веднъж не писа. Май съм права за отношението си към нея.

За мен жеста е най-важен.

84.   83, по-нагоре в коментарите авторката беше писала, че са и подарили някаква настолна игра, а са знаели, че тя не харесва и не играе такива игри. Май беше писала и че тази игра им е била подарена на тях, а те са и я преподарили. Един вид не им пука. Това си е малко обидно според мен.

85.   Н 80, авторката настоява в поста на цената на подаръка и, че приятелката и е дала много повече за разкрасителни процедури.
Не е приятелка самата авторка на Никого, изисква хората около нея да лишат себе си за да дадат на нея каквото тя прецени, че трябва и заслужава от техните средства, време и внимание... не ти ли говори достатъчно за енергиен вампир и използвачка? !
Такива "приятелки" далеч.

86.   Да, но аз разбрах, че коментарът е писан от друга коментаторка а не от Авторката.

87.   Голяма част от коментиращите изобщо не разбраха авторката. Да, наистина важен е жеста и никой нормален човек не го интересува особено какво точно ще му подарят. Аз лично се интересувах от подобни неща докато получавах играчки и до там. Изключително тъпо е обаче да се изтъпаниш на рожден ден и то на най-добър приятел с възможно най-евтин подарък, при положение, че не си зле с парите. И не самият подарък е важен, а че по такъв начин показваш пълно пренебрежение. Спокойно може да вземеш някакво сувенирче за малко повече пари или нещо подобно. Не е важно да е скъпо, важно е да е красиво, да покажеш с него, че си положил старание да зарадваш човека.

88.   Абе всеки решава какво да прави с парите си. Може би трябваше приятелката на авторката да й подари нещо за 100 лв. А за да е доволна.
Не е длъжна да й взима нещо скъпо. Всеки решава какъв подарък да направи.
И да не уцели вкуса ами много важно. По -важно е приятел как се отнася с теб.
Приятел в нужда се познава.
Не се познава по това какъв подарък ти прави.
На мен ако ми подарят нещо, което не ми харесва ами голяма работа.
Няма да се обидя. Изобщо няма да обърна внимание.

Ами какво излиза в случая на авторката приятелите й може би не са искали да й вземат нещо по така и не са отишли. Значи правилно са постъпили.
Не правиш хубав подарък не ходиш на рожден ден.
Какво ако най-добрата приятелка на авторката и тя не беше отишла на рождения ден това щеше ли да направи авторката много щастлива.
Нямаше ли да се чувства изоставена от всички. Щеше да бъде съвсем сама на рождения си ден. Без скромния подарък от десет лева.
Компанията, която й прави приятелката й не е ли важна в този ден.
И какъв приятел трябва да си за да не се радваш, че най-добрият ти приятел е до теб в празничният ти ден.
Аз бих се радвала много на компанията на най-добрия ми приятел макар и с подарък за да отбие номера.
Присъствието е най-важно за мен.
И какво излиза да не отидат хората на рожден ден лошо пише се няма истински приятели а отиде приятел със скромен подарък пак лошо.
Е в случая на авторката угодия няма.
Да, приятелката й може да е по-пестелива да не обича да дава много пари но това все пак е недостатък на характера отколкото нещо направено с цел авторката да се обиди.
Все пак важното е че е отишла на рождения ден когато другите не са отишли. Само ТЯ е отишла. Струва ми се малко нагло в такъв момент да мислиш какъв подарък ти е направила. Айде в друг случай може да мислиш за подарък.

89.   Съгласна номер 85. Интересува се колко пари приятелката й е дала за разкрасителни процедури. Това ако не е гледане в канчето на другия какво е.
Това може ли да бъде приятел. Да се интересува ти колко пари си похарчил.
А приятелката й интересува ли я колко пари е дала тя за инвитро процедури.
И то множество. Значи щом има пари за инвитро процедури не е умряла за някакъв си скъп подарък. По този начин ли трябва да се разсъждава.
Аз разсъждавам, че всеки си е господар на парите и решава как да си ги харчи.
По скъп подарък ли ще направи по евтин ли той си решава.
Да, и приятелката й май трябва да се лиши от козметична процедура за да й направи хубав подарък. Понеже авторката правела хубави скъпи подаръци. Значи в този случай тя не прави безкористни подаръци щом очаква да й се отвърне със същото. Затова аз предпочитам нещо малко но подарено от сърце.
А й аз не бих искала приятелката ми да се лиши от козметична процедура заради мен пък и макар да е милионерка не бих искала да получа скъп подарък.
Защото не обичам да гледам какво имат другите.
Явно нещо й има от тези инвитро процедури.
Абе щом й мъжът я е напуснал значи има защо.
А и тя нито един път не се включи. Ако беше права щеше да се защити.

90.   Ами приятел в нужда се познава.
Всеки нормален човек дори и да не хареса подарения му подарък ще си каже какво толкова и ще го прибере в шкафа. Няма да се обиди.
Разбирам приятел да се обиди заради лошо отношение към него да, заради казани обидни думи да, заради нещо много сериозно да. Но заради един подарък.
Поне доколкото знам по това се съди дали някой ти е приятел. Откога хората почнаха да съдят какъв приятел е някой заради подаръкът, който им е направен.
Не е ли най-важното дали няма да те предаде.

92.   До номер 89. Ти ако поканиш приятелите си на рожденния си ден и ако ти подарят нещо, което ЗНАЯТ, че няма да ползваш и за което даже не са дали пари, защото на тях им е било подарено преди това... Ти как би се почувствала от това? От усещането, че не се си струваш напъна да ти вземат поне едно цвете? Не е въпросът колко струва, важно е отношението. И когато с отношението си приятелите ти показват, че не им пука ти как ще се почувстваш, няма ли да се подразниш? Въпросът е там, че те са могли да си позволят поне един букет или живо цвете, което струва не повече от 10 лв., но вместо това са решили да отбият номера. Ще обобщя - отношение е не просто да отидеш и да подариш нещо. Отношение е когато помниш кащво хареква и не харесва приятелката или приятелят ти и си си направил тлуда да вложиш поне малко мисъл. Това говори за уважение, а вслучая на авторката - за неуважение. Който разбрал - разбрал. Емпатията никога не е излишна.

93.   Абе може би има доза истина в мнението на номер 92. Но с едно не съм съгласна, че приятелката й е проявила неуважение. Кое чак толкова е направила с което да разстрои приятелката си. Освен това от написаното не става ясно с какъв подарък е отишла. Може да е просто цвете или сувенир Което не е чак толкова лошо. Откога да отидеш с цвете на рожден ден се брои за неуважение.
Щото другите са проявили страхотно уважение като не са отишли. Браво, зарадвали са много приятелката си направили са я много щастлива.
Ако не беше отишла щеше да прояви страхотно уважение към приятелката си.
И пак не ми отговорихте на въпроса ако и най-добрата й приятелка не беше отишла това щеше ли да я направи по -щастлива.
Аз мисля, че щеше да бъде по-нещастна изоставена от всички ако не беше отишла приятелката й. Какво значение има подаръка. Особено в такъв момент.
Ако аз бях на мястото на авторката и Само най-добрата ми приятелка дойде на рождения ден. Бих и била супер благодарна. Какви подаръци какви 5 лв.
Вече не съм дете. Ако искам нещо хубаво сама ще си го направя като подарък.
Даже аз щях да направя подарък на най-добрата си приятелка ако не ме изостави и бъде до мен на рождения ми ден. Но явно аз съм от друга планета.
Хората са алчни и искат все още и още и още.
Вече не се радват на присъствието на най-добрите си приятели.
Мен са ме учили, че нещо може да е малко но да е подарено от сърце
И аз съм на този принцип нещо малко но подарено от сърце.
Ще почерпя нещо много хубаво приятелката си ако само тя дойде на рождения ми ден. Естествено ще ми стане гадно ако съвсем никой не дойде на рождения ми ден.
Но аз отдавна не си празнувам както трябва рождените дни.
Вече не съм дете. Карам го много скромно. Затова не ме вълнуват толкова подаръците.
Неуважение е когато забравиш, че приятел има рожден ден и не му се обадиш да го поздравиш. Също и пренебрежение ако знаеш, че приятел има рожден ден и не му се обадиш да го поздравиш.
Не, няма да ми стане гадно ако приятел ми подари как да кажа подарък, който не ми харесва или знае, че не ми харесва. Не отдавам значение на такива неща. Живяла съм много скромно така че вие няма да разберете.
Нахранена ли съм, имам ли покрив над главата. Абе как да ви обясня аз не съм като другите. Може приятелят ми това да е могъл да измисли. Може приятелят ми да е стиснат по -пестелив но има причина да е в живота ми.
Приятелите ни също имат недостатъци. То кой няма идеални хора има ли.
Един приятел се друса, друг пие, трети играе хазарт. Пуши, изневерява на мъжа си. И какво трябва да си търсим идеалния приятел ли който няма недостатъци.
Нима няма по принцип стиснати хора.
Лошият избор на подарък за мен е недостатък на човека, който прави подаръка.
Аз лично няма да се обидя той сам себе си излага.
За мен е важно приятел да не ме предаде, как се отнася с мен, да не спи с гаджето ми примерно, дали мога да разчитам на него в трудните ми моменти, важно е да не злослови срещу мен.

Абе знаете много добре приятел се познава по това дали ще е до теб в трудните ти моменти.

Абе аз съм по -скромна. По -добричка. Много добра съм аз Вие това не можете да разберете.

А и конкретната ситуация не предполага скъп подарък. Не е вечеря в ресторант със сто души да кажем да се притесняваш да поднесеш евтин подарък а скромно събиране със приятелка. Това дори не мога да го нарека рожден ден. Един човек.
Какво почерпване ей там в едно кафе и аре.
Самата авторка едва ли ще организира гала вечеря за един човек. Скромно почерпване.
Важно е присъствието на човека. Не е важен подаръка. Приятел може да ти подари скъп подарък но пак да ти забие ножа в гърба нали така. По -скоро не присъствието а отношение по другите важни житейски въпроси.

Лично мен би ме зарадвало скромното присъствие на най-добрата ми приятелка.

94.   Наистина съм се объркала и това с настолната игра не е коментар на авторката. Понякога в бързането да пиша се случва да пропусна някои детайли. Като цяло мнението ми е, че подаръка не е нужно да е скъп, а да е направен с мисъл и от сърце.

95.   Да, съгласна съм номер 94. По-скоро мен това ме изразни, че пише, че подаръкът струва десет лева.
Ако просто беше написала, че не й харесва по щях да я разбера.

96.   Човек е добре да иска готин подарък и да си го каже, защото иначе неща които не харесва ще му подаряват постоянно, което няма смисъл и е излишен харч за подаряващия, даже и да е евтин подаръка, хубаво е да има лоялност в отношенията.

97.   Абсолютно съм съгласна номер 96.
По-добре направо да си каже. Айде приятелите може и да знаят какво харесваш но примерно човек е поканен на рожден Ден за първи път. Той не може да знае какво харесват поканващите. Домакините така да го кажа.
И какво човек трябва да гадае ли какво някой си харесва и да му подари.
Възможно е да подари и неподходящ подарък така да го кажа.
И сега какво ще си развалят отношенията заради един Тъп подарък.
Или някой ще се огорчи по-, точно.
А обикновено човек не знае какво харесва някой си.

98.   Важен е жеста.

51-92 от 92