Споделена история от Семейство

Име за бебе - момиче
Здравейте,
Бих искала да разбера вашите мнение относно име за момиче, което не бих искала да съвпада изцяло с името на наш роднина, но все пак да има връзка и смисъл. Двете баби се казват Стояна и Елица и ми е трудно да измисля име, съчетаващо тези две имена. Чудя се и дали да не се спрем на нещо неутрално. Какво е вашето мнение?
Благодаря ви предварително и ви желая хубав ден!

Коментари

1.   Божидара, тъй като за мен децата са точно божествен дар!

2.   Стилияна.

Иначе, всеки човек трябва да си е със свое уникално име, а не да се кръщават на баби и дядовци.

3.   Сега, в твоя случай няма как да угодите и на двете баби едновременно!

Единият вариант е: това дете да носи името на едната, а следващото на другата!
Другият вариант е да носи името на тази, която повече държи на това!
Третият вариант - да е неутрално. В миналото е имало традиция да се кръщава на Светец/Светица, който се чества на същия ден или наскоро.

Така, конкретните имена, които предлагам са:

1. Елена (на бабата Елица) - отговаря на всички условия!
2. Симона (на бабата Стояна) - има имен ден на Петров ден (Апостол Петър се е казвал Симон)
3. Мария - най благодатното женско име - на Пресвета Богородица.
Други неутрални хубави женски имена са: Марина, Ирина, Катерина

4.   Стела, Селина,

5.   Стела

6.   Елина.
Аз лично бих избрала друго име и не бих кръстила детето си на някого.

7.   Елияна, Стела

8.   Елла, Елинор, Ема, Емма Ева, Елза, Елиза, Елизабет, Елисавета, Емилия
Симона, Стела, Стефани, София, Сияна
В някои има С и Е едновременно.

10.   Номер 8 е дала добър отговор.
Но най-добре името да е неутрално.

Може да я кръстите и Елена. Дъщеря ми се казва така.

12.   Стела - първите две букви от СТояна първите две от ЕЛица.

Яница - от стоЯНа елИЦА

13.   От човекът с коментар номер 3

Не ми се е копирало началото на коментара, затова го пиша отново целия:

Най-важното при определяне името на едно дете е: да носи име на православен Светец/Светица - разбира се, ако сте православни християни!

Второто условие е името да е благозвучно.

Третото условие е да звучи добре съкратено(както ще й викат)

Сега, в твоя случай няма как да угодите и на двете баби едновременно!

Единият вариант е: това дете да носи името на едната, а следващото на другата!
Другият вариант е да носи името на тази, която повече държи на това!
Третият вариант - да е неутрално. В миналото е имало традиция да се кръщава на Светец/Светица, който се чества на същия ден или наскоро.

Така, конкретните имена, които предлагам са:

1. Елена (на бабата Елица) - отговаря на всички условия!
2. Симона (на бабата Стояна) - има имен ден на Петров ден (Апостол Петър се е казвал Симон)
3. Мария - най благодатното женско име - на Пресвета Богородица.
Други неутрални хубави женски имена са: Марина, Ирина, Катерина

14.   Естел

15.   Елияна Ели(ца) (Сто)яна

16.   Естел също е хубаво име.
Да може но и Стела или Яница.

17.   Изберете хубаво българско име, без да се съобразявате с бабите. Не мога да си представя баба и дядо, дето да настоява да се кръсти внуче на нея/него!

18.   Неутрално име е точното решение, така има индивидуалност и всичко е точно, номер 10 го е обяснила точно.

19.   Елияна.

20.   Далия, Делия

21.   Далия и Делия ми харесва.

22.   Аз не бих си кръстила детето на двете баби, нито на който и да било. С такава карма ли ще дойде на този свят? От ден 1 да се опитва да угажда на всички. Я си харесайте нормално име и дайте на детето път в живота.

23.   По-добре не кръщавайте на никоя баба за да няма сърдити.

24.   На мен ми харесват : Стела, Калина, Рая, Дария, Никол, Магдалена, Елена, Мария
От чуждестранните ми харесват: Изабела, Меган, Лия, Клеър
Но според мен е по -добре детето да носи някое красиво българско име. Само казвам избора си е ваш. Пожелавам Ви детето да се роди живо и здраво.

25.   Името е без значение, важното е живо и здраво да е. Аз ми е рано да имам деца защото съм на 31 почти Но дано имената от по горенопосочените помогнат. Надявам се съм бил полезен.

26.   Да ви е живо и здраво момиченцето.

27.   Авторке, напиши какво име избрахте!

28.   Избрахте ли име на малката принцеска.

29.   Виж във книга която предлага различни имена за детето, коментираш и с мъжът ти кое име му харесва избирате нещо общо като име, индивидуално е, не слушаи мнения на хора непознати за име на детето, защото не те познават и това нещо е доста лично, изборът е на теб и мъжът ти, какво да е името на вашето дете.