Споделена история от Семейство

Притеснени за бъдещето
Здравейте.
Моля някой да ми обясни смисъла на притеснението за след 6, 7, 12месеца напред. Отсега планове за след 7 и повече години.
Всичко да е по график.
Стрес ако не е така.
Не знаеш какво ще стане до седмица, планове за след 10г правиш...

Коментари

1.   Как да ти обясня, има различни видове хора, някой не плануват утрешния ден (живеещите в катун), други плануват месец напред (до следваща заплата, най-много две заплати напред), трети плануват десетилетия напред. Първите са обикновени прости хорица, и плановете им са от чисто материален характер (какво ще ядат, или от къде пари за алкохол, цигари или наркотици за деня), вторите са хора които плануват малко по напред, как да отдлят и този месец пари както за ипотеката на апартамента, така и за изплащане на потребителския заем за новата кухня), третите са от друго тесто те плануват не само за себе си но и за доброто на много други хора. Мислиш ли че хора катоЛевски са планували освобождение от днес за утре? Собствениците на големи предприятия също пллануват с десетилетия напред.

2.   Казано е: ако искаш да разсмееш Господа - направи си планове!
И още: човек предполага, а Господ - разполага!

Смисъл от притеснението за след време няма, защото човек не може да е сигурен дали утре ще се събуди!

Ако си вярваш човек, и въцърковен православен християнин, няма защо да се притесняваш за нищо!

За всяко нещо трябва да постъпваш по следния начин:

Като човек - правиш каквото зависи от теб(без да нарушаваш Божиите заповеди) и оттам нататък - се надяваш и уповаваш на Бога!

3.   Резонни са притесненията, така е устроен човека. Голото притеснение не е градивно, ако нямаш добра професия, качества с които да можеш да ти е спокойно, започваш да мечтаеш как ще получиш нещо наследствено, ще паднат от небето някакви огромни пари или ще удариш 6-ца от тотото.

4.   Абсолютно нищо не разбрах.

5.   Не ти се разбира какво питаш, а искаш някой да ти обяснява.

6.   Викаш - дай да живеем ден за ден!

Днеска живееш - утре умираш!

Като наркоманите - до следващата доза!

Да ти го обяснят тея дето не мислят за бъдещето си... аз мисля, и до няма и 5 години напускам България!

7.   Благодаря ви. #2най вече

8.   Няма смисъл. Само затрупване с черни мисли и негативни емоции. Оттам идват и депресиите и всички останали болести. Ном. 2 го е обяснил най-добре. Ама на някой хора така им харесва. Те не могат да бъдат нормални. С Ковида се разбра колко хипохондрици има в тая държава. Някои хора и сега си ходят с маски и се ваксинират, заредили са шкафовете с всякакви лекарства и седят и чакат. Същите купуваха тонове тоалетна хартия и олио. Радвай се на живота. И да мислиш, и да не мислиш каквото е писано ще стане. Тоя дето напускал до 5 години искрено ме разсмя. Той не знае дали ще е жив след 5 дни или след 5 месеца, дали няма да сме във война, дали няма да удари силно земетесение и да изпукаме, дали пак няма да има епидемии и забрани за пътуване, или каква ще е обстановката там, където ще се спасява, тръгнал да планира. хахахаха. Забавно, наистина.

9.   Няма как да си правиш планове. Ако нещо те тревожи, помисли дали след 5 години това ще е от значение, т. е. дали това ще се отрази на живота ти след 5 години. Ако отговорът е не, нямаш проблем.

10.   Не съм изобщо притеснена.