Споделена история от Семейство

Майка ми лоша ли е?
Здравейте, не знам дали някой ще види това, но ако го видите ще бъда много благодарна ако ми дадете отговор.
На 14 години съм живея с майка ми и приятелят ѝ. Майка ми и баща ми не са заедно, понеже баща ми преди беше алкохолик, ходеше само по дискотеки и ми посягаше за това се разделиха, майка ми реши да се преместим да живеем при баба и дядо. Когато отидохме там, майка ми започна да ходи по купони, дискотеки прибираше се късно не ми полагаше нужните грижи а пък аз бях само на 7 по това време.. И не мога да реша дали тя ме тормози или не, винаги ми натяква че не съм учила, че само съм я лъгала. буквално днес се скарахме, защото ме болеше корем и не исках да ходя на училище. Тя се ядоса и започна да ми събира багажа, той даже още ми е събран и стои в стаята ми, говореше как ще ме прати при баща ми защото вече и било писнало от държанието ми а аз нищо не ѝ правя, тя прави от най малкото нещо скандал и само мен обвинява. Опитвам се да и помогна вкъщи, няма файда тя пак ще ми намери кусури.
Имам добри оценки в училище но тя пак не е доволна. Не знам какво да направя вече писна ми когато изляза някъде с приятели “Ти ходиш само по улиците” когато съм си вкъщи “Защо не излизаш навънка? Само стоиш на тоя телефон и гледаш глупости. ” Миналата година се случи, че пак ми се ядоса, грабна ме и се опита да ме нарани, после започна да плаче и да ми говори как аз съм била виновната, затова буквално я гледах и се чудих как тази жена ми е майка.. Моля, ако някой знае как да оправя нещата да ми каже?

Коментари

1.   Понеже съм расла с подобна майка. Първо да ти кажа има много деца в твоето положение. Второ, обича те, но по един друг начин.
Когато пораснеш и анализираш после отношенията ви много неща ще разбереш. Например аз като пораснах и разбрах, че никога не съм била желана, майка ми е забременяла случайно и е искала да направи аборт, но баба ми и баща ми са я разубедили. Тя никога не е била щастлива с баща ми, двамата само се карата. И индиректно ме обвинява, че с раждането си, съм провила живота и. Никога не ми го е казвала, но за да се сържи така, че все да ме наранява и да изисква 100 % подчинение за всяко едно неща /имало е ситуация, в която аз около 14/15 годишна отказах да облека потник под пуловера си през зимата, тя изпадна в нервна криза, почна да крещи, че към курва и заключи вратата като не ме пусна да изляза, докато не си облякох потника под пуловера/, сама си правя изводите. Може би вижда баща ти в теб и грешния избор който е направила. За съжаление няма как да избягаш от това, изтърпяваш го, докато не се изнесеш. После се виждате и чувате рядко, общо взето тъжна работа. На мен ми е доста мъчно, че нямаме нормални отношения, но какво да се прави в някой друг живот :)

2.   Прояви търпение! Просто може би в момента тя е в труден период от живота си. Затова не й се сърди и се старай да не се карате!
Бъди добра към нея!

Поддържай добри отношения и с баща си, ако той иска да те вижда!

Въобще такъв съвет ще ти дам за живота: бъди винаги добра и помагай на хората! Дори и на тези, които не те оценяват, Бог ще те оцени!

3.   Какво значи добри оценки? Четворки? ! Е, това оценки ли са? Или отбиване на номер?

4.   Майка ти най-вероятно има някакво ментално разстройство. Такива хора са много токсични за близките си, за децата да не говорим. Неудовлетворена е от живота си и си го изкарва на теб. Емоционално нестабилна. Това ти го казвам с цел да не се обвиняваш. Има една приказка, че когато родителя не обича детето си, детето не намразва родителя, а себе си. Тук едва ли може да ти кажем дали е лош човек като цяло, но определено има проблеми, от които страдаш главно ти.

5.   Изтърпи още някоя година, след това е лесно, търсиш си жилище, работа и приятел и се дистанцираш от нея, създаи си приятен живот от теб зависи това.

6.   Е как да не е лоша. Тя е направо чудовище. Тя е длъжна по закон да те обгрижва иска не иска докато не навършиш 18 години.

7.   Мъж съм но ще кажа и моето мнение.
Сигурен съм че майка ти те обича и иска да станеш сройностен човек, натиска те да учиш защото знае че в последствие по лесно би се реализирала в живота а от това би водила и по добър живот, понякога от ежедневните задължения е трудно човек да запази както се казва добрия тон но ако види че ти се стараеш и полагаш усилия ще го разбереш и ти от държанието и. Не си мисли че не те обича напротив обича те и понякога за това изисква от тебе, ако не те обича няма да има изисквания и ще и е все едно какъв човек ще станеш, в такъв момент ще си уж доволна и всичко ще е привидно по приемливо и за двете но в последствие на тебе ще е по труден живота.... дано си разбрала какво искам да ти кажа, знам че за едно дете (тинейджар) е трудно да го разбере но това е истината....

8.   Номер 3, не съм авторката, но мисля, че тя има предвид петици и шестици.

9.   Ами осем това не е важно. Дори и четворки да са. Дори и двойки това не е оправдание един родител да тормози детето си.
По закон един родител е длъжен да издържа детето си докато навърши пълнолетие.
Без значение какви оценки има.

Това не е оправдание номер 7.
Все иска най-доброто за детето си. Всеки иска детето му да завърши добре. Но не всеки тормози детето си. А и по този начин нищо добро не се постига. Детето почва да прави напук.
Един интелигентен родител ще убеди детето си да учи без да го унижава.
По -добре да му покаже примери какъв ще стане ако не работи.

Не търсете оправдание за лошите постъпки на родителите. Все пак те възпитават децата си нали. А децата са си деца.

10.   Айде стига оправдания.
Един родител ако незнае как да се държи с детето си как другите хора да се държат с това дете.

11.   Номер 9, да, наистина не е важно, едни оценки не са оправдания на един родител да бие детето си.