Споделена история от Семейство

Име за момиченце
Здравейте. Жена съм на 40 г., бременна в петия месец. Вече е почти сигурно, че аз и приятелят ми ще си имаме дъщеричка. Въпроса е там, че не мога да измисля хубаво име. Не искам бъдещата ни дъщеря да е с име, което често се среща, от сорта на Габриела, Мария, Виктория, Александра, Йоана и т. н.
Да отбележа, че аз имам една дъщеря на 15, казва се Ерика, а приятелят ми (той е на 42 г. ) няма деца, но има двама племенници - Ванеса на 14 г. и Митко на 8 г., т. е. тези три имена също отпадат. Детето ни, ще има две баби - Мариела и Жана, а дядо му (баща ми) се казва Петьо и не искам детето да е кръстено на някоя от бабите или на дядо си.
Та, ако имате идеи, предлагайте! Благодаря предварително!

Коментари

1-50 от 66

1.   Деляна, Делиана, Дарина, Дария, Далия, Селина, Сиана, Силвена, Силвана, Силвина, Силвия, Стамена, Зерина, Зария, Горица, Гита, Маргарита, Калина, Каталина, Карина, Даниела, Вера, Виолета, Ребела и т. н.

Можете и просто да потърсите с google. com за "имена за момиченца" и да ги обсъдите с мъжа си.

Успех и да сте живи и здрави вие и рожбата ви!

2.   Прабаба ми се казваше Юлита, аз друг човек с това име не съм срещала.

3.   Първо честито. На 40 години сте бременна пак. Пожелавам много да ви радва малката. Но мисля, че Габриела, Виктория и Йоанна не са често срещани имена.
Бих ви предложила Деница, Аделина, Петя, Наталия, Невена, Галя, Светлозара, Станислава, Венцислава, Екатерина също много хубаво име дори наскоро имаше имен ден, Никол, Николета, Велизара, Вероника, Диана, име на цвете но мисля, че звучи красиво Здравка, Виолина, може с две имена но да звучат красиво, Изабел, Изабела, Елизабет, Моника не знам българско ли е не ли, име, което на мен ми е странно но на Вас може да се хареса Доника, Ралица, Василена, Светла, Татяна има имен ден май на 12 или 11 януари, Не знам колко е често срещано но може Теодора, защо не и Стефания, Яница много хубаво звучи Яна,

И това е за което се сещам. А сетих се и още нещо Людмила, Тереза едно момиче се казва така Жулиета, Ивелина, Нелина, Красимира бе най-накрая се сетих даже наскоро видях, че има имен ден а не знаех. Не знам и Наташа доколко ще ви хареса но исках да съм изчерпателна.
Елеонора, Елица.
Незнам щом има Лъчезар защо да няма и Лъчезара. Станимира.

Надявам се да съм била изчерпателна. Може би със сърцето си ще усетиш какво име ще ти хареса.

Може ми предпочиташ кратко и ясно име Ния, Ная,

Мая
Ива.

Какво мислиш за Павлина може би е често срещано но това ми хрумна.

Купи си един календар и разгледай имена. Аз дори наскоро открих, че има имена, които празнуват имен Ден а не знаех. Добре е детето да има ден.
Може би ще си харесаш нещо.

Чао.

4.   Сори сега видях, че не искаш на бабите и дядовците но се сетих и за друго красиво име Марина, морска..
Светослава.

5.   Не искаш Александра но може Антоанета или Антония рождения й ден ще бъде на 17 януари.

6.   А и защо не Андреа или Андрея. Утре е Андреев ден.
Адрияна. Дарина, Дария.
Това го приемам като някакъв знак. Може би името на детето трябва да е с А.

Не искаш Виктория но ако я кръстиш така тя ще има имен ден на Светаи Мина. Тогава празнува и Виктория. Името й означава победа.

Магдалена. Съжалявам сетих се че едната баба се казва Мариела.

7.   Най-важното при определяне името на едно дете е: да носи име на православен Светец/Светица - разбира се, ако сте православни християни!

Второто условие е името да е благозвучно.

Третото условие е да звучи добре съкратено(както ще й викат)

В миналото е имало традиция да се кръщава на Светец/Светица, който се чества на същия ден или наскоро, може да се съобразите и с това!

Така, конкретните имена, които предлагам и според мен отговарят на всички критерии са:

1. Елена
2. Анна
3. Марина
4. Ирина,
5. Катерина
6. Екатерина
7. Симона
8. Вяра/Вера

8.   Харесват ми Дария, Вивиан и Жаклин.

9.   Изборът на име трябва да е личен. С какво ще ти помогне да прочетеш десетки имена, които харесват други хора, ако ти не ги усещаш? Тези, които си изброила са популярни, но какво от това? Хубави са, имат значение, смисъл, празнуват имен ден. За мен лично най-популярните български имена са за предпочитане пред да кажем Дария, Даная, Марая, Каролина и т. н. Или изнасилените комбинации Златозара, Денислава, Росилена, Станиела...
За мен много силно и красиво звучат имената Калина, Бориса, Александрина, Диана.

10.   Детето е твое, това е личен избор как ще се казва, питай и бащата какви имена харесва за момиче и избери нещо по твои и негов вкус по средата за име.

12.   Далия

13.   Сетих се Ирина. Ирена. Иванина. Валерия.

16.   Но незнам дали ще е добре Ерика и Емилия примерно двете сестрички.
Елена. Дъщеря ми се казва така.

17.   Ванеса за име на българско дете звучи смешно и някак... тъпо.

18.   Пак съм аз. Не мога да се спра.
Може и Симона ще има имен ден на 1 или 2 септември. Рая. София. Вяра как не се сетих по-рано. Естел. Стела. Далия или Делия. Елисавета или ако сте фен на кратките имена Лия.

20.   Хубави имена са Елизабет, Вергиния, Грета, Лилия, Мая. Всички жени които носят такива са красавици.

21.   Марина е перфектното име според мен. Самата аз се казвам така и много, ама много си харесвам името. Звучи добре и може да се срещне навсякъде (но не е често срещано), не е типично българско име например. Свързва се с морето - от англ. означава яхтено пристанище. Дори има филм MARINA от 2013 г.

22.   Вероника, Петя, Мариета, Жанина, Жанета ми харесват на мен лично.

23.   Жасмина, Леа, Теа, Елия, Невена
Тези ми харесват

Ice queen

25.   Ето някои идеи
-Константина
-Росица
-Рая
-Мира
-Лия
-Лилия
-Валерия
-Дивна
-Теодора

26.   Още ли можеш да раждаш изобщо, на тая дърта възраст? !?

27.   Леа, Лариса, Анджелина, Алая, Радост, Александрия, МИла, Мика, Мишела, Криста, Алекса, Алана, Мирослава, Милослава, Лъчезара, Светозара

28.   Как не се сетих Емануела, Ема, Ева, Силвия, Калина, Карина също звучи красиво. Даная, Юлия или Юлита, Вергиния. Единствено Грета не ми харесва.
За Дивна не знам красиво звучи но и някак странно.

29.   21 Марина е много хубаво име но понеже една от бабите се казва Мариела авторката не желае. Сетих се и за Мартина една сладурана се казва така.

30.   Ванина.
Номер 22 Благодаря ти че хареса моето име.

32.   Номер 10 е прав. Добре е и таткото да се включи с мнение.

Но за мен е доста странно имената, които си изброила не ми се струват толкова често срещани. Поне аз не познавам много хора с тези имена.

33.   Калояна! Идва от страхотното Калоян, пък и е много рядко име!

35.   Моите любими женски имена, които бих предложила са следните:

Даниела
Елица
Елисавета
Калина
Росица

Всичките имат имен ден и хубави съкращения. Пожелавам лека бременност и здрава и красива дъщеричка.

39.   Невена, Диана, Валентина, Никол, Елена, Екатерина, Мая, Марина, Кристина. Анна, Адриана, Андреа/я.

40.   От номер 8 - забравих да кажа че също много харесвам и имената Божидара, Василена, Рая, Доротея, Кристиана и Елиа. (За последното име има и вариант с последна буква Я. )

А ето ви и идеи за мъжки имена, в случай че в последния момент се окаже че ще си имате момче (Както стана и с моето дете) - Никола, Филип, Александър, Ивелин, Станислав, Мартин.

41.   Румяна, Василена - чудно хубави БЪЛГАРСКИ имена, децата ми се казват така. Както и Вероника.

42.   Жаклин.

43.   Дениса, с ударение като Деница, но да е малко по-различно как ти се струва?

44.   Аз много харесвам имена като Ралица, Зорница, Деница, Яница, Симона, Невена, Сияна, Мирослава

45.   От номер 35:
Добавям също и някои трибуквени имена, които харесвам:

Ася
Ива
Яна

47.   Добре е и авторката да се включи с мнение.

Може Алисия, Аксиния, Благовеста, Валентина, Вихра, Вержиния, . Венера едно момиче познавам, което се казва така, Венета естествено, Венеция ха ха, Глория познавам две момичета с това име Десислава естествено
Дорина или Добриана не е често срещано но звучи красиво, Добринка
Евелина, Ема или Емануела повтарям се но мисля, че имената са звучни.
Бистра.
Няма да звучи добре но може и Звездомира или Звезделина, Златомира,
Златина.
Илиана Ивелина.
Калина име на цвете.
Каролина не е българско но звучи красиво. Лияна. Жалко, че не може и Михаелa, Нина.
Не е българско но може Паула или Паулина. Памела познавам едно момиче, което се казва така.
Лазарина.
Познавам и момиче, което се казва Колина.
Познавам и момиче, което се казва Ариел -Ангелина.
Дамяна или Даная, Дея, Димана, Диляна.
Познавам и Наделина.
Радина като актрисата Радина Кърджилова.
Румяна или Румена.
А и Соня.
Жаклин или Жасмина също звучат красиво. Жанета.
Мен за много малко щяха да ме кръстят Димитрина.
Остаряло но.
Параскева също е остаряло но е хубаво. Като Параскева Джукелова.
Джулия.
Петка, Петя.
Светослава.

48.   Ася, Ангелина, Бистра има имен ден Ден на 4 декември.
Варвара тогава и тя май имаше. Забравих да добавя Велина, Владислава има имен Ден ден, Велислава.
Днес видях някои хора, които се казват Венера. Днес видях и име Вестонир.
Вилна.
Денислава не звучи лошо какво. Благозвучно е.
Зорница. Все ми е на акъла но забравям да го напиша.
Звездомира. Звездомира. Абе май не става.
Галина. Дали да.
Защо не и Лилия, Лилиан. Леда, Лора. Лина.
Не става Миролюба. Като Миролюба Бенатова.
Сетих се и за едно много хубаво Пламен, Пламена. Пламена празнува празнуват на 20 декември на Игнажден.
Полина.
Сетих се и за друго Савина. Защо не.
Евгения празнува празнуват на Бъдни вечер.
Звучи благозвучно но може би не става Христомир а, Христомила,
Цветомила, Цветомира, Цветеслава, Добромира. Лорена.
Зоя. Зорница. Много Соня. Сийка. Камелия. Маргарита. Спасиха. Божура не става. Калия. Калина. Радостина, Радослава. Вместо Рени Ренета. Наташа, Делка, Дешка не е популярно името но видях, че има имен Ден ден на Андреев ден.
Филип Сиймор е хубаво име но незнам дали става Филипа.
Може и Лазарина шефката ми се казва така.
Мирела звучи красиво. Демирева.

49.   Лидия. Луиза като Луиза Григорова. Как не се сетих. Луизиана. Шегичка.
Силвия като Силвия Кацарова.
Може и Йоанна звучи много красиво. Не мисля, че е толкова често срещано име според мен.
Доротея. Василка, Василена, Веселка. Ралица, Калина.
Анджелина. Анджелина Джоли.

52.   Радосвета. Ралица.

53.   Не е българско. Но се сетих хубаво е. БИАНКА.

54.   Захарина. Азалия-име май на цвете.

55.   Зефира.

56.   Ако искате рядко срещано име, не кръщавайте детето си с име, което се асоциира с това на световноизвестна личност. Например, едни мои приятели които са двойка, си кръстиха сина Кристиано, защото са луди фенове на един велик футболист със същото малко име.

61.   Нона като Йотова. Или Лора като Лора Караджова, Крумова.
Или Нона като Нона Йотова.

70.   Роза май нв беше споменато

71.   А защо не може Кристиана или Кристин.

72.   Винаги съм харесвала името Кристен - дъщеря ми се казва така. Хубаво име е, не се среща много често в България, разновидност е на иначе по-масовите имена Кристина и Кристиана/Кристияна, а и ще празнува имен ден на Кръстовден (14. 09. )

73.   Що за тъпа тема? Поредната поредица от банални предложения. Вземи книга със списък имена или намери такъв в интернет. Защо трябва да занимаваш хората с такива неща.

77.   Защо не Йоанна звучи красиво..

95.   От авторката - много благодаря за идеите, не очаквах толкова предложения! Доста от имената ми харесаха, но най-много ми харесаха имената Кристен, Вивиан, Василена и Каролина. Има много време, разбира се, но просто ви благодаря, че ми предложихте толкова имена! Пожелавам ви весели празници!

1-50 от 66