Споделена история от Семейство

Какво за вас е усещането за дом?
Имате ли въобще такова усещане? Какво разбирате под усещане за дом?

Коментари

2.   Чисто, уютно, спокойно.

4.   Да е хубаво, готино и приятно.

5.   Там, където са родителите ми. Навсякъде другаде ми е чуждо.

6.   Как така номер 5.
Ами при съпругът или съпругата ти. Тоест ако си омъжена или женен.

7.   А да де. Уютно.

9.   Домът място ли е, или човек?

Reb

10.   До 6 при съпруг/а имаш отговорности, при мама и тате трябва само да папкаш.

11.   5 до 6 Не съм омъжена. Само при родителите ми ще бъда приета всякак - болна, безработна, провалена... На никого друг не вярвам и не разчитам. Всичко останало са временни интереси.

12.   11 само че при мен е различно.
Аз нямам мама и тате.
Имам любим затова домът за мен е при родителите ми.

15.   Домът е единствено при родителите. Особено за жената. Другаде тя е приета поради изгода или като обслужващ персонал.

16.   Грешка аз съм номер 12. Домът за мен е при любимият ми.

17.   А тези, които нямат родители. При тях.

18.   За мен е конкретен човек. Където и да сме заедно, съм у дома.

19.   До 15 В голяма грешка си. това другаде е такова каквото сама си го направиш, докато при родителите за да получиш трябва да им изтърпиш особенностите.
Жена съм и в моя дом не се чувствам обслужващ персонал у дома има грижа един за друг. В повечето случаи се купува готова храна, за закуски и обяд, готви се само вечеря която приготвям за 10-20мин и бутам в фурната, в същото време имам всякаква техника, която върши работа вместо мен, от мен се очаква да си пия сока пред компютъра. Ако мислиш че 10-20 мин на ден да обеля някой картоф е обслужващ персонал ок, за мен това не е проблем.
Всъщност вие сами учите хората около вас да очакват вие да ги обслужвате, не разбирам защо ги учите и после ревете. Моите деца от както са проходили сами си прибират играчките, сами се обличат, идват при мен да пооправя копчета, вратовръзки, да одобря. Всеки си има задължения, моите са най малко. Децата от 4 г възраст подреждат мръсни съдове в миалната и я пускат дори се радват че са били полезни и ги кефи процедурата.

20.   Страхотно номер 19.
И аз не се мисля за слугиня. Защо моят мъж не ме третира като такава.
Защото не съм го позволила.
А други още от самото начало го позволят а после реват.

21.   И ти си прав номер 18.

22.   Усещането за дом е там, където се чувстваш желан и обичан.

23.   Дом е мястото, където са съпругата и децата ми. Моите родители вече не са между живите, но при тях не се чувствах у дома.

25.   Дом?
Това е онова защитено място, в което си себе си. Където се зареждаш за битките навън, където се отпускаш и спиш най-здравия си сън. Това е едно сакрално пространство на познатото, твоето. Там мечтаеш, плачеш, събираш се.
Там е обичта. Родители, партньор, брат, сестра, дете, котка ако щете… там е обичта. Ама тази човешката, свободната, топлата.
Той няма адрес :) нито стени. Може да е цял град или прегръдка.
Домът е обич

26.   Много ми хареса как го описа номер 25.

27.   Да в домът си човек се чувства в безопастност.

28.   Дом за мен е мое лично пространство, само мое, където са моите вещи, от където никой никога не може да ме изгони и което мога да подредя по лично мой вкус.