Споделена история от Семейство

Щастливи ли сте?
Щастливи ли сте, че имате дете, или повече се самоубеждавате, че е така? Защото така е прието, добре е, хубаво е. Струват ли си нервите, времето, ресурсите? Повече стрес или повече радост?

Коментари

1.   Щастлива съм!

2.   Разбира се, че съм щастлива, че имам 2 деца (на 19 и 13 г., да уточня). Карат ме да съм горда с тях, умни и възпитани са. Особено дъщерята ми е много добра приятелка, ходим на шопинг, на сладкарница, добро другарче е. Ходя с тях и в чужбина, това лято сме се нагласили на концерт и екскурзия около него.
Предполагам, че питаш дали си струват нервите, времето и усилията като малки. Да, тегаво е като са много малки, но отминава, стават големи и разумни и виждаш част от себе си в тях.

3.   Щастието е най - доброто неща за всички хора, Тома е смисълът на живота.

4.   Не. За съжаление и не познавам семейства, двойки покрай мен които да са щастливи. Да, позират пред фейсбука, на разби места се снимат, сякаш убеждавайки околните колко им е наред всичко, но иначе пълен леш.
Една двойка само мислех че са адски щастливи, те хванаха и се разделиха гръмотевично, та се оказа че и там нещата не са били розови.

5.   Тежките моменти се забравят, хубавите се помнят. Нерви има много, но децата са много сладички и милички като малки.

6.   Ние като се роди детето се побъркахме от кеф. Толкова бяхме щастливи, че не спирахме да плачем. Няколко години по-късно сме си още така. Имам чувството, че животът започна с детето. Как сме живели преди него даже не помня. Абсолютно си струват всички нерви( то ако си го възпитаваш правилно няма такива), време и ресурси. Детето е само радост, смях и любов. Стресът е само като се разболее, защото те е страх за здравето му. Ааа да кажа, че и то е щастливо. Най-обича да се гушне по средата и дй се гушкаме всички.

7.   Нямам дете, но една от мечтите ми е да си осиновя. Харесвам децата, да давам пример, да помагам, да се справям с различни проблеми и много се радвам покрай деца. Абсурдно е да се гледа на тях като нещо, което ти хаби ресурси и пари, особено щом сам си избрал да имаш. Имам по- малка сестра, по стечение на обстоятелствата аз основно се занимавах с нея, обяснявах ѝ, изслушвах я, помогнах ѝ и поех до голяма степен ролята на нейн настойник поради отсъствието на родителите ни. Обичам когато участвам на организирани събития с деца, спокоен и толерантен човек съм и не виждам как дете може да ме ядоса, тъй като в живота ми са ми се случвали достатъчно неща, че дълбоко да ценя хубавите и да осъзнавам колко ненужно е да реагирам остро на лошите. Жалко, че много родители не го осъзнават. Ако гледате на децата като задължение, стрес и загуба на време и пари то по- добре не създавайте живот, който сте неспособни да цените.

8.   Ако разсъждаваш колко и какво ще ти струва, заслужава ли си и дали няма да се минеш, значи децата не са за теб.

9.   Само фактът, че задавате подобен въпрос ви издава, че не сте нормален човек.

10.   Ами как да ти кажа... Децата не са средство за щастие, така както и клещите не са средство, с коетода си изрежеш ноктите.

Самото щастие не е постоянна и неотменна величина, а е моментно състояние - награда за определено постижение или за успешно завършен етап от живота.

Децата означават преди всичко общуване, единение, себеизразяване, продължение на самия себе си... Носят и много радости и удовлетворение. И много познание за самия себе си, и усъвършенстване на педагогическите умения...

Определено не гледай на това като на търговийка - далполучил. Това е брънка от развитието и продължението на живота. Щафета, ако знаеш какво е, това е предаване на щафетата, която сме получили от родителите си.

11.   Номер 6 - откровени глупости и небивалици.
Ще те питам като почне да иска терефони и таблети от 2-годишно и като вземе да пие и да не уважава никого.
България няма никакво бъдеще с тези неграмотни, зле възпитани и прости нагли чалгари, които дундуркате.

12.   Да си родител е хубаво, но е още и изпитание, и житейски урок. За жалост, никой не го казва. Всички превъзвасят само захаросаната страна на родителството: ах, колко е прекрасно; децата са смисълът на живота; толкова е хубаво да имаш деца! Да, така е! Но защо никой никога не споменава за стотиците безсънни нощи - първо с бебето, което има нужда от 100 % родителска отдаденост; после зъби, прохождане, гърнета, детски градини, вирусни инфекции през седмица, първи клас, пети клас, седми клас, детски пубертет, същински пубертет, проява на характер...
Обожавам детето си, но и не се срамувам да призная, че понякога се чувствам изтощена от родителството и че в майчинството има не само светли страни, но и доста трудни моменти. Затова гледам да отделям време и за партньора си, и за себе си и за хобито си. Децата имат нужда от нас ние сме тук за тях, но не трябва да губим себе си, защото освен родители сме също и хора.

13.   Щастлива съм без деца. Не мисля да имам. Още повече вече съм на възраст, в която е опасно да забременявам. Щом до сега не съм предприела тази крачка не мисля че ще се случи
ж, 34

14.   Децата не са кола, вещ или инвестиция, че да се питаш ще имаш ли полза, струва ли си, ще се прецакаш ли? Или ги искаш, или не.

Сигурен съм, че ако си решил да си вземеш куче, не се питаш подобни въпроси, но виж с дете сакън да не се минем.

15.   Към номер 34, говориш глупости моя колежка роди преди година на същата възраст синът и е жив и здрав, класната ми е родила синът си на 36 дъщеря си на 38 или 39 г. в момента баткото е на 22 малката на 19 г. и двамата израснаха здрави, прави и добре възпитани млади хора. Шефката ми също е родила първото си дете на 34 г. в момента а след него още две, в момента и тримата са на 16, 15 и 11 г. съвсем нормални за възрастта си деца. Радвам се, че не всички мислят като теб и автора. Преди време приключих връзка с разсъждаващ като теб индивид, който наричаше децата бреме и не можеше да се отдели от полата на майка си. Ако не срещна отново правилния човек ще намеря начин да усетя щастието на майчинството без значение от донор или ще осиновя.

16.   11 и 13 - чудесно е, че дефектните не се размножавате! Така ще има повече място и ресурс за нормалните хора и децата им!
А вие - времето, енергията, ресурса, усилията, любовта и вниманието, което са ви посветили родителите ви, си го запазете единствено и само за себе си, и си мислете, че сте на огромна далавера с това... :-)

17.   Най-хубавото нещо е детето, тези, които смятат, че двойките се правели на щастливи за пред другите хора, нещо са се главозамаяли. Снимките се правят за спомен, няма как да се самоубие даваш, че си щастлив с детето си заради обществото, те ата е писана от човек без деца. Естествено, че са си чисти щастие децата. Отношенията във двойката вече са друго нещо и е много важно да имаш до себе си добър човек, ако не е, ако е зъл, стиснат, малодушен, как да си щастлив с такъв човек? Но може и от такъв човек да имаш дете и с детето си да си щастлив. Нещастен в любовният живот, но щастлив като родител.

18.   И аз също не бих искала никога да имам деца. Мъжете вече са много много зли, обиждат жените, оставят си децата сами сякаш са боклук за тях, и са п3д0фили. На пиедестал е да преследват непълнолетни и да обиждат жените вкъщи.

Господ Бог да ме пази от това някога да имам дете, особено от такъв izродд.

Звездичка

19.   12 съжалявам че си толкова огорчена от живота си, но това което говориш за децата не е вярно. Всички хора а света са били деца и повярвай много малко майки са имали твоите притеснения. Какво значи 100% отдаденост, нима докато имаш дете не се грижиш за себе си за мъжа си за роднини, не се глезиш понякога? На всички хора по света са им израстнали зъби, неясно защо това с никненето на зъби не е световен проблем???
Чувстваш се изтощена от родителството защото се стараеш да контролираш всичко, хабиш прекалено много енергия в това да плануваш всяка минута от живота на детето си, добре е да осъзнаеш че след раждането детето има негов живот, а ти имаш твой. Да в началото ще му помагаш повече, но и то ще ти дава неговата детска енергия. Няма по хубаво нещо за един мъж да се прибере вечер уморен след тежък работен ден и едно малко човече да се хвърли на врата му с думата "тате", а ако са повече още по добре. Това му дава сили да стане и да иде на другия ден пак на работа.

20.   2 Дъщеря ти не може да ти е приятелка, тя ни е дъщеря. Информирай се малко, какво значи семейство, майка, дете и т. н. Доста си заблудена, прочети повече по въпроса информиране, едно е добри отношения, друго е приятелство.

21.   11, ако ти и хората около теб не възпитавате децата си, проблемът е във вас. Нищо чудно, че ги наричаш "неграмотни, зле възпитани и прости нагли чалгари, които дундуркате". Около мен пък има достатъчно умни, възпитани и достойни деца.

22.   Нжмер 11 спри да възпитаваш детето си като прост, нагъл чалгар и ще те уважава. Няма как да ти иска телефони и таблети на 2г. ако знае значението на думата НЕ! Нашето е на 5 и освен банани, ябълки и боровинки и чат-пат някоя книжка за оцветяване нищо друго не иска. Като порастне и му трябва телефон и таблет-те ще му бъдат купени. Ако сметнем, че не е нужно просто казваме не и няма проблем. Ти да не си от тези бъзливи родители, дето като ревне детето и хукват към магазина. Ние не сме от тях! Възпитавай си децата и няма да имаш проблем.

23.   Някой и да не е щастлив. мислиш ли. че би го споделил в анонимен форум.
Останалите хора ще го нападнат ама как може. защо и т. н

Хората предпочитат иецемерно да се правят на щастливи.

24.   Нв, не съм щастлива

25.   Браво един искрен човек номер 24. Не е лицемер.

26.   Да, това да си родител от една страна носи и много щастие и радост!

От друга страна носи и много стрес, нерви, безсънни нощи, и много други грижи и проблеми!

Така, че авторе, зависи кое ти самият смяташ за по-важно и съществено!

Аз имам две деца и лично съм щастлив от това, че съм го направил и че съм баща! Между другото днес имам празник - на втория ден от Рождество Христово се празнува и денят на бащата!

Поздравявам всички бащи - православни християни! И им пожелавам да възпитават децата си във вяра и любов към Бога, и да ги въцърковят в православната църква!

Аз, слава Богу съм възпитал децата си добре - строго, но с много любов! И досега, макар че са вече големи - много ме уважават и обичат!

От малки съм ги възпитал да са самостоятелни, така че се оправят сами - дори ми предлагат своята помощ(и са помагали), когато се налага...

Но, за съжаление познавам и родители, които са "пропищели" от децата си - и понесоха много болка от тях като големи! Сега къде са сбъркали? Те си знаят... Но това си е много тежко!

Въобще да възпиташ детето си така, че да стане вярващ, добър и благочестив човек - не е лесна работа!
А и средата им в момента е много развратена и изкривена, което още повече усложнява нещата...

Така, че нека Бог да помага!

27.   Съгласна съм номер 26.
Родителството носи щастие но и много нерви и стрес.
Нека бъдем реалисти.
Не може да не се споменават трудните моменти.

Честит ден на бащата.
Успех ти желая.

28.   Само за едно нещо не съм щастлива- че не съм на твърда заплата и да се оправям абсолютно сама с детето и да не ме интересува никой.