Споделена история от Семейство

Да му кажа ли?
Здравейте! Пише Ви момиче на 25г което има прекрасно семейство и едно малко ангелче на 1 годинка. Живота ви е хубав, мъжа ми много ме обича, както и аз него. Допуснах голяма грешка, става въпрос за хазарт. Играх, печелила съм той също знае, но винаги когато съм вкарвала пари съм му казвала, играя онлайн. Но от 2. 3 месеца играя без да знае, загубих 1000лв за което много ме е срам, много съжалявам. Неможах да му кажа, искам това ми тежи много, и затова изтеглих 1000 кредит, който ще плащам 12х100лв. Дайте ми съвет, да му кажа ли всичко или да си мълча! Не съм го лъгала, не криех нищо от него. Моля за съвет!

Коментари

1.   И да му кажеш, и да не му кажеш няма да сгрешиш според мен. Не е голяма работа това според мен. Въпроса е са не ти се наложи да теглиш кредит за 10к след някой друг месец.

2.   Преди 2 седмици пита в друг сайт, след това написа, че си му казала.

3.   По-важния въпрос е не дали ще му кажеш, а дали ще спреш.

4.   Да ви е живо и здраво ангелчета. Трябва да му кажеш. Даже е неизбежно.
Когато споделиш няма и да се чувстваш толкова виновна.
Трябва да потърсиш помощ. Най-вече заради ангелчето ти.
Моля те събери сили заради него. Моля те.

Не прави моята грешка. Аз изтеглих кредити заради роднини, пазех ги. Исках да им помогна с парите. Сещаш се.
Не казах на мъжа си. Той разбра когато почнаха да ми звънят за кредитите. Не трябваше По този начин да разбира.
Но моят любим ме разбра. Даже не ми разсърди.
Но е кофти, че разбра по този начин.
Трябва да му кажеш и за кредита.
И до ден днешен ми е съвестно, че го излъгах. Че постъпих по този начин с най-милия си.
Не лъжи любимият си. Не прави моята грешка.
Другите хора нямат значение.
Давам ти съвет от моята грешка.
Не бъди като мен.

Успех миличка.

5.   Истинско чудо е, че такива жени имат мъже и деца.
Кажи, за да реши дали да те търпи още.

6.   Целта на тези сайтове и на всички организатори на хазартни "игри" е една: да ти вземат парите!

Затова човек не трябва да се занимава с никакъв хазарт, дори и с такъв, който му изглежда на пръв поглед безобиден - като тотото, лотарията или търкането на билетчета!

Според мен му кажи, защото в едно семейство трябва да сте честни и открити един към друг! И го помоли за прошка, заради постъпката си, и затова че не си му казала!

И повече не играй никакъв хазарт!

7.   По-добре му кажи. По-добре да разбере от теб, отколкото случайно. Така ще излезе, че го лъжеш. Няма смисъл да си рискуваш семейството заради една грешка. Аз бих те разбрал. Предполгам си, си взела поука и няма повече да го правиш. Извини му, че си го крила от него и му обясни ситуацията. Искренно вярвам, че нещата ще се оправят.
М 25

8.   По-лошото е, че явно имаш склонност към хазарт и дори да изплатиш този дълг и мъжът ти да не разбере, след време ще направиш нов и тогава вече може да не е толкова лесно да излезеш от кашата. Пътят, по който си тръгнала, не води към нищо добро и това е много по-важно от конкретните 1000 лв

9.   Номер 3 е формулирал проблема!

Ще те питам директно, глупава ли си?

10.   2, може историята просто да е преписана. В смисъл някой да ис прави бъзик от нямане какво да прави.

11.   А да. Така е. Криенето не е решение. Дори и да го изплати и мъжът й да не разбере тя след време може да направи друг.
По-добре да му сподели за проблема си и да я подкрепи в това да се отърве от тази зависимост. Да се излекува.

12.   Привет!
От това което пишеш ми става ясно, че си честна и прекрасна!
Имате добър момент да заздравите връзката си чрез доверие, сподели си, хем ще ти олекне, хем ще го помолиш за помощ, защото второто което ми става ясно е че си в начална форма на зависимост. Спокойно всички сме зависими от нещо, зигари, алкохол, игри, залагания, сериали, соц. Мрежи, внимание, секс, храна, сладко... Та! Тезата ми е, отиваш при него и му признаваш всичко, осъзнавайки че това вреди и на двама ви и осъзнавайки че истината и доверието във връзката ви струват повече от 1 ден срам по някаква тъпа постъпка! Извиняваш му се, че си скрила! Показваш му кредита и това че се опитваш да се справиш сама, но не можеш! Молиш го за помощ, защото такава ти трябва. Сядате и мислите варианти! Ако преминете през това ЗАЕДНО, връзката ви ще отиде на следващото ниво.

13.   Така е номер 12. Много си прав.