Споделена история от Семейство

Как успявате
Здравейте на всички! Как си организирате времето със деца, работа, домашни задължения, пазаруване, поддръжка на коли, ремонти и всичко останало? Остава ли ви време? Последно време се чувствам скапан работя на смени от 6 сутринта до 2:30 следобед и от 2:30 следобед до 11 вечерта.. имам по един час пътуване общо в двете посоки но всеки ден има някъде да се ходи било то зъболекари, доктори, ветеринари отделно къщата е стара постоянно има нещо да се прави по нея. Отопляваме се на дърва и сега зимата постоянно се режат цепят и приготвят дърва, кюнци казанчета и комини се чистят редовно... сега като навлезе пролетта се почва подрязване на дървета, поливане, косене, пръскане... денят ми започва със оправяне на животни, оправяне на детето водене на детска после като го оставя, работа след нея пазаруване после отново работа вкъщи.. при вас как е успявате ли да смогнете на всичко?

Коментари

1.   Трудно. С деца и поддържане на къща работа винаги има.

2.   По мои наблюдения Много зависи от характера на работата, работното време, местоположението на работата и на жилището, дали се живее в къща или апартамент, каква е възрастта на децата и. т. н.
Аз нямам деца. Но имам близко семейство, което наблюдавам. Родители с 2 деца. Живеят в къща с градина. Отоплението е на локално парно. И двамата пътуват за работа. В различни градове. Децата учат. Също на различни места. Та стават хората към 5. 30ч. През зимата-Мъжът се занимава с парното-чистене, палене, дърва. Чисти сняг, ако има. Приготвя се и отива на работа. /През лятото полива градината/. Жената приготвя кафе, закуска. Води децата на училище и отива на работа.
Вечер на път за вкъщи пазаруват набързо. Прибират се, приготвят храна, вечерят, преглеждат домашни, помагат с уроци, къпят се, пускат пералня, простират...
През почивните дни гледат да свършат повече домакинска работа, основно пазаруване и почистване в къщи, готвене. Ако остане време за релакс и соц. контакти-добре.

3.   Ти работиш на няколко фронта: работа, дете, животни, дърва... не знам как успяваш, денонощието все пак има 24 часа, а човек трябва и да почива. Откажи се от нещата, без които може, примерно животните. Когато детето поотрасне и ангажиментите понамалеят, пак ще гледаш.

4.   Като теб се справяме авторе, правим каквото можем, пък да става кавото ще

5.   Че това живот ли е твоето. Разбирам имаш си задължения но без релакс ще полудееш. Да. Сериозно.
Търпиш, търпиш и в един момент ще ти писне. Трябва да си почиваш. Да. Задължително.
На твое място да съм полудяла.

Добре, че нямам такива задължения. Имам свободата да правя каквото и когато искам. Поискам.

6.   С времето се свиква.

7.   Аз не си го слагам на сърцето.
Съдовете са за миене ( примерно). Нищо! Ще ги измия, като се натрупат. И това време го давам за игра с детето, защото за мен е най-важно то да е щастливо.
Пазар? Днес ще сърупаме, каквото има. И утре е ден.
Ставам в 6:00, лягам в 23:00.
Тренирам даже вкъщи.
Много време спестих, когато отказах цигарите. Невероятно е как можеш да пропилееш по 3 часа и повече в пушене с кафе.

8.   Работата ми е наблизо и не губя много време за път, също така нямам деца още или куче.

Тези неща също отнемат доста време.

Сутрин ставам обикновено когато се разсъмне - към 7:30 - 8, но понякога си позволявам и повече сън, вечер лягам към 12.

При теб сякаш наистина идва нанагорно, защо не се отоплявате с климатици или не подариш животните?

Т. Т.

9.   Намери си ЕДНА работа, която да плаща нормално. Така като чета, скоро ще получиш бърнаут

12.   Трябва релакс иначе ще полудеем.

13.   Една работа е окей, имай време за отдих.

14.   До 5. Що за глупав извод?
Това живот ли е?

1 и 4 са ми безкрайно симпатични и все по-рядко се срещат хора с такова мислене. Силни, борбени и правещи това, което трябва.

А ти 5 нека позная, мързел до безобразие, прехвърлящ всичко на родителите си за да си живееш живота.

Знаеш ли кое е странното? Баш тия като теб скапват психически.

Не можеш да бутнеш човек, който знае какво е да се бори с живота, въпреки всичко.

15.   Живеем в апартамент.

16.   Първо родителите ми са починали. Баба и дядо ме отгледаха..
Второ какъв мързел. Аз на теб ли ще давам отчет дали ще мързелувам или не. Изобщо не ми пука за твоето мнение.

Освен това ти си този, който е пуснал тема не аз. Аз съм доволна от живота си. Ти си този, който се оплаква не аз. Ти си скапан от работа. Брей.
Като си толкова добре защо се оплакваш.
Пуснал си тема с цел проучване ли. Ами аз не съм длъжна да ти отговарям. Точно така..
Да, живея си безгрижно е и. Май те е яд, че нямаш достатъчно свободно време.
А бе я. Гледай го ти.

17.   Благодаря ти да съвета номер 14.

18.   Номер 3, и без деца може, не всеки трябва да се размножава. Не е задължително.