Споделена история от Семейство

Мъжът ми ми е верен, но не спира да говори за бившата си
Здравейте!

С мъжа ми сме женени от 2013г. Тогава бях на 25, а той на 37г. Когато се запознахме, съвсем наскоро (едва 2-3месеца) се беше разделил с годеницата си, с която са били заедно цели 7 години. Знаех много добре, че след дългогодишна връзка, раните заздравяват трудно и сянката от отношенията им, може да пречи на нашите, но в началото нямах сериозни намерения. Много скоро след това, обаче, промених отношението си към връзката ни. Всичко се разви изключително бързо, а страстта беше изпепеляваща. Буквално на втората седмица вече живеехме заедно и не можехме да се отделим един от друг.

Две години по-рано след тежка операция, ми бяха казали как не мога да имам деца, освен чрез сурогатна майка, но се оказа, че лекарите грешат. На третия месец забременях и въпреки, че една лампичка ми светеше в главата, че всичко се случва прекалено бързо, душата ми, крещеше, че "това е човекът".

В момента, в който му казах, че имам съмнение, че съм бременна, още преди тест, каза че иска да се оженим. Никога няма да забравя онази увереност, с която ми го каза, а в очите му сякаш виждах целия свят. В точно онзи миг душите ни се сляха завинаги.

Няколко месеца по-късно организирахме сватба. През цялото това време всичко беше безбрежно, но той пожела да покани бившата си, а аз реших, че това ще е окончателният финал, защото тя така и не спираше да си намира поводи да му звънне. Отидохме, а тя само изчака да остане насаме с мен и заяви как ще си го върне съвсем скоро. Не успя, но продължи да опитва стотици, даже хиляди пъти.

Не се съмнявам и никога не съм се съмнявала, че съпругът ми ми е верен, но въпреки че знае отношението и ненавистта ми към нея, продължава да общува с нея. В неговата глава те са само приятели, но не и в нейната.

Вече единайсета година не спира да му звъни. Няколко пъти не ми издържаха нервите и категорично й заявих, какво мисля по въпроса. Тя обаче, няма намерение да престане, а той си мисли, че комуникацията им е безобидна, само че тя обижда мен.

Освен това имам чувството, че едва ли не е навсякъде. Няма седмица, в която да не я споменава. Превърнала се е в черна сянка над брака ни. Буквално почти не сме се карали за нищо друго, освен заради нея.

Преди няколко дни пак се чули и то в 10 вечерта, след като ме изпрати да се грижа за вече двете ни деца в другата стая. На следващия ден сам ми призна, след като бяхме правили най-невероятния секс, след което започна да ме сравняваш с нея, но за разлика от всички предишни пъти, аз бях по-добра и по- прекрасна. Да де, ама аз не го приех така.

Не може единайсет години някаква, вече 48 годишна жена да не се спира. Не може да си говорят посреднощ и това да е нормално. Не може и израз на това, колко много ме обичал да е сравнението с нея.

Обичам го и искам да сме заедно. Той твърди, че също ме обича, но дали наистина е така? Как да я разкарам, защото не я ли разкарам, няма как да разбера?

Коментари

1.   Разкарай мъжа си.

2.   Обича ви и двете, май е късно вече да я разкараш, трябвало е да го накараш да я блокира, когато сте направили сватбата.

3.   Хубаво е, че първо са се разделили, а че не си ги разделила ти. Защото и с теб е много години, та ако се намери да тръгне както с теб за 2 месеца с друга, ще осъзнаеш че не е ок.
Шегата настрана. Просто връзки, които са от много години, не е хубаво да се развалят според мен.

4.   Или не ти е толкова верен, или крие нещо от теб.
Спри да се държиш като тийнейджърка, а постъпи като жена. Да се караш и да се сърдиш като дете не е начинът за справяне със ситуацията.
За толкова години не си се справила, защото те гложди ревността. Погледни ситуацията от друг ъгъл. Ако се караш с мъжа си постоянно заради това, ще го загубиш. Не бъди толкова открита в емоциите ти. Поканете я на вечеря у вас. Знам, че не я искаш, но след като са приятели (уж) с мъжа ти, кажи им, че искаш и ти да се включваш в разговорите по телефона, пускайте я на високоговорител. Запознайте я с някой свободен мъж, излезте заедно четиримата. Без да се караш с нея, постоянно я поставяй в неудобни ситуации.
Ако е по-възрастна от теб, обаждай се да я питаш за готварски съвети или как си пере чаршафите.
Ако имаш жива свекърва, вкарай и нея в това по някакъв начин. Не го искай от нея, просто остави да погледа какво става и тя сама ще се досети да поговори със сина си.
Важното е през цялото време да не се караш с никого. Ти бъди кратка, възпитана пред останалите, същевременно приласкавай мъжа ти в спалнята и в кухнята. Създавай повече време за вас като семейство с децата. За няма и година ще спрат да се търсят с бившата годеница.

5.   Това не може да е истина. 11 години някакъв въздиша по бившата, че ще се чуват. На сватбата си я поканил? ! Това не може да е истина. Коя жена би търпяла подобно нещо? !
Защо не ги оставиш като се искат?

6.   Не те обича. Обича нея, и не може да я забрави. Теб те е ползвал само, за да му родиш деца, но завинаги тя ще си остане голямата му любов.

7.   Имам позната в подобна ситуация, изведнъж ''бившата" забременя. Щом са били такава голяма любов няма как да си говорят само.
4- хахахаха Явно не си имала комуникация с нечия голяма любов и не знаете с каки си имате работа. Какви чаршафи, какви 5 лева? Оная така ще я унижи, че ще й прималее на съпругата. Тя е незабравима, първа и последна. Едно щракване с пръсти и съпругата ще е самотна майка.

8.   Тук си в грешка: мъжът ти е този, който трябва да постави граници. Не знам откъде си толкова сигурна хиляди пъти, че не би ти изневерил и аз бях сигурна в най-отстрани погледнато сигурния мъж: но сгреших, но дори тогава не бих била толкова наивна, ако той се чува с някаква бивша уж "приятели" и особено тя да заявява открито, че иска да си го върне, комуникацията му изнася, защото получава секс. Свали розовите очила. Не може да си толкова наивна, не в истина, не си младо момиче какви приятели може да са, тя открито си е заявила, може да й се е получило да е втора роля. Заяви му или тя или аз и той да си избира, но за мен това не е нормален мъж.

9.   Абе що не я поставиш на място. Тя директно ти е казала, че ще си го върне.
Какво чакаш да си легнат ли.
Как изобщо можеш да търпиш такова неща.
Или спира разговорите с нея или край с брака ви.
Да избира Или теб или нея.
Като му е толкова скъпа да си върви при нея.
В един брак няма място за трети.
Какво приятелство е това.
Дори и да му е приятелка след като вече сте семейство защо не ви е обща приятелка.
Не бъди наивна.
Тя се опитва да ви раздели и директно ти го казва а ти чакаш.
Тя е жена, която се опитва да ви развали семейството.
Това не е нормално.

10.   Не бих била сигурна 100% в никого, че не изневерява. Под изневяра имам предвид физическа такава, иначе кой какво си мисли си е негова работа, в човешката душа не бива да се рови с мръсни пръсти. Но делата са важни.

А ето, че след толкова години брак, дете и т. н. първо той не спира честа комуникация, която те дразни. Второ, тази жена очевидно не уважава теб като настояща съпруга, майка на детето на бивш партньор. И аз бих се подразнила от такова поведение. Нормална комуникация с бивши - ОК, все пак са били двойка, обичали са се и т. н. Но това минава граници. Възпитана, интелигентна жена ще се оттегли, тази обаче може и вече да няма чувства към мъжа ти, но явно е от жените, които гледат на бившия като завоевание, а другите жени са конкуренция. Да се почувства значима някак. А е толкова жалка...

Но мъжът ти е по-притеснителният в картинката. Бившите си се появяват и изчезват при почти всеки. Но защо не поставя граници и търпи ти да се измъчваш, не знам. Защо е с теб? Защото тя така и не е пожелала/не е могла да имат деца, а ти си била първата желаеща и те е хванал още трърде млада? Имате голяма разлика, той е бил на 37 и не се ориентира към наборка, или хайде - до 5-6 години по-млада, а 25-годишна?

Избързал е с всичко, уж да заяви някакви сериозни намерения. Това е тактика, да върже младата с дете, докато тя още няма опит и база за сравнение, да ѝ обяснява как е по-добър избор от младите мъже, да не ѝ се даде възможност да поживее, види свят, живот преди детето. А той да си общува или прави каквото още поиска с други жени.

Жалко, че ти е ограбил младостта по този начин. Просто приеми, че в този брак сте завинаги трима. Или си тръгни. Това е унижение, гавра. Не е семейство.

11.   Не знам защо си измисляш, че не ти изневерява. Та той не е спирал никога, всичките тези години му е рефенция тя, никога не си била само ти. Ти си онази, която сравнява вечно с нея.
Можеш ли да удариш твърдо по масата и да му кажеш да си ходи при нея, щом е участник във връзката ви без твое съгласие?
Тогава ще излезе истината! Или ще я разкара или ще те освободи поне.
Защо си толкова зависима, че не можеш да очертаеш ясни лимити в семейството си!
Абсолютно невъзможно е при мен например някоя и бивша да диша дори въздух наоколо при положение, че нямат общи деца.

14.   Абе, жена, това не е трябвало да го допускаш - на никаква цена!

Пък да идва на сватбата ви - пълен абсурд! Никога не бих се съгласил!

Сега вече кучето се качило на одъра и ръмжи като се мъчиш да го смъкнеш оттам, нормално е!

Аз виждам само едно решение.

Сядаш и водиш с него сериозен разговор и му казваш, че това много те дразни и не го приемаш по никакъв начин, и ако иска да е с теб - трябва да спре всякакъв контакт с нея!

Ако не успееш да го убедиш, че говориш сериозно - нищо няма да се получи!

15.   Какво ли не съм правила за толкова време. Десетки пъти съм "тропала" по масата, с "бутонките съм й влизала", нищо...
Всеки път ми заявява как никога не би се върнал при нея, ка не изпитвал нищо към нея, но в следващия момент, каквито и да ги говори, е личен избор да й вдигне, да й звънне, да се види с нея... Даже, преди време преименувах номера й в телефона му на "Уважавай жена си! (Комуникацията с тази води до развод", белким като понечи да й звънне, осъзнае какво пише, но отново - нищо. Преди 4 години след поредния път, в който звънна (той беше в банята), не ми издържаха нервите и блокирах телефона й, Фейсбука й, че даже и e-mail- a.... Писа му от служебния, да му държи сметка. Последва скандал как той имал право да общува с когото си поиска. Тогава й отговори на мейла, как нямало повече да общува с нея и щял да си гледа семейството, даже ми препрати въпросния мейл, но нещата спряха само за малко. (Наясно съм с гражданските права, но тази им комуникация си е пълно унижение, откъдето й да я погледна. )

Лека й пръст на свекървата, но даже нея я бях накарала да поговори със сина си и даже на смъртния си одър го закле с си гледа семейството.

Прави сте, не мога да съм сигурна, дали наистина ми е верен, но истината е, че всичките сравнения, споменаването на името й дори, абе, цялото й "присъствие" е хиляди пъти по-обидно от това да спи с нея, но аз да не знам.

Знам, че мога да се разведа, но съм дала цялата си любов и душа на брака ни и искрено обичам мъжа си. Искам да сме заедно, но без дори намек и спомен за "сянката й". Нямам идея, обаче, как да го постигна.

17.   Авторке, ами той може би намира там "валидация" на някоя своя слабост, зависимост. След коментарът ти това ми идва като мисъл.
Щом си пробвала всичко разумно, та даже и малко в повече... и не е бил категоричен, не може да приключи в полза на семейството въпреки, че е опитал --звучи като зависимост. Така са алкохолиците, наркоманите, комарджиите.
Ти каза ли му каквото ти е казала тя, че щяла да си го върне? Как реагира той?
Ако поставиш темата открито пред двамата, но съвсем спокойно, тип "я кажете сега какви са ви намеренията и отношенията, че да знам вече и аз свободна ли съм, в отворена връзка ли съм"? Но пред двамата заедно, важно е какво ще каже той пред нея и теб.
Не знам дали те съветвам правилно обаче, да не отвориш кутията на Пандора и да стане по-зле.
Аз не бих търпяла подобна ситуация, колкото и да обичам, ставам и си тръгвам без скандали, без увещания, без дори да трепна. После насаме ще си се нарева, а след това затварям страницата. Но сме различни хора, с различна душевност.
За това не приемай на сляпо каквото ти се пише тук. Има доста жени, които си стоят в брака, дори когато са сигурни за паралелна връзка на мъжете.

18.   Точно така кажи му какво ти е казала бившата му ако не и любовницата му.

20.   Не знам колко ти е верен щом ти говори за нея.
Аз съм разведен от 10 години, но година след развода, когато поотшумяха емоциите възобновихме сексуалните си отношения с бившата ми жена. И двамата имаме нови семейства и сме щастливи, но страстта не угасна, а напротив.

21.   Звънни ѝ и ѝ предложи да направите тройка.