Споделена история от Семейство

Проблем с майка ми
Имам голям проблем с майка си.
На 27г. съм, жена. Постоянно се опитва да ме контролира "къде ходиш" и тем подобни. Не живеем заедно, но супер много ме дразни това. Вече и затварям телефона като започне с тези въпроси.
Отскоро имам връзка. Тя не знае за това, но явно усеща някакви неща. Не желая да и казвам, защото първо човекът не е много сериозен и второ постоянно ще ми се меси в отношенията.
Дотук добре, обаче не спира да ми звъни през деня да пита къде съм (отскоро не съм и на работа, на борсата съм и съм свободна през деня... и тя идва да ме търси вкъщи).
Днес ме набра преди малко... да дойдела да се видим. Отказах и, защото не желая вмешателство в личния ми живот.
Започнаха се въпросите "да не криеш нещо" и т. н.
Кажете ми как да постъпя, не издържам вече?

Коментари

1.   "Да не криеш нещо"?
- Да, крия! Да не искаш да контролираш нещо в личният ми живот, че така задаваш въпроса като да съм длъжна да ти отчита всичко? !
Ако ти дойде на вратата без съгласие от теб, дръж я на вратата. Кажи е друг път да уважава личното ти пространство, време и съгласие. Постави ясни граници.
Иначе ще ти пати много главата с нея, че и бъдещото ти семейство.

2.   Не й вдигайте. Ако й вдигнеш не позволявай да ти говори така.

Но ти защо се хващаш с мъж, който не е сериозен.

3.   Можеш да правиш гимнастика в къщи, или да се запишеш на някакъв курс,
Ако майка ти иска да се видите, предложи някъде навън да пиете по кафе, така можеш набързо да се видите, без да обтягате отношения.
Ако те разпитва за интимни неща, кажи, че когато ти искаш тогава ще споделиш.

5.   Това не е голям проблем! Ти нещо се филмираш!

Просто й обясни като човек, както си го написала тук, че искаш по-рядко да контактувате - примерно веднъж седмично!

Обясни й, че просто иначе това те натоварва и искаш да се чувстваш свободна! Кажи й, да не се обижда! Че я обичаш, но не искаш да те обсебва!

6.   О, ужас! И моята беше подобна. Накрая трябваше да се скарам с нея и да престана да и вдигам телефона, за да миряса.

7.   Аз съм на 37 и е същото положението. Ясно поставяне на граници. Това е решението.