Споделена история от Семейство

Майките в парка
Здравейте!

Имаме бебе и ни прави впечатление, че няма човек, който да не го гледа, да не се вре в количката, да не ни заговаря и тн. Това ни дразни супер много, защото най-малкото е още бебе…. Забелязваме, че буквално има всякакви хора, майки и баби най-вече, любопитни, осъдителни, загрижени… и то без някой да е искал мнение или разговор с тях. Буквално непознати хора, които ще кажеш, че само ние имаме дете.. навеждат се, пъхат се до количката, усмихват се… майки, вас това дразни ли ви?

Коментари

1.   Леко пресилено ми звучи. Чак пък всеки непознат да си тика главата. Айде нема нужда. Да сме нямали деца да ти повярваме.

2.   Не, хората му се радват. Особено, ако ги познавате.

3.   Не.

4.   С второто няма да ви прави впечатление

5.   Сложи под еъзглавничката на детето малахит-гледай да е истински, а не пластмасова реплика!
И щом това е постоянно, имай предвид, че детето най-вероятно е (не сложно, но по-познато и се приема и разбира по-лесно) светлинка/енергия от цялото, която ги привлича и търчат да се захранят...
С подобни като детето (чисти души да речем) то самото ще реагира, ще им се усмихва, ще иска контакт с тях, тогава го оставяй да обмен и енергия/усмивка.
Но не позволявай на "зомбита" разни да му се приближават на по-малко от метър, го пипат т. н
Първата година от живота му особено, то няма защита-аура, твоята аура е неговата защита все още, ти - майката си му покровителката. Ако усетиш някой пък по-негативни хора наоколо, задължително вземай детето в ръце, твоята аура ще го покрива и защитава.
Аз съм пазила децата и като бяха съвсем бебета като лъвица. Изобще не ме е интересувал кой ще се сърди и подобни. Непознато хора разни не могат да им дишат в лицето, ги пипат като бездушни, те не могат и сами да изразят несъгласие, за това съм аз и баща им там.
Не ми вярвай, не е и нужно, но съскай ако трябва, не допускай до детето подобни докато не навърши поне 1 г когато вече ще има собствено енергийно поле.

6.   Изключителни досадници.. Аз не съм родител все още, но никога не бих си позволил чуждо куче да пипам дори без позволение, камо ли да се натрапвам така да се радвам на дете. Това е изключетелно смущаващо и несъобразително. Прави им забележки.

7.   И аз имам дете. Вече на почти 2г и очаквам второто си дете септември.
Никога, ама ни-ко-га не си е позволил никой да ми дава съвети и да ми се надвесва над детето. Само да го погледне отдалеч и да му се усмихне някой не ми е проблем.

Явно изглеждате прекалено мила и не отстоявате границите си :)
Поради много причини би било добре да се научите да отстоявате границите си.

8.   Нека гледат, само не давай да ти пипат бебето.
Има зарази, хора с лоша хигиена, а децата са с нисък имунитет.

9.   Дръж бебето в къщи. Вместо това в бебешката количка сложи едно куче мопс да цъкли очи, да се лигави и да пръцка на воля и бързо ще отучиш нахалните, любопитни зяпачи. Като ги свикнеш да не ти досаждат - почни да държиш бебето в количката.

10.   Ще е добре да осъзнаеш че детето вече е отделен член на обществото и ти с времето ще имаш все по малко права над отношенията му с хората. И че хората е нормално да го имат за отделен индивид, и да му обръщат внимание.
Нормално е и да ти дават акъл, когато правиш прекалено големи грешки. Лично аз помолих майка с малко бебе която дойде да се реди в грипния сезон на опашка за личен лекар да й теглят бебето, намърда количката до насядалите грипозни сополиви и кашлящи деца, които бяха с друга майка, а бебето й на възраст 10-15 дни, дожаля ми за него и скастрих майката, да отдалечи количката от болните по големи деца. Приемам бебето като отделен индивид и ако се наложи ще го защитавам от глупостта на собствената му майка.

11.   Много често ходя в паркове и не съм видяла такова нещо - непознати хора да се врат в количката на някое бебе. Аз самата никога не съм го правила. Дори не се заглеждам в количките на майките, пък камо ли да се вра при непознати хора и бебето им. Да не ти се струва, че твоето дете е някакво неземно съкровище и да преувеличаваш, че едва ли не всеки умира да го зяпа? Хората са виждали бебета и имат и свои, едва ли толкова примират за твоето.

12.   Струва ти се. Как на моето бебе никой не се завря, даже майките в парка го раздават дистанцирани една от друга и рядко говорят помежду си, дори на детските площадки.

13.   Лично мен не ме е дразнило, когато децата ми бяха малки. Разбира се, ако не ги пипат. Нормално е хората да се радват на малко дете.

14.   Покрий отгоре с финна материя и стой по на страна, докато бебето е малко какво правиш о площадки.

15.   Eee, доста преувеличено! Чак пък всички да се завират в количката и да ви заговарят, айде посмали малко :-) Да не си принцесата на Уелс? :-)

16.   Хората просто се радват на детето ти. Никой не го прави от лоши чувства.
Но темерут като теб едва ли ще го разбере.
Ти не заслужаваш и добър ден да ти каже човек.
Най-вероятно някое дете е любопитно и затова надзърта в количката да види бебето.
Кво толкова.
Никой няма да ти изяде детето.

Ти не се ли радваш на деца.
Дразнят ме хора с високомерно отношение като твоето.
И аз съм имала дете но никога не съм се дразнила.
Братовчедка ми има четири деца но никога не е мислила като теб.
Такова нещо за първи път виждам.

Естествено, че ако някой прави нещо вредно за детето ще му се каже по тактичен начин на не го прави.
Примерно БЕБЧО не обича нещо.
Но хората те чувстват близка. Скъсяват дистанцията и затова се държат така.
Ами ти може би отиваш на място, където хората се познават и някои са си близки. И затова си позволяват разни неща. Но чак всички да се завират в. Не вярвам. В този парк играят деца и просто може бебето да им е любопитно и да искат да го видят. Какво толкова.

Разхождай бебето на място, където няма майки с деца.

17.   Много правилно номер 10.

Все пак очите са си мои и ще гледам, където си искам нали така.

Замисли се авторке повечето хора мислят, че не си права.

18.   Авторке, първо кръсти детето си - в православната църква!

Второ - аз често разхождах детето си с количка в парка(въпреки че съм бащата) - и никога не съм има случай някой да се тика недобронамерено да го гледа в количката!

Иначе като вземех бебето на ръце - имаше хора, които му се радваха - но това си беше чистосърдечно - и на мен дори ми беше много приятно това внимание към детето ми!

АЗ СЕ РАДВАХ НА ТАКОВА ВНИМАНИЕ!

Не знам ти защо се дразниш и гледаш негативно на това!

Нормално е човек като види бебе или малко дете - да му се зарадва!

Гледай по-ведро на живота!

19.   Авторке, завържи червен конец на бебето и на себе си, червеното убива уруки, а те съществуват, това е човешката завист. Червеният конец ще ви пази от урочастване!

20.   Или ако незнаят съседите, че си родила нормално е да проявяват любопитство.

21.   Накратко МАЙКИТЕ В ПАРКА са хора, които се познават. Всеки ден децата им играят заедно.
Естествено, че като отидеш на такова място хората ще искат да те опознаят.

Как да го кажа скъсяват дистанцията защото те чувстват близка.
А и пак ще го напиша толкова ли е сложно учтиво да се каже НЕЩО ПРИМЕРНО НЕ Е ДОБРЕ ЗА БЕБЧО.
Всеки ще разбере, че не трябва да прави нещо.

Или разхождай бебето на място, където никой не те познава.
Не можеш да ме убедиш, че всеки непознат ще се интересува точно от твоето дете.
Един дори и да те заговори. Повечето не ги интересува какво бебе возиш в количката си.

22.   Я прочетох внимателно текста.
Авторката я дразни и гледането на бебето и когато някой ги заговаря, че и когато някой им се усмихва.
Хайде дори и да разбера пъхането в количката за да видят бебето другите неща ми звучат супер темерутски.
Дай заради авторката хората да останат без очи. Или да не се усмихват.
Ще си гледат хората каквото си искат.

Да си стоят у тях. Никой няма да им влезне в дома. Няма как да живеят на място без никакви хора.
Правилно предположих сигурно ги дразни и когато някой ги поздравява.

23.   Ами с роднините как се държат. Пак ли дразни като някой ги поздравява или пита нещо за бебето.