Споделена история от Семейство

Нахални роднини
Здравейте! В безизходица съм. Не мога да разбера какво се случва с умовете на уж нормални хора. Нямам проблем с това да съм директна и го правя, но получавам страшно много главоболия. Предстои ми раждане. Много дълги години опитвахме да имаме дете и вместо да се радваме на момента сме атакувани от всички страни. То не бяха излишни съвети, тъпи въпроси, опити за налагане. Сериозно питам при всички ли е така? Ограничих контактите, защото никой не се съобразява. На няколко пъти ме зарязаваха с вируси супер безотговорно. Последния път отговора беше "Ее ама ти като отидеш на преглед кво си мислиш, че не можеш да се запазиш ли? " Казах, че мога но това не означава че трябва да се излагам на допълнителни такива. Не получавам разбиране. Сега с наближаването на термина е ужас. Свекървата попита дали може да дойде с двамата си племенника, жените им и 4те общо деца. Категорично отказахме, тя ми заяви че нямало кой да я докара, а аз казах, че не ме интересува има влакове има автобуси и тн. Не и било удобно и няма да идва на изписването, много здраве. Аз и мъжа ми не желаем детето да се снима, качва и разпространява в социалните мрежи. "Но защо??? Леля ми Недка искала да го види" казах, че ми е все едно, това е дете а не играчка и ако някой не се съобразява няма да бъде поканен и той. Побъркват ме и ми е все едно, че излизам лошата, но се чудя защо трябва да се стига до там? Защо трябва да обяснявам на големи хора как да се държат? Защо?

Коментари

1.   Аууу кралицата ще ражда принц, командва слугите си, и ще крие лика на принца докато някоя медия не й плати огромна сума за фотосесия.

2.   Е чак безизходица, посмали малко! Предстои ти щастливо събитие, настрой се положително докато дойде малкото човече.
Да, роднините може да досаждат, но това е защото също се радват за бебето. Ограничи ги, щом нямат мярка, но не ги отрязвай напълно, те също са щастливи, затова го правят.

3.   Очевидно е, че са селяндури. Това обяснява всичко.

4.   Винаги е така Просто кажи, че не искаш да говориш по темата Х, против съм целуване, мачкане на детето, и някаква супер хигиена и изолация също.

5.   Защото всеки е с различни представи и очаквания. Важното е, че вие сте родители и вие преценявате. От съществено значение да дадете възможност на роднините също да се порадват на бебето. Бъдете спокойни и учтиви, макар че ви е досадно. Гледайте да не си разваляте отношенията, ако е възможно.

6.   Първо честито. Пожелавам ви бебето ви да е живо, здраво и много щастливо. Много късмет да има в живота.

Не се ядосвай. Стой настрана от несъобразителни хора.
Тези хора са много несъобразителни.

7.   Игнор, това е начинът, важно е да си добре.

9.   Селяндури като номер 1!
Правилно решение сте взели, да си стоят у тях и да не ви притесняват. Бебе се гледа от външни хора след 3-ия месец.

10.   Не си длъжна да се съобразяваш с никой и да си разваляш удобството важно е ти и детето да сте добре.

11.   Номер 1 - Рядко и необикновено тъп и неуместен коментар към жена, която явно е притеснена и търси втора гледна точка и съвет. Блажен е този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи. Който не може да бъде полезен, поне да не дрънка глупости и да се злорадства на чуждите проблеми, че не се знае кога на него ще му дойде на главата.

12.   От една страна си права, но от друга не може да си толкова категорична и кардинална с хората, които проявяват чист интерес към детето ти и са роднини. Струва ми се, че ти до голяма степен си саможива и се опитваш да наложиш това и на мъжът ти. Разбирам хората с теб да са груби и да се държат отвратително, тогава не знам как би изтерясала, но случаят не е такъв. Опитай се малко от малко да се социализираш, да, това е твоето дете, но има и много хора с деца и не е станал Апокалипсис. Не искате това, не искате онова, отрежете контакт и толкова. Както вие търпите странностите на хората, така и те до голяма степен са принудени да търпят и вашите. Да ви се каже няма транспорт и отговорът ти да е "не ме интересува", най-малкото е грубо и цинично, може и да го мислиш, но да отговориш по-меко. По моят опит с хората съдя, че подобни като теб безкомпромисни тартори накрая живота ги учи на трудното. Казвам ти го като жена, раждала и в повечето пъти на страната на родилките, но в случая отстрани според мен някой безпристрастно трябва да ти каже как звучиш, прочети пак текста си. Много по-добре за вас в бъдеще ще бъде да имате заинтересовани родни и, отколкото такива, които не биха погледали детето, защото и този филм го има и тогава не знам наистина какво би казала. Има и роднини, които уж ще питат за внучето, уж много загрижени, но и веднъж да не помогнат. Вашите дават заявка за обратното с интереса си още преди да се е родило внучето. Бъди по-мила, няма да сгрешиш.

13.   Роднините трябва да се съобрязяват. че жената е бременна и могат да я зарязят. Тя е с уязвима имунна система.
Това е близко до мозъка.

14.   Това, че си бременна не значи че си болна. Ако живееш в град има много места където да се заразиш.. от нещо. Стой си по тази логика 9 месеца у вас и лежи на леглото.

15.   Н 13, била съм с високо рискова бременност в болница почти цялото време, пускаха роднините ми визита, пускаха ме и мен да излизам от време на време.
Авторката иска да използва бременността си за "разделяй и владей" и прави грешка, но ще го разбере по- нататък във времето.
И не, не ни отслабва имунната система, дори клетките не бебето ни подсилват нашата, ама си иска малко знание.

16.   Аз не мисля така.

17.   Може и да не се зарази знам ли.

18.   Аз лично след подобни коментари не бих те потърсила. Г=Не знам защо роднините ти продължават да искат да са около вас. След година - две ще ревнеш че никой не ти помага. Колелото се върти.

19.   Познато.
Не се опитвай да угодиш на всички.. Заради това изпаднах в следродилна депресия. Подобно на твоята ситуация с роднини.
Даже и конфликти между тях, аз бях по средата.

20.   Брех тея свекърви, ако прояви интерес към бебето е лоша, ако не се заинтересова от бебето пак лоша, а сега де.