Споделена история от Семейство

Остави ме, защото не му родих дете
Здравейте,
Пиша с много болка и тъга. Сърцето ми е разбито на хиляди парчета! Имах връзка с мъж 3 години, който обичах повече от всичко на света. За съжаление 6 месеца след като бяхме заедно ми откриха хормонален проблем, за който трябваше да започна да приемам противозачатъчни. Заради проблема с хормоните се появи страшно тежко акне( обезобразяващо). Не можех да работя, напуснах работа и по време на Ковид носих навсякъде маска. Започнах лечение за белезите имам 8 изгаряния на лицето и много пилинги. над 10 хиляди за процедури. Родителите ми помагаха всичко финансово, а той не.
Постоянно ме тормозеше да спирам хапчетата, за да му родя дете. Майка му го настройваше да ме остави, защото не му трябвам. Постоянно се карахме, а той каза: Искам дете! Не ми пука за твоето лице! Не мога да ги спра, страхувам се, че пак ще се обезобразя. Разделихме се, аз му казах да си тръгва и да си търси крава за разплод, щом е готов да ме пожертва! Права ли съм да избера здравето си пред един мъж!
Той защо не ме подкрепи и остана въпреки всичко?
Защо е обсебен от това да има дете?
Благодаря!

Коментари

1-50 от 61

1.   Ако историята е вярна, защо изобщо трябва да ти пука за такъв? Даже трябва да черпиш, че си се отървала.

2.   Познавам жени които са диагностицирани и не могат да имат деца, но са обожавани от мъжете си. Аз бих вдигнала банкет че съм се оттървала от този боклук.

3.   Радвай се, че си се отървала, такива хора не ти трябват в живота. На него не можеш да разчиташ и по-добре за теб е да не се събирате. Това е урок, ако не се беше случило нямаше да разбереш що за човек е. Пращай го на майната му, лавина от мъже чакат на полусъединител да си намерят гадже, жена. Така, че продължавай напред!

4.   Просто не те е обичал. Остави това, че те е зарязал, първият червен флаг е това, че не те е подкрепил. Зарязването е просто логичното продължение. И според мен трябва да се радваш, че те е освободил от присъствието си. Би ли родила дете на такъв човек??

5.   Права си за себе си, но и той е прав.
Какво значи, че те е жертвал теб? ! Той няма ли право на избор? !
Не става дума за смяна на кола/работя/град, а за дете- различно е.
А ти с това "жертва ме"... никак не сте ок за връзки подобни Геновикоито все очакват другите да жертват пък себе си за тях.
Недей така, не е добре нито за теб.

Ж

6.   Колкото и зле да изглежда отстрани, да, наистина щастието в една връзка е за двама, не само за единия.
Така, че след като иска дете- ок, да върви някъде другаде.
Подкрепям номер 35- не искай от другия да се жертва за теб! По същия начин той може да иска ти да направиш същото. Е, и?

Но ще ти кажа, че и да беше родила дете, с този човек нямаше да се чувстваш добре. И това е по-важно.

7.   Идиот! Много хубаво си му казала! Деца ще имаш, но от нормален мъж, а не от селтак, лишен от емпатия.

8.   Номер 5, хайде чети по-внимателно. Едно е да искаш дете и съвсем друго жената да има здравословен проблем, заради който пие лекарства и да я караш да си прекъсне лечението, за да ражда.
Ами в България раждането носи риск, колко бременни умряха

9.   И той има право да е щастлив. Какво значи пожертвал.
Логично е да се стигне до раздяла при такова стечение на обстоятелствата.
Той има право да избере дали да остане с теб или да си търси жена, която да му роди дете..

10.   Ами приготви се за редовно изоставяне, защото мъжете като ЧУЯТ, че една жена не може да има дете, особено тези които искат семейство и деца ще те оставят всеки път. Много малко мъже биха се съгласили да ОСИНОВЯТ, ЗАРАДИ ТЕБ. Аз, също имам подобен проблем като твоя. Когато започваш връзка, трябва да им казваш проблема си. За да знаят, дали да си " губят времето" с теб. Ако трябва ходи в чужбина за да си решиш този проблем, защото ще дойде време и ти да искаш деца. Не каза на колко години сте, което е много важен фактор... ако сте над 20, съвсем нормално е да иска деца, и да го натискат за деца. Поведението на мъжа е повече от отвратително, и добре е станало, че си, се отървала. Обаче... опитай да се лекуваш в чужбина, ако имаш възможност, няма по- отблъскваща жена от тази която не може да роди. Поне за мен е така. Късмет, със следващата връзка.

11.   В крайна сметка, всеки е прав за себе си. Всеки си дири щастието и си гони мечтите. Ако съм жена, която иска детенце и.. даже закъснявам за детенце, а съм с мъж, който не може да прави деца, ще се принудя да го оставя. Колкото и да го обичам.. такъв е живота. Защо да осиновявам, АКО напълно съм способна да създам живот? Прекрасно е да осиновиш, но е хубаво човек първо свое да изгледа, а след това да осинови АКО ЖЕЛАЕ! Но много малко хора, биха се отказали, от мечтите си, заради някой.. Филми, филми но в крайна сметка трябва да се слезе на земята. Окончателно ли е, че не можеш да имаш деца? Попитай още 1 лекар. Не го обвинявам, че иска деца, но начина по-който те оставил е ужасен.

12.   Такъв индивид дори не може да се нарича мъж, зарязваш го и да не ти пука.
Аз съм на принципа по-добре сама, отколкото да имаш такъв индивид мамино синче и да те тормози психически и/или физически.
Той просто те е използвал, за да си удовлетвори нагона, да се грижиш за него. Колкото и да си обичала, то и ти трябва да бъдеш обичана, а не използвана! Започни да се обичаш сама ти и тогава някой друг. Спокойно с времето ще се успокоиш и ще дойде нова тръпка.

13.   Ами всеки си е прав за себе си.
Ти си гледаш здравето и не можеш сега да спреш лекарствата.
Той обаче иска да има дете сега и защо да не си намери жена, която сега може да му роди.
Тоест виновни няма- иначе за тебе гадна ситуация, но се случват тези неща. Животът предлага всякакви изпитания.
Моли се да си жива и здрава и постепенно ще се наредят при тебе нещата.

14.   За някои хора децата са много важно нещо, по-важни от партньора. Това е техният избор и не можем да ги съдим за него.
Да, кофти е за теб, можели сте да пробвате инвитро, или в краен случай осиновяване, но това е неговото решение. Има мъже, които не искат деца или мъже с деца от предишни връзки, ще намериш такъв и ще сте ок. Пък кой знае, може някой ден да имаш и собствено дете, не губи надежда.

15.   Той е егоист
Не съжалявай

16.   Ти за себе си си права и той е прав, обаче. Не можеш да говориш за жена, която би му родила "крава за разплод", . Аз много исках дете на времето и колкото и да обичах мъжа до мен, ако ми беше отказал да имаме дете, щях да продължа напред. Ти искаш жертва, но понякога тя е твърде голяма. Търси човек, който не иска деца, за да нямате тези проблеми в бъдеще. Лесно е някой да го нарече боклук и каквото и да било, той е прав за себе си. Разбира се реплики от сорта "не ми пука за лицето ти" са жестоки, тук не е прав. За казуса а детето е прав за себе си.

17.   Според мен ти грешиш човека е прав, ти лъжеш сама себе си! Само в този малък текст на няколко пъти се вижда как изопачаваш сама собствените си думи. Последно ти ли го изгони или той те остави? Жертвал ли те е и за какво? Каква подкрепа още искаш, останал до теб, през всичките три години на болести, какво повече? Нима искаше да сте заедно цял живот, да нямате деца и да отглеждате и да се занимавате с твоите пъпки?
Напуснала работа заради пъпки и не само че я е издържал три години, но тя има наглостта да го обвинява че не я е глезил с хиляди левове за процедури. На никой мъж не му е нужна неблагодарна глезла, която нищо не дава за връзката си но има хиляди изисквания.
Ж 32

18.   Ти не си избрала здравето, а суетата си и за това и те е зарязал. Всеки във връзка иска семейство и поколение, като всеки жертва я здраве, я нещо друго малко или много заради семейството си и хората които обича.
Детето можеше да го родиш и да изчакаш тези 9 месеца, нали? След това да продължиш с лечението си. Доколкото разбирам по това което си написала. Теб си те интересуват процедурите против акне и толкова... даже си описала как си ходила с маска... ма процедури, ма пари, че накрая даже и човека в прав текст ти е казал, че те е възприел как изглеждаш и дори иска да създаде семейство и поколение с теб... а ти си му била шута със селскостопански лаф.
Нищо. Ще си лекуваш акнето сега. Там носи маски и чакай принца дето ще му е кеф да си страда с тебе заедно.

19.   Проблема е неправилно лечение и медикаменти. Какъв е този хормонален проблем и с такива последствия. Имам чувството, че си от дълбоката провинция по манталитет и написаното. Намери си гинеколог ендокринолог и си смени лечението. Пълта простотия е историята ви, не идентифицираш правилно проблема. Тези кожни проблеми първо се дължат на проблем с храненето ти, абсолютно в грешна посока си. И аз съм пила противозачатъчни заради хормонален проблем, ти го изкарваш сякаш е края на света.

20.   Много си е прав човека... Като не искаш деца, а той иска, се разделяте и толкова. Ти няма да имаш деца ама няма и да си с него. За какво един мъж да помага финансово на една жена, като тя не иска да му роди дете? Не ни, трябват такива. Жените като не искат да раждат, да не раждат, ама да не очакват като някой сериозен мъж не ги иска...

21.   Ама разбира се, кааак може да не му родиш дете, срам нямаш ли!? Че нали българина ако не си хвърли скапаната семка някъде му е голяма мъка. По-добре, че не си родила дете на тоя, съдейко по отношението му към теб това дете сигурно щеше сама да си го гледаш.

22.   Разбирам, че се чувстваш предадена и разбита, нормално е. Но все пак си е негов личен избор дали ще стои при тебе, или не. От една страна, е добре, че те е зарязал, защото не можеш да имаш дете, за да отиде при жена, която може да има, и той да си има дете. Но пък от друга страна, ако наистина те обича, би ти казал, че заедно ще се борите докрай за това дете, а в НАЙ-ЛОШИЯ случай да ти каже, че връзката му е по-важна от детето и да е при теб и да те подкрепя. Ситуацията е такава, че нито е постъпил грешно, нищо правилно.

23.   Еми всеки иска дете, той си е преценил, кое му е по- важно.

24.   Н 8, хайде ти върни нагоре и прочети пак и този път с разбиране текста!
Тя е избрала да се грижи за пъпките си, той е бил до нея докато се е лекувала. Ама да не може да да спре да се занимава с пъпките си известно време за да роди? !
Бил е до нея през цялото и лечение, вкл. когато си е горила лицето с пилинги.
Че и сама го е пратила да търси "крава за разплод" и той се съгласил.
Сега въпросът е "защо пожертва мен и пъпките ми, аз горката"
Айде без толкова пък чак!

25.   Чак тема пишеш за тоя. Мацка, трябва да се радваш, че боклукът сам се е изхвърлил. Един мъж не боготвори ли жената, която е избрал да е до него и не ѝ ли помага тя да се чувства добре, не ми го хвали.
Ж25

26.   Ти наричаш раждащите крави за разплод, а сама очакваш емпатия към себе си. Извинявай, но проявявай същото отношение към другите, което очакваш и към себе си. Здравословният ти проблем за разбиращите го не е препятствие да имаш дете. Ти сама не искаш и това е повод. Има здравословни проблеми, които са пречка, случаят не е такъв.

27.   Никъде авторката не пише за безплодие и проблими, тя доброволно взима антибебе, очевидно хормонален проблем те означава липса на бременност, такава няма, защото взима анти бебе. Пжзнавам хора с белези, но работят и живеят нормално, с жестоки кожни проблеми по цялото тяло и пак работят и живеят нормално. Тя си останала вкъщи и се концентрирала върху пъпките и и се чуди какъв пилинг са си направи. Хората са с ампутирани крайници и живеят и работят. Първия проблем е в главата или, ако се замисли малко при една бреминност всичко се променя, току виж и агнето и изчезне, ама с антибебе таблетки как да има бременност.

28.   Дала 10 000 лв. за тези пари, провери в интернет има топ лазерни процедури но не в селския салон на ъгъла, а топ ДЕРМАТОЛОЗИ с доказан ефект, в Турция да беше отишла. Кой каквото сам си направи никой те може да ме го направи. "Крава за разплод" що за израз и изказ от млада жена?
И напиши в интрент психосоматика, акне за да видиш защо имаш този проблем. Таблица на Луиз Хей!

29.   До номер 17 не ме е издържал 3 години той, а родителите ми всичко платиха. Той работи в чужбина и го няма 6 месеца. Дали той ме е чакал или аз?

30.   До всички, които не са прочели внимателно историята! Той пари не ми е давал за лечението, нито издържал! Не съм от дълбоката провинция и винаги сама съм се издържала, когато бях здрава.

31.   От аворката.
До номер 28. Процедурите са правени в София една от най- скъпите клиники, не кварталния салон. Изобщо си нямате понятие от хормонален дисбаланс. Пропуснали сте много часове по биология и физиологични проблеми, които не лекуват с психика, билки и добавки. Приема се естроген и прогестерон, за да се вкара ендокринната система в нормални граници.

32.   От авторката:
До номер 4- Не, не бих родила на такъв мъж. Не си заслужава, явно съдбата си знае работата и е трябвало да пия тези хапчета, за да ме предпази. Отделно майка му е ужасен човек и крие от него, че е ОСИНОВЕНА. Изобщо той живее в една голяма лъжа.

33.   Да прочетох по -внимателно текста. Ясно става дума за хорска суета.
За козметичен дефект. Въпреки че е нормално да се притеснява.
Но както някой каза хора с ампутирани крайници се борят да оцелеят авторката се отказва заради хорска суета.
Това не е нещо, което засяга пряко здравето й. Ако съм разбрала правилно де.

А защо авторката не жертва нормалната човешка суета и да му роди дете.
На нейно място бих се притеснила малко но въпреки това БИХ родила дете на партньора си.. защото кой какво ще си помисли за мен не е по-важно от моето щастие.
Самият факт, че нарича жените крави за разплод доказва колко е нещастна.

34.   21, кое му е отношението, че иска дете и ще отиде при някоя, която ще роди ли? За мен пък е отношение да наричаш здравословен проблем, спрямо моженето да се износи дете едни пъпки и обида към жените, които имат реален проблем, който не им позволява да родят. Това, че не искаш дете трябва да се каже пряко "не искам дете" и адски много си задълбала д здравето си, до степен на хипохондрия. Ми писнало му е на човека.

35.   31. Ти не си болна, знаеш ли какво е болест въобще? Едни пъпки и обърнали живота и са и приоритета в живота. Доста ограничени разсъждения. Вашите не трябва да ти плащат разходите, защото не си дете. Цупиш 6е, вместо да вникнеш в проблема. Иди в някое онтологично, ортопедия отделение да видиш какво значи проблеми, за да осъзнаеш, че твоите пъпки не са проблем да стоиш вкъщи, да не искаш дете, да не работиш, да сееш негативизми и обиди в стил... крави.

36.   Ако той не можеше да има деца, а ти искаше, какво щеше да направиш? Отговори си на тоя въпрос първо и тогава реви по форумите. Жените зарязват за далеч по нищожни неща - къс му бил, нисък бил, плешив бил, не й обръщал внимание, обръщал й прекалено много внимание... Като постъпят с вас така както сте свикнали вие да постъпвате, ревете...
Нямате угодия...

37.   Авторке, не съжалявай за този човек!

Това не е бил твоят съпруг! Разбираш ли?

Напротив! Благодари на Бога, че си се отървала от неподходящ за теб човек!

Значи, първо, дете се ражда от СЪПРУГ, а не от приятел, съжител, съквартирант!

1. Той не ти е бил съпруг - следователно няма право да иска от теб да му раждаш дете!

2. Раждането на дете не трябва да бъде самоцел! Децата са плод на любовта между мъжът и жената в даденото семейство, но те се раждат по Божия Воля и допущение!
Ако Бог не благослови - няма да има деца в семейството!

3. Дете се ражда в подходящ момент, когато хората са относително здрави, а не когато жената има здравословни проблеми!

Така, че независимо от това колко си била влюбена в този човек - това не е бил подходящия човек за теб, така че спирай да съжалявай и да се тормозиш за него!

А се радвай и благодари на Бога, че си се отървала!

В свое време ще срещнеш своя съпруг и ще си създадеш семейство! Уповавай се на Бога!

38.   Аз на нейно място БИХ родила дете на любимия си защото една хорска суета НЕ Е ПО-ВАЖНА от щастието на любимия ми.
Дреме ми на мене какво ще Кажат хората за лицето ми.
Не пъпчасало обезобразено да е.

39.   От авторката до номер 37.
Много благодаря за съвета, изключително правилен и съдържателен. Той каза, че не би предложил брак на жена преди да му роди дете! Първо трябвало да я пробва, защото тя щяла да му вземе апартамента после при развод. Аз съм единствената сериозна веъзка, която е имал. Преди това е бил в неангажиращи връзки тъй като пътува и никоя няма да го чака 5-6 месеца и да търпи безработната му майка.

40.   Значи жените, които имат деца за теб са крави за разплод? И майка ти ли е такава?
Човекът не е виновен за твоя проблем. Той също има право да живее както иска, в случая с дете. Ако ти държеше на всяка цена да имаш дете, а той не можеше да ти направи, щеше ли да се "жертваш" заради него? Мисля, че не.

41.   АВТОРКАТА НЯМА ПРОБЛИМ СЪС ЗАБРЕМЕНЯВАНЕТО, КОЕ НЕ РАЗБРАХТЕ ВСИЧИ???? Авторката взима ДОБРОВОЛНО антибебе, които обикновинно се предписват освен за предпазване от бременост, при кистички за да се регулира цикъла и да се спускат. Понакога противозачатъчните имат странични ефекти и е добре да бъдат сменени с друг вид.

42.   Авторката не е нарекла изобщо всички раждали жени "крави за разплод", а е имала предвид, че понякога от прекалено искане на дете може така да стане, че да няма любов, а просто възпроизводство.

Невинаги голямата любов води до деца, по ред причини. Понякога хората, вече създали деца с други, се събират след години с истинската си любов. Понякога само си мислиш, че това е била голямата любов, а идва друга. Понякога пък детето те изненадва, а мислиш, че не можеш. Шарен живот.

Другото е, че някак ултимативно поставя въпроса - или, или, след което се тръшва, че той явно не я обича, което ние не виждаме, дори напротив.

Разбирам и без хормоналния проблем да беше ясно, че не може да има, а човекът от самото начало го е приел и няма проблем. Но ето, че мъжът малко грубо е изправен пред свършен факт, за нещо, което е лесно преодолимо и той го е казал - "Какво от това, че кожата ти не е "идеална"? Тук е постъпил като мъж на място - има по-важни неща от пъпките, а и те минават понякога и без лечение.

А има жестоки, дребнави мъже, които правят проблеми - за кожа, за пъпки, за килограми, за коса. Има такива, които зарязват тежко болни жени.

Процедурите - и тук се тръшкаш, че не дал хилядарките той, а родителите ти. Да беше за сериозна операция и да не даде, та да се възмутим. Едва ли не би ти помогнал. Но за пилинги.. Хайде стига! Не бих притеснявала родителите си за такива неща. Колко по-важни разходи има едно семейство!

Ти си гледаш суетата и мислиш, че другите проблеми нямат. Е, това е положението - идеалните красавици са само в рекламите, ние трябва да пораснем и да приемем, че си имаме особености. Ако някой те е подиграл и създал комплекси, просто го преживей.

43.   Съгласна съм с номер 42.
Отначало помислих, че авторката има здравословен проблем сериозен заради когото пие противозачатъчни пък мъжа й настоява да ги спре за да имат дете. Възмутих се лекичко да. Помислих си защо така постъпва с болната жена.
Но СЛЕД КАТО ПРОЧЕТОХ по-внимателно текста разбрах, че наистина става въпрос за хорска суета.
А защо авторката твърди, че той трябва да се жертва заради нея.
Защо тя не се жертва и не му роди дете. Но затова трябва да зареже суетата си.

На нейно място БИХ пожертвала всичко за любимия си.
Това да имам дете от него е най-малкото, което мога да направя.
Не ми пука за хорското мнение.

Дори и да е права за нея си е много грозно да нарича жена, която евентуално може да му роди крава за разплод.
Невъзпитано.
Всеки човек има право да е щастлив. Така е.
Абе малко глезла го играе. Така е.
Аз не бих искала пари от родителите си. За да си направя козметична операция за да си махна дефекта.
Сама ще си събера пари ако трябва.

44.   Но че и мъжа й си има кусури има си.
Със сигурност и той не е прав в много неща.

45.   Авторке (32) ужасната си ти! Какво ти влиза наа теб в работата че неговата майка не му е казала за себе си, че е осиновена? И това според теб я прави ужасен човек? !
Ако по твоята логика "мерим" ти си ебаси чудовището щом искаш човекът до теб да няма своя воля и избор, а да се върти живота му около твоите пъпки.

46.   Постоянно ме тормозеше да спирам хапчетата, за да му родя дете.

Значи няма проблем за бременност.

Разделихме се, аз му казах да си тръгва и да си търси крава за разплод, щом е готов да ме пожертва!

Кой кого жертва?

Той я е приел такава каквато е!

Не мога да ги спра, страхувам се, че пак ще се обезобразя.

Значи извода какъв е:
Няма проблем за бременност.
Пратила го е да ти търси "крава", защото приоритета е друг.

Хайде сега поставете се на мястото на този мъж, имате връзка с една жена, не работи, не иска дете и мисли само за лицето си.

47.   Авторке, мъж, който иска деца, но не иска брак, за да не му вземеш апартамента, не ти трябва, мисля. Не трябва и на нито една друга жена.

48.   До номер 47.
Благодаря, никога не съм гледала апартамент, кола и т. н
Аз си имам и благодаря на Бог.

49.   Авторке ти с него ли си или с майка му, и каква ти е работа, че е осиновена майка му, за теб, за него. Каква е връзката? Ти наистина си с много ограничени възприятия и вярвания.

50.   Съгласна съм с номер 47.
Защо тя не пожертва суетата си и не му роди дете.
Момент, момент.
Тя не иска ли дете.
Това не е даже негова лична услуга а е нещо, което хиляди хора по света правят. Нормална човешка нужда.
Има хора с репродуктивни проблеми, които биха дали всичко за да имат дете нашата се отказва заради едни пъпки.
Някаква кокона ли е.
Толкова ли е важен външния вид за нея. Човешка суета.

Самият факт, че иска дете от нея означава, че ТОЙ я е приел такава каквато е.
Той лесно може да си намери жена, която няма пъпки по лицето. Не я е зарязал заради това.
Значи той не е толкова лош.
Ако беше толкова лош щеше да я зареже заради пъпките.
Напротив пожелал е да имат дете.

1-50 от 61