Споделена история от Семейство

Вечно недоволна майка
На 43 години съм, а така и не успях да получа одобрение от майка си!
Интерес към моите интереси не помня да е проявявала. Към приятелите ми беше мнителна. Не успях да създам семейство. Това е повод за критики от нейна страна. Усещам, че я мразя. Отдавна не я чувствам близка, а не мога да се отърва от това, да чакам топла дума. Как да спра да бъда глупава?

Коментари

1.   Все едно описваш моята майка, уж много добра пред хората, но я чувствам толкова далеч от себе си. За съжаление и аз не знам как да се справя с това чувство..

2.   Не си единствен и не очаквай одобрение. Ако живеете заедно отделите се.

3.   Не си глупава а по-скоро объркана и е нормално.
Още от деца искаме одобрението на родителите си и когато пораснем си мислим, че не сме достатъчно добри цял живот и ни осъкатява.
Предполагам вече е възрастна за да спориш с нея.
Имаш само един вариант и той е да к ПРОСТИШ и да си гледаш живота.

4.   Токсичен нарцисист, най-вероятно тя е точно такава. За съжаление много дълго си чакала, докато осъзнаеш проблема.
Това им е любимото. Първо те упрекват постоянно, после ти казват, че за нищо не ставаш.
Най-доброто в случая е да спреш контакт с нея.

5.   Душа, на 43 години отдавна трябваше да създадеш семейство, без да искаш мнението на майка ти. Това, което пишеш, са просто оправдания.

Майка ти такъв човек ли е? Възможно е, не я познавам. Престани да търсиш валидация от нея. Трябвало е още преди време, след като си видяла, че не става и не става, да теглеш чертата и да си живееш твоя живот.

6.   моят батко го нагласиха така. Набор 77, нито се разви, майка ми премахна бъдещата му жена, вече преди повече от 20 години, чрез най-отвратителните методи, думи, похвати, в момента го държат като роб да ги обслужва, а той е работлив, пестелив, талантлив - ако рече да те рисува, все едно от принтер ще да е отпечатано, умен е, разбира от всичко техническо, даже и да не е образован колкото мене - просто съдържанието между ушите му действа, обича да чете литература, добър е и с хората и със животните - разбира се даже и с чужди и агресивни кучета все едно е дресьор, но уви.... съсипаха го - казват - приятелите му са виновни, а те, родителите ми, не му дадоха да диша още от юноша, го яхнаха и го стопиха го в тяхна полза. Аз гледах по него и формирах ответни реакции, още от 12 годишен гледах накъде и как мога да се махна, на 14 заминах да уча в друг град, но ми е все мъчно, че хем по него съм гледал да как да се предпазя, хем не му се никак отплащам.

Искаш ли да ви запозная, може би ще имате много какво да си кажете за токсични родители, не говорим за сватосване, но да види, че животът не е свършил и време и място за щастие има, и че има и други търсещи?

7.   Хайде бе. Все родителите ви са ви виновни за всичко.
Колко удобно оправдание. Може родителите да имат някаква вина но не може цял живот да се оправдавате с родителите си.
Пълнолетни хора сами носят отговорност за постъпките си.
Ако някой не е създал семейство вината си е само негова.

Някои не са имали лукса да чакат одобрение от родителите си. А са очаквали храна от родителите си.

В случая авторката отдавна не е дете.
Да се стегне и да бъде самостоятелна.

8.   На 43 и още чакаш одобрение от майка си? Майка ми така и не получи одобрение от баба ми, явно не беше оправдала очакванията й и до смъртта си говореше за нея.
Приеми, че няма да го получиш по някакви причини и се постарай да станеш самостоятелна в психологическо отношение. Намери си приятели, гадже, излизай и не стой залепена за полата й. Когато умре някой ден, замисляла ли си се какво ще правиш?

9.   "Как да спра да бъда глупава? "

Като престанеш да мислиш за това!
И да оставиш всичко каквото е било в миналото и да й простиш!

Нищо не пишеш за баща си, но по принцип човек трябва да обича и уважава родителите си!

Напоследък много такива теми се появиха тук, явно много от родителите не възпитават правилно децата си!

Но дори да е така.
Знаете ли колко безсънни нощи са преживяли вашите родители и колко усилия(които вие не сте забелязали) са положили, докато ви отгледат?

Затова, човек винаги трябва да е благодарен и да обича и уважава родителите си!

Така, че премахнете тези негативни мисли за родителите си и не ги допускайте изобщо в съзнанието си!

Родителите са най-близките ви хора, които ви обичат безусловно!

Да, и те са хора, и те допускат грешки, включително във възпитанието на децата си, но не трябва да им се сърдим, а трябва да им прощаваме.

Само другият наш родител - Бог, е съвършен и само Той ни възпитава правилно, макар и да ни удря по някое шамарче отвреме навреме като не слушаме!

Затова не се тормози авторке! Гледай напред и положи усилия да си намериш добър съпруг, защото не е късно все още да си създадеш семейство!

Аз бях на 48 като се ожених и имам прекрасно семейство, слава Богу!

Само вярвай и се уповавай на Бога!

10.   На 43 години също можеш да имаш партньор, но ако не се вайкаш какво ще каже мама. На практика тя страда, че си сама, но явно е нетактична. Може и да се срамува и самата тя да мисли какво ще кажат другите. В някои райони е така.
Как да я елиминираш -ами, като имаш свои занимания и среда. Можеш дори да й правиш напук, за да схване, че нейното мнение вече не е съществено и трябва да те зачита като личност.

11.   Да, родителите често пречат на децата си, но вече на определена възраст това не трябва да е оправдание. Да, това ни формира като хора през годините, но вече на тази възраст сами определяме съдбата си. Явно не си узряла за семейство и може никога да не узрееш. Малко ти е късно, но не е невъзможно, ако си го поставиш за самоцел. И остави майка си и оправданията с нея.

12.   Благодаря за честните думи!
Допада ми мнение 10.
Наистина трябва да й тегля майните и да се виждаме до санитарния минимум. Ще има цупене и кривене, но нека е за нейна сметка. Като си помисля колко години и възможности са минали, само за да ми каже "Окей, прави го! ", ми идва да се набия!

13.   Напълно ти вярвам! Майката на мъжа ми е мега токсична! Постоянно не е доволна от него, нито от постиженията му, които са много. За нея той винаги е накадърното и болнаво детенце! Както тя го нарича - "рохко яйце"! Какво ли не правим за да и поставим граници, но тя всячески намира начин да се изкара жертва и да се намеси. Аз отдавна не и цепя басма, нито пък той и тя пак намира начин чрез 3ти човек да разберем, че не е доволна, че според нея грешим, че много ще си изпатим и че тя е длъжна да ни предупреди, а като не я слушаме, сами после ще си сърбаме попарата.
Изобщо манипулатор висша степен е тя!
Съвета ми е да бягаш надалече от нея и да я игнорираш, макар и да ти е мъчно, защото ти си тая, която не се развива и страда и един ден ще останеш без нея и кел файда, като си и ходила по гайдата.
Иначе пред чуждите хора е света вода ненапита!

14.   Авторе, представи си, след като съм поставил всякакви граници на майка ми да ми се меша в живота, не я чувам, само при някакви извънредни ситуации, казал съм и 1000 пъти, че е токсична и дразнеща и че не ми е приятно нито да ме разпитва, нито да ми дава мнението си, още повече пък да ми нарежда какво да правя. Тя има наглостта, като я държа на дистанция да влиза сутрин в собсвения ми апартамент, докато аз спя! Много се била притеснила какво става с мен, не ме била чувала и решила да дойде да види! Значи побеснях и я изхвърлих като куче от нас! Мега трудно е, постоянно се изкарва жертва, за пред хората е мн добра, а със собствените и големи, възрастни деца се държи ужасно!
Отдели се от нея и само чат по вайбър с 2-3 думи и това е! Но тя ще почне с манипулациите, че е самотна, нещастна, че и е скучно и т. н.

15.   Намери си жилище, работа, гадже, живей самостоятелно, имаи интересен живот, така ще си удовлетворена от себе си, което е важното.

16.   Просто бъди самостоятелна.