Споделена история от Семейство

А си мислех, че съм силна жена
След лутане известно време накъде да поема, взех решение да се разделим след дълги години съвместен живот, от който имаме вече 18 годишна дъщеря. Нещата не вървяха почти от самото начало, но стисках зъби, да ме питат защо, но когато всеки около теб ти дава напътствия и съвети, че жената трябва да си гледа семейството и да се грижи за него, а мъжът в това време да си живее живота и да те обижда и тормози психически и физически, скланяш глава и търпиш. Но всяко нещо си има граници!

Вече 2 години живея в един кошмар, в който съм вкарана не без мое участие. Когато реших, че съм изчерпала всички възможни шансове за компромиси говорих със съпружеското тяло и заявих, че го напускам /беше доста пийнал в него момент/. Да имаше как да снимам - изтрезня на минутата и се почна едно ходене по мъките - вече 2 години. От авторитарния, груб човек, той се превърна в прекалено любвеобилния, на моменти задушаващ съпруг, който ходи по петите на половинката си от страх тя да не го зареже - ревове, молби, обещания. Ненапразно хората са казали - "каквото сам си направиш и цяло село не може да ти го причини".

Живеем като съквартиранти - сами, детето /вече младо момиче/ учи в далечен град и си идва на 2 месеца веднъж. Нямаме какво да си кажем, на моменти го съжалявам, че прави непосилното, за да ми угоди, а аз не искам това. Твърде късно се сети, че и аз съм човек. Вече и звездите да ми свали - няма смисъл.

За капак преди месец се оказа, че има повишена функция на щитовидната жлеза и е на медикаментозно лечение. Не искам да ви разказвам как се държи сега - откъде му дошло на главата, аз съм причината за болестта му и честно да Ви кажа чувствам, че бавно, но сигурно ми вменява вина и аз се поддавам. Бях си казала преди месец, че сядам и приключвам с този етап от живота си - на 40 съм, но не мога да си представя, че ще остарея с този човек. Не знам какво да правя!! А си мислех, че съм силна жена....

Коментари

1.   Ако искаше досега да си го напуснала!
Не разбирам касъв съвет търсиш. Стига вече сме живели за хорското мнение... Ако не си щастлива няма какво да заявяваш, напускаш го и това е.

2.   Жалко за пропилените години, но от тях е останала дъщеря ти. Робувала си на чужди мнения, и сега поддаваш - нямаш силата да сложиш край, а трябва. На 40 можеш да устроиш живота си по новому. просто намери начин да сложиш последната точка, колкото до заболяването - едва ли да имаш някаква вина, дошло му е времето. Действай, колкото и да лепиш спукано гърне, то си е все спукано.
Мечо Пух

3.   И аз имам същия проблем, но съм на 30. Имаме дете на 8 години, но при мен освен всичко това, точно както го описваш + тормоз над детето, се появи и друг човек който обичам безумно. Не виждам бъдеще с моя съпруг, не виждам надежда да бъда щастлива, но толкова ме е страх да го напусна, заплашва ме...

4.   Е, що щеш там още? Едната примка си срязала, но други почват да се затягат. Къде с лошо (докато е минавал номера), къде с добро, къде с обвинения - НЕГОВА СИ!

А всъщност 40 години хич не са толкова много - моя приятелка роди на 43! Можеш да започнеш живота си абсолютно от начало, като вече имаш мъдростта на житейския опит, знаеш какво искаш, какъв човек търсиш...

И още нещо - въобще не си и помисляй, че може да си отговорна за здравето и живота на някого, особено на зрял човек (не бебе/дете). Както казваш - "каквото си направиш сам... ". Важното е и ОТГОВОРНОСТТА да си поеме сам, а не ти да я носиш и за него! Абсолютно сигурно е, че ако се изнесеш ще те търси и със самоубийство ще заплашва!

Усещаш ли примките? Усещаш ли кукичките? Няма да се измъкнеш, освен ако сама не решиш!

5.   Номер 1 ти да не мислиш че е много лесно да оставиш толкова години брак зад гърба си ...спомени ..всичко което се гради с годините съвместно ...

6.   Според тибетците-базедовата болест се получава от съжителство с неподходящия партньор. Щом прави и непосилното му дай още един шанс на човека. Или той късно се е сетил или ти късно си показала какво точно искаш. Няма как някой да ти влезе в главата и да разбере какво ти е-трябва диалог, според мене.

7.   Каквото и да прави, той вече е загубил обичта и уважението ти. Ако останеш с него, ще е от съжаление. Няма да сте щастливи - нито той, нито ти. Какъв е смисъла? Ако пък го напуснеш сега, ще излезе, че си безчовечна, защото е болен. Както и да го гласиш - все някой ще е недоволен. Досега си робувала на стереотипи, не е ли време да започнеш да живееш истински?

8.   Oт 1 до 5,
да оставиш толкова години щастлив брак не е лесно, но азвторката казва че е търпяла брака, не че сега не и е добре..

9.   Дай му втори шанс

10.   Съвети, съвети, а истината е, че след такова дълго съжителство-направо си се капсулирал. Не харесваш живота си, а в същото време не се решаваш на промяна. Не се поддавай да ти насажда чувство за вина и да те манипулира, дай си време, поогледай се, прецени, живота е дар, не хаби златните си годинки заради него. То мъже от такъв тип са слабохарактерни, иска им се около тях все някой да се върти, да ги дундурка и да ги отглежда, а в същото време и едно "благодаря"няма да чуеш.

жена на 42

11.   Ами това е то - и да се оплакваме и да не се оплакваме, няма кой да извърши промяната вместо тебе.
Възможностите са тези - или го напускаш, или оставаш и си търпиш скапания брак и отношения, с всичките им последици.

Иначе "искам, ама не смея" и "не знам какво да правя" - с нищо не ни помага.

12.   Чувството за вина е убийствено. Ти изпитваш това и само това, то е основата на всичко. И може да опропасти останалия ти живот. Чети, мисли и се оттърви от вината. Тогава всичко ще се оправи. 40 е една отлична възраст за нов живот. Успех!