Споделена история от Семейство

Майка ми се заглежда по мъже
Момиче на 15 г. съм. Преди две години почина татко. Загубата беше много тежка. В началото мама беше подтисната, депресирана, понякога се разреваваше без причина. Като мина година сякаш се оправи, започна отново да се усмихва, престана да реве. Справяме се двете, излизаме заедно, ходим из магазини, по Витоша. Но като сме навън забелязвам, че мама определено се заглежда по мъже на нейната възраст. Какво да правя? Изпитвам ужас от мисълта, че може да се омъжи отново.

Коментари

1.   Намери си жилище, гадже, работа, създаи си твой живот, живей самостоятелно, а майка ти има право да е щастлива, дали ще си има нов мъж си е лично нейна работа, няма смисъл да го мислиш.

2.   Не бъди егоист.
Съжалявам за баща ти но животът продължава. Сама ли да остане майка ти..
На 15 си забога. Я мисли по-зряло.
След някоя друга година ще станеш пълнолетна. Ще си имаш свой живот и знаеш ли какво най-вероятно ще се изнесеш. Е и какво сама ли да остане майка ти. Брей, че си егоист.
Имам новина за теб.
МАЙКА ТИ ЩЕ СИ ХВАНЕ НЯКОЙ ГОТИН МЪЖ. Със или без твоето одобрение.
И ти си длъжна да го приемеш. Сори но такъв е животът. Кво да се направи.
Майка ти има право отново да е щастлива.
Стегни се момиче. Айде.
След някоя година не само майка ти ами и ти ще си хванеш гадже.
Да.
Не си на 10 години.
Мисли по - разумно. Драга.

3.   Мила, разбирам, че ти е трудно дори да си го представиш, но помисли за тава, че един ден ще станеш пълнолетна, ше се изнесеш от вас и тогава майка ти ще остане съвсем сама. Не би ли искала да знаеш, че е щастлива, че има някой, който я обича и подкрепя и в труден момент има на кого да разчита?
Да, никой няма да замести баща ти, но майка ти също има право да е щастлива и обичана, не мислиш ли? Не пишеш на колко години е, но след като ти си на 15, едва ли е възрастна. Е, нали не мислиш, че е добре да живее 40 години в траур и да не се опита да е малко щастлива?

4.   Няма да се омъжи, сега не се женят вече, а съжителстват. Да накараш мъж да подпише е все едно да го накараш да се кастрира сам. Съжителстват си.
Дано да не е супер отчаяна и лесна плячка за всякакви субекти. Дано поне да попадне на свестен човек.

5.   И майка ти е човек мойто момиче. Не всичко се върти около тебе и твоя свят. Представи си и тя има желания, мечти, които сигурно е тотално оставила, докато пораснеш.
След като е сама жена е нормално да иска да има някой до
себе си. Минали са вече 2 години, не 2 месеца. Човек не трябва да живее в скръб. Животът продължава.
Не си в състояние да изискваш майка ти да действа по един или друг начин, при условие че св грижи за теб.
Двцата не си давате смвтка какви жертви правят родителите за вас, да ви е комфортно, да имате храна, а в същото време са си живейкате живота.

6.   Егоистично! Това, че са родители не означава, че нямат право на личен живот и щастие. Трябва да се радвате, че майка Ви има вкус към живота - по-добре ли щеше да Ви е, ако се беше затворила, запуснала, да Ви остави без грижи и да се срамувате от нея?
Вие сигурно също се заглеждате по момчета на Вашата възраст - да Ви забраним ли?

7.   Няма лошо, ти след няколко години ще поемеш по пътя, тя сама ли да бъде?

8.   Разбирам опасенията. Мен ме сполетя същото. Въпреки че моята майка няма намерения да има каквито и да е отношения с мъж, ужасявала съм се, когато я видя да говори с някого. Особено на работа ѝ се налага да общува с много хора и има какви ли не откачалки. Виждала съм как я гледат.
Виж, нашите бащи няма кой да ги замени. Нито е нужно да приемеш друг човек за такъв. Мисля, че по-скоро се притесняваш майка ти да не обръща повече внимание на друг човек. Проявява се някаква ревност.
Другото, което е - един поглед не означава нищо. Не е тръгнала по срещи(въпреки че все пак е нейно право). Не се притеснявай. Бъди сигурна, че ти си най-важният човек в живота ѝ. Няма кой да те замени.

9.   За 1. На 15 г., в осми клас и няма как да се изнеса, още повече с гадже. Нито един ще се изнасям на квартира, защото баба и дядо са ми завещали жилище.

11.   За 3. Майка ми се е омъжила млада и в момента на 36. С татко се обичаха и той беше внимателен с нея. Сега не знам на какъв може да попадне. Може да иска и дете. Нямам нищо против да имам батче или сестричка, стига да се разбират. Но ако е накой агресивен и посяга да я бие, аз съм момиче, как ще я защитя?

12.   Съжалявам за баща ти. Разбирам те напълно, но и майка ти иска да е щастлива, да е обичана, да обича, да не е самотна, да има човек до себе си, на когото да разчита в трудни моменти, дори от секс ако щеш. По-добре да си намери един читав мъж за сериозна връзка, отколкото да ходи у този и онзи да си задовлява нагона.

13.   А и не само. Може да си направят бебе. Естествено ако майка ти е в детеродна възраст. Щом си на 15 едва ли майка ти е престаряла.
А и може той да има други деца и ще се грижат за тях.
Ти искаш да си се справяте самички, да си ходите по Витошка по Витоша, по магазините. Е до кога бе.
Цял живот ли искаш да си вързана за полата на майка си.
На 15 години би трябвало да те интересуват други неща. Тийнейджърски.
Самата ти би трябвало да се заглеждаш по гаджета а не да следиш майка ти какво прави. Ясно.
Трябва да си с гадже. Да мислиш и за учене. Не е нормално това.
С гаджето трябва да обикаляте по Витошка по Витоша и някъде.
Не са никак здравословни тези отношения. Незнам защо така се е получило. Повечето тийнейджъри на нейната възраст не мислят така.
Явно нещо има.

Момичето не трябва да мисли само за себе си. А и за чувствата на майка си.
Та жената е преживяла огромна трагедия, ужас която не пожелавам на никого. Почнала е да се отърсва от шока а малката мисли само за това майка й да не си намери нов мъж. Вместо да се радва за майка си тя мисли само за себе си. Как да не е егоистично.

Момиче. ПОРАСНИ.
Като го чета все едно дете на 10 години го е писало. Ако е на 10 години е оправдано.

14.   Голям/а си вече. Майка ти ти е майка, но и жена. Не може да искаш от нея да живее зарази теб само, ще си поемеш пътя след 2-3 години и майка ти искаш да седи вкъщи и реве ли.
Радвай се, че е излязала от мъката и осъзнай, че живота продължава, трябва да се радваш ако си намери някой. Има майки обсебили децата си и искат да ги забавляват.
Трябва да мислиш по друг начин.

16.   Към 13, 13 и 14, които ме критикуват каква егоистка съм била. Това въжбще не е така. Не искам да обсебвам мама, ясно, че тя има право на личен живот. Тя е жена на 36 г., свикнала от млада с мъж и семеен живот. Напълно ми е ясно, че нормална жена на нейната възраст има нужда и от секс. Дете може да има, ще се радвам дори на братче или сестриче, въпреки голямата разлика, коята ще бъде между нас, и ще помагам. Просто ме е страх на какъв ще попадне, това ме разберете. Аз не мога да я защитя физически от агресивен мъж. Колкото до съветите да си хвана приятел, и това ще стане. Не са ми безралични момчетата, дори излизах с един. Но след като още на третата среща поиска да сме интимни, а аз отказах, повече не ме потърси. Съжалявам, но не мога да постъпвам лекомислено като някои съученички.

17.   Все едно дали ще живееш в собствено жилище или на квартира.
Исках да кажа, че няма цял живот ли да живееш с майка си.
Ще си намериш някой. При майка ти ли смяташ да живеете. А.

18.   Айде стига. Съвсем различно е, че се страхуваш, че ще се омъжи за неподходящ. Или агресивен.
И съвсем друго това, което си написала. Разбери.
Излизаш като ревнива жена.
Не се разбира от текста ти, че искаш да предпазиш майка си.

19.   На 36 съвсем в подходяща възраст за друг живот с мъж. А.

20.   Към 13, 13 и 14, които ме критикуват каква егоистка съм била. Това въжбще не е така. Не искам да обсебвам мама, ясно, че тя има право на личен живот. Тя е жена на 36 г., свикнала от млада с мъж и семеен живот. Напълно ми е ясно, че нормална жена на нейната възраст има нужда и от секс. Дете може да има, ще се радвам дори на братче или сестриче, въпреки голямата разлика, коята ще бъде между нас, и ще помагам. Просто ме е страх на какъв ще попадне, това ме разберете. Аз не мога да я защитя физически от агресивен мъж. Колкото до съветите да си хвана приятел, и това ще стане. Не са ми безралични момчетата, дори излизах с един. Но след като още на третата среща поиска да сме интимни, а аз отказах, повече не ме потърси. Съжалявам, но не мога да постъпвам лекомислено като някои съученички.

21.   14 коментар, топ.

23.   Авторке, аз те подкрепям!

Бог да прости бащта ти! Моли се на Бога за упокой на душата му, защото човек е създаден от Бога с безсмъртна душа и за вечен живот! И смъртта е само отделяне на душата от тялото, и умира само тялото. Ако е кръстен православен християнин кажи на майка си да пише името му(заедно с други близки кръстени починали роднини - на една бланка се пишат 10 имена) в православната църква за да ги споменават по времена Светата Литургия.
Може и да се пишете и вие за здраве, ако сте кръстени, но е на отделна бланка.

Сега на въпроса. Това, което прави майка ти е нормално и естествено, само че щом ти не го приемаш - тя засега не трябва да започва нови отношения!

Поговори с нея и й го кажи в прав текст. Ако тя действително те цени и обича - ще се съобрази с твоето мнение.

Мой близък човек, който се разведе и дъщеря му остана при него ми е споделял следното:

Дъщеря ми беше на 13 години и аз реших да не търся нови отношния, защото не исках да й причинявам още един тежък стрес(освен развода). И й го казах.
След две години тя сама ми каза: тате, ако искаш да си намериш друга жена - направи го, аз нямам нищо против.

И едва тогава той си позволи да започне да си търси нова жена за своя съпруга(понеже той е много благочестив и вярващ човеки не искаше да търси несериозни връзки).
Но, докато намери подходящата жена - минаха още 10 години и дъщеря му порасна.
И в момента той е щастливо женен, има много добро семейство и дъщеря му много се разбира с жена му.

Така, че съветът ми е и ти така да кажеш на майка си: че в момента не искаш и не си готова да приемеш друг човек в семесйтвото ви! А когато това се промени - ще й кажеш!

24.   Да сега разбирам авторке.
Тревожиш се за майка си да не попадне на насилник.
Но в темата ти излизаш като ревниво дете.
Поговори с майка си и й кажи, че се притесняваш да не попадне на неподходящия.

26.   Това че и се ебе, не значи, че ще се омъжи. Говори с нея и ще разбереш, че страховете ти са неоснователни. Просто не споделяте и от тези недомлъвки идват грешните изводи.
МГ

27.   А и ти си на 15. Няма как да мислиш като ревниво дете. Така е.

28.   Разбрах те авторке.

29.   Не бъдете толкова безжалостни към авторката!
Тя е само на 15, с неукрепнала психика и е съвсем нормално да чувства това, което чувства (страх от изоставяне, дори нефизическо да е то, несигурност, ревност). Не става въпрос само за това, че някой мъж може да дойде в живота на майка й. Става въпрос за това, че той ще дойде на мястото на баща й, макар, че НИКОГА няма да замести бащата, НИКОГА и това не бива да се случва. Тя винаги ще го чувства като чужд, дори да е най-прекрасният човек за нея самата и за майка й.
И тези чувства са съвсем нормални.
Мило дете, не се вживявай толкова, от това да се заглеждаш по мъже наоколо до пълноценна връзка има огромно разстояние.
Ако един ден се случи майка ти да срещне любовта, ако това иска, ти ще го разбереш. Дотогава надявам се да си малко по-подготвена.
Ако ли не, майка ти вероятно няма да ти причини болка и може би ще изчака.
Не знам, сложно е.
Може би, когато си готова, да проведеш един разговор с нея как си представя животът занапред - само с теб или с мъж?
Бъди сигурна, че ако тя го вижда само с теб, няма да има сила, която да я накара да заживее с друг мъж, а ако усеща, че е от типа жени, които не могат да живеят сами, то няма да има сила, която да я спре да намери такъв.
Жените са различни. Замисли се и сама ще се убедиш, че и в двете ситуации в нещо губите двечките и в нещо печелите.
Ж

30.   За 26. Ако обичате без цинизми! Можехте да използвате друга дума.

31.   Не всички мъже са агресивни. Аз съм на 34 г и имам приятелки без едно дете на тази възраст.
Баща ти на колко е починал?
Майка ти може да си намери добър мъж, който да и бъде в помощ. Нормално е.

33.   До 31. Татко почина на 41, тогава мама беше на 34. Разликата във възрастта им беше 7 г. А сега последни новини - мама се е записала на фитнес. Знам, че по фитнеси стават много запознанства и някои необвързани ходят само за това. Не, че толкова имат нужда. Мама еизглежда добре, няма излишни килограми, ходи на Витоша. Просто не зтам. Чудя се дали да не говоря с баба и дядо, нейните родители. Как мислите?

34.   Точно така. Дай Боже да си намери добър мъж, който да й е опора в живота.

35.   Майката на авторката все пак е преживяла огромна трагедия. Загубила е своят любим съпруг. Много е тъжно да, може да са се обичали много.
Но въпреки това ЖИВОТА продължава. Защо тази все още млада жена да продължава да страда. И да се жертва. Дъщеря й е на 15 години. Рано или късно ще го приеме. Разбира се ако е добронамерен.
Нима тази жена не заслужава лъч надежда, лъч радост.
Не заслужава да страда. Дъщеря й се убедих е разумно момиче.
Може да разсъждава зряло. Мисли за майка си.
Да е малко дете разбирам децата по-трудно приемат някои хора.
Ако е малко дете разбирам авторката да изчака.
Но авторката е 15 годишна разумна девойка. Която се убедих съвсем скоро, че може да разсъждава зряло. Много е умна. Така е.
Наистина има риск майка й да попадне на неподходящия но това зависи само от майка й. Дано не е наивна а трезвомислеща.
Най-добре авторката да наблегне на това, че не иска майка й да попадне на човек, който да се възползва от мъката й. Мошеник.
Да не бъде разбрана погрешно как някои хора я разбраха още от самото начало.
Все пак на никой не пожелавам да изживее подобна трагедия.
Жалко е.
Тъжно е на баща й да.
Но и майка й не бива да страда. Който го е преживял май само той може да разбере майка й.
Дано жената си намери ама наистина добър човек, който да й бъде опора.

Смешка все пак нормално е майката на авторката да се заглеждаш по мъже нали така.

Обратното би било по-притеснително.

36.   Точно защото авторката си е имала гадже може по-добре да разбере майка си.
Докато едно дете на 8-9-10 години да не може да разбере. Така че да се жертва заради едно дете съм съгласна. Което се нуждае от малко повече време за да преодолее травмата си и да приеме някой около майка си.
Си.
Но авторката е 15 годишна девойка. Която разбира. И се оказа, че мисли доста разумно. Въпреки че отначало не я разбрах. По-точно разбрах я погрешно.

37.   ш е по-голяма все пак а на авторката или на майка й.
Майка й е загубила най-близкия си човек. Нека не я съдим ако реши да продължи живота си.
Тя заслужава да получи малко утеха малко радост.
Не бива авторката да пита майка си дали иска да продължи живота си без мъж само с нея. Естествено, че майка й ще каже, че избира да е Само с нея. Дори и да иска да е с някой да. Ще се жертва заради дъщеря си.
И защо. Та дъщеря й не е малко дете а девойка, която скоро ще стане пълнолетна. И да й стане малко гадно заради баща ѝ ами преодолява се. Ами не е точно както мислят някои.
Човешкият живот продължава И човек не бива да е сам.
Тази 15 годишна девойка скоро след някоя и друга година ще стане пълнолетна ще се изнесе и какво сама ли да остане майка й.

Авторке мила убедих се че си трезвомислещ млад човек.
Продължавай да подкрепяш майка си.

38.   Ами не. Според мен най-добре да говориш открито с майка ти и да й кажеш кое те притеснява. Това да не попадне на насилник, или неподходящ човек.
Според мен няма смисъл да занимаваш баба си и дядо си. Защо да ги тревожиш. А и още нищо не е станало.
Може би трябва първо да си намери някой пък после да го мислиш.
Все пак някои неща зависят само от майка ти. От това да не бъде наивна.
Ясно.

39.   До авторката.

Не се тревожи, майка ти е зряла жена, която съм убеден, че ще срещне много добър мъж, който с времето ще приемеш, да той никога няма да може да замести баща ти, но ще бъде опора на теб и мама. Всичко ще се нареди по правилния начин, сигурен съм.
Гледай по зряло и ведро на ситуацията, трудно ще бъде, но ще се справиш. Бъди мъжко момиче!