Споделена история от Семейство

Работата вкъщи
Как си разпределяте работата вкъщи?
Почти изцяло аз чистя, колкото мога, работя, гледам децата.
Като кажа на мъжа ми едва ли не излиза, че чисти само той, а почти нищо не прави, най-много да изхвърли боклука.

Коментари

1.   Мързелувам повече. Признавам си без бой.

2.   Виж сега авторке, тук няма правилно и неправилно!
Това е: както се разберете двамата човека в семейството!
Така, че няма никакъв смисъл да пускаш тема по този въпрос!

И 100 човека да ти кажат какво мислят те - важно е вие как ще се уговорите и разберете с мъжа си!

За сравнение, ще ти обясня как е в моето семейство:

В къщи сме се разбрали така: аз си върша мъжката работа в семейството, съпругата ми - женската.

Значи тя чисти, глади, простира, гласи масата за храна, мие чиниите. Понякога, когато има желание и време(аз не я карам, защото и двамата работим) готви нещо набързо.
За вечеря по-често вземаме готова храна от БИЛА, ЦБА и др. , а за закуска и обяд - си правим сандвичи от вкъщи.

Аз поправям и ремонтирам нещо по дома, което се повреди, сменям ел. крушки, водопроводни кранове и др. такива проблеми, които възникват. Боядисвам, варосвам... Въобще с всеки проблем по дома, който възникне, се занимавам и оправям аз.
Изхвърлям боклука. Пазарувам за храна.

3.   Извинявай, питам сериозно: за какво ти е този мъж?
Деца нали имаш, за какво ти е едно дърто дете, на което не си майка? !

4.   А как разпределяте разходите изобщо? Като ходите някъде, където и да е, кой поема?

Защото, ако той поне в това отношение поема повече, има основание вкъщи ти да домакинстваш предимно. Но, ако, както за съжаление е все по-често срещано, ти хем поемаш "леката" работа вкъщи, хем навън работиш колкото него, хем и децата, хем накрая и половината, че и повече разходи.. Ами, използвана си.

5.   Мъж и куче-както ги научиш от самото начало на съвместния живот. Днес той вина няма че си поела всичкото чистене. Включи децата в чистенето така ще ти поолекне малко

6.   Коментар 2, адекватен.

7.   Какво очакваш като отговори на - аз тъй смятам, пък той точно обратното?

Мога да ти кажа как е при мен - живея си сам в лично мой си апартамент (даже няколко имам) и някакси за разлика от всички жени, живея в 21 век. Имам си уреди които чистят, перат, готвят, мият с минимални усилия. Принципно не бих пуснал жена в мой апартамент, но ако нещо невероятно стане и влезе, и ми каже копче - ВЪН...

Повечето бг мъже наистина са си мързеливи, и отказват да вършат "женска работа". Обаче аз си върша всичко, и знам колко е елементарно, пред това да изкараш например хубава заплата в тая държава... Някакси да се оплакваш от това да натиснеш копчето да прахосмукачката/робота/пералнята/печката/миялната е смешно. Да, някакво губене на време е. Но ако бях мъж отговарящ за семейство, и съответно с по-големи и важни отговорности от това да натискам копечта, и жената вземе да се оплаква - ами ВЪН, значи връзката ЗА НЕЯ е приключила. И това го казвам на всички мъже - когато жената вземе да се заяжда за дреболии, да ви врънка за глупости, значи вече сте станали съквартиранти, и от вас се изисква да бъдете правилния за нея "съквартирант", не мъж. Такава жена не ви трябва. Научете малко женска работа - по-лесно е отколкото да се занимавате с жена да ви цвърка вкъщи.

Иначе знам, че много жени я изкарват тая "къщна работа" супер много. Виждал съм ги как я вършат и ми е ясно защо. Туткат се, пипкат се, не знаят какво правят, не се концентрират да го свършат бързо и да минат на следващото. Нямат интерес да се развиват. Заучи ли са някакви неща от бабите си и правят някаква манджда 2 часа, на мен ми трябват буквално 2 минути и резултатът е по-добър.

Вече нещата когато имате малки деца "загрубяват". На мен ми е ясно, както ми е ясно и какъв живот ще имат с тези майки и в тази държава. Така че деца си знам, че не искам. Който иска, да, много време отнемат и трябва да се разбереш с мъжът си - традиционно семейство ли иска където той поема финансовата част и ти ако работиш ще е по-скоро за кеф, или ще сте "модерни", да си делите 50-50 разходите и 50-50 задълженията вкъщи. Според мен "модерен брак" искат доста малко мъже, и най-вероятно ще им има нещо... Тези неща ако питаш мен се изясняват още в началото. Оплаквания после в сподели няма да ти помогнат...

8.   Помагаме си.

9.   Това е задължение на жената, класика, е.

10.   Ние с моя деляхме разходите 50/50 и уж така деляхме и задълженията. Обаче като типичен мъж след няколко години се озовах вършейки цялата работа, а той само боклука и мъжките неща/живеем на квартира, не ги прави той основно, а собственикът/.
Реших проблема като го накарах да купи сам миялна и планирам и прахосмукачка робот. А в замяна аз да "натискам" копчето и да не го занимавам. Струва ми се що-годе честно поема 1-2 вечери в месеца. Другото е 50/50 като пари.

11.   10 ти сама си го правиш. Аз слугиня не съм била и никога няма да бъда.
Не разбирам жените, които доброволно приемат ролята на слугини.
Сами си го правите.