Споделена история от Семейство

Защо при мюсюлманите родители се месят за всичко?
Значи запознах се наскоро с едно момиче, първо се започна с чат, после излязохме няколко пъти. Изключително много си допаднахме, имаме много общи интереси и веднага намерихме общ език без никакви усилия. Също така беше много красива, светла кожа, светла коса, сини очи, не от тия мургавите.

Оказа се обаче, че е мюсюлманка, от такова семейство, което за мен нямаше абсолютно никакво значение, тъй като не съм религиозен, но все пак се водя православен християнин.

И така, излязохме няколко пъти, изключително много се разбирахме и си допаднахме, беше точно човек, с когото си представях да бъда. Дори не беше с мюсюлманско име, а с нормално българско. Всичко вървеше добре, надявах се да се получи нещо. Докато един ден не ми сервира, че нямало как да се получи нещо, понеже видиш ли, родителите й нямало да одобрят да бъде с някой, който не бил мюсюлманин. И аз съм в тотален шок и потрес, от това колко абсурдно е всичко това. Чакай малко.. какво значи нямало да одобрят, родителите ли ще се женят за този човек, родителите ли ще живеят с него и ще спат на едно легло? Значи човек с когото се разбираш, харесваш го, допадате си във всичко, виждаш в него потенциален партньор, съпруг дори, си склонен да го оставиш, само защото не изповядва твоята религия? Само на мен ли това ми се вижда отвъд всякакви абдсурди? И с тези родители, нали живота си е твой? С родителите си ли ще живееш цял живот. Не мога да разбера защо толкова се бъркат в живота на децата си, взимат им вместо тях решенията до такава степен, че им определят живота.. За мен такива хора не зачитат децата си..

И говорим за голям човек, на 27, не за някакви малки деца.. Това за мен не е нормално.

Коментари

1.   Защото мисловно живеят още в Средните векове.

2.   Не се "месят", а си държат на семейството. То им е на първо място. Най-важното в живота. Ти идваш и си отиваш, дори малко да поостанеш. Има една поговорка - кръвта вода не става. Неслучайно турци и помаци почти няма по хосписите.

3.   Ами такава им е религията. Какво да се направи.
Хвани си жена от твоята религия.
Изобщо не си заслужава да си с такъв човек.

4.   Живея в Германия, мюсюлмани бол, силни фамилии. Много ми е мъчно, като знам моите какви са. Заедно са, има и такива които се женят за чужденци, но ги адаптират към семейството и не е за лошо както си мислим. Ако един има проблем всички скачат да помагат с пари, с помощ. Искай да се видиш с тях, поговори, по-скоро изостаналост го давам от страна на мюсюлманите в България. Момче се ожени на скоро той арабите, тя румънско -немски корени, масово смесени бракове, докато момчето беше вкъще кой ли не звъня от родата му, огромна помощ и подкрепа.

5.   Ами и ти не си дете, а акълът ти е като на 18г. Нямало значение. Ами тя точно затова е толкова кротка и добра и ти харесва, защото е мюсюлманка и родителите я държат изкъсо.

6.   По-добре не се бъркай там. Най-вероятно става въпрос за български турци, там не знам как стоят нещата, но колко европейки има пропищяли от албанци и други мюсюлмани ти е бедна фантазията, явно и при мъжете не е по-различно. При тях като цяло мнението на семейството е много важно, няма значение, че са вече големи хора, 9 от 10 случаи ще послушат мама и тате. Исляма е мнооого различна религия, не се опитвай да ги разбереш, има и много мюсюлмани, за които такава връзка не би била проблем, но не са малко такива и като родителите на момичето. Ако мога да ти дам съвет, не се меси там повече, момичето поне е било честно с теб и те е предупредила от началото.

7.   Оо всички крайни религиозни са така.
Католици, православни... Всички!
Не си ли засичал тук един толкова "религиозен" православен, та чак плаши.

8.   Мой приятел така го разделиха с жената на живота му. А беше готов дори да приеме исляма, но родителите на жената казаха не, та не...

9.   Личи ти, че не си от смесен район в България и нищо не знаеш за мюсюлманите и исляма. Мъж мюсюлманин може да си вземе жена “неверница”, но на жена мюсюлманка ѝ е забранено. Дори и да склони за връзка, със сигурност няма да се омъжи за теб.
Ж25

10.   Религиите разделят хората. А ти какъв християнин си? Вярваш ли с Бог въобще?

11.   За съжаление в някои култури е така и после се чудят зако има нещастни бракове, че понякога дори трагедии. Ти събери на сила двата човека, които нямат нищо общо и се чуди защо не са щастливи заедно. Е, как да са? Много съчувствам на това момиче, но шансът да е нещастна с години е много голям, защото буквално ще я продадат за пари и имоти.

12.   Дори да ти кажем ЗАЩО пак няма да ти дадат момата.
Но въпреки това ще ти кажа че родителите в случая са прави. Човек който не уважава родителите на "половинката" и/или нейната религия един ден няма да уважава и самата нея. Човешките същества се събират да живеят в семейства, а семействата не са само двамата млади, родителите им се оказват членове на разширеното семейство. Днес казваш че не си религиозен и за теб няма никакво значение нейната религия, но след 2 г ако имате дете и тя и рооднините й искат да обрежат сина ти, ако разкажат на дъщеря ти за вярванията си, ако поискат от внуците си да спазват и уважават традициите им вероятно ще вдигнеш скандал и твоите родители също. Та от това предпазват дъщеря си. Всяко семейство иска да възпита у децата и внуците си своите традиции и вярвания и език, така се създават общества. Така цар Симеон е създал бг обществото чрез налагане на православна религия, къде насилствено къде доброзорно е наложил, и са убили 52 болярски семейства които са били против приемането на обща православна религия.
В днешни времена на теб, атеиста това ти се вижда лудост, но истината е че ако твое дете те нарече на турски "Бабам" вместо Тате ще създадеш проблем, колкото и да харесваш майката на детето си

13.   Правилно са ти казали, изобщо не се занимавй с такива крайно религиозни хора. И да бъдете заедно, ще ви създадат безкрайно много проблеми в бъдеще. Странни са, да, и аз не ги разбирам, по-добре не търси никаква логика в действията им и вижданията им, а я забравяй и си намери друго момиче.

Държали на семейството.. пълни глупости.. Значи няма да приемат мъж, с когото дъщеря им е щастлива? Или предпочитат да я съберат насила с някой, когото те са си избрали, дори тя да е нещастна. Или други ще я продадат на някой арабин за един имот. Това ли е държане на семейството? Аре стига глупости, тия хора живеят в средните векове, изобщо не се занимавай с такива.

14.   Въпросът тук е защо християнските родители позволяват на децата си да ходят с всякакви? Твоите роздители как така ти позволяват да излизаш и да се задяваш с мюсулманки? Ние сме от различни религии, най-много до приятелство може да се стигне. Ти осъзнаваш ли какво е да живееш с човек, който не трябва да яде свинско и куп други ограничения? Би ли бил доволен да ги наложи и на децата ти тези ограничания?

Аз само като видя, че ми пише някоя мюсулманка, например от Египет ми писа последно я гоствам, защото не искам да й давам напразни надежди, че ще стане нещо сериозно. При нас наистина има много светлички мюсулманки, но наистина различната религия е голяма пропаст разлика.

15.   От човек на близо 60г - щастливо женен!

Това не е само при тях!

Аз съм православен християнин и никога не бих се оженил за жена, която не е православна християнка!
(Съпругата ми също е православна християнка, и децата също)

Също така - никога не бих дал бащината си благословия на децата ми, да се оженят за неправославни!
Дори съм ги предупредил, ако общуват с неправославни, да им казват още отначало, че ако искат да бъдат с тях - трябва да приемат Православието!

Тоест аз нямам нищо против който и да е човек, но за да му дам родителско благословение да се ожени за някое от децата ми - трябва да бъде православен християнин/ка! (Или да стане такъв - като приеме православно Кръщение, ако не е бил кръстен)

Защо? - няма смисъл да ти обяснявам! Има много причини! Сам ще се досетиш, ако се позамислиш!

Имам познато семейство, които са били в твоята ситуация, но мъжът твърдо държеше на Православието, и приятелката му прие Православието и ожениха, и се венчаха... Минаха през много трудности и проблеми, и с роднините й, но устояха!
И сега децата им и внуците им са православни християни, и си идват редовно на църква...

16.   до 12

Прав си, но си допуснал грешка!

Не е цар Симеон, а баща му - Свети цар Борис - Михаил, покръстителят на България!

17.   Абе така казваш, ама не е лесно да се отречеш от родителите си, които са те отгледали от парче месо и 27 г. са били зад теб заради човек, който си срещнал онзи ден и няма гаранция, че утре няма да си бие камшика. На теб ти е лесно да го кажеш, защото си от другата страна, ама някой ден, когато имаш дъщеря и тя реши да се задоми с някой, който е много далеч от твоята култура като например индиец, арабин, танзаниец, сигурно и ти ще се притесниш и ще си кажеш "аз съм я отгледал от парче месо и искам да я предпазя, а тя се отрече от мен заради един бангладешец, който се пръкна вчера в живота и".

А относно родителите - да, от една страна е хубаво да уважават решението на дъщеря си, но от друга страна искат да я предпазят, както каза номер 12.

18.   Заради такива самонадеяни пишлигари като теб, дето си мислят, че всяка една жена, която си заплюят те, автоматично им се полага по право, и могат да си правят с нея каквото си искат. Родителите са точно за това, за да предпазват момичетата от нагли боклуци, които само да ги използват сексуално, и после да ги зарежат и да им разбият сърцето. Не им се сърди, че се опитват да предпазят собствената си плът и кръв от разни келемета като теб, които да й навредят. По-добри са от българските родители в това отношение, и точно затова техните жени са толкова свестни, а не са разгащени, разпищолени разпоретини като нашите ганки, на които родителският им контрол е разпуснат още от малки, и живеят в християнска държава, където феминизмът и женският курвалък са наложени със закон. Да не говорим какво ще ти направи баща й, ако разбере, че се срещаш с нея без неговото разрешение. Най-малкото ще ти отреже оная работа и ще те "уважи" отзад, като за урок да не се вреш там, където не ти е мястото. Арабите се славят като страшни манафи, и нищо чудно да останеш с доста неприятна случка след тая твоя забранена "авантюра" с мюсюлманката.

19.   Ами какво да се направи. Турски сериали не гледаш ли.

20.   Н 11, как измисли тази тъпотия, че ще продадат туркиня за пари и имоти? Изумява за пореден път колко малко познавате други култури, а как "убедено" се изказват някои колкото и те да се включите.

Н 12 е прав. Но дори и да не бяха религиозни, има и други неща за които са особено внимателни и стриктни, и всички те присъстват в голяма част от българите.

21.   Щом е с българско име, значи е помакиня. Те не са като българките, които на 20 години вече са били с двуцифрено число мъже, а на 30 - трицифрено число мъже. Имат чест и достойнство, не лягат с всеки втори пишконосец с пари.

22.   Ако още не си проумял (ясно, че не си) религията не е само кой в какъв точно бог и пророк вярва. Религията е преди всичко начин на живот, традиции и правила. Това се отразява и на отношенията и на начина на мислене.

23.   Разликата между християнството и исляма, е толкова голяма че.... не можеш да си представиш. Почети малко за Мухамед, почети малко за учението му, проучи корана, какви неща пише и на какво учи ислямът. И всичко ще те се изясни. Мюсюлманите МРАЗЯТ, християните има достатъчно видеа, където ясно го казват самите те. Още като си разбрал, че е мюсюлманка е трябвало да разбереш, че нещата няма да се получат. За да бъдеш с нея, тя трябва да си напусне семейството.... заради теб. А мъже колкото щеш. Идват си, и си заминават. Няма да те приемат най-много да си навлечеш проблеми. И пак ти казвам ако се интересуваш от тази жена ПОЧЕТИ за исляма... и за корана!

24.   На жените им ЗАБРАНЕНО да се обвързват с мъже с друга религия! Докато мъжете, МОГАТ да се обвързват с жени от друга религия! Положението е това!

25.   Н 23, поредният кух... Мохамед, Христос, Буда - НИКОГА не са проповядвал религия, а любов!
И се върни към букварчето!

26.   Авторе, опитай. Отиди у тях с пръстен, и предложение за брак. Може пък и да се съгласят, нищо не се знае.

27.   Номер 25..

Кой/коя си ти, да ме определяш аз каква съм? Почети за живота на Мохамед, почети какво е правил докато е бил жив! Ще бъдеш в шок! Прочети малко за ислямските държави, и ще разбереш каква " любов" проповядват и те! За Буда, не съм чела. Но за Мохамед определено почети. Вместо да се занимаваш с моите коментари, можеше да дадеш съвет на човека. Като ти гледам осъдителния характер никоя книга няма да ти помогне.

28.   Щом е мюсюлманка с българско име значи най-вероятно е помакиня от Южна България. Те там си имат свои си разбирания и не мисля, че са свързани с религията. Всичко е до човека и в какво семейство е израснал. Не за всичко е виновна религията. Престанете да съдите някого само защото има примерно турско име или изповядва различна религия от вашата. По-добре вземете пример и се научете да уважавате и да цените семействата си, както и да си пазите честта и достойнството и да не опетнявате името си, защото голяма част от християните нямате такива ценности и заради това мислите мюсюлманите за задръстени хора, живеещи в Средновековието, понеже в днешно време е "модерно" да имаш просташко поведение.

29.   до 21. Абе, аз, историята и още сигурно десетина помним съвсем различно нещо за една мома от студентски град, докато тя си имаше официален приятел....

30.   Н 27, ами за разлика от теб съм чела повече от достатъчно и за 3-те персонажа! Никога, НИКОЙ от тях не е проповядвал религия.
Научи разликата между ислям и значението, което се приема за "ислямист" преди да... дрънчиш.
За протокола--НЕ СЪМ религиозна! За мен тези книги са повече исторически, като разбира се трябва и да се пресявам с разум и повече зннаия.

31.   Номер 30,

Като си толкова чела, защо не даде съвети на момчето? А беше заета да се заяждаш с моите коментари. Ако човек не използва знанията си на подходящото място и в подходящото време! Няма значение колко си чела и колко знаеш. Тогава какво е учил Мохамед хората? Като толкова много си чела. И аз не съм религиозна! Религията е за разделяне на хората, и за власт. Нищо повече. А онези "исторически книги" са променяни според желанията на силните на деня! И всеки ги тълкува по-удобен начин за него.

32.   Като се има предвид, че ти го казва тя, а не родителите и - има голяма вероятност просто да иска да скъса с теб и това да е оправдание.

Иначе, ако е вярно - човек като се жени - се жени за цялата рода, и ако толкова пък не те искат - няма смисъл да се буташ насила.

На тази възраст сигурно не ти е първата връзка, със сигурност няма да е и последната - просто продължи нататък.

33.   Авторе ти не си добре! От толкова българки, ти с туркиня... ужасявам се. Та чак техните не те искат...
Нямам нищо против да си живеят живота и да си вярват в техните си неща, но турци с турци българи с българи.
Аз съм жена и искам да ти кажа, че изобщо не са морални както се представят! Имала съм не едно и две предложения от техните мъже, които инъче много са за семейството за честността за алабала. Пък като видят българките и... като ги питаш за морала и те гледат като луди. Никога не съм си харесвала мъж турчин, за каквото и да било!

34.   Какво повтаряте, че жената няма право да е с мъж от друга вяра. Вярата от семейството ли се определя? Просто за да се ожени за мюсюлманка един мъж, трябва да приеме Исляма преди каквото и да е да започва с нея.