Споделена история от Семейство

"Снахите и зетьовете не винаги са жертви". Какво видях аз като свекърва и тъща.
Здравейте, мили хора!

Пише ви жена на 59 години. Попадала съм на този сайт по време на сърфирането ми из интернет пространството. Доста съм чела, но досега никога не съм коментирала. Та ще ме извинете ако това, което ще напиша не отговаря на стандартите на сайта.

Причината да пиша тук е следната: начетох се на истории как свекървите или тъщите са истински вещици и изчадия от Ада. Как милите снахи или зетьове все са невинни, как те се опитвали да създадат добри отношения със семейството на мъжа и т. н. Затова аз реших да ви споделя моята гледна точка.

Няма да седна да ви лъжа – аз не харесвах свекърва си. Тя беше човек властен и страшно манипулативен. Свекър ми, Бог да го прости, беше злато. Сръчен, отговорен, даващ мило и драго за децата си. Свекървата си имаше любимо дете и всичките ѝ усилия отиваха за това дете. Това, може би, е една от причините да няма много – много любов между мен и нея. Когато родих синът си, а после и дъщеря си, се заклех, че няма да бъда такава като свекървата. Децата растяха умни и послушни, имаха си гаджета различни, имаха си и приятели. Никога не съм се месила във взаимоотношенията на децата ми с техните половинки. Просто си казах, че ако няма адекватна причини, няма смисъл. Единственото нещо, което щях да направя, е да си спечеля тяхното недоволство.

Децата ми пораснаха и стана време да се задомяват. Щерката се омъжи първа, а от миналата година, синът ми също е женен. Трябва да си призная: не харесвам нито зет си, нито снаха си. Зет ми е образован, но в същото време, изключително нагъл и високомерен човек. Мисли си, че като е завършил в Холандия е над другите, а ние сме някаква прах по обувките му. Нямам намерение да изброявам всичките пъти, в които той е наглеел, но върхът беше преди 3 години, когато поиска 25, 000 лв от нас, за да „започнел бизнес“. Аз и мъжът ми му отказахме, а той после се разфучал в тях, че сме били скръндзи и той щял да ни върне всичко до стотинка като му тръгнел бизнеса. Даже не знам как трябваше да отговоря на такива нападки. Бях страшно възмутена! Наистина не разбирам какво вижда дъщеря ми в него, но си казах, че няма да се бъркам. Все пак, тя е на 28, а не на 8. Подкрепа винаги ще получи от мен, но няма да се бъркам там, където не трябва. Имам горчив опит с вмешателство в брака, което за малко да доведе до развод.

Снахата пък е……ще прощавате за израза, но мисля, че изразът „селска пръчка“ я описва най – добре. Дошла от малко градче, за да учи (вмятам набързо – не живеем в София), запознала се със синът ми в някакъв бар. Хубаво, няма лошо. По мое време, много хора се запознаваха в барове, кафета и сладкарници.

Държанието на снахата е отвратително. Все тя е права, все другите не разбираме, все ние сме с остарели виждания. Беше сервитьорка, сега накарала синът ми да ѝ плати курс за маникюристка. Не зная дали са скъпи, но защо тя не си го плати? Арогантността струи от нея. Няма елементарна култура, маниерите са като на кварталната пияница. Иначе сме със прическа, орлов маникюр, грим, червило и т. н. И въпреки всичко, аз нищо не казвам. Защо? Защото моят син си я е избрал. За мен, неговото щастие е по – важно. Да, той не е перфектен, но нима има перфектни хора? Винаги съм мислила, че ще си намери момиче от негов сой, а не някаква фльорца, но явно преценката му е друга.

Та това е, мили деца. Преди да почнете да обиждате и говорите, че „оная дърта вещица“ пак „си вре големият нос, където не трябва“, погледнете себе си. Вижте се дали вие сте стока. Защото, понякога, „дъртата вещица“ вижда и чува много неща.

Благодаря на всеки, който се е спрял да прочете моята изповед.

Коментари

1.   Това са изборите на твоите деца. Всъщност никой не те пита, за което вероятно пишеш тук.
Зетя ти явно е голямата работа без покритие, което пък е избора на дъщеря ти. Защо питай нея.
Снаха ти сервитьорка, ще се издига до маникюристка, страшната работа, поредната дето я мързи да учи и да намери някаква нормална работа. На 50 пак ли ще е маникюристка? Ама така я е избрал сина ти.
С това исках са кажа, че изборите са на децата ти най-вече, така че вини тях че нещо на теб не ти харесва.

2.   Проблемът е сина и дъщеря ти. Зет ти би трябвало да е коментирал с нея, дали е ОК да ви иска такъв заем. Тя какво мнение е имала?
Снаха ти е харесана от сина ти. Курсовете не са евтини, не знам дали тя има парите. По принцип, не ми харесва парите в брака да са твои и мои.

3.   Благодаря, че пишете истината. Префектни отношения няма. Нито зета, нито снахата са с адекватна ценностна система

4.   Знаеш ли затова контакта в нормалния свят е на празници, поводи и до там. Изборът е техен, ти пак се меси, защо тя не си плати курса... нали семейство, те да се решават. Няма какво да се тръшкак, искал пари, не си длъжна, реакцията негов проблем. Това е

5.   Живей си живота и остави децата да живеят своя. Такива са си избрали, с такива ще бъдат.

6.   Има свекърви и свекърви, тъщи и тъщи. Моята свекърва убеди сина си цяла бременност да не ме погледне под фалшиви нейни прищявки, бях на легло за задържане, беше Ковид, това нейно отношение никога няма да забравя, както и удара, който ми нанесе: физически. Мисля, че някои възрастни хора са си заслужили прозвището дърти вещици и особено като се родят внуците по това колко имат желание да ги виждат, колко броени пъти годишно, тогава много се разбира също един човек какъв е.

7.   Като изключим борби за надмощие, собствени лимити налагани на други и т. н нарцистични напъни, основният проблем на възрастното поколение е, че няма приемственост от младите, а на младите е, че възрастните не се адаптират към новото.
Не знам как и дали е възможно да се постигне консенсус с това.
Аз имам двама сина, някой ден вероятно и аз ще бъда свекърва.
Все си казвам, че също не бих се месила и вярвам, че не бих освен ако не е нещо съвсем крайно.
Примерно не бих си затворила очите ако знам, че има изневяра или друг вид предателство.
Но да речем не бих се съгласила никога да живеем под един покрив.
Не бих причинила това нито на себе си, нито на децата си.
Уважавам личното пространство на всеки, но и изисквам същото, ревниво пазя моето си дори от мъжът си и децата си.
Не съм и няма да стана ничия бавачка, имам и ще имам свой живот.
А това не изнася на много от снахите по това, което съм чела тук.
Сама съм си гледала децата, когато съм имала нужда, съм наемала момиче а ми помага.
Със свекърва ми имахме много добри отношения, но живеехме далеч една от друга. Никога не съм допускала намеса в личните ни отношения със синът и или в семейството ми въобще. Но и никога нищо не съм искала от нея, не съм се поставяла в такава позиция.
Надявам се синовете ми да изберат жени подобни на тях- оправни, самостоятелни, със свободен дух, отговорни и към себе си, изборите си, семействата и децата си.
Има тук една потребилка, която често коментира, че свекървата трябвало да обича снахата като собствена дъщеря и да прощава Ла грешките от миналото на снахата... Сещаш се, нали. Няма нужда от коментар.
Изборите ще са си на синовете ми, каквито-такива.
Но техният избор мен не ме задължава с нищо повече от уважение стига да е взаимно.
Не искам и не очаквам да ме "гледат" на стари години, абсурдно е ори да си го мисля. Грижа се от сега да не изпада в подобна позиция.
Тоест, няма да има никакви обвързващи неща, всякакви отношения ще са по желание, не по задължение.

8.   За всичко съм съгласна с вас Г-жо освен работата на маникюристка.

Важното е да работи и да си изкарва с честен труд парите.
Много жени не работят. Защото.
Предпочитат да увисят на раменете на мъжете си. Ужас.

А и срамна работа няма.

Защо да си плаща сама курса..
За какво е семейството ако не ти помогне. Нали хората трябва да си помагат.

Един път примерно той ще плати курса или част от него. Друг път тя ще плати нещо друго. Или ще напазарува.

9.   7, изневярата изобщо не е ваш проблем. Един психолог се беше изказал за мнение на свекърва по същата тема, че ако имало изневяра, щяла да каже: "Вие познавате вашия син като син, но не и като партньор, още по-малко в секса. Изневярата може да е породена от предна изневяра на вашия син, да са в отворена връзка или той да е полово немощен: точно затова това са теми, в които родител не се намесва дори със сигурност да знае за изневяра. "

10.   Малко грубо прозвуча това за курса на снаха ти - "Защо тя не си го плати"? " Защото, може би, е половинката на сина ти и после, ако има добри доходи от новата работа, нали тези пари няма да са само нейни, а и синът ти ще ги ползва?

Снаха ти иначе поема ли сметки вкъщи, домакинство, деца имат ли? В почти всички семейства жената поема доста разходи и защо мъжът да не ѝ помогне с курс за (пре)квалификация? Мъжът ти не ти е ли е помагал през годините? Все пак не е поискала парите за поредните обувки и чанта. Обучение е това. Или за теб то е глупост?

Ако синът ти има нужда от пари за нещо подобно и снаха ти каже същото, ти как ще се почувстваш?

Професията ѝ - е, да, една е сервитьорка, друга - маникюристка.. Професии като професии. Има желание да работи нещо, все пак, нали?

Другото - външният вид. Ако беше "нормална" жена, може би щеше да има: "Е, много е семпла и неженствена, поне прическа, грим, маникюр да имаше.. " Знам какво се говори за жените, които не изглеждат като снаха ти и как уж всеки харесвал естественото. Ето, че и синът ти такава жена си е избрал. Иначе библиотеките и нормалните заведения са пълни с нормални жени, но...

Виж, зет ти е изнаглял доста с тези пари за заем, но ако беше теглил гордо кредит и да си го изплаща сам, сигурно пък щеше да жалиш дъщеря си, че не я водят никъде, защото пари за нищо друго нямаше да има. И пак проблеми..

Та, може да са лош избор и двамата, но помисли защо децата ти са с тях. Защо синът ти не е предпочел някоя чиновничка, библиокарка, или пък служителка някъде без "такъв маникюр". Или дъщеря ти - богат бизнесмен, който нямаше да ви иска 25 000, а можеше дори да ги даде... Ами, такъв им бил късметът.

11.   Ти си добра снаха и свекърва.

12.   ”Има тук една потребилка, която често коментира, че свекървата трябвало да обича снахата като собствена дъщеря и да прощава Ла грешките от миналото на снахата... Сещаш се, нали. Няма нужда от коментар. " - Да! Добро съобшение е :)

13.   В момента имам син ерген на 26 години, живее сам в мое жилище (жилището в което е отгледан като дете) аз живея у възрастни родители от една година, защото се налага да ги обслужвам, болни са, но посещавам и жилището ми, в което живее синът ми, веднъж месечно. За мен не е проблем, той да живее там сам, но ми е проблем при него да се нанесе жена, която да смята че моето жилище е нейно жилище.
Въпроса е как да постъпя, ако някой ден сваря в дома си "гостенка"? Ако ги изгоня на квартира, че ще изляза лошата. Как е правилно да постъпя? Ако сваря момиче в дома си, как да разбера дали момичето е само на гости с преспиване или се е самонастанило в жилището ми?

14.   Единственият начин е, ако СЕГА изпратите сина си на квартира!

15.   Н 9, изневярата абсолютно става и мой проблем и естествено, че ще му кажа. Вече той ако има някакви уговорки с нея, си е тяхна си работа. Но няма да премълча в никакъв случай.

16.   13, аз бих се радвала, ако някой ден синът ми живее с приятелка/съпруга в апартамента на родителите ми. Какво значи "жена, която да смята че моето жилище е нейно жилище"? В момента, в който има половинка, ще ги изгониш? Не го разбирам, апартаментът е на баба ми и дядо ми, които щяха да се радват, че правнукът им живее там със семейство.

17.   Щом мислите, че изневяра на приятелката на сина ви е ваш проблем, то го пратете и при доктор Бостанджиев сексолога да провери дали не е полово немощен, или за второто ще се поколебаете да му кажете?

18.   Това е вкусът на децата ти. Единият иска кифла и да плаща курсове, другата иска мъж, който вас дои за пари.
Така сте ги възпитали. И да си трошат главите, ще си е за тях.

19.   Към 13. Така като те слушам най-добре изпрати сина си в манастир. Така ще ки сигурна, че никое момиче няма да се самонастани в твоето жилище и го ще остане свободно, чисто, подредено и както го оставяш сутрин, така ще го заварваш и вечер.

20.   До 19 смяташ че е редно да отстъпя (подаря) домът си, обзавеждането техниката на млада жена само защото тя евентуално давала секс на сина ми. Само да питам трябва ли да си съблека дрехите от гърба да й ги дам, бикините си може ли да запазя за себе си?

21.   20, отговорих ти в номер 14, не се заяждай с другите!

22.   Н 17, много си... интересна ти. Ок, ако изневерява снаха, не трябвало да казвам защото можело да бъде полово немощен синът ми.
А какво ще прави с него снахичката в такъв случай? Могат да бъдат приятели, но не семейство, съпрузи.
Ако са да речем поне около 50-те, вече са заедно от поне 20-25 г, да допусна нещо подобно. Но на млади години!? Неее :)))
А ако и забременее докато изневерява, пак ли не трябва да казвам според теб? Да гледа чуждо дете без да знае и избере той сам дали иска?
Да виждам какво се случва и да прикривам шавливата снаха аххахаха разсмя ме.
Удобно за бръмчалки, но тц. Аз да си кажа, пък той после си решава дали му е ок така, но съм напълно сигурна, че хвърчи на момента подобна снаха.
Съвсем се бутнахте някои, сега пък да мълчала свекито ако снахата изневерява.

23.   Моето мнение е, че когато се искат такква суми е редно да го пратите да си иска заем от банката. Там професионалисти ще преценят до колко е рисково начинанието му с бизнеса.
А за снаха ти, те нали са семейство? Семействата имат общ бюджет, така че синът ти явно е решил да инвестира в жена си. Няма лошо, всеки стабилен мъж би го направил. Ти щеше ли да си по-доволна ако той й беше казала да си намери начин да си пмати курса? Едва ли щеше да те направи горда от сина ти. Не се тревожи за нея, тя със сигурност му дава, това ковто той има нужда, след като се е оженил за нея.

И не на последно място ще кажа, че не може всички да са криви, само ти да си върха на съвършенството.

24.   До 16 от 13 Кое не разбра? Жилището на родителите ми не може да се обсъжда то има достатъчно наследници и не е възможно аз да давам на някой да живее там. Пък и те са живи и ще оздравеят, дано родителите ми живеят поне още 30-40 години в жилището си.
Не разбирам как е възможно номер 16 да правиш сметка, родителите ми да умрът за да живее евентуалната снаха в тяхното жилище???

25.   До 20
Е, ако за теб семейството се свежда до евентуално секс, изгони сина си когато си намери половинка, за да не се минеш и да ти използват мебелите и техниката. Аз бих им дала апартамента, за да живеят в него, ако искат, разбира се. Пак да уточня: не казвам, че ще им дам единствено жилище и ще отида на квартира, а апартамент, в който не живея и не ползвам.

26.   Към 20. Пак да попитам - сина ти калугер ли смяташ да го правиш? А и какво значи "самонастанила се"? Жилището си със себе си ли отнесеш един ден? Явно ти си от тези майки, които, като спартанци на Термопилите, бранят синовете си от всякакви момичета. А после, като синовете им минат, "ох мама, ма защо не се ожени бе мама... ".

27.   разбира се. че ако има изневяра от страна на приятелят или приятелката на едно дете на родителите си така да го кажа един родител е длъжен да каже на детето си.

28.   20 Маме, като си толкова важна и безценна ти техника, синът ти, да им дом, където е готов да дели безценна си техника и 20 годишни с дивани с жена. Много нереалистични очаквания! Даваш дома на синът ти и си мълчиш, ако ще с която и да е. Споко, на никой няма да ти вземе безценно ти жилище и да е очарован от обзавеждането ти. А ако някоя се излъже с това твое поведение и условия, ще зареже и синът ти и апартамента те, ама после да не ревеш как безценния мамин златен не си е намерил достойна жена, защото всички са заслепени от дома ти.
Истината е, че майка "хеликоптер" обсебила синът си, задушаваща, вместо да го оставиш да живее, както иска, да кани когото иска и да живее, както иска. Няма как да дойде жена, която ти да харесаш и да отговори на абсурдните ти стандарти и безумни вярвания. Като има жена до себе си, тя да приемеш, че ще иска да обзаведе както тя иска, да подреди и това е напълно нормално и реално.

29.   Номер 13, сама си си виновна, щом си се преместила. Зарязала си собствения си живот, за да обслужваш възрастни роднини. Трябваше да намериш друг вариант да помагаш на възрастните хора, защо непременно да живееш у тях?

30.   Н 13, това трябва да го изясни със синът си.
Той нали знае, че не си за постоянно в родителите ти, а временно за да им помагаш? ! Е, ако искаш му го обясни по така... Да не забравя, че ще се върнеш в твоето жилище.
Ако иска да живее с момиче, излизат на квартира и това е.
Аз също не бих допуснал да живеят в моят дом, да сме под един покрив.
Нито за ме нито за тях ще е ок.
А в подобна на твоята ситуация ако се нанесе който и да чужд човек в домът ми без моето съгласие и одобрение, хвърчи с или без намеса на полиция. Как така в моят дом някой ще влезе и усвои като свой? !
Изключено!
А оспорва щата те явно дори не те е прочела добре или си и стъпала на някой комплекс. Дори не осъзнава какво питаш.

31.   Съгласна съм изцяло с номер 30.

32.   Н 29, че тя може и по договор за работа да замине някъде за няколко месеца, но домът и продължава да си е неин.
Или викаш, щом някой излезе от вкъщи и завърти ключа отвън, можем да се настанява е в чужди домове като в свои, а? !
Ти май си същата, дето "ако изневерява снахата, свекито да си трае, не е нейна работа" освен това и същата, която "свекито трябва да обича снахата като свое дете и да и прощава грешките от миналото" дори против синът си.
Брех, че сбъркано същество си ти!
Не търси къде да се наместиш като кукувица, на чий врат да увиснеш, ами си изгради свой живот и удобства!

33.   А запитали се да ли твоите деца са стока….? Защо не каза нещо за синът ти и дъщеря ти, какво са завърши ли какво работят. Сигурно синът ти е обикновен бачкатор, ама според теб заслужава някоя известна цигуларка от виенската филхармония. За заема сте прави. Да отиде в банка и да си го обезпечи.

34.   Авторката:

Благодаря на всички за коментарите. Благодаря и на тези, които споделиха своите истории. Мисля, че е редно да отговоря на някои коментари.

Номер 1 - децата ми са големи хора и изобщо нямам намерение да се бъркам в техните взаимоотношения. Далеч съм от мисълта, че някой ме е питал дали съм съгласна зет ми и снаха ми да станат част от семейството.

Номер 2 - нямам представа дали са коментирали зет ми и дъщеря ми. Тя никога не е споменавала заем.

Номер 5 - аз това и правя. Просто споделям. Както казах, нямам намерение да се меся, където не ми е работа.

Искам да коментирам и някои други неща:

Относно това как сме ги възпитали: Възпитали сме ги да са трудолюбиви. Да, ние винаги ще помогнем с каквото можем, но нямам намерение да издържам големи, трудоспособни хора.

Какво имам против снахата? Против снахата нямам нищо, освен, че нейното държание ми е висша форма на селяндурщина. Относно курса - тя имаше възможност сама да си го плати, защото все още работеше като сервитьорка.

Относно коментарът на 33 - синът ми е инженер, а дъщерята - начален учител. Отново избори на децата. Никой не ги е натискал. Аз знам децата ми що за стока са. Все пак аз съм ги възпитала.

Държа да уточня едно - единствено нещо: Мога да се намеся само ако видя, че има изневяра или тормоз в двете връзки. Няма значение кой е виновен.

Пожелавам ви лек ден.

35.   Авторке (34)
"Мога да се намеся само ако видя, че има изневяра или тормоз в двете връзки. Няма значение кой е виновен. "
Абсолютно съгласна, и аз смятам, че това е правилното!
Ама да си мълчим когато снахите кръшкали... Смях се на почивки :)))

37.   Точно така може да се намесите само ако някой изневерява или тормози партньора си.
В случая снаха ви не прави нито едното нито другото.
Какво от това, че е поискала синът ви да й плати курса. Нали затова са семейство да си помагат взаимно. Днес той ще плати курса утре тя ще плати нещо друго.
Тя не иска да изкара курса само за себе си.
А и тя е вече ваша снаха Вие я наричате така тя е част от семейството ви не е обикновена приятелка на сина ви. Трябва да преосмислите отношението си към снаха си.
Значи всеки който идва от малък град е пропаднал човек според вас.
Има снахи много по-лоши от вашата.
Рядко някоя жена ще поиска от мъжа си да й финансира курса.
Повечето биха искали пари за скъпи вещи. Чанти или коли, дрехи.
А момичето иска просто да изкарва по честен начин парите си.

Няма значение, че преди е могла да си плати курса сега вече са семейство и е редно да си помагат.
А и какво мислите, че сервитьорската заплата е като на милионерка.
Спрете да гледате в джоба на снаха си. Вие не трябва да знаете тя какви разходи има.
Защо тогава инженерът не й плати курса.

Синът ви и снаха ви вече са отделно семейство. Финансите им също са отделни.
Вие не трябва да се месите.

Както сама написахте може да вземете отношение само ако има изневяра или тормоз.

Моят мъж не инженер по ако поискам ще намери пари и ще ми плати курса.
Както и аз стига да имам парите веднага ще извадя и ще му ги дам.
Ето това е семейство според мен.

Започвам да се замислям дали зет ви не е прав затова, че сте скръндза.

38.   А и може вие да й намерите работа след като сте много загрижени какво ще работи тя.

39.   Да, синът ви инженер и дъщеря ви учителка са ангели небесни а снахата, която иска пари за курс и бизнесменчето са изтривалки за вас.
Да ви дишат прахта. Социалният статус и парите си казват думата.
Струва ми се, че сте малко стиснати.

Аз съм помагала парично на моите близки нищо, че ще трябва аз да се жертвам.

40.   Аз също не бих дала пари на зет си не защото се стискам за парите а защото не бих искала да действам зад гърба на дъщеря си.
Но ако кажат дай веднага давам дори да трябва да мизерствам и да изплащам с години.
Колко много би ме обичал зет ти.
А и ще има бонус тези пари ще ми ги върнат.

41.   А и как може да пишете за снаха си, че е фльорца. Докажете го, че е такава.
Колко пъти е изневерила на сина ви. Кажете.

Освен, че сте стиснати ами нямате и никакво възпитание. Как може да пишете такива неща за снаха си.
Засрамете се.
Това, че е дошла от малък град не означава, че е пропаднала.
Всеки който идва от малък град или село ли е пропаднал според вас.
Колко хора отиват в големия град да си търсят работа за да се прехранва
т. Да не е само снаха ви.
Какво лошо е направило момичето дошло е само в големия град да си търси работа както правят стотици хора. Какво лошо дотук кажете.
Да не би да си е легнала с някой за пари.
Чак и селянка я наричате. Това говори много зле за вас не за нея.
Явно парите са много важни изключително за вас както и социалния статус.

Тя ви е снаха, снаха част от семейството ви.
Ще ви бъде ли приятно ако снаха ви коментира с приятелки вие как си харчите парите. Кажете.

Извинявайте ако стана прекалено дълго и много безинтересно. Както и ако се повтарям но тази ГОСПОЖА ме ядоса много.

42.   Разбрах каква сте след като прочетох коментара и повторно прочитане на темата ви.
Арогантността струи от вас. Не от снаха ви.
Пишете ужасни неща.
Оттеглям думите си, че сте добра снаха и свекърва.
За вас всеки който идва от малък град нищо не струва. Няма значение.
Обичате да унижавате хората.
Богата свекърва и бедната снаха.
Каква снаха ви приляга може би богата от вашия социален кръг.
Най-добре с висше образование, нали.
Работеща изкарваща добри пари
Но не се ли сещате, че едно момиче дошло от малкия град да си търси прехраната по честен начин, надявам се, че не си е легнала с никой за пари Няма възможност да учи в университет.
Ами в такъв случай помогнете му да се изучи.
Тя е вече ваша снаха не някоя временна приятелка на сина ви.
А и какъв зет.
Къде трябва да е учил.
Може би трябва да е със собствен бизнес.
И естествено нищо да не ви иска.
Но аз не съм стисната като вас ако трябва ще мизерствам но няма да откажа помощ още повече ако имам парите в излишък.

Но парите са изключително важни за вас. Социалния ви статус.
Нали децата ви са с висше образование.

Ако продължи да работи като сервитьорка ще се оплаквате ама как може да сервира на пияните мъже. А.
Ама как може сина ви инженер да го излага жена му, която е станала сервитьорка.
Как може да ви излага.
Ето момичето в случая иска да си промени професията какво лошо.

Селяндурка ще я наричате, УЖАС.

Помогнете му на това момиче като толкова много знаете.

47.   От 37 до 42 е един и същи хаш, смятай колко е "изпушила" в главата тази жени а, че като обсебена пише коментар след коментар....
Чукай на дърво авторке и се моли с ето такава да не се забърква ничий син.

48.   Да аз не крия, че съм написала аз мненията си.
Затова е този сайт всеки да си изрази мнението.
Освен това аз се извиних в коментар номер 41. че е станало прекалено дълго.

Добре защитих снахата. Чудесно.

Освен това аз не съм стисната, написах, че обичам да се раздавам.

50.   47, да, това е 1 потребителка, която редовно пише и си отговаря сама :-) Накрая се съгласява със себе си: "Да" :-)))

51.   Да точно така снахите и вашите зетьове а са прокълнати а вашите деца са ангели небесни. светила.

Но и снахите лошите топ така според вас са скъпи за някои хора.
Майки най-вече.

52.   Не четеш внимателно номер 47. Коментар номер 8 и 11 също са мои.
Да.
Подкрепям авторката за всичко само с изключение на курса.
А и продължавам да мисля, че е редно щом са семейство и то със сключили брак, един вид договор е напълно нормално съпругът да плати курса за маникюристка на съпругата си. Точно така. Нали ще изкарва пари, които ще влезнат в общия бюджет. Тоест в семейния бюджет на семейството.
Вече ако си харчи парите съвсем само за себе си съм съгласна.

Те са съпрузи, ДА АКО СА НА НИВО ГАДЖЕТА тогава съм съгласна. че е малко нагло. Особено ако са си никакви. Но то вече са съпрузи.
Законни.

Какво е това според вас в едно семейство всеки сам да си харчи парите за себе си.
Всеки да си кътка заплатата най-добре.

Спрях да подкрепям госпожата след като прочетох коментара за курса и пак съвсем се ядосах. Точно.
Защото няма просто такива хора вече, които да искат мъжете им да им платят КУРСА. Няма няма. Повечето ще искат пари за скъпи вещи чанти, коли, къщи, маникюри, маратонки.

53.   Да точно така хванах нечий син е и бе.
Вие сте наистина с остарели разбирания. Много. Щом виждате нещо лошо а овек да е маникюрист.
Какво лошо има човек да си прави а маникюр. Хората дават пари луди пари.

54.   Номер 31 също е мой. МОЙ. ДА. ДА.