Споделена история от Семейство

Омраза
Няма да искам съвети, просто искам да си излея чувствата. Ако искате не четете нататък...

Колко пъти ти прощавах, бе изроде долен, толкова те мразя, гаден, гнусен, противен, измет мръсна. Жалък червей, плазмодий.

Най-нисшата твар си. Най-мършавия. Мъж ли си бе-виж се бе-приличаш на п***а. Виж се колко си жалък. Как един път не се усмихна? Нещастник! Що не ме оставяше да бъда себе си, да бъда щастлива. Що се държеше с мен като с войник от френския легион? Що ме пребиваше бе. В това ли ти е силата? Виж се бе! Виж се на какво приличаш!

А беше хубав едно време. Злобата те изяде. Приличаш от злоба на скелет. В лицето приличаш на мумия вече-кво стана с теб. Що въобще живееш бе, да тровиш живота на хората? Що трябваше да ме унижаваш толкова? Що трябваше да ме тъпчиш и мачкаш?
Но само едно ще ти кажа Господ гледа отгоре- той ще се погрижи за теб!

А аз-аз съм обречена цял живот да бягам от теб, от маниакалното ти преследване, заплашване, изнудване... Цял живот бягам от теб. Сменях държави. Разправях се с полиций, психиатрий и никой не взе мерки. Вече не знам от теб ли бягам, от себе си, или от миналото. Колкото и да бягам обаче, не мога да избягам...

Кога ще ме оставиш намира, минаха 10 години, а ти не се спираш- ДОКОГА. Докога ще ме мъчиш и защо го правиш-знам защо-защото така се чувстваш силен, това е единственият начин да бъдеш "мъж". Да владееш положението.

Искаше да ме накараш да се самоубия, за да вземеш пари. Не ми се умира, живее ми се. Опита се да си изкарваш парите с мен. По-богат ли стана? Съмнявам се, като те гледам ме е срам. Срам ме е, че сме една кръв. Дано никога не заприличам на теб. Дано някога ми минат раните и те забравя.

Цял живот прощавам и пак отначало се почва, но не и този път. Този път не си познал. По-скоро бих се самоубила, колкото и да не ми се иска и да ми се живее, само за да не те видя отново и да не се мъча повече. Съсипа ми детството, юношеството и сега продължаваш да го правиш. Знам, че ще ме мъчиш до последно. А на мен какво ми остава, освен да се примиря, че никога няма да се почувствам свободна, че никога няма да съм спокойна.

Коментари

1.   Само едно ще те питам, жен000..

Ти с какво точно се различаваш от него?

2.   Не знам брат или баща ти е причинил това, но много съжалявам.
Номер 1 защо тя да прилича на него? Би ли се обосновал?
Бори се до последно. Живей добре, намери си мъж от който ще го е страх, може според някой да не е добре да разчиташ на друг освен на себе си, но според мен именно нуждата от помощ и споделянето на проблемите правят брака здрав. От опит го казвам.

3.   "- Жената бе, братче, жената – оплаква се бай Симо, шивачът от казанджийската чаршия. – По цял ден мели, чумосва комшийките и подмамва чуждите кокошки да носят в нашия полог, а вечер, като се прибере, кълне, кълне, докато й се запенят устата.
- Да пукнеш – вика, – да се смряскаш, че и червеите да не могат да те намерят. От моста дано цопнеш, кога се връщаш пиян вечер – вика, – че и аз бял ден да видя! Мари, боже – вика, – какви бяха тия късметлии жени, дето по два мъжа им измряха, а аз трийсет години вече от една рошава маймуна не мога да се отърва? … Дано озъбен те намерят насред пазаря агентите, – дума, – та и аз да се засмея един път в живота си…

Ей такива червиви приказки нарежда, знаеш, братче, и ми тормози семейното положение. "
Чудомир, "Без Късмет"
Без лоши чувства ти споделям този цитат от Чудомир - бе много черен го изкара този човек? Ако е за боклуци, виждал съм и много по-големи от описания, ама тук черното е мацано без кантар. Толкова ли нищо добро няма в него и как така бил хубав едно време, а сега чак такава трансформация? Никога не съм вярвал в едностранната вина.
Мечо Пух

4.   Мале, мале, мале... предпочитам да тичам гол по площада и да кукуригам, отколкото да чета тези работи!
Как ти ги роди ума тези чудесии??
Ако някой някога си помисли подобни неща за мен, мигом бих застрелял и него и себе си!

5.   Не се стърпях. Знам, че не е уместно, но от много време не се бях смяла така с глас. Тази тема просто ме довърши някак си..

Мечо Пух прекрасно включване с този цитат. :))

Относно черното, какво ти черно, направо е мацано с ла*на.
Между другото и аз съм видяла доста такива. И аз имам такъв роднина. И знам, че каквото и да напиша няма да има смисъл.
Авторке, просто ще си го носиш като камък на врата ти цял живот.

Лоша