Споделена история от Семейство

Как да изгоня баща ми от апартаментите?
Здравейте, имам наследство от баба ми, два апартамента, които в момента обитава този човек, който ми е натресен от съдбата като баща и двамата много се мразим един друг и не си говорим много дълго, но апартаментите са мои. Моля ви за отчаяна помощ трябва да има някакъв начин да го изгоня принудително (тези които ще ми казват да се разбера с него като с човек да пропуснат темата, най-малкото не си говорим от години за мен този човек не ми е баща).

Коментари

1.   Заповед от съда и придружители полицаи.
Ако той няма никаква част обаче, тогава е възможно това. Ако има макар и четвъртина, нищо не можеш да направиш освен, да му предложиш да от купиш негови части или в твоите да янетресеш "интересни" наематели, с които сам няма да иска да е под един покрив.

2.   Авторе, запомни от мен - злото не се побеждава със зло, а само с добро!

Срамно е как говориш за баща си!

Независимо от това какво се е случило, той ти е БАЩА! И без него нямаше да съществуваш и ти!

Неслучайно има такава Божия заповед: "Почитай баща си и майка си, за да ти бъде добре и за да живееш дълго на земята! "

3.   Имаш ли ОФИЦИАЛЕН документ (нот. акт), че апартаментите са твои? Ако да, с полиция можеш за го изселиш принудително. Ако обаче е само "баба ми обеща апартамента", тогава ще има да се съдите с години и пак не е сигурно, че ще получиш нещо, защото ако баща ти й е син, той по закон и е наследник и има право на наследство (освен ако баба ти не се е отказала от него с Държавен вестник, което не вярвам). Най-добре говори с адвокат.

4.   АпартаментиТЕ? Ще оставиш собствения си баща на улицата? Трябва да си голям оклук.

5.   Егати алчноста. Да изгониш родния си баща на пътя. Момеее, моме, ако не беше баща ти, теб въобще нямаше да те има, ка коли да стигнеш до някакви си апартаменти. А и той щеше да си беше направил услуга, ако те беше изхвърлил на чикия.

6.   Провери дали не ги е направил на негово име. Имаше нещо такова, че ако ги обитаваш 10 години и им плащаш данъците, можеш с 3 свидетели да си ги узакониш. Зависи от кога са ти наследени. Каквото и да ти кажем, трябва да се консултираш с адвокат. А и освен това как така ще държи и двата имота и ти няма да имаш достъп до тях.

8.   Консултирай се с адвокат

9.   Единия на теб, другия на него, консултирай се с адвокат

10.   По изказа ти съдя, че не си читав човек, а алчно подобие на такъв.
Но пък ще ти дам съвет, щом ти трябва - посети адвокат и с него се разберете как да заведеш дело срещу баща си за принудително напускане на имотите. Съвсем просто е. Но ще трябва да докажеш, че са твои. Ако не са твои по документи и черно на бяло няма информация, че са твоя собственост, няма как да му кажеш и "копче", понеже се води пряк наследник на баба ти (ако е роднина от негова страна и му е майка).

11.   Ако баща ти е справо на ползване, нищо не може да направиш.

12.   Имаш ли документи за тези апартаменти? Баба ти може да ги е обещала, но без документи не става. На колко си години, явно още си зелен, щом до форуми се допитваш!? Не подскачай много, че може да пиеш една студена вода!

13.   Ти ли купи апартамента? Със сигурност не. И преди беше писала как да отнемеш апартаментите на баба ти от баща ти. Изнеси се ти, авантаджиико. Къде са ония от другата тема, дето твърдят че трябва да раждаме, за да не сме сами. Гледайте какви боклуци има - храниш го, поиш го, издържаш го до 18, че и повече години, а за благодарност то ще изхвърля родител.

14.   Ами то е важно юридически как стоят нещата и ако той е син на баба ти и апартаментите не са ти прехвърлени с възмездни сделки, то наследник е той, а не ти. Не даваш достатъчно яснота, ама искаш отговор, не става така.

15.   На улицата ли ще отиде, ако е така не го гони. Защо се мразите? Все пак имаш 2 апартамента, вземи си единя, другия докато е жив да живее. Баща ти е, ако не е той нямаше да те има.

16.   Когато купиш апартамент тогава можеш да гониш. Откъде накъде апартаментът в твой. Пишеш темата за втори път. Събирай си парцалите и се махай ти. Не баща ти е болкук, а ти.

17.   Мале, как измами баба си да ти припише всичко? И сега ще го изхвърлиш на улицата?

18.   Как така обитава и двата апартамента?
Няма значение колко лош човек е, пред Бог ти е баща. Не го гони, не влизай в грях.
В единия апартамент живей ти, а той в другия.

19.   Не съава ясно от юридическа гледна точка как стоят нещата. Ако й е син, наследник е той. Ако ти ги е дарила, той има право да атакува дарението. Ако ти ги е прехвърлила срещу гледане - мисля, че също може да си търси правата на наследник. Най-сигурно е, ако ти ги е продала. Но има вероятност и тогава да може да атакува сделката и да иска да бъде обявена за нищожна, ако цената е платена фиктивно. Мисля, че той като пряк наследник има повече права от теб.

20.   Помолих още в началото хора които ще критикуват да не коментират, разведоха се с майка ми, когато бях на 5 години, и ни изостави, защото я биеше и беше алкохолик, не е идвал да ме вижда с месеци, а най-дълго две години, не работи в чужбина обикновен работник, гледаше баба ми след инсулт и я тормозеше всекидневно, при което тя реши да ги даде на мен този човек е алчен, груб и проклет не ми излизайте с някакви религиозни и морални ценности такива в живота няма.
Искам да ги стегна и да изкарвам някакви пари от тях защото имам и здравословни проблеми този човек е чужд за мен

21.   На 28 години съм от автора

22.   До коментар 6. Това с 10-те години и свидетели е, когато няма документ за собственост. Тай-често това са стари къщи по селата или вилни имоти строени без документи. Ако имота има нотариален акт, коета за апартамент е почти сигурно, и 20 години да живее не може да го придобие по давност. П. С. Този, който иска да изхвърли бащи си е пълен боклук.

23.   Остави го поне в единия да живее. Иначе ако са твои, законно има как.

25.   Много зависи как са ти прехвърлени апартаментите. Само ако са с покупко-продажба са напълно твои. Иначе баща ти има запазена част. И завещание, и дарение лесно се атакуват и падат в съда. Но като се замисля ако баща ти има добър адвокат и за покупко продажбата може да изиска документ-каква сума си привел за да закупиш имотите. А за заключение ще цитирам моя възрастна колежка, която казваше, че най големите врагове на родителите са собствените им деца. Тогава бях съвсем млада и си виках-това куку не се чува какви ги плещи. Напоследък взех да се замислям върху думите и.

26.   Авторе, отново ти казвам, че не даваш цялата информация - въз основа на какви документи си собственик - нотариален акт за покупко-продажба или дарение? Или пък ти ги завеща? Има значение! И въобще има ли документи или не?

27.   Ами да беше написала още в началото, че ви тормози за да не те критикуват хората.
Права си донякъде, той ви тормози но хората няма как да разберат ако ти не споделиш.
Като споделиш по има вероятност някой да те разбере.
Иначе излиза, че си алчница а не изтормозена млада жена или майка.
Но по изказа ти съдя, че си надута леко.
Но те разбирам искаш да се спасиш от бащата.
То въпреки всичко той е твой баща. Осигурил ти е дом.
Не е ли прекалено много да искаш да го изхвърлиш. А.

28.   Да но въпреки всичко той е твой баща. Не е ли прекалено много да искаш да го изхвърлиш.

29.   Прав си номер 5.

30.   Абе, сега разбирам защо и някои цигани взеха да ни обиждат и да ни се присмива... боклук-моклук, той-бой-ной, а накрая работата е: "искам да ги продам, че за изкарам някакви пари", но даже и връзките си не мога да вържа, ками ли да се сетя да питам в съответната институция какво е положението"

А ти бабушка гледа ли я, или само по телефона и отстрани? А уважение към нея имаш ли, та да продаваш туй що не е и баш твое? А не мислиш ли да донадиш нещо, което да предадеш по-нататък, тъй както бабушкат ти е направила?

Вълчи времена, ей, ама човек от акъла си пати... Щом няма ценности в тоя живот.... да знаеш, че си пълно копие на баща си, в случай, че той е един черен дявол, и това не е морално оправдание, та в такъв случай чакай един ден и тебе да изгонят, ако стигнеш до това да придобиеш нещо свое....

31.   Да авторката. Не даваш цялата информация пък очакваш адекватни отговори. Ами няма как да стане. Как придоби апартамент по какъв ред, процедура. Нищо не казваш а очакваш хората да те разберат.
И да не те критикуват.
Ами няма как да стане.
Ти би ли останала с впечатление добро утро ако някой ти напише, че иска да направи нещо крайно. Да изгони баща си.
Отговори си ти на този въпрос, който.
Какво ти би посъветвала такъв човек, който.

32.   И аз имах тежко детство заради токсична майка, така че много добре те разбирам. Само, който го е изживял, може да ни разбере. Белязва ти целия живот. За другите, с що-годе нормалните семейства, все ще сме неблагодарни, все родителите мислят доброто, все семейството е най-важното. Няма как да им се обясни, че има и друга версия.

Обаче има и закони и те не се влияят от чувства и спомени. Включително и за собствеността. Тук не можеш да заявиш в съда, че баща ти е ужасен човек и да му посочат вратата... на собствения му дом.

Така че остави го да си живее в жилището, ти си живей отделно и просто не се събирайте. Не можеш нито да промениш човека, нито ще му отмъстиш по този начин.

Не си причинявай такива панаири с опити за гонене от жилища, така само падаш по-ниско от въпросния. Има кой да го съди.