Споделена история от Семейство

Сватбата на баща ми
Жена на 24 съм. Другата година баща ми се жени. Майка ми много го мрази. Цял живот говори против него, защото си е хванал любовница и я е оставил, когато съм била на 2. Като малка по всякакъв начин се опитваше да не ме пуска при него. Сега е със съвсем друга жена от 9 години, но след като съм била с тях на море, майка ми после казва "И тази проста жена сега с вас нали. Без нея не може да мръдне" и подобно. Аз няма да казвам на майка ми за сватбата, аз ще ходя. Чудя се колко ще побеснее, ако разбере че са женени и че аз съм присъствала. Знаете клюкари много. Тя вдига огромни скандали за много неща от нищото. Като говори против него съм и казвала "Разведени сте от толкова много години. Просто го забрави вече". А тя казва "Това, което ми причини никога не се забравя". Какво най-гадно може да направи, ако разбере? Да ми вдигне ужасен скандал ли? Да ме набие ли? Да им пише на тях псувни по фейсбук ли? Знае в кой град живеят, но не им знае адреса. Да не си го изкара на мен накрая. Аз живея отделно, но сме в един град с майка ми. Жени които имате подобра история помислете кое ще ви ядоса повече самата сватба или, че вашето дете е било там? С баща ми съм се разбирала винаги добре. Това което се е случило навремето си е само между тях. Мен не ме бърка.

Коментари

1.   Мисля, че на 24 години сте достатъчно голяма, за да вземате решенията си сама.

2.   Не харесвам хора като майка ти, които не приемат нещата и не продължават напред, а все мрънкат за миналото и се изкарват жертви!

Предполагам, че вече ти я ясно защо баща ти се е решил на такава стъпка навремето - да се разведе с нея, въпреки че са имали малко дете?

Явно е, че тя е с много неприятен характер...

Аз на твое място щях да отида на сватбата на баща си, но нямаше да казвам за това на майка си!

И няма защо да се притесняваш от нейната евентуална реакция, когато разбере? (Ако въобще разбере! )
Това твоето е малко като в приказката за "Нероден Петко", няма да я цитирам тук, че е дълга, но ти я намери и си я прочети!

Само ще ти обясня накратко смисъла й: приказката за "Нероден Петко" спада към една обширна група битови приказки и анекдоти, в които се осмиват ненужните страхове на някои глупави хора от беди, които все още не са се случили и не е ясно дали въобще ще се случат!

Не го казвам, за да те обидя! А имам предвид - да не се тревожиш излишно! Както и да реагира - много важно! А и не е сигурно дали и кога ще разбере!

Така, че живей спокойно и си гледай своя живот!

3.   Тя те е проектирал от малка като съюзник във войната и срещу баща ти.
Но е внедрила и страх, да си знаеш, че ако не си с нея, си против нея и ще бъдеш наказана за това.
Дали ще разбереш, че си с объркана вече психика, мислиш и реагираш според проектирано то от нея? ! Как така щяла да те набие? На 24 г си и живееш самостоятелно! Ако е толкова чак луда да ти посегне, връщаш и един шамар колкото да и покажеш, че ще от върнеш, това ще я спре.
Здравословното за ТЕБ, е да си отидеш на свадбата, подкрепиш щастливият ден на баща си, участваш активно в създаването на спомени в този ден.
А когато се върнеш да спомен на майка си че си била на свадбата.
Чак като се върнеш за да няма тя възможност да те трови до денят, да направи някоя мизерия срещу тях т. н
А ако майка ти избухне и апочне да ти вика и/или обижда, гръмва и ти и категорично и ЗАПОВЯДВАШ- "СТОП!!! Нямал право да ми излива твоята омраза, нямаш право да изисква от мен да мразя баща си като теб, за теб е бил съпруг, за мен баща! Не ти разрешавам повече да ме въвличваш в твоите омраза и злоба"!
Заявяваш се твърдо и категорично!

4.   Така е номер 1 но ситуацията е много много различна. Да.

5.   Децата не трябва да плащат за грешките на родителите си. Техните взаимоотношения са си между тях двамата. Друг е въпросът ти в какви отношения си с баща си и новата му жена. Да не говорим, че си голяма жена и съвсем съзнателно можеш да правиш каквото прецениш.

6.   Ще го приема като предателство. Детето има право да уважи баща си но няма да ми е приятно при такава ситуация да ходи при една...
Щом има изневяра това променя много нещата. Той си е хванал някаква любовница, оставил е жената сама да се справя с грижите за двугодишно дете да не би да й е било лесно.
Той си е живял живота лесно без грижи за дете а тя..
Тя е тази, която се е сблъскала с трудности.
Той си е живял живота че и друга жена си е намерил. А тя тя се е посветила на грижите на единственото си дете.
Тя е останала сама.
Каквито и недостатъци да има за мен тя е по-достойният човек. Така е.
Не разбирам защо авторката иска толкова да ходи на сватбата
Аз на нейното място нямаше да отида. Нямаше да пренебрегна чувствата на майка си заради изневерил и неприсъствал в живота ми баща и някаква непозната жена.

7.   Проблемът си е на майка ти. Няма абсолютно никакво право да казва каквото и да е. Ходи си на сватбата и това е.

8.   Какво е ставало между тях само те си знаят, майка ти е отровна. Докато злобее и минава й нейният живот. Хората не осъзнават, че ги свързва общото дете и от тук нататък, да мразят новият партньор без дори да го познават е проекция на тяхната злоба. Примитивни отношения. Разделяне не означава омраза, а често е най-доброто решение. Спри да угаждашэна майка ти, тя нефможе да командва баща ти как ще живее, дали и за кого ще се жени, защото не е нейна работа. Като си била малка, чрез теб е отмъщавала. Баща ти за теб е баща, но и мъж и какво като се жени. Сигурна съм, чеэмайка ти няма партньор нали? Няма какво да криеш казваш и, че сиэна сватбата и като почне за кълне и злобее и казваш, че не желаеш да говориш с нея и, че си голяма да решаваш къде и защо ще ходиш. Недей да мислиш, чефмайка ти е била различна, когато са били двамата, да се разселиш, когато детето е на 2 е трудно решение.

9.   Добре де може би по този начин бърка в раната на майка си не се ли сещаш. И в джоба.
Дори да са минали години раната си остава. Жената е преживяла изневяра. Изневяра. На мястото на новата жена си остава жената с която и е изневерил..
Може би трябва да поговори с майка си че отива там само заради баща си а не заради тяхната връзка. Не може ли да каже, че не я одобрява. Но иска да уважи баща си. Няма как да му откаже. Или поне така мисля аз.

18.   100 % на майка ти не и било лесно. Да се отглеждаш дете сам не е лесно. Ясно, че е минала история, но тя се самонавива, че е прецакана. От нейна гледна точка и забиваш нож. По-добре погови с нея отдели и време, помогни и. Иначе ще става все по-зле с годините

19.   Така е. Тя е тази, която е изоставена с малко дете. Мъжът й й е изневерил. За мен това не е достойна постъпка.
Ако беше с толкова лош характер можеше да се развеждат по взаимно съгласие и тогава вече да си търси друга жена.
Тогава и жената щеше да се примири, че съпругът й си е намерил друга жена.
Но той е изневерил. А.

Да най-добре авторката да подкрепи майка си. Как да кажа да й каже нещо мило, да я утеши. Да й каже, че отива там само заради баща си. И че не одобрява сватбата но просто трябва да отиде. Въпреки всичко той е разумен човек неин баща. Нещо такова. Че не й харесва сватбата.

Не разбирам защо авторката иска да е близка с жената на баща си. Скоро и нейна мащеха.
Просто да поддържат нормална комуникация. Здравей, здрасти и дотам. Сбогом.
Защо е нужно да ходи на море с нея.
Ами майката има ли си нов мъж.

Според мен не трябва да е толкова близка с жената на баща си.

22.   Баси, хора като майка ти направо ме изумяват. Моят баща е по същият начин. Място не може да си намери, че майка ми е щастливо омъжена повторно. Баси токсичното поведение имаме тука.

Отивай си на сватбата. Майка ти да се сърди като иска.

23.   Все едно аз съм и дъщеря номер 22.
Аз пък нямаше да ида. Майка ми, която ме е отгледала е по-важна от един изневерил на майка ми и изоставил ме баща.
А и няма да съм толкова близка с жената на баща ми.
Не разбирам защо авторката се натиска да е толкова близка с жената на баща си.
Бих казала на майка си, че изобщо не подкрепям тази сватба.
Бих подкрепила майка си изцяло.

Може би такава разсъждавам защото не съм имала майка и ако имах майка бих искала да я подкрепя изцяло. Как да кажа може би затова мисля така не признавам сватбата на онези хора на други хора. Незнам как да го кажа.
Все едно майка ми е светица. Направо.

25.   Авторката. Да отговоря на последните няколко коментара. Не съм близка с жена му, а само с баща ми. На нея едно Честит рожден ден не съм казала. Не казвам, че я мразя просто не ми е никаква. Освен здравей и чао много рядко се е случвало да и кажа нещо друго. И друго: Реших че не ме интересува реакцията на майка ми. Реших, че съм голяма и не трябва да позволявам да ме използват във войната между тях.

26.   Според мен ти трябва да подкрепиш майка си. Не би трябвало да имаш място при човек, който е изоставил семейството ти. Според мен не трябва да ходиш на сватбата на баща си. Оставил е теб и майка ти, когато си била на две. Майка ти се е трудила и те е изгледала сама от както си била на две години. Вероятно се е лишавала от много неща само и само ти да имаш. А ти с тази постъпка ще й забиеш нож в гърба! Много грозно. Имам един приятел, който беше в твоето положение. Той постъпи много мъдро. Застана, като истински мъж и подкрепи майка си. Баща му го търсеше редовно. А той му каза, че е направил своят избор в живота си. Каза му да отива при новата си жена и въобще да не го търси повече. Въпреки, че моят приятел беше тогава на 22 години. Оказа се, че моят приятел е момче с морал. Моят съвет към теб е да оцениш това, което майка ти е правила за теб през годините съвсем сама и да НЕ ходиш въобще на онази сватба на баща ти.

27.   Какво какво не те интересуват чувствата на майка ти.
Ами чудесно.
Върви на онази сватба. Забавлявай се.
Но запомни, че всичко се връща.
Дано един ден и на теб ти изневеряват и изоставят с малко дете и на твоето дете да не му пука за твоите чувства.
Дано тогава разбереш майка си.
Добре поне не си близка с жената на баща си.

32.   Айдее, други отровни тук се опитват да вме ят чувство за вина у авторката! Спрете се, бе!
За вас мъже, за децата ви БАЩИ!
Защо искате да прехвърли те от вашата си отрова и на децата ви? !
Те ще имат своя си опит с противоположния пол, , ащо трябва д а живеят с вашият? Още повече защо трябва да мразят бащите си, че вие да се чувствате добре, че с цената на психиката на вашите деца, си отмъщават на бащите им!

Жена съм, родител съм, също имам лоши опити с мъже о никога не бих допуснала децата ми да мразят или се лишават заради мои не лекувани травми!
Психарки!

Авторке, взела си правилното решение! Не позволявай повече майка ти да ти трови живота и психиката! Живей си твоят живот, не нейният!

33.   Е, разбира се, че ще идеш на сватбата. На мен ми е странно, че хора на възраст правят сватби.
Моята бивша наскоро се омъжи - 20 години след като се разделихме с нея и - разбира се - децата ни отидоха на сватбата.

В твоя случай просто кажи на майка си, че отиваш и ѝ го казваш, за да не го приеме за предателство.

34.   Да по-правилно е да го каже като е решила да ходи.

35.   Защото е изневерил номер 32. Въпреки че е преди много години.
Тази жена е страдала. Гледала е сама двегодишно дете момиче докато онзи си е правил кефа с любовницата.
Лъжа ли е.
Май не според думите на авторката.
Той е изневерил. Да се беше разделил като хората с жената, която не обича. Пък после да си търси свободно жена, която уж обича. Защо ще оправдавате изневяра.
Кажете.

36.   35, какво общо има изневярата към жената с детето им?
Защо сте толкова откачени и злобни да си отмъщавате чрез децата и да тровите и психиката на децата си?
Кой говори тук за оправдание на изневяра! Не, не е за оправдание, но детето ви ли трябва да носи вашата злъч, злоба и омраза? Да оправдава болните ви мозъци ли? !

37.   Тук има много незрели хора, които са способни само на отмъщение и негативизъм. Визирам тези, които не разбират защо авторката иска да отиде на сватбата на баща си с друга жена.
Едно дете, пък било и пораснало, има нужда от положителни емоции в живота си, а не от отрицателни (''изоставил ни е като съм била на 2'', ''майка ми сама ме е отледала'' и прочие- все негативизъм, не казваме, че не е вярно, а само че е крайно негативно). Ако застане на страната на майка си, това означава да таи в себе си същите емоции, които таи майка й (озлобление, жажда за мъст, огорчение).
Е, добре, но за тези години дотук явно бащата се е доказал като добър баща, макар и разделен с майката, след като дъщерята е емоционално привързана към него.
Кои сте вие да я лишавате от правото да изпита тези положителни емоции, като засвидетелства уважение към баща си и искате от нея да потъне във вашата отмъстителност и негативизъм за минали неща, които тя е преодоляла?
Освен всичко друго, поведението на майката като жертва е крайно неприемливо и незряло също!
Когато нечии родители си отиват млади и оставят деца сираци, кого обвинявате, че майката сама ги е отгледала?

38.   А ако беше обратната ситуация пак ли щяхте да мислите така.
Ако майката беше изневерила и изоставила бебето си.

39.   Това е съвсем друга жена, не е онази, заради която са се развели.
Гадно е, защото разведените жени с деца често сс нежелана оартия и това се е случило с майка ти.
Баща ти й е съсипал живота. Била е сама с теб, вероятно със смешна или никаква издръжка.
На твое място нямаше да ориеитвам да ходя на тази сватба, ното пък щях на 24 години дс ходя на море с баща ми, че и с йастоящата му нова жена.
Майка ти има защо да мърмори и дс се дразни.
Друго е, да ти изневрят, когато си сами и съвсем различно, когато имаш дете от същия. В първия случай зарязваш и забравяш подлата твар, а във втория - оставаш свързан за цял живот с него и гледаш как си живее живота, а ти си обречена на самота.
Майка ти не вярвам да мърмори, но стс сигурност ще се чувства много съсипана и нещастна.
Няма как да забрави това, което подлежът й е причинил.
Останала е сама и нещастна

42.   38, да, така щях да мисля и в обратния вариант.
Всеки да си се справя със собствената си отрова и злъч, не да я пробутва на децата си това са... отвратителни хора, нямат и грам любов към собствените си деца дори!

Н 36 съм, ЖЕНА съм и родител!

43.   Майка ти е токсична жена! Жена, която не гледа в бъдещвто, а в миналото! Жена, която е и ще е доволна само ако страдаш и си с нея! Няма да те остави да порастнеш. Тя винаги ще е жертвата, изоставената несправедливо! Токсична жена, която не ще да пусне миналото!
Трябва д се научиш да и поставяш граници веднага
Ходи на сватбата, бъди с баща си! Не и казвай нищо, ти си голяма жена!

44.   Добре де номер 42. На мен моралът не ми позволява да го приема. Той е изоставил майката с дете дъщеря за да е с любовницата си.
Ако беше толкова морален щеше първо да се разведе пък после да тръгне да си търси нова жена.
Не е редно това.

Добре може би си права донякъде за авторката.
НО ЗА МАЙКА Й НЕ Е ТОЛКОВА лесно да го приеме.
Колкото и години да минат няма значение тя се страда. Да.

45.   Майка ти, трябва да забрави. Просто не е искал нея и това е. Жените не обичат да са нежелани. Дори и друга да е имал, е важно да е добър баща. Може и майка ти да е по добре без него.

46.   Нн 44, тогава ти от чувство за "морал" би отровила съзнанието на детето си?! Това не е морал.
Не говорим за съпругът, а бащата. На бившият съпруг отмъщава като жена колкото и както искаш, но да принуди детето си да живее с твоите травма и злоба, да го обречеш на това и недоверие, да носи твоят "кръст" не е морал.
Две поколения вече се лекуват от увредените по-възрастни поколения.
Аз не бих го причинила на детето си.