Споделена история от Семейство

Властна майка
Проблемът е следният: аз и моята годеница живеем в две къщи в един сравнително голям двор, който делим с майка ми и баща ми. Те като цяло никога не са харесвали годеницата ми, но истинският ад започна след появата на сина ни. Майка ми започна да се намесва във всичко, свързано с гледането на бебето, и да упреква годеницата ми, че прави всичко погрешно – че детето е недохранено, че е мръсно, и редица други глупости, които нямат нищо общо с истината. Ясно ми е, че те никога няма да поддържат нормални взаимоотношения, но аз съм вложил абсолютно всичко, което имам, в тази къща и частта от двора, която ми се полага, и изобщо не мисля да ги изоставям. Проблемът е, че ситуацията започва да излиза извън контрол, след като майка ми дори започна да използва доста груби изрази за годеницата ми. В един момент просто не издържах и се изпокарах брутално и необратимо с нея. След този, така да се каже, инцидент, тя иска да напуснем къщата. В момента съм в безизходица.

Коментари

1.   Ами напускате. Спокойствието ли ви е по-важно или пустите имоти. Ако не вземеш мерки навреме може да се случи нещо, което няма да ти хареса. Как да ти кажа.
Ти да бъдеш напуснат..
Действай смело напред. Докато е време. Хайде да видим.
Ще си намерите по-подходящо жилище. Да.
А и жената вече ви гони. В такъв случай нямате избор вие ще се махнете.
От София ли сте.

2.   Браво, само така. Няма да й се даваш и за къщата. Няма да се изнесете, ще се наложиш, само непукизъм и свиване на перките й до откат. Ето такива трябва да са мъжете, а не мамини пу*вци.

3.   Ако частта от къщата е твоя, няма как да напускаш. Ако не е твоя, търсете си жилище. Мога да ти гарантирам, че по-добре така, отколкото да ви отрови живота. Като много знае, да си остане сама. В тоя ред на мисли баща ти какво мисли или е безгласна буква?

4.   Браво, че си защитил съпругата си. Така е правилно. На мие име е къщата? . Утре можеш да имаш имот, но няма да имаш здраве. Кое е по-важното? Ежедневието ви ще е ад, търси решение. Ако го нямаше този имот къде щеше да живееш.. Или преграждане да няма достъп и бягай от токсични отношения.

5.   Намери си стая, работа, гадже, живей самостоятелно, това е решението.

6.   Някой трябва явно много ясно и твърдо да обясни на свекървите в България, че ще имат думата в семейството на сина си само при поискване на съвет.

Каква си е избрал за жена, как домакинствала, как си гледат децата младите си е лично негова/тяхна работа.

Въобще, навърши ли пълнолетие един мъж, трябва да постави граници. Ако иска нормален живот и някоя жена да се задържи около него.

А какво ти се полага от наслдствените имоти ще разбереш след смъртта на родителите си - както е и нормално. Сега имотите са си техни. А ти като не върви и не се разбирате под един покрив - под наем.