Споделена история от Семейство

Детето го ядосва
Здравейте!
Бащата на детето каза, че много го ядосва, не слуша и някои ден ще му изтърве шайбата и ще го пребие, ще го рита до Бургас.

Страх ме е да не откачи някой ден.

В другите семейства така ли е?

Коментари

1.   Още една събрала се с говедо и вместо да се скара на говедото, плашливо пита дали и другите от форума търпят същото, сякаш това го прави не толкова зле...

Баш тия дето не ставате за родители правите деца; докога?
И да ти отговоря на въпроса, да, има го в другите семейства и резултатът е лош; замисли се защо. Какъв искаш да стане синът ти като порасне, бияч на жени и деца или смазан като пирон, без самочувствие? Сега е времето да си отговориш и работиш по този въпрос и това време бързо изтича.

3.   Бих го ритала до Бургас на мига... Мъжът ти имам в предвид.
Ама какви добитъци си вземате за мъже? И как търпиш и позволяваш, нали и без д аго удари дори, това дете ще е пълно с травми от такъв родител? Не ще да възпитава, а просто да не му пречи!
Ти защо му пречи тогава на този твой съпруг психар?
Бий му камшика преди да е повреди детето!

4.   А детето лигаво ли е? Невъзпитано? Троши ли, хвърля ли? Ти много си го разглезила ли? Най-важното не каза.
Няма лошо да го обуздавате детето, без прекаляване, разбира се. Че като стане тийнче, ще е я някой гамен, я млада мама.

5.   Ти сериозно ли? Ако наистина толкова лесно му "изтърва шайбата", че да пребие дете, е за лечение.

6.   Не знам колко голямо е детето ти, но споделям своят опит.

Имам 3 деца: на 17, на 14 и на 10. Знаеш ли, че има дни, в които искам да заровя 17-годишното живо? Ще го направя ли? Разбира се, че не! Просто на моменти ми идва малко нагоре цялият този имидж на лошо момче, който въобще не му отива и даже е имало случаи, в които просто му се изсмях в лицето и му каза, че е толкова гангстер, колкото аз - балерина.

Винаги ще има такива моменти, защото колкото и да обичаш децата си, има случаи, в които те просто минават всякакви граници и трябва да повишиш тон.

7.   Имам 4.. и като ме видят замръзват, черното носят от мен, без да съм ги бил.

Явно е чехльо... че го е позволил...

8.   Леле каква е ситуацията. Дай повече инфо.
Не мога да дам мнение без да знам повече.
Проблеми ли имате а.

9.   До номер 4 Мога да кажа, че е послушно дете. На 10г е
Някой път му правим забележки казва добре после забравя. Случва се да направи някоя беля без да иска.
Не е за първи път да го казва това през 2, 3 месеца някъде.

Мъжът ми е изнервен, покрай него и аз не съм спокойна исках още едно дете, но той явно не може да търпи деца.
От време навреме е добър, после нещо му става. Пробвах с добро, с повече с*кс само с лошо не съм, но няма да подейства.

10.   Не, не е нормално, не става за баща, явно така е бил възпитават. Няма оправия, ако имаш възможност напускай без да му мислиш, че скоро ще почне да ви пердаши яко. Това е забранено със закон и е подсъзнателно, сама си направи сметка дали да стоиш при такъв психар.

11.   Авторке, събирай му багажа на твоят мъж и го прати да пасе телетата. Имам много хора в моето обкръжение с деца. Забелязал съм, че когато хората са кротки и децата им са кротки. То си личат кротките родители от далеч. Тихи, спокойно хора и добронамерени в живота. Те са нормални хора и не заплашват децата си, не ги бият, не се мръщят пред децата си. Те говорят, говорят и обясняват на децата си още от малки и ги учат на доброта. Не спират. Колкото трябва обясняват. Повтарят, повтарят, колкото се налага. Ако родителят е лош и децата после наследяват тази лошотия. Познавам един, който е комплексиран. Баща му с него се държал, както, номер 7 с децата си и го е биел също така. Същият този човек, като голям се превърна същият, като баща си и се държа по същият начин с детето си и съпругата си. И логично се стигна до развод. Един друг познат по същия начин му е минало детството, като на първият, който дадох за пример и на 17 години започва да бяга от дома, развива алкохолизъм и зависимост към дрогата. В продължение на години така беше и добре, че се появи едно момиче ама здравата се хвана с него и в продължение на години битка успя да го измъкне от дупката. Ако детето ти има проблем, буйно е, лигаво е. Отиди на психолог. Има Частни, Общински, Държавни, на Фондации психолози. Те ще му помогнат. След това го запиши на някакъв спорт да излива енергията. Стига вече с тези стари социалистически глупости от едно време. Гледане на лошо и бой. Това са глупостите от едно време. После защо има комплексари и агресивни хора? В 21 век живеем!

12.   И после като казвам, че масово хората не стават за родители, ме нападате как всички били длъжни да имат деца.
Е, това е поредната двойка създала дете заради бабите пред блока, а не защото са били готови и са го искали.

13.   9, ти казваш като майка, "нашето гардже е най". Ама отстрани е друго. Ако го изтървете сега, като тийн ще е ад.

14.   Вече е изтървано.