Споделена история от Семейство

Брат ми не е от същия баща
Здравейте,
Мъж съм на 40 + години и цял живот съм имал схващане, че майка и татко са се разделили като съм бил много малък и съм отгледан от майка и ми е казвала, че аз и брат ми сме от една майка и един баща. След 30 години се срещам с баща ми и ми казва, че брат ми не е от него. И много се афектирах. Цял живот ми е казвано обратното. Живея сам от 25 години, всичко сам съм си постигнал, работа, образование и съм работел почти през цялото време докато следвам и съм се чудел как и от двата рода са от заможни семейства и само за мен няма, не само като имоти, а дори и за образованието. И сега на късни години разбирам, че брат ми не е от баща ми. И това ми обясни защо и от двата рода, макар да съм първи син, и са ме игнорирали. Отличник от малък и първото сблъскване с реалността, беше на 19 години когато трябваше да кандидатствам, и ми казаха, ти си хулиган, ама защо, как, аз съм първенец от олимпиади, защо? Казаха ми и двете баби, че от мен не става нищо и няма бал, няма пари. От преподавателите от училище имах голямо признание, но от родители и роднини никакво. Малко по-малко се разви животът ми, имам хубава работа. Исках да купя апартамент, на роднини и се оказа, че като съм предложил на роднините и е минала майка ми и е казала, не само, че няма да ми помогне, а и да не ми продават апартамента, това беше преди 5-6 години, тогава можех да го купя имах спестени пари, но сега имотите се вдигнаха и вече не мога да го купя. А какво казвам, че и от двата рода, майка, баща, и са ме мразели и са вървевели срещу мен. Малко късно го осъзнавам. И от на майка имам брат, който е напълно уреден, апартамент, кола, наем от общ апартамент и от рода на баша ми също имам брат и той така е уреден, да си има всичко. Понеже съм първи син и попитах и двамата си родители какво става и защо за мен няма, майка ми каза, че съм психично болен, а баща ми каза, че за мен няма нищо, защото майка ми е лоша и е имала любовници докато са били женени.

Коментари

1.   Какви боклуци съществуват... Това ми е познато до някаква степен.
На твое място ги пращам по д... и им казвам открито в лицето какви са и точка. Нито майка нито баща роднини и т. н.
В някои случаи е по - добре да си бил сирак, отколкото с подобно семейство.
Много съжалявам за това. Да знаеш има карма и справедливост.... Винаги.

2.   Скъсаш всякакви взаимоотношения

3.   Ти нали осъзнаваш, че коментарите им не си ти, а тяхната простотия, комплекси и страхове. Забрави, бъди независим, никакво общо с тях, да си беше купил апартамент. Не си единствен. Ето моя живот, от страна на майка ми, не се интересуват от мен, а е починала, лишиха ме и от имоти. От страна на мъжа ми, родната му майка всичко за второто и дете, то имоти, пари, на мъжът ми нещо, ама наистина нищо, като дете не го е гледала въобще, но да чуеш претенции, обиди, ужасно. При мен от страна на баща ми, баба ми гледаше другите си внуци, беше на 100 отдадена, а аз съм била винаги пречка, крещеше ми се, че ходя с едни и същи дрехи, а аз нямах други, като ми купиха едни маратонки от пазара, ги прегърнах и спях с тях, като се прибрах вечерта. И днес гледайки отстрани никой не е виждал, какво добро, скромно, тихо дете бях, чистене, пазар, готвене, гладене правех всичко. Никой не се интересуваше как съм, имам ли дрехи, как е училището, имам ли нужди. И днес от всичките внуци аз съм най-успешната, да болката е много силна, но от лигаване, всичко поднесено на готово полза няма, родителя мисли, че прави добро, но всъщност прави лошо. Да му дават, не го мисли, всички умиране, нищо няма да вземеш със себе си, гол се раждат, гол умираш.

4.   Чакай сега, авторе, нещо не ти се разбира ситуацията!

1. Баща ти майка ти в момента разведени ли са и били ли са въобще женени? (сключили брак)

2. Как така имаш по-малък брат, пък той не е от баща ти? Майка ти любовник ли е имала? И брат ти от него ли е?
Ако е така - как бабите ти ще ти казват, че за теб няма пари, а за брат ти има - когато ти си законния син, а брат ти незаконния!

3. Защо майка ти ще ти прави такива мизерии след като си й син? И то първороден!

4. Ти пастрок имал ли си? - който да е баща на брат ти? И въобще знаеш ли кой е баща му?

5. Откъде пък се появи втория ти брат по бащина линия? Баща ти втори път ли се е оженил?

И най-накрая - по принцип с всякакви полубратя и сестри - ти като първороден имаш дял и наследство - и от майка си и от баща си! Как ще ти кажат, че нямаш - като има закон!

Обясни малко по-подробно неясните моменти в тази ситуация!

п. с. но дори родителите ти да са направили някаква врътка и да са те лишили от наследство, важно е че ти се справяш с битовите проблеми в живота. Вярвай, надявай се и се уповавай на Бога, за да се справяш и с духовните проблеми също така успешно!

5.   Само не разбра защо майка ти и нейното семейство те игнорират? Все пак тя е майка и на двама ви. А какво се знае за биологичния ти баща и неговото семейство? Колкото до доведения баща - не всички мъже са способни са приемат чуждо дете. Единици са тези, които го правят на 100%. А при по-старите поколения си е направо "на боб - зърно".

6.   Е ти нали поне си от същия? К'во ти пука?
Има хора, дето не си знаят бащата...

7.   Това е много лошо. Но и аз не разбрах много от тях. От това, което обясняваш..