Споделена история от Семейство

Да се изнеса ли от вкъщи?
Здравейте аз съм на 20 години и имам проблем със моите родители. Напосладак почнах много да се карам с тях, постоянно ме упрекват за нещо не съм правила нещата както трябва и т.н... Не уча и не работя...

Майка ми постоянна ми натяква, че не работя, а в тази криза как да си намериш работа. Не уча - родителите ми казаха, че нямало пари да се запиша, но във същото време ей така си харчат пари за глупости...
Просто не знам какво да правя. Да се изнеса ли от вкъщи, вие какво бихте направили на мое място?

Коментари

1.   Ами къде ще идеш като нито учиш нито работиш?
Аз съм ЗА зявършилите училище да си градят живота сами, но без пари, под мостовете ли ще живееш?

2.   Аз щях да си намеря работа и тогава да се изнеса, нещо ей така- малко. След първата заплата се изнасям и почвам да събирам пари и за завършване и за всичко.

3.   Е време е вече да се изнесеш. Криза не криза-не знам, но знам че работата няма да ти падне от небето ;)

4.   Ние сме го направили (повечето от нас) - след като не учиш и не работиш, защо не се изнесеш?
В София безработицата е 3% (пълна заетост), има и програми за ниско квалифицирана работа в чужбина, а ти си ниско квалифицирана - там опитай.
Вашите са отчасти виновни, защото са създавали деца, без да могат да им предложат перспективи и образование, но 80% от нас имат подобни родители и са се справили - има и задочна форма на обучение, изобщо, има много възможности да си стъпи човак на краката. Кризата и безработицата нека не ти бъдат оправдание, имало е и много по-лоши дни у нас и пак хората са се справили. Който иска, може.

5.   Ами без пари и работа къде ще отидеш? Ако бързаш да се изнасчш си намери работа, това с кризата е само оправдание. Ще издържиш няколко месеца. А ако имаш намерение да отседнеш при приятелка ще се заседиш, яе и кажеш докато си намериш работа, а това като не става и останеш за по-дълго и ако тя плаша сметките, ще и писне.

6.   Аз сън на 21г. момче не работя от година и половина и на мене наще постоянно ми натякват че не работя, но знаеш ли да не ти пука като почнат да бърборат не им обръщай внимание не спори със тях не се върти около тях прави се че не чуваш.
Знай само че за всичко си има време.

7.   да ти кажа, по-склонна съм да разбера вашите.
а какво правиш, щом нито учиш, нито работиш, че и мрънкаш? как виждаш бъдещето си? някой да дойде у вас, да те хване за ръка и да ти предложи 2000 лв заплата ли? и как ще се изнесеш без пукнат лев? ти изобщо разсъждаваш ли?
вземи да си намериш поне някаква работа и тогава мисли за изнасяне.

8.   Докато си им под покрива и си изцяло зависима от тях не на 20 на 50 да станеш ще те третират по този начин като дете и ще се карате. От теб зависи да промениш това и да им докажеш че се зрял човек. Потърси си работа, ако в родния ти град няма нищо в най-близкия по-голям град. Сайтове с предлагани работни места бол. Започнеш ли да си изкарваш свои пари това ти разкрива доста нови възможности-да учиш пък било и задочно, да се изнесеш на квартира и да си независима. Но инициативата трябва да дойде от теб.