Споделена история от Семейство

Не знам какво да правя
Здравейте,
Уважаеми анонимни читатели достигнах до момент в живота си в който не знам какво да направя. Трябва да чуя мнения на хора които не познавам. Аз знам, че тук влизат и четат хора с много опит в живота.
Накратко за мен: мъж на 35г, женен с 1 дете, образование висше.
Винаги в живота си съм опитвал да постигна нещо, но този път лоши инвестиции и не правилен разчет ме доведоха до банкрут последните 5 години. И ето ме сега без бизнес дължа 240 000лв на банки. Без работа съм от година. Заминах за Испания от зор. Съпругата остана с детето в Бългрия. Поставих семейството в ситуация без изход, за което ми е много болно и сега незнам на къде да хвана. Всички приятели забравиха за мен, да подчертая че от никой и 100 лв заем не съм взел. Съпругата ми повтаря ела си ще работищ в БГ и ще ги изплащаш. Аз обезснявам, че такава сума няма как да се върне с заплата от 2000-2500лв. Усещам че просто иска аз да се върна да гледам детето, а тя да си прави май каквото и скимне. Сега аз съм в неизгодната позиция. Нямам дом, няма какво да продам за да рестартирам живота си, докато съпругата ми ще бъде наследница на 3 апартамента в София и 8 парцела в регулация за строене на къщи в гр. Банкя. Опитах се да поговоря на тая тема, че е добре да признаем какво ни е положението пред родителите. Да поискаме помощ да продадат 1-2 парцела за да върна кредитите и да започнеме на чисто. Не е най-правилното решение мъж да иска помощ от жена си, но в крайна сметка нали сме семейство от 10 години. Преди 6-7 години като изкарвах пари вечеряше само по ресторанти и обиколихме Европа за моя сметка. Даже въобще нищо не е плащала. Винаги съм се грижел да е доволна. Сега нещата обаче са други. Отговора е оправай се сам, няма да си продавам част от парцелите за да ти връщам кредитите. Лошото е че детето е на 3 годинки и ако замина за постоянно в друга държава то никога няма да ме почуства за баща. Дали даже ще знае и кой съм... но живота в БГ за мен при това положение е приключен. При тези дължими суми не мога да измисля нищо с което да изкарвам пари за да върна сумите. Само нашата държава не може обявиш фалит и да ти се опростят. От гордост не казвах на близките си, че нещата в последните 5 години не вървят и вземам заеми да покривам нещата. Едва преди година казах на майка си плачейки пред нея, че се провалих като мъж и личност. Тя плака с мене, опита се като всяка майка да ме успокои, че нещата ще се оправят, че ще измисля нещо. Само че аз нищо не мога да измисля като човек не е спокоен и незнае какво да прави. Искам да подчертая, че аз незнаех до преди 2-3 години, че жена ми разполагат с толкова имоти и всичко е наследство от баби и дядовци. Нищо не са купували майка и баща и. Тя иначе е едно дете. Детето ми се оказа със златна лъжица в ръка. Но да продължа с разказа си, признах на майка, обясни ми че освен с морална подкрепа няма с какво да ми се помогне защото самите ние сме обикновенни хора и нямаме имоти и т. н. Споделих за имотите на жена ми и майка ми започна да ми повтаря приказките и от преди 8 години: аз казвах ли ти, че тази е повлекана и я вълнуват само ресторанти и почивки. И до някъде излезе права. Прекалено много я обичах и май много важни неща пропуснах за нея. Но да изместя акцента от жената и да се върна на мен.. кажете дайте предложения какво да направя с живота си.. на къде да поема хора? историята ми е напълно реална и тече в момента....
Технически съм грамотен малко и се чудя ако остана в БГ дали да не се опитам да се науча на вътрешни ремонти и да работя на черно? Но така няма да имам стаж, няма да имам пенсия... всичко каквото регистрирам или започна ЧСИ-тата веднага ще ме налазят и падам на минималната заплата и цял живот няма да мога да излатя. И тук вече идва и психологическия момент сега на 35г нямам дом, живеем в апартамент на жената. Резделим ли се аз оставам на улицата... ще трябва да спя в колата. Дали тази жена ме обича още? Да остана ли в Испания за постоянно.. незнам какво да правя, a детето ще има нужда от мен и аз от него... извинявайте, че текста е прима-виста, но пиша с насълзени очи... дайте оценка на положението ми, изкрено се надявам да ми отговорят хора с истински съвети как да постъпя....

Коментари

1.   Приятел, яко си загазил. Не знаех че в България няма шанс да ти опростят дълговете. Аз съм в Испания и тук има такава възможност.

Единствено мога да ти кажа че не си се провалил като мъж. Недей да приемаш нещата по този начин. Всеки може да направи неправилен избор, да сбърка или да фалира.

Жената трябва да те подкрепи, нали затова сте се венчали? Да продаде там един-два парцела, да покриете част от дълговете. Тъй е редно, според мен.

В Испания ако очакваш да забогатееш... забрави. Много лоши станаха нещата и тук. Няма работа и тази, която има, не е добре платена. Казвам ти го като висшист, който работи по специалността си, с отличен испански.

По-добре се ориентирай към Германия или Северна Европа, ако мислиш да работиш в чужбина. И пак не ми се връзват сметките, защото и тук живота е скъп. Трябват пари за квартира, разходи като ток и вода, интернет, данъци... Сметни колко чисти пари ще ти остават от заплатата и си помисли дали за тия пари реално си заслужава да си в чужбина.

2.   Много съжалявам. Тази жена се оказа глезена използвачка.
Къде ти е бил акъла момче. Вместо като семейство да ти помогне да продаде тъпите парцели тя се държи така.
А като я водеше по ресторанти и барове Беше добър.
На нейно място бих продала и бих помогнала.
Но станалото станало. Не се обвинявай на всеки може да му се случи да фалира.
Ако не беше детето бих искала да й биеш шута но трябва да мислиш и за детето си.
Но с една заплата в България няма как да си изплатиш борчовете. Така е.
По-правилно е да си останеш в Испания ли Италия ли къде беше.
И да пращаш поне няколко пари за хуманна ли за детето си.
Пък тя да се оправя.
И да си идваш примерно два три пъти ли да си видиш детето пък после да си дойдеш за постоянно след като събереш парите.
Така е.
Ако беше жена със добро сърце ❤️

3.   От човек минал през два фалита

Авторе, решенията си ги вземаш ти, но моите съвети(от патило) са следните:

1. Връщаш се в България при семейството си, защото детето ти има нужда от теб!

2. Хващаш се на нормална работа и работиш - като отиваш в банките и се разбирате за дългосрочна погасителна схема!

3. Разказваш ситуацията и на родителите на жена си, и ги помолваш за помощ! Щом сте семейство - те са вече и твои родители и мисля, че ще ти помогнат! - като не е задължително( даже препоръчително) да ти връщат целия дълг! А да покрият част от него - предполагам, че дългът ти не е само към една банка! А останалото - ще продължиш да го изплащаш.
Впрочем, ако те искат по друг начин - послушай ги тях!

4. Спираш да се тормозиш и да се самообвиняваш, защото това ще срине психиката ти! Пари се губят и пари се печелят! Много по важни в живота са духовните неща!

Затова: обръщаш се към Бога и повярваш в Него от цялата си душа и сърце! И постепенно се въцърковяваш в Православната църква!

Защо в нея?

Защото Православната църква е наследница на древната апостолска църква и единствена преподава вярно Божието слово, и води хората към спасение!

Ако не си кръстен - направи го в някой близък православен храм - в България! Поговори за твоята ситуация и със свещеника в храма, той ще ти помогне и ще ти обясни всичко.

И нещо много важно, което изключително ме порази, когато се обърнах към Бога и се въцъркових в Православната църква- че няма грях, който да надвишава Божието милосърдие! - стига човек да се покае от цялото си сърце и душа за този грях, и за всички свои грехове!

Тоест Бог ни е дал възможност за получаване на прошка! И за тотално очистване от греховете - това става чрез Тайнството Изповед(разбира се и при наличие на искрено и истинско покаяние) пред православен свещеник!

Това е уникално и удивително! На грешника му е дадена възможност от Бога да се очисти, на мръсният - да се умие в сълзите на покаянието!

Така, че отиваш при православен свещеник в близкия Православен храм(Православна църква) и му разказваш всичко! И той ще ти каже какво точно трябва да направиш.

4.   Яко бачкане, брато, и връщай, връщай парите, че после ще е трудно с тия лихви... на жената майната и, ако те обича, ще те подкрепя...

5.   "Усещам че просто иска аз да се върна да гледам детето, а тя да си прави май каквото и скимне. "

Иска да се върнеш и да бъдете семейство. А ти си абдикирал отвсякъде. Откъде накъде тя ще ти плаща борчовете? Тя не е наследила родителите си още, я се постави на нейно място- щеше ли да се лишиш от част от наследството си за някой друг? Що майка ти не си продаде имота да те спасява?
В Испания няма пари, поне не толкова много и за кратко време- с какъв акъл си там?
Разбирам, че ти е трудно, но си пишман бизнесмен и не знам как ще се оправяш. Бъди мъж и измисли нещо.

6.   Оххх, тежко положение, определено. Но оптимизмът тук е, че всички около теб са живи и здрави и никой не умира. Там вече е непоправимо.
Не знам какво да те посъветвам, наистина.
Мога да разкажа как ние със съпругът ми успяхме да натрупаме малко богатство. Но за това са нужни средства, които ти явно не притежаваш, а и също така е необходимо време, което пък ти притежаваш.

Само не ми става ясно как жена ти се отделя от цялата ситуация!?
И аз съм на 35 г. и с мъжа ми сме заедно от повече от 10 години аз определено бих продала имот, особено пък ако имам повече от един...

Желая ти много успех, много душевен мир и много финансови успехи!
Късмет!

7.   Ето един различен отговор. Очаквах го.
Нали затова са семейство бе номер 5.
Да са заедно в добро и зло да си помагат.
Било и е добре на жената когато той е плащал за ресторанти а почивки, тя си е щракала с пръсти. А.. Кефела се е.
Но когато дойде нейния ред да помогне си бие шута.
На този мъж му трябва една скромна жена но с голямо сърце ❤️

8.   Реално няма как да ти помогна приятел, но едно ще ти кажа, което постоянно повтарям и на себе си. Не падай духом, никога не се отказвай от идеята, че нещата ще се променят и ще се оправят. Знам, че е много трудно и знам, че звучи яко клиширано, но трябва да запазиш духа си и да си кажеш, че всичко ще се оправи. Паднеш ли психически е много по-зле от това, че дължиш пари.
На тоя етап като че ли да останеш в чужбина ми се струва по-добре на мен, но ти трябва да усетиш кое решение е най-правилно за теб.
Имам роднина, който дължеше също толкова пари на твойта възраст, имаше 3 деца. Замина за чужбина и не се върна повече. За съжаление остави и децата и жената, рискува и тва е. Сега се оправи, даже има и дете от друга жена. Старата му жена не знам как се е оправила и дано се е оправила.
Успех приятел, тука друго не можем да ти дадем освен морална покдрепа. И пак ти казвам, не падай духом, не се самосъжалявай.
Не си по-малко мъж, даже напротив. Рискувал си, провалил си се временно, но това е много по-мъжко от това да креташ някъде от ден на ден. На жените като цяло нямай много вяра. Ако жена ти разполага с толкова имоти и мислеше за семейството, щеше да ти предложи подрепа. Не се знае дали вече не се вижда и с друг или не си пише с друг. Мисли за себе си, колкото и цинично да звучи.

9.   Автора:
До номер 5 с това "пишман бизнесмен" което си ми написал ме разсмя в това мрачно време за мен. ;) Аз когато съм стартирал бизнес и съм поел рискове ти на тези години приятел/приятелко си пила мляко при мама и тати.
До останалите благодаря за коментарите. Да, не е правилно да искам от нея помощ, но по добре ли е да се разведеме и всеки да се спасява? Ами детето, разбит живот. Ще послушам човека с коментара за църквата, определено имам нужда.
За жена си установих, че е егоист човек. Тя работи на държавна позиция със средна заплата за страната. До преди година и половина не съм я питал с години за какво харчи нейната заплата. Храна, дрехи, почивки, кола бе за моя сметка. Един път не се е поинтересувала от бизнеса и не е дошла до складовете. Сега когато останахме без пари и се налага по често да готви е постоянно изнервена и го прави с 300 зора. Отново я питах вчера да поговоря с баща и да ми помогне, тя отново вдигна скандал да не съм казвал, те знаели че сме фалирали щом съм заминал за друга държава. От което си вадя сметка, че тя най-вероятно е казала и те са казали няма да продаваме за да му помагаме. Както вървят нещата може би ще се разведеме до 1-2 години за жалост. Може би от напрежението за момента не мога да измисля нещо. Но за България ще опитам да науча занаят като опция и да работя за себе си.
По горния коментар за Испания да обран бостан е по моите наблюдения. Работя обикновенна обща работа, защото знам само английски. Плащам наем на стаята, храната за месец. Пращам за детето и успявам 500-650 евро месечно да заделя. Имам 5000 евро спестени, които съм стистал като дете което не си дава шоколада.
Смятам трети последен път да говоря с жена си по горния въпрос и да извадиме картите на масата за да знам как да си организирам живота.
Имах нужда да споделя анонимно!

10.   Съгласен съм с коментар 3

Прибирай се веднага в България, за да бъдеш със семейството си.
Нали затова сте семейство - да сте заедно и да си помагате, и да се подкрепяте - и в добро и в лошо.
Следвай и останалите съвети от коментар 3, и постепенно нещата ще се нормализират.

11.   Разбрах авторе. Тя е използвачка и егоист. Ами да питай я или ти помага за дългът или се развеждате и ти оставаш в Испания а детето ви без баща.
Тя да решава.
Точно така, всичко е в нейните ръце. Що не продаде този имот. Вашият.
Когато си давал й е било добре нали. Но когато тя трябва да даде се спотайва.

12.   Не искам да съм лош пророк, но ти ще си длъжник до края на дните си и в някакъв момент жена ти ще те остави

13.   Откъде накъде родителите й да плащат за твоите провали? Аман от кредитни бизнесмЯни. Тоя бизнес няма ли активи - офиси, коли... Защо не си влагал в нещо странично? Каквото изчукаш - изпукаш. Да съм на мястото на жена ти и аз ще откажа. Разорил си се, дай и нейните имоти да профукаш с ненадеждни бизнеси и всички да останете на улицата. Не ставаш за бизнесмЯн.

14.   Разбирам напълно автора, ако всичко описано от него отговаря на истината. Жена съм, за "протокола".

Явно жената до него е била почти от типа жени, които като хванат мъж с по-големи възможности и той е по-щедър от обичайното, мислят, че цял живот ще е все така, а животът е колело, за съжаление.. Днес имаш много, утре - си в тази ситуация. Нищо срамно не виждам в един фалит. Нищо не е гарантирано на никого, че да се срамуваш и гневиш толкова.

Е, поне жена ти работи, че има и по-лоши примери за половинки на такива мъже. Но и ти си в грешка, че си я оставил да мисли, че семеен бюджет е "Моето е мое, а чуждото - общо". Не става така. ОК, с по-ниски доходи е от твоите, случва се, но все можеше да поеме половината сметки, или излизанията, или детето.

Виж, за имотите от родители е по-деликатна ситуацията и тук тя е права. И ти в такава ситуация едва ли би молил родители да продават, за да ѝ спасяват бизнеса. Аз, например, не бих поискала от мъжа ми да ги моли. Уважавам труда зад тези имоти, те не са мои, за да ги ползвам, има си естествен ред за наследяване. Струва ми се арогантно млади, здрави и т. н. хора да искат и това. Достатъчен жест е да се живее в предоставено жилище и да не се мъчиш с наем/заем. Трябва да се оправяме сами - повечко работа, кредити, затягане на коланите. Ами, ако утре тези пари от працелите потрябват на вече възрастните родители и на тях няма кой да помогне?

А има ли вероятност жена ти с детето да дойдат при теб в Испания? Да работи тя там? Или не иска? Тя е права, че трябва да бъдете истинско семейство и не просто да пращаш едни пари на детето всеки месец. Присъствието ти, грижите, личният пример - много са важни.

Според мен седнете и помислете двамата какво можете да направите за излизане от кашата. Смяна на работата или допълнителна работа (при нея), поне временно преосмисляне на начина на живот, как да се върне кредитът по-безболезнено и т. н. Но без истерии, по-хладно и трезво. И без да намесвате родители, защото вие затова сте заедно и сте в брак - за да решавате проблемите заедно. И никакви обсъждания с родители, никакво допускане на неуважителни коментари как не се "справяш" и т. н. "Добре сме, справяме се" и т. н. само. Мъжът и жената трябва да си пазят авторитета. Неправител разчет и инвестиции не значи, че си престъпник или неудачник.

За битовизмите (готвенето, в случая) - на никого не са чак приятни, няма какво да се лъжем, но се налагат, а и както виждаме всичко в живота може да е до време. Така че да се стегне и тя малко. Поне за детето си.

15.   Аман от глупави български мъже-мамини синчета, които все не са виновни и чакат жена им да ги спасява. Свекървичката плюе снахата, разбира се. Виновна й е, че има повече. Авторе, на мястото на жена ти бих приключила с теб-мъж, който не може да си прави сметката и слуша завистливата си майка, не бих взела. Явно жена ти те обича, щом те търпи. Да йбсе чуди човек. Радвам се, че случих на разумен и пестелив съпруг. Малко са. Имаше изследване-повечето млади мъже в БГ са в дългове поради лоша финансова култура.

16.   Тогава детето им да остане без баща бе номер 13. А.
Когато той е давал е бил добър нали.
Тя се е Кефела по почивка по ресторанти.
Ми в такъв случай и той не е трябвало да дава.
А.
Трябваше да си къта паричките.
Когато някой има да получава нещо пари винаги е добър.

Нали затова са семейство да си помагат.
Значи приятели или други сме само докато някой ни дава.
Хората се събират заедно в добро и зло, в богатство и бедност.
В един брак няма мое и твое всичко е общо. Нещо. Повече.

18.   Обижда жена си смао защото тя не си продава имотите за да я завлечеш и нея и детето към дъното. После ще поискаш да продаде още два парцела че пак да си играеш на бизнес. А после и последните, че да покрие новите дългове, които ще направиш докато сси играеш на бизнес.
Заминавай и ги остави на мира, детето ще е по-добре без теб е изпада във фалшива сантименталнлст, ще много ти пука за нея.

19.   Не разбирам как ти идва на ум да искаш тъстовете да си продадат наследството за да плащат твои дългове? Защо не поиска от майка си да продаде нейното жилище и да живее по квартири.
Със сигурност в Испания не изкарваш кой знае колко пари, че да можеш да изплащаш вноските. На твое място щях да послушам жена си, да се върна в бг, дори и да се наложи временно да гледаш детето, какво толкова, това не е ли твое дете, колко да го погледаш записваш го на градина то вече е на 3г. А ако послушаш жена ти, хем ще имаш близост с детето, хем може и да й дойде идея как да ти помогне, така далеч от очите й се отдалечаваш и от сърцето й.

20.   Зарежи я на теб не ти трябва такава жена интересчийка а ти трябва една скромна жена, бедна която да е до теб и да те подкрепя..
А не такава жена за която да си добър само докато даваш. А тя какво ще даде в замяна. А..
Хората са добри само докато дават. Закъсат ли веднъж завинаги стават лоши хора за някой. Е как може така да се.

21.   Аз съм правила какви ли не жертви заради моите роднини пък ако ми беше съпруг ако трябва бих се пожертвала но щях да ти помогна.. имам ли заможни хора ще им искам родители ли няма значение. Да дават. Щях да ти помогна. Така да го кажа.

22.   Автора: Благодаря отново за коментарите, някой от тях полезни, други критични към мен.
Към хората, които ми казват, че моята майка е завистлива и да си продаде имота за да ми помогне. Не мислех да влизам в такива детайли но сме анонимни тук така, че мога да си го пазволя.
Преди 15 години родителите ми разделиха единствените два имота между мен и сестра ми. На 23г и половина в четвърти курс продадох единственото си жилище и започнах да се занимавам с бизнес. Тогава със съпругата тепърва се опознавахме. Малка фирма за дърводобив, младо момче с мечти. Нещата вървяха изключително добре в първите шест години. Изкарах добри пари, плащах заплати. Накупих техника да се работи. Проблемите започнаха преди 5 години когато тъкмо бях набрал скорост и на търговете конкуренцията ми отмъкваше хубавите сечища въпреки, че имахме уговорки кой за къкво ще играе. При тази ситуация работата падна и вместо да се свия и да помисля аз направих глешката да започна да произвеждам палети. Скъпо оборудване и труден пазар, a можеше просто да продавам дърва за огрев. И така неправилни ходове ме доведоха до банкови кредити с месечни вноски от 2400лв, които покривах в продължение на 2 години докато основната фирва която изкупуваше от мен палети каза СТОП. Биченето на дъски и греди също доста се беше свило. Бях оставил на заден план нещото което ми бе основа.
Относно съпругата си аз винаги съм се грижел, не се е налагало тя да плаща нещо, защото при доходи 12000-15000 чисти месечно за ония години дали ми е пукало за разходитe. Имах и 200 000 спестени пари и около 250 000 инвестирани в гатер и камиони. За жалост всичко ми взеха. Почнал съм от нулата, имал съм. Сега съм под нулата, но се надявам да се оправя.
И пак казвам не е правилно да искам да продават парцели, но предвид че имотната оценка на тях е милион и половина, a аз дължа 240 000 няма да е голямо ощетение да помогне. Все пак 10 години се грижа за нея и последните три и за детето. Хората по горе, които са минали през бизнес с са фалирари знаят какво е да си под жесток натиск и напрежение и ме разбраха какво имам напредвид.
С бизнес едва ли ще се занимавам повече, не и с такива инвестиции. По скоро съм склонен както съм написал по горе да се захвана с вътрешни ремонти отново да облека работните дрехи и да работя за себе си. Това е накратко моята история.
След като разкрих с какво съм се занимавал ако хора четат от моя край ще се сетят кой съм. Но не ми дреме вече, бих казал... аз помагах на всички, сега къде сте... за 1 година драги читатели никой не ми се е обадил да попита какво правя, как съм...
На всички желая щастие и късмет. Определено ми олекна малко.

24.   Прав си авторе. За приятелите си добър само докато даваш..
Не случайно се казва приятел в нужда се познава.

Пожелавам ти да успееш да се издигнеш след време и да натриеш носа на жена си.
И повече не давай много пари на някого.
Дали на тази жена или на друга нека и те да се включат в нещо.
Иначе се разглезват.
Според мен там ти е грешката, че си се раздавал прекалено много за жена, която не би ти помогнала.

Пожелавам ти от сърце ❤️ да срещнеш жена, която те обича истински и при такава ситуация би направила всичко за да ти помогне както и ти естествено.
Успех ти пожелавам.

26.   Авторе (22)) е, свикнал си от млад да продаваш чужди имоти и да се правиш на бизнесмен, без да имаш понятие, просто ей така "пич да съм".
Продал си имота на майка си, сега искаш да продадеш и имотите н ажена си и нейните родители.
Един вид "прост прахосник, с напъни за богаташ"

27.   Така е авторе. Докато даваш си добър но става въпрос ти да поискаш изведнъж ставаш лош.

28.   До 26, ти си втория, които успя да ме разсмее ;) личи си, че си злобен човек и простоват. Евала на автора, без риск няма успех, малко хора биха го направили на тия години още не знаят къде се намират.

29.   28, аха, да, автора рискува. С чужди пари и имоти- бравооооо на прахосника паразит.
Иначе аз рискувам с моите си- за протокол, де! Жена съм, купила съм си собствен имот със собствени пари! Смях ме напушва мен като си помисля как някой подобен ще поиска да продам имота си, че а си играе на "бизнесмен".

30.   Защо пък да не му помогне. За вас какво е семейството. Само единият да дава а другият да си живее живота. На чужд гръб а.

32.   29, къде видяхте, че автора с чужди пари се е правил на бизнесмен, вие не четете ли??

34.   Да даже напротив номер 32. Докато той е имал пари е бил добър, всичко е плащал той, а жената си е скатавала паричките.
Според мен грешката му е само тази, че е оставил само той да плаща всичко. Не е искал тя да се включва в общите разходи.
Може би ако го беше направил тя щеше да знае, че разходите са общи и щеше да иска да се включи в нещо. Поне малко да даде.
Той я е оставил тя да разполага със заплатата си.

А сега когато той има нужда от помощ ТЯ отказва да помогне.
Е как може така. Значи само единият трябва да дава другият ще живее на чужд гръб и после ще отказва да помогне. Е как може така.
То и непознат човек да е ще ти е неудобно като имаш да не помогне пък камо ли близък.
Не е редно това. Никак не е редно това.
Значи това е било използвачество.

Приятелите са само докато имат пари. Закъсат ли веднъж завинаги стават лоши когато хората поискат нещо от тях.

Със собствените си пари си е правил бизнес.
И какво случва се човек да фалира. Да не би да е виновен за това.
Има ли гаранция, че някой може да бъде преуспяващ човек. Винаги. А.
Даже по време на Ковида по това време доста от печелещите добре ресторанти и барове и заведения и тем подобни останаха затворени.
Хората останаха без работа. Без препитание. Кой е допускал, че това може да се случи. Кажете.
В живота няма нищо сигурно. На всеки може да му се случи по една или друга причина да фалира.
И какво значи щом е фалирал да се оправя сам така ли.
Значи приятели са само хора докато могат да използват хитрите. А.