Споделена история от Семейство

Пълна загуба на уважение към родител
Здравейте,

Случвало ли ви се е да научите неподозирани неща за някой от родителите си, който допреди това сте уважавали и смятали за достоен човек, а след това не можете да ги търпите, изгубили сте цялостното си уважение и ги презирате? Как се правяте с тези емоции, опитвате ли да им влезете в положението, защото и те са хора?

Наскоро научих факти за единия от родителите си, които го представят в коренно различна светлина от това, което съм си представял и съм безкрайно шокиран, наранен и изпълнен с презрение, трудно ми е да общувам, да се държа нормално.

Как да се справя?

Коментари

1.   Казваш научих факти, а този дето ти разкри фактите има ли доказателства или са само хорски приказки? Дали не е лъжа, целенасочено настроиване на детето срещу родителя му? Не веднъж се е случвало хора които мразят други хора да искат да настроят децата им срещу тях. Дори нарочно пускат слухове в квартала с такава цел. Случва се и разведени родители да настроиват детето си с измислени "факти" срещу другия родител. Баби и дядовци също понякога са ядосани на снаха си или зет си които на теб ти се падат родители и също правят глупостта да настрояват внука си срещу родителите му.
Ако са ти разказали нещо, толкова фрапиращо, по скоро е лъжа, ако обаче си видял/а снимки, видеа или документи от съдебно дело примерно за осъждане за убийство, вече е наистина притеснително. Но въпреки това трябва да го приемеш факта какъвто и да е той. Неща от миналото, които не можеш да промениш, няма смисъл да ровиш или да се бориш срещу тях, този човек си остава твой родител, колкото и да си му ядосан/а в момента, с времето ще ти мине.
Човеци сме хората в живота си правят грешки и ако този родител е бил добър родител за теб то не виждам причина да си му ядосан за неговото минало.

2.   И при мен баща ми си намери друга жена, която е от ромски произход, но съм била голяма и не съм го приемала чак толкова, да изпитвам такива неща. Всеки си живее както реши, ако на нас нещо не ни харесва, може да го приложим само при себе си.

3.   Не знам какво си научил, но не забравяй, че това е същият човек, който те е гледал, хранил, извеждал, възпитавал и се е грижил за теб през всичките години. Ако не засяга качествата му като родител, продължавай да се държиш нормално с него.

4.   Ммм, не точно.

Аз не съм научавал неща, а тези неща са ми показвани цял живот. Хората смятаха, че ще съм шокиран, че баща ми е изневерявал на майка ми, но не са познали. Винаги съм знаел, че той е отрепка и това просто го потвърди.

6.   Може би изпитваш отвращебие към постъпката на човека, а не към него самия. Всеки допуска грешки. Разбира се има и непростими неща като убийствата. Ако единия родител извърши убийство, то това е непростимо. Всичко друго е поправимо

8.   6, не си съвсем прав. Убийство може да бъде извършено по ред причини, не само от жестокост - самозащита, защита на близък, по време на война, нещастен случай, катастрофа, невнимание и вероятно още много вариации. С други думи почти няма непростими неща, но да не дава Господ подобни изпитания.