Споделена история от Семейство

Майка ли е?
Здравейте,
искам да споделя нещо с вас...незнам дали ще можете да ми помогнете, но незнам какво да правя! Майка ми е невъзможна! Знам че това ще ви се стори поредната тийнейджърска драма,но всъщност не е така. Несъмнено нейният живот не е бил от най-приятните и мисля, че това й е повлияло много. За мен тя просто е луда. Стигало се и до бой в нашето семейство, тя се е опитвала да бие и брат ми, и баща ми, а когато е пияна, което се случва редовно, нещата стават много лоши, защото тя не може да се контролира. Когато и кажем да спре да пие, тя отива и го прави нарочно. Винаги прави всичко с цел да предизвика скандал. Брат ми скоро няма да е при нас, но аз оставам. Едно че съм само на 17 години и няма къде да отида и друго, че не искам да оставя баща ми, защото тя ще го унищожи. Баща ми не иска да се разведе с нея, защото ТЯ няма къде да отиде и ще умре сама като куче. Тя няма приятели нито познати. На всяка работа, която е отишла са я уволнили рано или късно. Всички, които я познават не искат да имат общо с нея, но баща ми е твърде благороден човек и се опитва да я вразуми, но не може. С всеки ден нейната глава все повече превърта и климактериума и се отразява ужасно, но аз незнам какво да правя. Не искам да живея с нея, защото тя малко по малко се стреми да премахне всички ни със безкрайните си скадали и т.н. Такова нещо не го оправя нито съд, нито лудница.

Коментари

1.   Миличка, пиша ти от позицията на майка с дъщеря на 16 години:) и ще ти кажа само едно: хубава или лоша, тя е твоя ЕДИНСТВЕНА майка, друга няма да си имаш, дори и баща ти да си смени жената. Зная, че не ти е леко, и аз на твоите години исках да избягам от дома, но когато живота ме заблъска и останах сама с дете на ръце, моите родители си ме прибраха. Така че не я съди! Приеми я!!! Тя ще ти е опората в живота...

2.   Здравей,мила! Права си,че нито съд,нито лудница ще помогне. Ако имаш възможност се спасявай. Аз поне до сега не успях. Това е,което мога да ти кажа.

3.   Много е трудно да ти се даде съвет.След време може би ще има каде да избягаш но ще е кофти да оставиш бащати сам да се оправя.Според мен трябва да стискаш зъби и да издържаш на всичко това и да подкрепяш баща си зашото ти самата добре знаеш че никак не му е лесно.Трябва да се потдържате взаимно с него за да живеете по леко ако това е възможно.На теб съвети не могат да ти се дават защото само си знаеш какво ти е.Не знам дали си вярваща но се моли на Бог да ви помага.Успех и бъди много,много силна.

4.   опитаи се да говориш с нея като е трезва и покажи че може да ти има доверие както и на баща ти може би нещо я кара да се държи така

5.   За съжаление майка ти е болна,тя се нуждае от професионална помощ-тя е алкохоличка и и трябва лечение.Вие с баща си трябва да вземете решение, защото ще бъде срещу нейната воля. В момента тя не осъзнава какво прави,затова са необходими вашите подписи за да я лекуват!След лечението смятам че има клуб на анонимните алкохолици, така те сами се подпомагат!

6.   Само един е възможният съвет - не се обвинявай и не се натоварвай с грижите на родителите си, това са техните грешки - поучи се от тях, но не ги вземай присърце. Те са големи хора и ще намерят начин да се оправят - това е техния живот. Гледай да намериш спокойствието в себе си и максимално да се абстрахираш от тези скандали, като си повтаряш, че ти не си виновна за тях и нямаш нищо общо с тях. Майка ти ако има желание ще се излекува - всичко е поправимо. Успех.

7.   Съгласен съм с 6. Баща ти ще се оправи - не го мисли. Не вярвай на приказките, че алкохолика не осъзнавал какво върши - много добре осъзнава, но не му пука. Бих те посъветвал един много добър и 100% точен начин д асе оправиш с положението, но все пак си момиче и не би ти отивало. Отраснал съм в подобна среда и от опит ти казвам, че алкохолика е като животното - разбира само от едно. Разбира само от тояга. Буквално и преносно.

8.   Брей аз такъв случий не съм чувал, ами първо баща ти трябва да се вземе в ръце и да и докаже, че той е човека който командва няма да я бие просто с характер и със жестове, приказки, че ако претеснява децата си и самия него тя няма място в къщата, знам че той се страхува понеже е добър човек и думата му не се чува във вашето семейство, ако той не се промени нещата няма да се оправят особенно когато една жена стигне дъното много трудно изплува

9.   Здравей, мило момиче, алкохолизмът е болест и се лекува в специализирани заведения. Майка ти сама не може да си помогне, само хората около нея, които я обичат истински ще намерят и правилния път за лечението й. Човек стига до дъното с чужда помощ, глупаво е да се обвинява колкото и нетърпимо да е поведението й. Ако си силна и искаш да помогнеш, защото държиш на нея, като попиташ душата си ще намериш и правилния път за помощта. С много вяра и истинска обич нещата се оправят, но трябва и време, търпение, постоянство. Ако се гневиш непрекъснато към нея и не разбираш нейния зов за помощ дълго време ще бъдеш нещастна, защото това е твоето изпитание и решението е само от теб, докато намериш доброто.

10.   Здравейте. Аз съм майка на тинейджъри, които явно още не са осъзнали моя проблем. Сигурно все още не съм стигнала дъното, но аз започнах да се плаша от себе си.
Положението при мен е, че аз го осъзнавам, а вашата майка не. Това че Вие споделяте проблема означаво, че Тя не Ви е безразлична. Ако Я обичате от цялото си Сърце и сте се опитала да и помогнете с всички възможни начини Опитайте и с невъзможните за да можете да бъдете заедно и след като Вие самата имате свои деца. Защото хората са казали, че крушата не пада по-далече от дървото. Малко опора и доверие никога не е излишна.

Имайте Увереност във Вас и доверие във вашата майка и след време т. е. след години няма да съвалявате, че не сте разбрали за проблема който я е подтикнал да посене към чашката. Така, че мило момиче недейте да обвинявате само вашата майка за това, че посяга към чашката. Първо се опитайте да разберете проблема който я кара да се напива и тогава когато сте направилИ и невъзмоното да и помогнете не помогне опитайте пак. Не се отказвайте. Не се знае....

11.   Никой не е станал алкохолик от добро. Мило момиче , вгледай се в отношенията на родителите си. Баща ти не играе ли прекалено много на жертва и не се ли прави на добричък. Май по му е изгодно пред хората да изглежда като мъжа който се е пожертвал заради децата си. Какво прави той за да помогне на жената до себе си. Ако най близкия ти човек те предава, какво да очакваме от другите. А вие с брат ти? Наистина ли сте добрите деца които са слушкали мама и тя съвсем без причина се държи така и е стигнала до тук. Тя е отчаяна. Сигурно вие от болка когато ви няма. Вие тримата сте хората които можете да и помогнете а не да се чудите как да се спасявате поединично, след като /сигурна съм/ и вие имате не малък дял за пова положение.

12.   за №11 и 10 мога да кажа само едно и то е, че никога не можеш да обвиняваш децата за проблемите на възрастните. Баща ми въобще не се прави на жертва, защото никой не знае за проблемите, които има с жена си. Единствения проблем е, че тази жена не може да живее с хора и доказателство за това е, че изгони собствения си син и му каза да се оправя сам, това стана преди 3 месеца и до сега не се е сетила да му се обади или да го потърси. Лесно е да говорите от имато на родители и най-вече на майки, но защо не се запитате какво им е на вашите деца, защото преди всичко ние сме такива, деца които споделят в такива сайтове, за да не обвиняват родителите си. Точно , защото никой никого не обвинява и се опитва да оправи нещата с добро, за това му се струпват всички лоши неща на главата и вместо благодарност получава ритник в ....

13.   1.Моля се на Бога моята дъщеря да не ме намрази така, както ти мразиш своята. Ще дойде ден и ти ще станеш майка, тогава ще разбереш, колко много се нуждае тази жена от грижа, любов и добро отношение от страна на най-близките си.

Вие имате много тежък семеен проблем и трябва "здравите" в семейството добре да обсъдите какво да промените в отношението си към нея, какво лечение да предприемете и т .н. Ще ви е нужно много, много търпение, усилия и компромиси. Никой не е само лош. На усмивката се отвръща с усмивка. Успех!

14.   Уважаеми дами, не го казвам с цел да ви унижавам, обиждам или злепоставям, но погледнете статистиката колко са изоставените деца, не само от циганки и тогава си направете извода понятието майка не е ли идеализирано поне в известна степен.

1, щастлива си, че си имала майка. Не пиши, че тази жена ще е опора на момичето в живота след като сама не може да се оправи, а на нея й е необходима помощ. Разглеждаш нещата само от това което се е случило на теб. Бъди благодарна, че си се оправила, но не се заблуждавай. Съответно и другите. Не бъди идеалист. Не можеш да разбереш момичето защото не си го изпитала, а точно обратното - ти си получила помощ.

Напълно съм съгласен с 9. Това е болест и е необходимоо лечение.

10, гарантирам ти 110%, че децата ти много добре забелязват какво правиш. На теб ти се струва, че не виждат. Прекрасно е, че си се осъзнала. Какво ти пречи тогава сама да сложиш стопа? парите които даваш за алкохола ги дай за семейството или ако е необходимо ги дай на лекар, който да ти помогне.

11, Ти си кон с капаци! Ако момичето искаше поединично да се спасява щеше ли да пише тук и да иска съвет? "Никой не бил станал алкохолик от добро." Не знам така ли е в случая, но по-голяма глупост не бях срещал. Няма такива, които са алкохолици само за да са гъзари и за самочувствие ли? Защо не минеш покрай някое заведение вечер? Виждам, че ти се правиш на жертва в твоя случай. Личи си, че те гризе съвестта и пишеш това за да се оправдаваш сама пред себе си.

13, и на теб ти пиша, че момичето не мрази майка си щом пише тук и търси съвет как да помогне.

А ето какво ще те посъветвам аз:
Първо си задай въпроса кои са причините майка ти да пие, след което как да се ликвидират те за да ги няма последствията. За всяко нещо има причина и последствие. Разговаряй с баща си и търсете медицинска помощ в това число от психолог и то не само за нея, а и за теб, баща ти и брат ти. И вие имате нужда. Обстановката силно подтиска и вас и това ще ви помогне да се стабилизирате. Няма нищо срамно да се обърнеш към психолог, дори е глупаво човек да не го търси когато има нужда. Ако е необходимо психолога ще разговаря с майка ти и без тя да знае предварително, че той е такъв. Напълно съм съгласен с всичко което пише 9. Не отговаряй на агресията с агресия. Това поражда нова агресия. Това ще ти го каже и психолога.

Желая ти всичко добро!

15.   Ужасно ви е трудно в къщи нали? Нещо като зоната на здрача. И аз имам същата майка. Бях тинеджърка, когато започна да пие. Отдавна не съм тинейджърка, а с нея нещата вече са много зле. Но най-лошото е че тя си се чувства добре. Просто междувременно скъси живота на всички ни. На цялото семейство. И като я гледам си е много добре. Като че ли алкохолът я поддържа във форма. Вкарвахме я много пъти в болница, защото има цироза. Казаха й боза да не пие, но тя дори вода не пие. Само водка. Чиста. И не се влошава. Влошават се всички около нея.

С такива хора няма оправяне. И в психиатрия я вкарахме с брат ми. За да я лекуват за алкохолизъм. Уплаши се за малко и после пак. Прави изключително луди неща.
Не можеш да се спасиш от такъв човек. Аз от много години не живея с нея. Имам си мое семейство, деца и дом. Но тя ни виси като камък на шиите на всички. През ден нещо се е случило и бягаме да спасяваме положението. Баща ми се е затворил в себе си и изобщо не знам как издържа човекът.
За срама не говорим. Свикнахме с него.
Има такива хора, раждат се, съществуват, тормозят останалите, живеят сравнително дълго.
И за жалост ти си имала късмета да си дъщеря на една такава жена.
Не си виновна. Просто се пази и гледай по философски. И дръж семейството си по-далеч от нея.
И още нещо - тези приказки за тежкия живот ги знаем. А твоят живот, а моят, а на бащите ни.... Всички алкохолици си имат оправдание с тежкия си живот. И винаги намират как да си купят алкохол. Но не и хляб.

16.   Моя баща също се напива майка ми като го види че е пиян и се излиза от къщи а аз сам само на 10 години и не мога да се оправям с него, тои ходи идва при мен ляга а аз някога не съм сама и аз изкам съвет.

17.   До №16 - Ми майка ти не те ли взима с нея? Как така ще те оставя? Какво значи - ляга си при мен? Когато не си сама с кои си? - Дай ни повече информация за да знаем как да ти помогнем.