Споделена история от Семейство

Превъртях играта и сега нищо няма смисъл
Здравейте! Аз съм на 32 години. Историята ми е толкова обширна и дълга, че нито знам от къде да започна, нито къде да свърша. Винаги съм била позитивен човек, намирах щастие и в това да пия кафето си всяка сутрин и да гледам любимото си шоу. Винаги съм имала самочувстие на красиво и добро момиче, жена и човек. Нашите са се грижили добре за мен, те са добре сложени финансово и бих казала, че съм живяла повече от добре. За добро или лошо обаче много не са ми позволявали да правя изборите в живота си сама и да правя грешки, Затова сега намирам за много трудно това да вземам решения и да търпя последствията от тях. Всички важни избори вземах под влиянието на приятелите, гаджета и какво за нашите е най-добре. Все се опитвам да угодя на другите, да не ги обидя, да не се натъжат и много често взимам решения които не са най-доброто за мен, но са добри за мъжа в живота ми, за нашите …Горе долу ви описах ситуацията си. Имала съм няколко връзки в живота си в които пак съм показвала как се водя по тях, изцяло съм започвала да живея техния живот, да пренастройвам своите цели, защото не знаех и нямах свои. Тотално правех скквото се иска. “ няма да излизаш с тази приятелка, въпреки че аз исках се съгласявах, за да остана във връзката или защото съм слабохарактерна и ако кажех не щяха да ме напуснат не знам. На 21 се влюбих за пореден път откачено в едно момче и заразях всичко заради него, заминах за Щатите, но той реши да се върнем тук и аз се върнах, предложи ми брак и помня колко не бях готова и не исках да се женя, но за да не се разсърди човека и помеже исках връзката ни да продължи и да не ме напусне казах “Да “ и на 23 се омъжих. Блаяскава сватба, голяма …, но аз не се чувствах на място, не се чувствах голяма, омъжена, сериозна. С този човек реално аз бях много сама, той обичаше и обича още да прекарва времето си с приятелите си, да се шляе по дискотеки, не беше моето въпреки това, се чувствах що годе добре. Мислех още за бившият си приятел, мисленно не се разделих с него, въпреки че аз го оставих. По някое време решихме да си дадем време и да поживеем разделени, защото не вървяха нещата добре, но забременях. Сега имам страхотен 6 годишен син. Аз обаче живеех много самотно, нямах семейството с бащата детето и майката от рекламите. Него постоянно го нямаше, в главата му бяха пари, алкохол, дискотеки, забавления. Прибираше се пиян мин 2 пъти седмично докато аз се заниамвах с детето. Нашите бяха моята помощ. По-едно време стана много по агресивно отношението на човека до мен и реших, че може да поживеем отделно, съдбата обаче ме изненада и след пиене на хапче за следващия ден, забременях отново. До последния момент св чудех какво да направя. Накаря реших да оставя бебето и вече имах още едно страхотно момче на 3 години. Реших, че може това да е знак от съдбата , след като дори хапчето не го е спряло и може да е шанс връзката ни да се оправи, но не стана така. 6 месеца след като родих, баща му седна до мен на дивана и ми каза “ не съм щастлив много време, важно е да съм щастлив, искам да си търся щастието и си тръгна “. Колкото и да си го бях представяла и подготвяла в главата, не бях подготвена за това какво е реално. Чувствах се ужасно, исках да оправя нещата. Осъзнах, ме живота с голямата къща, общоите мечти, общите праЗници с децата , нямс да са за мен. Този човек през цялото време докато го умолявах да премисли, ме нападаше и ми вменяваше чувството че аз съм причината за всичко, че аз съм винова. Че не съм достатъчно добра домакиня, че не съм му обръщала вниманке че нашите са виновни за всичко ( приемаше финансовата помощ за всичко от тях иначе ). Накрая аз бях убедена, че за всичко съм виновна аз и се чувствах ужасноо, казваше ми “ аз не съм изоставил децата, аз оставих теб “ … а през всичкото време ми обясняваше “ ти си най-добарата жена, майка “ “никога няма да те оставя “ “ семейството е най-важно “ аз бях убедена, че все ще намерим начин. Молех го, че съм разбрала всичко и грешките си ( имах такива и исках да ги променя, да стана най-добрата, за дя спася общият ни живот, най-много заради децата (така си мислех, но не беше така ). Минаха няколко много гадни месеца, той даваше пари за децата, финансово всичко беше подсигурено. На втория месец, когато всички вече ми обясняваха, че той най-вероятно просто е срещтнал някого а аз ги убеждавах как това хич не е така и няма как , че аз съм виновна “ че не съм била достатъчно добра, мила, секси “, го питах има някой друг ли и той ми каза “ не няма, ама се срещам с една жена “срещнах в вдна дискотека и си пасваме много “, осъзнах какво ми е липсвало, тя е истинска жена …. “ бях в тотален шок, питах имало ли е и други докато сме били заедно, каза да, пак шокккк!!!! , и така още няколко седмици и след един ден които беше взел големият ни син за няколко часа, сина ми се върна в подаръци, питах го от къде да каза от някакво име, детенце било. Името обаче ми е познато. Детвто продължи да разказва за това дете и на следващия ден го питах “ детето разказва на някакво дете на име ***, кое е? “ и той каза без да трепне “ е тва е е **** на нашата съседка детето, която съседка се раздели с мъжа си да турси щастието половин година преди него. Викам е “вие защо се виждате, тя е моя приятелка, която междувременно не отговаряше на съобщенията ми ;), той каза “ е не ти ли казах, тя е жената с която се виждам :D и така разбрах, че има връзка с нея. Стана пълна истерия от моя страна, пълен шок, много рев …. Почувствах се ужасно. Тази жена ми беше близка, по-възрастна от мен с 12 години! , с 2 деца! Мисълта в главата ми, че той си тръгна заради нея така и не беше потвърдена, до ден днешен той отрича това. Но аз в себе си знам, че той е имал връзка с нея месеци може и години с нея. Така много страдах, но пак бях толкова жалка, че се надявах все още да се съберем!!!! Той ми обясняваше колко е готина тя, как е страхотна майка, как тя ще изпере на сина ми раницата по-добре. Аз само св комплексирах и нищо!!! Те ходеха по дискотека, алкохол и все тая. Всички раБраха, беше ужасно гадно. Тази идваше с неговата кола, да си взима децата от нейния пък мъж! Демонстрации селски, аз реагирах на всичко. Тръгнах на психолог, така малко се поосвестих, до Нова Година. Той явно се беше временно поскарал с лпбимата си и ме извика да го прибера от партито на Нова Година, нагиркан, друсан и кой знае какво. И аз още много жалка отивам и го взимам, карам го в тях и правя за мен любов с него, мислехки си, че вече ще се оправим и край. Ще му простоя и всичко ще се нареди! Ама не той ми пише “ ти си много добро момиче, но аз не съм влюбен в тебе … съжалявам … ще живея с тази жена … “ и така това беше момента в който се почувсвтах най-унизена, използвана, превъртяла и за мен всичко свърши …и превъртях …. Опитвах се да живея нормален живота, книги, деца, приятели, след 2 месеца една приятелка ме посъветва да си направя тиндер и да си пиша с някакви хора, за да не се чувствам толкова зле. Отвличаше ми някак си вниманието, докато не се появи един много настоятелен потребител … някак си се убедих да изляза с него за 30 минути кафе в старбъкс. Много успял, дрънкащ, авантюрист, без деца бла бла … но остави много налудничаво чувство в мене. Отблъснах го, след бяколко седмици в епизод на самота явно и една чаша вино му пусах. Започнахме да се виждаме, всичко беше страхотно няколко седмици, аз имах нужда някой да е мил и добър с мен, да ми икаже “ че съм красива, мила и добра “ и той го правеше даже и повече. Нищо не ангажиращо, след месец правихме секс, аз бях супер комплексирана от начина по -който иглежда(въпреки че И бях топ, раздялата ме беше оставила с тялото което имах на 17, без циците разбира се ) вкопчих се в този човек и той в мен, започнах да прекарвам все по-малко време с децата си, да ги оставям по-често на нашите и сега докато пиша се чувствам отвратително от постъпките си. Този човек започна да ме отделя от семейството ми, да ме убеждава как те не ми мсиялт доброто не искат да съм щастлива, не ме уважват и лека по-лека спрях да общувам с почти всички. Той беше важен и на децата някакво време. Исках да докажа, че ще имам връзка като хората явно и че ставам не знам. Този човек на 3/4 месеца започна да се държи различно, да ме обижда, да обижда децата ми, да ми крещи, да вика, да ме стиска. Да ме гони! И аз го умолявах да премисли, или когато си тръгвх ме връщаше и уж пак не обичаше. Прекарвах дни в безмислени разговори и скандали, ревове …. Не ми даваше да говоря с деуги жени, или трябваше да му казвам всичко което съм казала или са ми казали. И аз се срамувах да разкажа, срамувах се кажа на някой какво се случва, защото вече се бях изпокарала с всички да защитя “голямата любов “. Ще довърша в следващият пост..

Коментари

1.   Ами който каквото сам си направи никой друг не може да му го направи..
Ти някакъв морал имаш ли.
Спри да се занимаваш с мъже а си гледай децата.
Мисли трезво. Не прави нищо, не се занимавай с неподходящи хора, мисли бе човек, мисли.
Гледай си децата.
Или се хвани на работа. Но не мисли само за мъже и то за утрепки, които те тормозят.

2.   Поредния инфантил, правеща се на адски добра, как всички други и виновни, с тя горката не разбрала от къде и дошло.
Животът си има правила и важи за вятърничавите, за чалга певачките, за инфлуенсърките и тн. Общото е че не може само кеф, не играе това.
Всеки има отговорности и отговаря за собствения си живот. Твоя е ясен, завършен, търсиш щастието чрез другите, търсиш удобното чрез другите, животът не работи така. Лесни оправдания за живот, в който само си чакала на готово.
И защо реагирам така? Защото имаш наборки, които като деца са нямали, учили са, развивали са се, трябвало е да учат, работят и да се борят в живота. Доста по-тежко от твоето, само че те имат огромно предимство пред теб: независими са, правенето на изборите за тях е отговорност, нещо за което да се грижат, нещо което да не чакат да се случва от самосебе си.
Децата при баба и дядо, тоя, оня и винаги си с грешния избор, от там всички покрай теб ще вдигат ръце и ще се отнасят с теб несериозно и неуважително.

3.   Авторке, разделяй текста на абзаци, защото така трудно се чете!

4.   Не си правила редовно секс с мъжа си. Не си му обръщала внимание. Затова сте се разделили. За друг път да знаеш.

5.   Не бива да се чувстваш зле, че си намерила мъж, с когото дори и закратко си се чувствала желана и харесвана.
Всеки има нужда да се чувства харесван, обичан и желан.
Радвам се, че поне веднъж в живота си си помислила за себе си.
Това, от което страдаш е липсата на здравословна доза егоизъм!
Време е да помислиш повече за себе си и да се научиш да си задаваш въпроса : " Какво искам аз? " и " Докога ше играя рокята на бечия наша, подлога, оатерица или както искаш го наричай предишното си поведение"
Щом имаш родители, на които да оставяш децата, възползвай се.
Не бива да изпитваш вина към децата ти. Децата са толкова твои, колкото и на идиота, който те заряза, така че осъдителните конентари трябва да са за него, а не за теб.
Очевидно са направени от Ганьовци с архаични възгледи.
Това, което животът никога не връща, е младостта, затова живей и си търси подходящ партньор.
Мисли за себе си! Обичай себе си! Бъди егоиств здравословна доза!

6.   Ама ти си толкова глезена, че всички са ти виновни. Никой не може да ти наложи какво да правиш ако ти не позволиш. Остави бившия си мъж, и си търси щастието, но вземи малко чети, развий се като човек, мама и тати до теб на такава възраст, а ти си с детски разсъждения, неизживяла нищо, нямаш опит, някой да те позлъже и тръгваш. Толкова ли не се усещаш?

7.   Все едно ние да се надяваме, че някаква да не казвам каква ще се промени. С кофти мъж си била от самото начало, който по дефиниция не е бащински ориентиран. Явно е имал кинти или е изглеждал добре. Или и двете. Нямам друго обяснение защо си стояла в тия отношения... Няма правилен съвет. Моя близка роднина има две деца и се разведе с мъжа си и се хвана с друг мъж, който също има дете от друга жена и е бил в кофти отношения. Сега е семейна с този човек и си имат 3 деца общо. И всичко е наред. И при теб може да стане, но трябва да си умна и да мислиш. Не хитра, а умна и мъдра... Дори да звучи смешно... Не е невъзможно да си семейна, но забравяш за всякакви топ мъже и красавци. Смъкваш изискванията и стандартите, защото в противен случай ще стоиш сама и това е много реално. Махаш всякакви очаквания и изисквания за мега уникалния и красив мъж. Приличен външен вид и добро отношение. Това търсиш. Но задължително да е бил разведен и да има дете. Не са много тия мъже на тази възраст, която ще те вземат с толкова много багаж и две деца. Трябва да се постараеш.

8.   Няма нужда да мислиш за мъже за момента. Гледай си децата и се успокой. Всеки прави грешки. Не ти е нужен Тиндър-Миндър, там за всички е ясно, че повече стават сексуални авантюри, отколкото връзки. Не слушай приятелки или кой какво ти казал, а слушай себе си на първо време. С бившия разговори само по повод децата. Нито си му такси да го возиш, нито да го слушаш колко си била добра или не. Приятелките също: има една граница, след която нещата не са тяхна работа. Тези от тях, които не са майки, особено и на малко дете под 5, или на 2 деца, трудно ще те разберат защо не си тръгнала по срещи. Не се предавай, не слушай всеки и помни, че децата са най-хубавото нещо. Дори да не намериш любов един ден, то си имаш тях.

9.   Извинявай, но ми беше голяма мъка да прочета и разбера написаното. Освен объркано е и неграмотно, с което не целя да те обидя, а да ти насоча вниманието в някаква посока, а именно да работиш върху себе си. В много аспекти!
За допуснатите грешки няма какво да се вайкаш - минало е. Ако искаш някога да постигнеш нещо повече от онова, което си разказала, се вземи в ръце и започвай. Имаш най-голямата мотивация в лицето на двете си деца. При това са момчета. Кажи ми честно, с такава представа за брака и отношенията между мъжа и жената искаш да растат?
На първо време се махни от човека, с когото си и прекрати всякакъв контакт с него. И изобщо с всякакви мъже на този етап. Не разбрах дали работиш, каква професия имаш и т. н., но се отдай на работа, личностно развитие и на семейството. Покажи на децата си, че ако един мъж не се отнася добре с майка им и със самите тях, той няма място в живота им. Бъди им пример за сила и решителност. Не търси отчаяно някой, само за да сте "семейство от рекламите".
Прекарвай време с близките си, намерете си хоби, спорт и насочвай вниманието си към смислените и стойностни неща в живота. Знам, че на думи е лесно, но човек, ако сам не си помогне, няма друг да дойде и да му поднесе мечтания живот. Вече не сме деца и не можем да виним родителите за настоящите си решения.

10.   Опитай отношения с качествени хора, това е решението, винаги е подходящо.

12.   Прочетох историята ти и искам само да ти кажа да не се отчайваш. И при теб ще изгрее слънцето един ден, стига да обичаш себе си и да не правиш повече компромиси. Не показвай пред мъжете слабите си страни. И не повтаряй грешката да позволяваш да те унижават. Имам подобна история с първия ми брак. Мъжът ми пиеше. След това се разведох и веднага се хвърли на първия срещнат. И познай какво стана? Точно това, пренебрегвах детето, но се усетих и се раздели с него(той беше много недорасъл, само алкохол, напред-назад). Тогава реших да бъда сама и да си подредя живота. Имах приятели, работа и хоби. Спортувах, танцувах и се грижех добре за детето. В един момент се появи нов човек. Влюбихме се и създадохме семейство. Благодаря на Господ, че ми даде този шанс!

13.   Благодаря на Всички за отговорите. Аз не довърших своята история, няма и да го направя след всичко което прочетох. Съжалявам, че някой от Вас са останали с впечетлението, че аз не работя и не изкаравам сама парите си, това не е така. На това, че обвинявам другите за всичко и това не е така, напротив аз нямам очаквания от хората, приемам ги такива каквито са с доброто и лошото. Имах идеята, че за да премина напълно през всички неща, трябва да Ги напиша, предположих и че има и много други жени с подобни истории, които като го видят, ще спрат да се самообвиняват и ще разберат че не са сами. И почнах да пиша, опитвайки се да бъда напълно безпристрастна, за каквато смятам себе си. Със сигурност не съм искала да ме съжалявате, нито да изляза “милата, невинна … “ Аз никъде дори не съм използвала обвинения, квалификации, навсякъде говоря за това как съм се чувствала аз. Убедена съм, че във всяка връзка има 2 виновни и със сигурност са липсвали много неща и на другия човек, аз ги осъзнах, исках да ги променя, помолих за шанс, не ми беше даден просто. Това беше преди 4 години, беше и е важен урок за мен и до днес. Само жена която е преживяла същото може да влезе в обувките ми. Фокусът ми отдавна е насочен към мен и децата ми. Въпреки това този вариант на живот не е това за което всички си мечтаем нали? Всички искаме здрави и щастливи семейства. Някога и аз така прибързано и по-скоро негативно си позволявах много да говоря за много ситуации, с времето Вселената ме научи наистина да не искам и да не критикувам хората и действията ми. Вместо това се опитвам да им помогна някак. Благодаря още веднъж за хубавите пожелания, препоръките и времето което отделихте да прочетете и да дадете вашето мнение! Желая на всички Ви да сте здрави, щастливи, обичащи и обичани!
Лека вечер!