Споделена история от Семейство

Да жертвам ли всичко за него?
Работим в различни градове. Да напусна ли работа и да отида при него или той да дойде при мен? Не искам повече да се делим. Аз ли да търся нова работа?

Коментари

1.   Да, по принцип е редно жената да отиде при мъжа.

И жена ми дойде в моя град, но след като първо се убедихме, че сме един за друг: имахме духовна връзка, общи цели, възгледи приоритети и виждания по най-важните неща в живота - тоест че сме подходящи за създаване на добро семейство!

И веднага се оженихме, като сключихе и църковен брак, за да има и Божие благословение над семейството ни.

Така, че съветът ми по принцип е да го направиш!
Но го направи само, ако този човек е подходящия за теб, за твой съпруг!

А какво значи да сте подходящи за общо семесйтво - съм описал по-горе.

2.   Съберете се, това е решението, кои при кого е компромис в името на щастието.

3.   Ако мъжът си струва, показва ти уважение, любов и е добър с теб - отговора е твърдо ДА.

Другото много важно нещо е кой е от по-перспективен и голям град? Ако твоя град е по - голям, има повече възможности за работа и е по-уреден, поговори с него той да дойде. Ако неговия град е по-голям, тогава ти отиди при него. Няма нищо страшно. В крайна сметка е важно човека да е читав.

А иначе въпросното "всичко", което описваш реално не е всичко, защото с приятелите ти в близкото време ако се задомиш или те се задомят, няма да го има това приятелство. Всеки си хваща пътя с половинката и ти оставаш сам. А читав партньор не се намира толкова лесно.

4.   Щом ще го чувстваш като жертва, по- добре не.
Аз поне не бих. Бивш беше решил за двама ни къде ще живеем за удобство на неговата работа, къде там бих могла да работя аз в съответния град т. н но да речем поне вече бяхме сгодени. Това, че бяхме сгодени обаче, съвсем не му дава правото да взема решения за двама ни без да консултира с мен.
Приключих връзката бързо и без много обяснения. Такива жертви за някой, който приема, че може да ме разнася като куфар без дори да се допитва до мен- тц, няма да стане, така би бил и живота ни занапред.
Със следващия с който сме и до днес, тръгнах без много мислене по мое си решение и желание, не съм чувствала да жертвам, не се е опитвал да взема решения вместо мен. Говорихме за различните варианти, аз при него, той при мен, или и двамата някъде на трето място.
Реших, заминах.
Но да си променяш така живота с мисълта, че е жертва от твоя страна, не е ок.

5.   Все едно питаш, да му пусна ли, или да не му пусна!? Нито ви знаем отношенията, нито професии, нито години, и Господ не може да ти отговори!? С този акъл, по добре отиди ти при него.

6.   Този какъв ти се пада? Виртуален сваляч? Връзка от разстояние за секс на 1-2 пъти в месеца? От колко време го познаваш? Брак ще има ли?
Иначе е върхът на глупостта да жертваш работа и град за Иванчо, който няма да ти предложи брак. Къде ще живееш? При него? На квартира? Той отварял ли е уста да ти предлага поне съжителство? Сам ли живее? Ще ти бъде ли финансова и емоционална опора докато получиш заплата? Това са въпросите, които трябва да си зададеш. Иначе събирането на багажа и намирането на работа не е чак толкова сложно. Ама преди да се хвърлиш през глава, трябва да имаш доверие на човека.
Ти не щеш да се делите. А той може там да има още 3 на клона.

9.   Не. Ще ти дам пример с мен. Преди време жертвах хубавата си работа в България бях си отворила фризьорски салон който вървеше доста добре за България, за да замина за Англия за да бъда с един разведен господин, уж беше любов. Макар че щях да получавам същите пари, които щях да получавам като в България, даже понякога и по малко, защото като фризьор всеки месец се появяваше да правя по някоя булка или специален повод. Какво стана с този господин, ами преживях голям коктейл от изневери, оказа се че бившата му жена все още му прави харакири заради дете, пиянски истории и което беше най лошото, направи ме зависима финансово от него. Недей да ти дойде до главата, то любов, любов, ама в днешно време за една връзка само любов не е достатъчна. Това е моят съвет от моят опит, а вече ти си преценяваш дали ще си умна.

10.   НЕ! Ако си обичаш работата не го прави.

11.   Никога не бих направила подобно нещо за мъж. Да дойде той.

12.   Този въпрос го обсъждай с него, не с анонимните в сайта.
Зависи кой какво работи и за какви пари. Кой е на квартира или има собствено жилище. Кой може по-лесно да си намери работа в другия град. Ако решите това да си ти, първо си осигури работа и достатъчно собствени пари за да не останеш един ден и без работа и без мъж.

13.   Редно е мъжът да гони жената, а не обратното.
Но зависи и кох в в град с повече възможности за еабота, развитие и реализация.

14.   9, баш за фризьорски салон недей драматизира. Правилно си постъпила стратегически, грешката ти е, че не си успяла навреме да намериш друг в Англия, а си чакала да стигнеш до задънена улица.

16.   След като твоето желание е, че не искаш да сте разделени би трябвало ти да смениш града, особенно щом очакваш да сте семейство, той трябва да гради кариерата си за да постига по високи доходи когато ти станеш майка. Ако очакваш след време той да излезе в майчинство а ти да си изградила кариера и да работиш, за повечко пари, значи няма да е проблем той да прекъсне развитието си в онзи град и да почне нещо в твоя.

17.   Кое е това "всичко"? Ако си в зряла възраст, семейството и децата са на първи план. Ако си на 20 и си живееш живота, не се жертвай.