Споделена история от Семейство

Детенцето внесе смисъл в живота ми
Искам да споделя и с вас огромната ми радост. Повечето истории тук са така мрачни и подтискащи, а животът съвсем не е чак толкова лош. Моята история е красива.

Жена съм на 44 години. След няколко години опити да забременея, с мъжа ми бяхме на път да се откажем. Карахме се постоянно, обвиняваше ме за това, че не мога да зачена, много тежки думи е казвал. Направо не знам как останахме заедно. Той е прекрасен човек, не искам да си помислите друго. Просто това беше неговата мечта.

И така една моя позната ни насочи към инвитро програма. След 2 години и много пари, пръснати на вятъра (или пък не), аз най-накрая успях да зачена. Чакахме бебето с огромно нетърпение, зарязахме всичките си други задължения. И тогава то се роди - най-прекрасното момченце, което съм виждала. Знам, че всяка майка си мисли таака, но детенцето наистина беше прекрасно.

Купихме си нов апартамент, и майка ми дойде да ни помага. Нямахме никакви проблеми, кротичко момченце е. И винаги се усмихва. Много се грижим за него, мога да кажа че това детенце е целият ни живот. Днес, той е един прекрасен млад мъж на 3 години. Харесва ми да го гледам, докато си играе, докато ходи, как опознава света. Ако види, че някое детенце в парка плаче, отива при него, хваща го за ръката и му казва 'ъЕла да си играем!'' Ако види, че аз съм тъжна, идва и просто се гушка в мен.
Винаги иска да ни помага по някакъв начин.

Най-накрая мога да кажа че съм истински щастлива. През целият си живот съм преживявала лишения и са ми се е случвало какво ли не, но аз никога не се предадох и се борих до край.
Това е посланието ми към вас - открийте щастието, то ви чака някъде там! Много благодаря на всички, които отделиха от времето си да прочетат моята история.

Коментари

1.   Децата променят живота към по-добро. Да ви е жив и здрав малкия!

2.   Уж си мъж, а мислиш и се изразяваш като жена. Май някой си измисля поучителни истории....

3.   Номер 2, авторката поне на няколко места споменава, че е жена, защо реши че е мъж!?
Иначе, да ви е живо и здраво детето. Това е най-прекрасното нещо.
Беатрис

4.   Абе, 2, какъв мъж. Я дай отначало...
Иначе много хубаво. Да ти е жив и здрав малкият, много любов, хармония и топлина!

5.   Прекрасна история!
Благодаря ти, че я сподели. Наистина тук преобладават лоши истории и четива... радвам се за теб.
Ж 23

6.   Не знам защо, но историята ти ме направи щастлив. Наистина, радвам се за теб и мъжът ти, че най-после си имате дете и ви пожелавам да си го гледате със здраве и да му се радвате. Историята ти ми дава повод да кажа, че ако държавата помага по-дейно в ин-витро зачеванията много повече двойки ще са щастливи.

7.   Прекрасна история, много се радвам за вас:)
Весели празници!
Next

8.   Ама че "интересна история" -страшна работа. Нормално е като е малко детето да няма проблеми, да е мило и т. н. След няколко години пак седни да пишеш. А и на толкова години, май няма много да му се радваш. Имам приятелка с дърти родители и се срамува ужасно от тях. Та ти можеш да му бъдеш баба на синът ти. Да ви е честито!

9.   Много добра история, но само гледайте да не останете само с детето като смисъл на живота. Това е голям товар за едно дете, а и можете да го разглезите ужасно.
Не ви разбирам, защо не сте си осиновили дете, сега щяхте да имате две, които да живеят като братя. Както и да е - много здраве и щастие

10.   Тцтц.. ужасни хора! Жената се радва, че мечтата и се е сбъднала-не вярвам да "обсеби" детето на по-късна възраст. Ами на 3 години може да има какви ли не проблеми, недай Боже със здравето или поведението. Номер 8 - ти сериозно ли? И аз съм тийнейджър и имам по-възрастни родители, да, по-трудно е, но съм им благодарен че са ме родили и не са се отказали. Много лошо говори това за приятелката ти, явно е разглезена инфантилка. Жената споделя, вие я нападате. Много на лошо отива този свят, само злоба и завист. Аз искрено се зарадвах на историята. Пожелавам Ви да сте винаги така щастливи!

11.   Много злобно коментарче № 8

12.   а бе не е смешно никак, нито пък е измислена история има много двойки в Бг със същият проблем. Радвам се, че сте успели да постигнете това жадувано щастие най-накрая.

13.   Номер 8, това са най - хубавите неща, заради които си струва човек да живее.... дали майка ти е мислила така и за теб... плаче ми се като се срещам макар и не директно с такива като теб

14.   Бъдете щастливи и да ви е здраво милото момченце!!!

15.   Номер 8, отиди да се прегледаш на лекар. Лошотията вече се лекува с хранителни добавки.

16.   номер 8 ти си за разтрел.. дано не ти идва такава драма до главата че ще те питам.. благодаря на авторката че сподели историята си пожелавам ви да сте все така щастливи с малкото си мишленце.. обичайте го много!

17.   Номер 8, иди забии един-два шамара на въпросната ти "приятелка". На моята приятелка (гадже) също родителите й са набори на баба ми и дядо ми (с точност до 2-3 години), но какво то това? ! Никога, ама НИКОГА не й е хрумвало да се срамува от тях, нито пък на мен ми е минавало през ум такова безумие!

Единственото кофти е, че на практика се прескача едно поколение, което има някои неприятни последици. Например баща й преди време почина (на 75 години), когато тя беше на 26. Кофти е на тая възраст да останеш с един родител. Също така човека гаранция е искал да доживее внуци, а доста хора на тая възраст даже и правнуци имат, но уви...

Има си своите недостатъци, но да те е СРАМ то това е толкова безумно, че не е истина просто!

18.   Номер 8 е забравила да си подпише писанието с псевдонима си Лоша. Ха ха.

19.   18, не мисля, че е Лоша...

20.   На Запад масово се създават деца на около 35-40 години. Масово. Дори сега да изглежда малко странно, след 10-15, когато това момченце от историята ще е тинейджър, около него малките дечица ще щъкат с родители около 40-те. А относно това че възрастните родители умират по-рано- вярно е, но каква е гаранцията, че младият родител ще е жив и здрав до старини. Вижте колко сираци има от катастрофи. Ако не знаете, поискайте справка от КАТ. Обазалагм се, че всеки читател познава поне едно семейство на деца полусираци с млади родители.

21.   Вие сте луди бе, от комплекси не можете да се радвате на радостта на ближния, комплексирате и авторката. Кой колкото му е дадено толкова ще живее, нека се радваме на всеки миг заедно с децата си. Децата не обичат родителите си според възръста им а според това как се отнасят към тях, нима 25 годишна майка истеричка, ще е обичана повече от 50 годишна любяща майка.
Авторке радвай се на съкровището си колкото можеш повече не ги слушай глупостите на хората, комплекси, щели да ти викат, че си му баба пълни идиотщини.
Докъде стига простотията, Боже?

22.   Ами като изключим простотиите, които прочетох по нагоре, историята е прекрасна. На 40 хич не са много, даже имам позната която така не можеше да забременее, после роди след 40 и след година и половина още едно детенце и сега си има 2 момченца.
Аз самата съм на 24 и си имам син и дъщеря и съм безкрайно щастлива, че ги имам и ви разбирам перфектно. Чувството че твоето дете расте, всяка негова първа стъпка към света всичко е толкова прекрасно, а понякога в забързания, труден живот, губим тези прекрасни чувства, усещания и емоции.
Благодаря ви че споделихте историята си, здраво и щастливо детсво да изживее детенцето, заедно с прекрасната си майка.

23.   просълзява тази история, но житейски наистина е май най-ценното - детето мъжа жената, семейството като цяло

24.   Най-накрая някоя хубава история. Радвам се за вас. До колкото разбрах от твоята история на детето е много добър. Радвам се за вас. :)

25.   Много злоба има над мене, много завистливи и зли хора. Това е жалко. Историята е красива и хубава, има и хепиенд за семейството. Радвам се, че прочетах такава история, но съжалявам за коментарите(някои), по-точно-съжалявам авторите им, вие сте празни хора нужно ви е лечение.