Споделена история от Семейство

За майка ми
Здравейте!!! Искам да споделя нещо... Майка ми е от 2 години в Гърция.. Семейство сме, което е пред разпадане, защото майка ми си има заможен любовник, който иска от нея да се разведе с баща ми, за да може двамата да се оженят и той да и остави всичко. Тя е влюбена във него и ми сподели това. За баща ми това би било много лошо, защото той я обича и и прости една изневяра вече, но развод... Не знам много съм отчаяна и постоянно това ми е в главата. Не знам как да го опиша, много лошо се чувствам, защото не сме в много добро финансово положение и аз и казах да не го прави, но тя каза дали искам да живеем в мизерия. Моля за съвети

Коментари

1.   Няма такова нещо влюбена! Прави това, което е в природата на почти всички жени, а именно да търсят заможни мъже за да има пара и, ако обича баща ти ще живее скромно или поне така е редно. Те жените много говорят за любов и твърдят, че тя е най важна в една връзка до момента в, който свършат парите. Съжалявам, че говоря така ама си има много истина.

2.   Трябва да приемеш решението на майка ти. Вероятно тя не е щастлива с баща ти, както и с неспособността му да се погрижи за семейството си. Тя иска по-добри неща и за теб. Не казвам, че е права, и това трябва да ти е гледната точка, но просто помисли, че тя си знае най-добре как се чувства.

3.   Мисля като номер 2.
Според мен, майка ти обаче действително е влюбена в другия мъж. Не е само заради парите. Като порастнеш ще разбереш, че успелите мъже привличат с поведение и самочувствие. Настрадала се е жената - отишла е да работи, за да има какво да ядеш, защото баща ти явно не е намерил за необходимо да направи същото. Далеч от очите, далеч от сърцето - майка ти е била самотна и сама, друг човек се е появил в живота ?. Приеми го и не я вини - човешко е.
Виновни са и двамата ти родители, ако изобщо има виновни. Не ти трябва да бъдеш отчаяна - родителите ти остават твои родители.
От тук нататък гледай ти да мислиш, за какъв мъж ще се омъжиш един ден и как да създадеш здраво семейство.

4.   Здравей! Мисля че, номер 2 е прав/а. Разбирам че ти е кофти, но майкати е права да мисли, за твоето бъдеще. Всеки, един родител иска най-хубавото за детето си. Някой-път, човек се налага да прави такива неща, в името на детето си. В твоя случай, майкати е споделила, че е влюбена в него. Извини ме, че ти го казвам, но неможеш нищо да направиш. Това е нейно решение. ^^^^ЛуДкАрКаТа^^^^

5.   Нищо не можеш да направиш. Ако тя си е наумила да се разведе с баща ти, ще го направи и по-добре да не й се месиш. Жалко, че парите развалят семейства. Истината е, че да си богат, не означава да си добър и свестен човек.

6.   5, да си беден - също.
Кой мъж изпраща жена си да слугува САМА в Гърция, за да храни семейството?

7.   6, в Гърция няма работа за мъжете сега. А и нали все някой трябва да гледа децата?

Имам познато семейство, за което сякаш е писана тази история. Мъжът си работи тук, и заплатата му е относително добра (за региона), жена му стоя половин месец без работа и любовникът й я уреди да работи в Гърция, защото той често пътува дотам по работа. Тя така твърдеше - че е влюбена, но и че любовника й бил богат и можел да й осигури по-добър живот.

8.   Твоите родители имат различни приоритети. Просто някъде и някога преди това се е скъсала връзката между тях. Не мисли, че е заради парите само. Любовта се поддържа само между хора, които са на една вълна- независмо дали искат да са бедни или богати- трябва заедно да го искат. В даден момент майката ти не е видяла в баща ти опора, ''еднаквата вълна''.
А той не е направил нищо, за да й покаже, че са заедно.

10.   Опитай да го споделиш с някой и тои да ти подскаже с нещо.

11.   Всички бедни мъже плюят по богатите. Жените бягали заради парите. Много се лъжете. Е вярно има една малка част жени с празни кофички те така избират по портфейла. Останалите ги привлича не парата, а онези качества които са направили от богаташа богаташ. Останалите мъже са просто загубеняци. И никои не може да вини жена, която години наред сама носи общото бреме на семейния недоимък. Може да е добър един мъж, но ако е смотльо и е неспособен да даде необходимата сигурност на съпруга и деца кои има право да вини жената, че обичта и търпението бавно са се стопили.

12.   7 тя пък страшната работа да слугува на гърци.

13.   Бих казал - запази хладнокръвие. Те двамата са решили тя да отиде за повече пари там. На каква "цена", теб не са те питали.? Как ще го преживее баща ти... той би трябвало предварително да го е обмислил☝️Във всички случаи майка ти няма да се съобрази с твоето мнение... (най-вероятно).

14.   Темата е стара, но тъй- като е типично случващото се, ще кажа и аз.
Живея в чужбина от много години. Повечето от които са сами тук, а половинката в България- са жени! Тоест: мъжете им не знам какво си почесват там, но жените им са, които тук си скъсват задницата от работа за семейството, за деца студенти т.н.
И да, естествено, че повечето в един момент намалят работата в ползва на личен живот, което включва любовник. То с такива съпрузи като техните какво друго се очаква?!

15.   Може би е Най-добре за тях да се развеждат.
Щом любовника е богат това е добре ще ви подсигури.