Споделена история от Семейство

Бременна съм и съм в доста сложна ситуация
От известно време имах съмнения, че съм забременяла, но вчера отидох на гинеколог и е сигурно. На 26 години съм. В миналото имах няколко връзки, но все нищо не се получаваше. Търсих си работа в чужбина и се запознах с един мъж в мрежата. Започнахме да се чуваме редовно и бях много щастлива.

Един ден ми каза, че си е взел билет до България и бях много, много щастлива. Дойде в началото на есента и прекарахме няколко седмици заедно. Ще ги запомня като най-хубавото нещо от доста време насам.

Преди няколко дни замина обратно за родината си, като ми предложи да отида с него, но обстоятелствата не ми позволиха. Сега ми е доста притеснено. Всички биха си помислили, че съм забременяла да го вържа, но не е така. Просто всичко се случи прекалено бързо. Той ми сподели, че има сериозни намерения и си е търсил приятелка за постоянно-ок, но сега всичко се обърква.
Да не говорим и за братовчедка ми, която е настроена доста скептично към връзката ни и не знае, че съм бременна. Постоянно ми повтаря' Нали знаеш какво мислят всички за западняк, който се е запознал с източно-европейка в мрежата?" Даже не знам как да му го кажа.

Днес ме потърси, но излязох от линия. Другия вариант е да чакам до януари, когато пак ще дойде. Много, много ми е притеснено. За първи път някой ме кара да се чувствам толкова обичана и важна, и всичко се обърка!

Иначе е изключително добър човек, не се плаши от отговорности, но сега... По принцип жените трябва да отговарят за контрацепцията, но той каза да оставя това на него и ето го резултата... Естествено и аз съм допуснала да се случи и двамата имаме вина, няма смисъл да го обвинявам.
Не съжалявам, че забременях от него, съжалявам, че стана толкова бързо. Наистина съм в доста деликатна ситуация!

Коментари

1.   Успех.
Честита Коледа.
Нали знаеш че ние няма как да решим вместо теб.
И все пак на Коледа стават чудеса нали!

2.   По добре му кажи.

3.   кажи му

4.   Виж, аз самата съм омъжена за чужденец и стига с глупостите - човек като всеки друг, детето не си си го направила сама, нали?
Поговори с него, предложи му аборт, но съм 100% сигурна, че няма да ти позволи - само в България абортът е ежедневно нещо... е, може и да е женен, но това сега ще разбереш, дали е така или не.

5.   Не се обърквай с комплекси и да си наслагваш негативно мислене - бил той такъв или ти онакава - най-важното сега е, че си бременна. Питай го веднага какво смята да прави и се организирайте бързо.

6.   По Коледа стават чудеса. Каже му. Дано коледния дух още го държи. Имам чувството, че всичко ще е наред при вас, затова моля те, пиши два реда какво е станало.

7.   Въпросът е дали може да му се има доверие. Ако е благонадежден, ок. Преценявай правилно. И да не подклаждам проблема, но часовника вече тиктака.

8.   Кажи му! Но не се ли притесняваше да правиш секс без презерватив? Аз имам направо фобия в това отношение, толкова много болести има....

9.   По темата разбирам че семейството ти не те подкрепя много. Щом е чужденец отивай при него, бягай от тая пуста България, бягай от семейството, което е против теб. Бягай!!! Сигурна съм че всички ние искаме да се уредим с чужденец и да избягаме от тука, но и всички ние знаем че само на някои хора (като теб) им се отваря парашута. Така че сама си направи извода.

А и затова че си бременна - няма защо да мълчиш. Все ще се разбере. Не съжалявай че е станало бързо, щом си допадате и се обичате с човека.

Успех! Пиши какво е станало :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ! :)

10.   Благодаря за отговорите ви!
Така, като говорихме усети, че нещо ме притеснява и като му казах се зарадва много. Защо се притеснявам, това било най-хубавия му подарък за Коледа... Аз толкова се тревожех, апък човека е на седмото небе.
Сега ще изчакаме нова година и той ще дойде да ме вземе.
******************************************
Благодаря за загрижеността. Весели празници и на вас! :)

11.   Ето на Коледа стават чудеса!!! Честито да ви е бебчето и много да ви радва. Да бъде живо и здраво!!!!!!!!