Споделена история от Семейство

Дори и на Коледа отива да пие с приятелите си...
Омръзна ми вече, всеки ден, дори на празниците за баща ми е важно да отиде някъде с претекст "само половин час", а всъщност цял ден да пие... после се прибира и ляга, на другия ден е на работа, а като се върне отново отива при приятелите си, за да пият... сега отново е при тях и както винаги аз и майка ми сме сами на Коледа!

Писна ми наистина, майка ми нищо не му казва, а на мен вече ми дойде отгоре с това негово непрестанно пиене... толкова ли много искам цялото ни семейство да е заедно по празниците? Имах толкова планове за този ден, а заради него както винаги пропаднаха!

Не съм пълнолетна иначе досега да бях се махнала от тука. Не казвам че е пропаднал пияница, но точно сега ли трябваше да е с приятелите си, на този свят ден, който е семеен! Много ме е яд, чаках този празник с нетърпение, а той предпочете приятелите си пред семейството!!!

Не знам какво да правя, напълно отчаяна съм... какво може да му кажа за да спре, то се видя че мама нищо няма да му каже, поне аз! Искам поне един ден да си е у дома, а не при приятелите му...
Давайте съвети, какво да му кажа, как да му намекна или нз!
Благодаря предварително за всеки съвет!

Коментари

1.   Най-вероятно баща ти е алкохолик и се събира с други такива. Иначе, къде ще намери компания по Коледа като всички останали си седят със семействата. Алкохолиците се събират обаче.
Алкохолизма се лекува ама много трудно. Ако успееш да му повлияеш така, че да се лекува това ще бъде най-важното.

2.   1 е абсолютно прав. Баща ми беше същия на младини. Бягай от този дом, когато станеш на 18 - аз така направих, слава Богу

3.   Като завършиш даскало бягай от вкъщи. И моя е същата пияница. На 17 съм момче и ми остават малко над 1 год фиу малко остана :D

4.   Пиенето може да е само претекст, въпросът е защо бяга от дома и семейството, едностранна вина не съществува.
Мечо Пух

5.   4, аз съм 3 ама не си прав... моята пияница пие още от преди да съм се родил...

6.   Майка ми пие вкъщи всяка вечер.. баща ми си празнува Коледата и Нова година с любовницата си... непълнолетна съм... на 15 г. Не знам как ще издържа още в този ад... Не се гордея със семейството си.... мисля, че това е най-ужасното нещо, което може да ми се случи!!! Семейството, което толкова обичах и ценях, с което прекарвах уикендите и ваканциите пълноценно, сега го няма!!! Вкъщи си имам пияна майка, а баща ми, който работи извън града, си кара кефа с любовницата церемонно!!! Колко жалък начин на живот водя! Понякога обмислям да се самоубия, но приятелите ме крепят!
Но това от личен план! Няма какво повече да ти кажа освен да те стимулира едната годинка и да бягаш. Все пак майка ти е с теб! Не си най-трагичния случай както при мен :( :(