Споделена история от Семейство

Имам ли право да искам нещо от него вече?
Мъж и жена на 30 и 28, с детенце на 2. Женени сме от 5. През целия ни брак съм му изневерявала и то не с един мъж само. Не можех да се запра. Ходих, изневерявах, връщах се, лягах си с него. Не подозираше нищо до онзи ден. Срина ми света. Заяви ми, че през цялото време е знаел всичко, опитал се да ми даде време, мислел, че ще успее да ме направи само негова, но не успял.
Напуска ме.

От месеци кълна се, не съм му изневерявала, искам го, желая го, но той е категоричен-край. Защо обаче ми е толкова зле и така ме боли? Не мога да искам от него нищо вече, а вътрешно желая да останем семейство и този път истинско. Тъкмо мислех, че се променям, че приключих и той си заминава.

Имам ли право да искам да остане с мен, готова съм да му се моля, да рева, но не знам ще промени ли нещо това. Не знам защо като е знаел, че му изневерявам не реагира още в началото, а като, че ли ме засили още повече по склона.

Коментари

1.   "Не знам защо като е знаел, че му изневерявам не реагира още в началото, а като, че ли ме засили още повече по склона. "
А айде сега обвинявай го него за това, че ти си да не казвам каква, така е като посяваш огън ще жънеш пепел. И не мислиш ли, че е нагло да искаш нещо от него след като си му причинила това? Ти си могла през всичките тези години да си мандахерцаш п*тката на ляво, на дясно, а той си е седял кротко. За това сега го остави да прави каквото сметне за добре, прав е да те остави. И като ги вършиш тия к*рвенски простотии имай поне на края достойнството да си понесеш последствията.

Rebel

2.   Казал ти е човекът-дал ти е време да спреш. Не си се спряла-напуснал те е. Не искай нищо повече от него. Остави го да си намери по-достойна половинка.

3.   Не, нямаш право. Дигала си си краката, сега си носи последствията.

bile

4.   Не, нямаш право да искаш, каквото и да е било от него. Поздравявам го за решението му, заслужава много повече от теб, не може цял живот човек да плаща за една грешка.
Реви, късай се - боклук си била и такава си оставаш, жалко, че детето ще страда, но мъжът ти ще си направи друго семейство с други деца. (ако е от него твоето все пак, няма да го забрави).
Жени, опичайте се - избирайте внимателно бащите на децата си... може и да е след 30, но си създайте истинско семейство, не постъпвайте като авторката

5.   Съвест

6.   Нямаш право да искаш да остане. Имаш право да му докажеш, че си се променила. Но как така изведнъж се промени? Защото те хвана ли? Ако не ти беше казал какво щеще да направиш? Да продължиш? Ако отговорът на последния въпрос е утвърдителен, по-добре поеми дъх, успокой се и го остави да си отиде.

7.   чувстваш се зле, 'шото си си виновна миличка :-)
затъваш и т'ва е. няма връщане назад. носи си последствията :-)

8.   Не нападайте жената :) Не вярвам да го е правила защото е искала да го нарани! Някои хора са сексуално по развити:)) Не е създала семейство когато е трябвало, а когато се е случило, не е била виновна за това. Никой не избира живота си. Всеки може да бъде наранен, не я нападайте!

9.   Виж сега, на всекиго се случва да кръшне - хора сме все пак. Ама да го правиш системно и постоянно!? Това значи че нещо ти има с психиката, или пък че съвсем не сте един за друг...
И как пък точно сега реши, че искаш да сте семейство, а не преди 5 години - когато сте се оженили? По-логично е обратното - като се ожените и няколко години след това да сте си верни, защото много се обичате, а чак след това, от скука или рутина полека-лека да почнете да кръшкате. Ти пък обратно! И тези постоянни изневери... не мислиш ли че е рисковано от медицинска гледна точка ако щеш!?
Вместо "да се молиш и да ревеш" по-добре направи така, че да му е добре с тебе и да се чувства спокоен, ако все още е склонен да ти даде някакъв шанс, разбира се. Няма по-отвратително нещо от хленчеща и агресивно-молеща виновна жена.

10.   Мисля като номер едно абсолютно!
Аз самата съм жена и много мразя подобно поведение, имаш късмет, че човека те е обичал очевидно и си се разминала само с едно изоставяне, което даже много е закъсняло. Има една поговорка, че каквото сам си направиш, никой не може, така, че сега ще си понесеш последствията, а и то се мисли преди да си вееш оная работа...

Ако ти харесва този начин на живот, тогава си ходиш за едното напред-назад, но нямаш право да създаваш семейство с някой, за да му разбиеш живота, понеже ти си безхарактерна и не знаеш какво искаш...

11.   Сериозно ли питаш?
Мечо Пух

13.   Виш сега, май ти очакваш някой да те съжалява, но очевидно си разбрала, че това няма да стане...

Не си ти за съжаляване, а детето...
Горкото...
Ще отрасне без баща, а и с майка като теб, бог да му е на помощ...

:( :( :(

14.   Ей заради такива изцепки остава актуално " Всеки има правото на 2-ри шанс". Добре, хубаво, да кажем че е така, но той ти е дал втори шанс, даже трети, четвърти... Евала на човека, ако ти беше казал, че знае ти или щеше да се криеш по-добре, или да спреш, защото той знае (а дали завинаги? ). Нямаш правото да искаш каквото и да е било от него, по-точно е най-редно да ходиш със сведена глава и да му се извиняваш. Знам, че ти е тежко, но го остави. Поне това му дължиш- спокойствие. И направи нещо за себе си, дължиш му искрено извинение и не говоря за 4 думи на кръст и сълзи.

Зу-За

16.   Бог да ти е напомощ, търси прошка от мъжа си и ако той ти прости него търси като мъж а само като приятел.
И моли се Бог да ти прости, че ако той не ти прости тогава е страшно.

17.   Ти сериозно ли питаш? Или се шегуваш

18.   Чакай сега-хем нищо не е подозирал, хем ти не си изневерявала от месеци, хем оня ден ти е заявил, че те напуска? Ей така, от нищото? Не искам да те нападам и да те съдя. Остави го да си иде, не вярвам да помогнат сълзите, молбите и драматизациите. Ще ти е гадно, ще ти е гадно и ще ти мине. Не се знае какво ще се случи занапред. Запази достойнство-може би той очаква от теб точно това-да се опитваш да го спреш и да го молиш да ти прости. Кажи му-добре, ще си понеса последствията, добре, щом така си решил-нещо такова. Вярно, детенце имате, няма да ти е лесно, но пък може да е за добро. Успех.

19.   Трябва да си му много благодарна, че не ти е счупил главата преди да си отиде! Толкова дълго те е търпял, ама си явно тъпа глава, която никога няма да поумнее. По добре сам, отколкото зле придружен! Щом имаш толкова силен сърбел, има и други техники, защо си го будалкала. Сега и челна стойка да правиш, вече си парясница, така е булка-щом наборката(в гащите) ти дава тон в живота! Сега спокойно можеш да отидеш на магистралата!