Споделена история от Семейство

Цялото ми семейство пие и пуши!
Здравейте. Сестра ми има голям проблем тя е на 15 и не заменя нищо цигарите и алкохола. Аз съм на 11 и постоянно я имитирам, но не искам и това. Цялото ми семейство пуши и пие по много.

Моля ви кажете ми как да тръгна по правия път без цигари и алкохол.
Сестра ми вика, че и тя обещала като малка, че няма да пуши ама не се е получило така. Кажете ми как да се махна от тези неща.

Коментари

1.   Виж, не е нужно постоянно да копираш сестра си. Ти си на 11 и вече виждаш че това не е наред и го осъзнаваш. Сега приеми това - ти си отделна личност, ти не си и не си като сестра си. Бъди себе си! Прави това което искаш! Което смяташ за добро. У нас всички пушат, а баща ми има проблеми с алкохола. Имам лошия пример и знам каква не искам да съм, затова не съм :) пожелавам ти късмет и успех :)
Кака В :)

2.   Еми виж, т'ва е въпрос на воля. Аз съм на 12 и на тая възраст (11-13 години) почваш да пушиш само за да се правиш на голямата работа. Казвам ти НЕДЕЙ да пушиш. Аз си дръпвам рядко, защото премислям рисковете. Та мисълта ми е кат станеш малко по-голяма преди да вземеш цигара премисли какви са рисковете от пристрастяване. А колкото до алкохола един път в месеца да се напиеш не е фатално, но гледай да не прекаляваш. ;)

3.   не искаш -не пробваш. Едва ли някой ще ти натика цигарата в устата насила или налива в гърлото алкохол. Все пак е важно и в каква компания ще попаднеш като пораснеш още малко и да устоиш да не посегяш към употребата на тези неща. от теб зависи главно това, изборът е личен-пушенето и пиенето не са наследствени навици

4.   Силна воля.. ако наистена не го желаеш и не ти харесва няма да го направиш.

5.   Ми това си е твой избор,
щом не искаш да пушиш няма.

6.   Свържи се със социалните. Нещо във вашето семейство не е наред. Има Закон за закрила на детето, който ви дава такава възможност.

7.   Ами това, което искаш е прекрасно. Вложи енергията си в нещо градивно, което обичаш -например някакво хоби, мисля че би помогнало :)) Весела Коледа :)

9.   Номер 6 , това е наивно предложение ! Какво по - добро ще и осигурят социалните?! Тези неща се продават легално от същата тази държава! Ти ще тръгнеш ли срещу семейството си , защото имат пороци?

10.   Едно никога не мога да разбера. Вярно е, че за твоя стандарт-11 годишна аз с моите 25 години съм дъртак, чичко. Но пак не мога да разбера, не разбирах и когато бях на 11 като тебе - как може да си такъв малоумник и да се затвориш някъде, за да поркаш и да се напиваш? Вместо да излезеш, да поспортуваш, да видиш слънце, ветрец, море, планина, ти влизаш в гнусен бар, на тъмно, на задимено да се напиеш? Или в твоя вариант-битов алкохолизъм. Ебаси тъпото. За пушенето да не говорим-нито поумняваш, нито ставаш по-силен, по-красив... просто димиш там, мирише гнусно, зъбите ти пожълтяват, имаш лош дъх, а на всичкото отгоре и плащаш пари за това. Ей това не мога да го проумея, да плащаш, за да ти е гадно, да хващаш рак на белите дробове и цироза на черния дроб, да ти пожълтяват зъбите и да ти смърди устата на кенеф?

На 25 съм и още не го вдявам, как има хора да им прави удоволствие това? Пиша, защото баща ми беше такова лайно навремето, всички пороци в едно-алкохол, цигари и хазарт накуп. Така ги намразих, че не пия даже и глътка, не пуша, а като чуя тото, лото, фиш и вдигам температура. Разбери, че това е най-лесния начин да те превърнат в една кукла на конци в живота. Да, елементарно е-да търсиш алкохол, цигари, да влагаш всичките си излишни пари там и да животуркаш смятайки, че това е всичко, това е животът. Замисли се, малка си, но от тук ти почва пътя, от тука ти се натрупва товара, който ще трябва да носиш в бъдеще. Не гледай сестра си, гледай себе си, вътрешно не го искаш следователно не го прави. Това, че друг го прави не значи да го имитираш, създай си железни принципи и дисциплинирано ги следвай. Мога да ти дам основно направление - сложи голям дебел червен хикс върху алкохол, цигари, хазарт, наркотици(трева, кока мока и всякакви лайна), никога не ги доближавай.... сложи голяма зелена отметка на учение, образование, спорт, обща култура, добър външен вид, добри и свестни приятели. Следвай това което ти казвам докато попрогледнеш и ще видиш колко си напред.

11.   Много Ви благодаря за добрите съвети.