Споделена история от Семейство

Жена ми постъпва чудно... накъде?
Здравейте! Аз съм на 42 години, женен с две деца. Не съм българин, но сам женен за българка. Запознахме се преди 12 години, тя живееше с друг българин и го остави заради мене. Имахме много проблени с него, заплахи, истории и накрая ни остави на мира.

Живяхме спокойно много години докато жена ми се свърза пак с него. Започнаха да се чуват, да говорят и на мене не ми влиза в главата как е възможно след всичко което се случи да може да говори с него?!
Тя ми казва, че са само приятели, но аз не знам какво да вярвам. Спориме често за това, а досега се разбирахме чудесно. Не знам дали са се виждали, но знам че се чуват често. Не е и същото в леглото, но не е от сега, от повече време.
Как да постъпя? Аз ли преувеличавам или съм прав да се притеснявам толкова? Очаквам вашите съвети...

Коментари

1.   Абеее май си е за притеснение работата

2.   И аз на твое място бих се притеснявал.. от къде си ?

-Death_Blade ^

3.   Успокой се бе човек.... за 12 г. така ли не опозна жена си? Нямаш ли и поне малко доверие??

4.   Според мен ти си бил временна тръпка, продължила няколко години. Просто е искала да поживее с чужденец. Мисля, че трябва да бъдеш по-мнителен сега и да наблюдаваш всяко нейно действие. Ако има нещо тя с другия ще се издаде споко. Няма перфектни хора

5.   А има ли деца от другия?
Ако има, значи причината е ясна.
А за всичко останало-п росто трябва да се изясните и ок.
Постоянно повтарям на семействата. Ключът на щастливия брак е в разговорите. Трябва да се обсъди всеки един въпрос от изневярата до къде да похарча 5 лв. Поне моя брак си върви много добре по този начин.
~Рамона~

6.   От автора: Аз съм от Югославия. И няма деца от другия. Имаме 2 деца аз и тя.

7.   Не се притеснявай щом има 2 деца и семейство с теб едва ли ще зареже всичко и ще отиде при другия... просто носталгия по старото време :))

8.   Жените сме чувствителни и милозливи. Ако предишният й мъж й е казал, че е правил онези глупости, защото я обича и не иска да я загуби, и че все още я обича, тогава е ясно защо тя не го отблъсква. Не иска да го нарани отново. А може и да са се събудили стари чувства.

9.   Не мислех да коментирам, но след като разбрах, че си сърбин реших да се включа, защото имам слабост към хората от тази нация и много ги харесвам. Аз преживях нещо подобно, макар че бях в по-различна ситуация. Бяхме гаджета с човека и не знам как, но един ден нещо вътре в мен ми подсказа, че е подновил връзката си с бившото гадже. Отричаше до последно, но за жалост аз се оказах малко по-умна, отколкото той смяташе- разбих му паролата в ICQ / тогава там беше модерно да си чатим/ и видях името сред контактите. Беше си забранил историята и не можех да прочета какво си бяха писали, но и честно казано не исках да разбирам. Това много ме нарани и дори след като ми се закле, че повече няма да си комуникират и го изтри от приятелите си аз просто спрях да имам доверие в този човек. Опитай се да й простиш- заради децата. Ако не бяха те щях да те посъветвам да я оставиш- няма ли си мъж до себе си и други приятели, че да търси бившите си слабости и страсти? Според мен тя не те обича- ако те обичаше нямаше да стигне до там да има нужда да си общува с този човек и да те наранява. На нея хубаво ли ще й стане, ако започнеш да си говориш с твои бивши любови? Извинявай, че го казвам, но жена ти е адски тъпа и не оценява това, което има- готова е с лека ръка да срути 12 години градена връзка и да разбие живота на двете си деца. Ето такива глупави жени заслужават да живеят в самота, че да им дойде акълът в главата

10.   от автора: Благодаря на всички! Това е по-сложно отколкото аз мислех. Да видим...